Rabobank. Aangenaam. Eindelijk is het dan zover. Oproep Algemene Vergadering Rabobank te Moergestel ia| *•0 Intekenen op beeldje van ’Generaal Barber van de 1 II9 Van de politie I GE Bridgeclub Moergestel Stichting ’Het Trefpunt’ Thema-avond kinderangsten ■m HM Het Bestuur. Bezoekerscentrum Oisterwijk I 1Volkunststof beeldje a f 50,- Naam: Adres: Woonplaats: Postcode: Telefoon: Datum: Handtekening: Verkorte agenda Bon in de bus stoi >en bij het gemeentehuis! Hierdoor roept de Coöperatieve Rabobank BA te Moergestel haar leden op tot het bijwonen van de Algemene Ledenvergadering die gehouden wordt op donderdag 27 oktober 1994 om 20.00 uur in Café ,’t Draaiboompje’, Hild 1, Moergestel. 2. Bronzen beeldje a f 500,- (aangeven voor welk beeldje u intekent) door overmaking van het bedrag op bankrekening 13.45.03.279 (Rabobank) (giro van de Rabobank: 107.18.10, onder vermelding van t.g.v. 13.45.03.279). Vogelwandeling vanaf bezoekerscentrum Oisterwijk De Rabobank is een coöperatieve bank, met als doel stelling leden-on- dememers te finan cieren tegen lage rente en gunstige voorwaarden. De Rabobank is een bank met leden. Betrokken mensen, die via een gekozen bestuur en de leden vergaderingen in vloed kunnen uit oefenen op het beleid van hun plaatselijke bank. Zo is gegaran deerd dat bij elke dienst die de Rabo bank verleent het belang van leden en cliënten zwaar mee telt. De volledige agenda, de notulen van de vorige ver gadering alsmede de jaarrekening 1993 liggen vanaf he den op het hoofdkantoor van de bank voor de leden ter inzage. - Opening - Notulen vorige vergadering - Jaarrekening 1993 - Verkiezing leden Bestuur en Raad van Toezicht - Mededelingen en rondvraag. Brutale overval Woninginbraak Verkeer Diversen ■■MM PAGINA 11 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 12 OKTOBER 1994 I0 Ka 3 t 3 1 o Op zondag 16 oktober om 11.00 uur vertrekt vanaf bezoekerscentrum Oisterwijk van de Ver eniging Natuurmonumenten en vogelwandeling. Deze wandeling is onder leiding van de Vogel- werkgroep Midden-Brabant en georganiseerd Op verzoek van de leden start BridgeClub Moer gestel naast de gebruikelijke speelavond een bridge-middag in de maanden oktober, novem ber en december in ’Den Boogaard’. Maandag 17 oktober beginnen we om 13.30 uur precies en we gaan door tot en met maandag 19 december. Bridgeliefhebbers uit Moergestel zijn op deze middagen van harte welkom. We spelen dan wel competitie, met voldoende deelnemers in twee lijnen. Een kleine vergoeding zal worden gevraagd om de zaalhuur te dekken. Inlichtingen: Jaap Drabbel, voorzitter, tel. 1649; Sjef Nijtmans, secretaris, tel. 1148. Buro voor gehandicapte verzamelaars in Ne derland. Postbus 513, 8900 BH Leeuwarden. Kantoor en magazijn te Menaldum. Tel. 05185-1221. In Menaldum is een bureau gevestigd, dat spe ciaal werkt voor gehandicapte verzamelaars, ge naamd Stichting ’Het Trefpunt’. Het doel van de stichting is om iedere gehandicapte, invalide en bejaarde die dat wenst, behulpzaam te zijn bij het inrichten, beginnen of aanvullen van een verza meling van wat voor materiaal dan ook. Het Bureau voor gehandicapte verzamelaars be gon zijn activiteiten in januari 1967 als een zijtak van het Bureau Lektuurvoorziening van het Ne derlandse Rode Kruis. Op kleine schaal werd begonnen, maar allengs groeide het door de belangstelling van de verza melaars flink uit. Zes jaar na de start werd het bureau een zelfstan dige stichting, die in de daarop volgende jaren uitgroeide tot een landelijke organisatie, welke evenals vele instellingen met een charicatieve doelstelling, in een grote behoefte voorziet. Het Trefpunt wil het doel in de ruimste zin van het woord verwezenlijken, zowel voor individuele deelnemers als voor groeperingen. Elke gehandicapte, invalide of bejaarde die niet in staat is langs normale weg zijn of haar hob by (verzameling) uit te breiden, kan een verzoek om hulp richten aan Het Trefpunt. Men hoeft geen lid te zijn van een of andere organisatie of opgenomen zijn in een tehuis of iets dergelijks. Ieder kan individueel of in groepsverband hulp vragen. Van hen die deelnemer worden, wordt een klei ne jaarlijkse bijdrage gevraagd. Zodra u ingeschreven staat kunt u iedere maand een aanvraag indienen voor materialen ter aan vulling van uw verzameling. Deze materialen worden u gratis ter beschikking gesteld, echter met het verzoek de portokosten te vergoeden. In het magazijn beschikken wij over allerlei soor ten verzamelspullen en zodra wij uw aanvraag binnen hebben wordt deze verwerkt en de aan wezige gevraagde materialen aan u toegestuurd. Het Trefpunt is een landelijke organisatie welke geheel door vrijwilligers wordt gerund. Zij ont vangen geen beloning dor dit werk. Financieel proberen