W. VUGS Sukses op Centrale Rundveefokdag Wie ben ik? Toon van Gils namens raad naar Samenwerkingsverband Midden-Brabant Inspraak-avond over verkeersmaatregelen Bosweg/van Tienhovenlaan Zo is er maar éénl tijd voor een hypotheek met een beetje bewegingsvrijheid? FOTOGRAFIE Wordt het niet eens hypotheek Wij zijn gesloten van 10 tot 20 oktober Actuele credit-rentetarieven zakelijke rekening-courant Rabobank. Aangenaam. OKTOBER 1994 3,90 °/o Raadhuisstraat 19 - Moergestel - Telefoon 04243 -1584 DAMES- EN HEREN KAPSALON - 3 maandskern f 25.000,- (bonus) Raadsvergadering 29 september 1994 - Transactiekas 25.000,- 25.000,- -rsr. N ajaarsvergadering De Mega Power Games Ik Subsidies Pierewaaiers Kerkmuurtje Unaniem werd oppositieleider Toon van Gils (CDA) verkozen om de functies, die voorheen door burgemeester ter Veer werden vervuld in het Samenwerkings verband Midden-Brabant (SMB), over te nemen. Dit houdt in dat hij lid wordt van het Algemeen Bestuur en lid van de commissies van advies en bijstand be treffende Algemene Beleidszaken, Economische Zaken en Openluchtrecreatie, Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Vervoer en Arbeidsvoorziening, Volkshuis vesting en Welzijn. Scholen 1 2,15 °/o 3,65 °/o 2 WW PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 5 OKTOBER 1994 14 van de AvdW. 1 Op de Centrale Rundveefokdag voor Zuid-Nederland te Wanroy, behaalde de familie Ant. van Hest met dit viertal koeien uit zijn stal de eerste plaats bij de bedrijfscollecties. Van harte proficiat! Voor deze krachtproevenwedstrijd kunt U zich opgeven als gemengd team. Een Mega Power team bestaat uit: - 6 spelers, waarvan minimaal 2 dames en mini maal 2 heren; - 2 reserve-spelers; - 1 coach. Wil je hieraan meedoen, bel dan voor 12 novem ber naar Judith Ketelaars, tel. 1262, dan regelt KPJ-Moergestel de rest! een mix van beide. de mogelijkheid naar beleggen en ieder moment Rootven 26, Moergestel, Telefoon 04243 -1421 Op vrijdag 14 oktober is het weer zover. Onze jaarlijkse ledenvergadering wordt dan gehouden in D’n Tob. Alle leden worden hierbij uitgenodigd om deze vergadering bij te wonen. Dit is de gelegenheid om jouw stem te laten ho ren aan KPJ-Moergestel. Wat vond je van het af gelopen jaar? Werd er teveel of juist te weinig ge organiseerd? Welke activiteiten wil jij dat er ge organiseerd worden? Wie moet er volgend jaar optreden bij het touwtrekweekend? Hoe zit het met de contributie? Waar kun je de bodywarmers voor 30,- bestellen? Enzovoorts... Als wij niet weten wat jullie willen, kunnen wij daar ook niets aan doen. Dus kom, en laat jouw stem horen! Deze avond begint om 20.30 uur. Voor een drankje en hapje wordt gezorgd. Dus tot ziens in D’n Tob! KPJ-Esbeek organiseert een KPJ-weekend op zaterdag 26 en zondag 27 november 1994. Op die zondag vinden in manege De Broeksie te Esbeek de Mega Power Games plaats. Met felle oogjes kijkend naar de fotograaf Wie is het? Aan de Scheennan nr. 7 woont Jos van Hul- ten. Hij was ons jonge ’broekie’ van vorige week. De subsidiebedragen voor het verenigingsleven voor het jaar 1993 zijn definitief vastgesteld en een voorlopige subsidie 1994 plaatselijke kosten stichting Welzijn (jongere) Ouderen. Alom werd waardering uitsproken voor de door de stuur groep (voor de ouderen) geleverde financiële overzichten. Het college van B W wordt uit genodigd om snel normen te ontwikkelen voor subsidiëring van (jongere) ouderenwerk ten einde duidelijkheid te verschaffen waarop zij kunnen rekenen. In het verkeerde keelgat schoot het subsidiever zoek van ’de Pierewaaiers’ voor het 33-jarig be staan in 1995. ’Arrogant en carnavalesk’ waren de woorden van de SPM en ’medefinanciering’ van het CDA. Het college wordt wijsheid toege wenst om met een goed voorstel te komen. Er schijnen toch onderhandelingsmogelijkheden te zijn met het kerkbestuur om te komen tot een (her)plaatsing van het kerkmuurtje. Gezien de al gevorderde werkzaamheden zal snel duidelijk heid komen. Een bijzondere en unieke situatie, immers als raadslid van de oppositie gaat hij die raad verte genwoordigen in het SMB. Voor wat hij daar doet en niet doet is hij verantwoording schuldig aan de gemeenteraad. Toch wordt gemeend dat hij daar de juiste figuur voor is. Zaken zijn daar van een andere orde en het algemeen belang van Moergestel wordt bij hem in goede handen toe vertrouwd. Dit agendapunt was het sluitstuk van een korte reguliere vergadering, voor het eerst onder voorzitterschap van burgemeester Dosker. De meeste tijd was gemoeid met schriftelijke en mondelinge stemmingen. Zo werd mevrouw B. van der Dussen benoemd tot lid van de Raad van Commissarissen bij de woningbouwvereniging St. Joseph te Oisterwijk en de heer F. Goris als lid van de Bezwaren-en Klachten commissie van die vereniging. Ook werd stemming verlangd bij de financiële verantwoording herschikking scholen en herin richting schoolterrein Bienekebolders. Het betrof hier in feite legalisering van reeds gedane zaken en vergevorderde plannen. Begrotingen zijn overschreden en daartoe geldende normen niet toegepast. Bij monde van Riky Bergman-van de Loo wenste het CDA hieraan niet mee te werken. De coalitie wenste van gedane zaken geen keer. Met 6 tegen 5 werden de voorstellen dus aan genomen. Op donderdag 13 oktober a.s. wordt in Groot Speijk aan de Van Tienhovenlaan 4 een inspraak avond gehouden. De bijeenkomt begint om 20.00 uur. Onderwerp van die bijeenkomst is het nemen van verkeersmaatregelen in de Bosweg en de Van Tienhovenlaan. Die maatregelen hebben tot doel het autoverkeer in die wegen terug te dringen. De verkeersmaatregelen vloeien voort uit het be reikbaarheidsplan Markant Brabant. Een van de doelstellingen van het bereikbaarheidsplan is het terugdringen van het autoverkeer in natuurgebie den. De avond wordt georganiseerd door de col leges van Burgemeester en Wethouders van Oisterwijk en Moergestel. Hypotheken kenmerken zich over het algemeen nou niet bepaald door een grote mate van bewegingsvrijheid. Deze beperkte flexibiliteit schrikt een hoop mensen af. Toch is dat nergens voor nodig. Immers, ene hypotheek is de andere niet. Neem bijvoorbeeld de nieuwste hypotheekvorm van de Rabobank. Met deze hypotheek bepaalt u zelf hoe u uw kapitaal opbouwt. Of u dat doet door middel sparen, beleggen of Zelfs tussentijds heeft u om te switchen van sparen andersom. Bovendien kunt u extra premie inleggen. Resultaat hiervan is een ongekende vrij heid, hoog fiscaal voordeel en kans op meer rendement. Wilt u ook zo’n hypotheek? Neem dan direct contact op met