we door middel van dona ties, bijdragen van deelnemers en het verkopen van door gehandicapten gemaakte dingen en lootjes op braderieën en markten de stichting draaiende te houden. Heeft u interesse of misschien materialen voor ons die wij weer kunnen gebruiken om anderen blij te maken, door bijvoorbeeld kaarten, prent jes, geboortekaartjes, postzegels, sigarenbandjes, munten, aanstekers, balpennen, enzovoorts. Dan kunt U die eventueel afgeven of in de bus doen bij mevr, de Groot-van den Broek, Oostelvoort- jes 15, 5066 CE Moergestel. Tel. 04243-2366. "’X Vorige week maandag 3 oktober heeft een tot nu toe onbekende man met een mes een kassa leeg geroofd in een bloemenwinkel (Chris van Raak aan de Kerkstraat, red.) in Moergestel. De man kwam omstreeks kwart over één in de middag op zijn bromfiets bij de winkel aans. Binnen be dreigde hij het winkelmeisje met een groot mes. Ze moest de kassa openen en daarna op de grond gaan liggen. De man nam het geld uit de kassa en ging er op zijn bromfiets vandoor. Het betrof een man met een bruine huidskleur, kortgeknipt kroeshaar, een pokdalig gezicht en hij had een groene legerbaret op. Hij droeg een lichtkleuri ge soort stofjas. Naar de dader wordt een onder zoek ingesteld. In een woning in De Hoefkens hebben onbeken den geprobeerd in te breken door een gat te bo ren in een raam. Het lukte echter niet om binnen te komen. Afgelopen vrijdag werd een grootscheepse alco holcontrole gehouden. In totaal werden ongeveer 200 automobilisten gecontroleerd. Slechts 1 bestuurder bleek te veel gedronken te hebben. De rest had zich keurig aan de regel gehouden. Bij snelheidscontroles lag dat wat anders. Op de Oirschotseweg werden tijdens anderhalf uur con trole 10 automobilisten bekeurd. Vorige week donderdag werd de politie gewaar schuwd voor een sterke benzinelucht die uit het riool kwam. Na onderzoek bleek op het in dustrieterrein bij een sloopbedrijf een grote con centratie benzinedamp te hangen boven een ri- oolput. Vanwege het ontploffingsgevaar spoelde de brandweer het riool door. Er is een onderzoek gaande naar de aansprakelijke persoon voor de il legale lozing. door het bezoekerscentrum. Wellicht komen we in deze herfstperiode een aantal trekvogels tegen. Of misschien krijgen we de zwarte specht of de boomklever te zien. Deze beide vogelsoorten hebben het weer goed in de Oisterwijkse bossen. Het omvormingsbeheer van onze vereniging biedt deze soorten voldoende voedsel en nestge- legenheid. Het doel van dit omvormingsbeheer is om van dennenakkers een zo’n natuurlijk mo gelijk inlands loofbos te maken met veel verschil lende soorten dieren, vogels en planten. De tijds duur is 114 a 2 uur. Reserveren is gewenst. Voor leden van de Vereniging Natuurmonumenten kost de wandeling ƒ2,-, voor niet-leden ƒ3,-. Kinderen tot 12 jaar 1,-. Het bestuur van de Kruisvereniging Moer gestel organiseert op 31 oktober a.s. een the ma-avond met als onderwerp: Kinderangsten. Angst is een menselijke ervaring waarmee elk kind te maken krijgt en die invloed heeft op de ontwikkeling; het is absoluut niet vreemd wan neer een kind angst heeft. Hel gedrag van de ouders is van groot belang bij de beleving van kinderangst. Angsten kunnen stapje voor stapje verminderd worden en zelfs helemaal verdwijnen wanneer men weet hoe ermee om te gaan. Het is voor ouders erg belangrijk kinderangsten serieus te nemen en als ouder kun je je kind helpen angsten te verwerken. Tijdens de thema-avond wordt ingegaan op vra gen als: - waar zijn kinderen bang voor? (denk hierbij aan bang zijn voor allen zijn, voor donker, voor falen, voor de tandarts, voor sinterklaas, voor honden, sociale angst); - wanneer is angst nuttig? - hoe ontstaan angsten en speelt leeftijd een rol? - hoe herken je angst bij je kind; welke gedrags- uitingen zijn er? - hoe help je je kind; hoe maak je een stappen plan? Er worden adviezen gegeven en er is gelegenheid tot het stellen van vragen. De avond wordt gehouden op maandag 31 okto ber a.s. om 20.00 uur in het wijkgebouw en wordt verzorgd door mevrouw K. de Vries. Wij denken dat het voor iedereen die te maken heeft met kinderen een zeer interessante avond wordt, dus probeer babysit te regelen en kom naar deze avond. De koffie staat klaar! Opgeven voor deze avond is mogelijk tot 29 ok tober bij: Marian van den Meijdenberg, tel. 3790 of Joke Beerens, tel. 2376. Na vele gesprekken bij Scouting en gemeente, is het dan zover. Scouting heeft z’n eigen onderko men: ’D’n Donk’. Maar helaas... hij was nog te krap. We mochten van de gemeente, met eigen mid delen, er ’n berging aan bouwen. Door sponsors en vrijwilligers is dat echter geen probleem gebleken. Scouting St. Jan

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 11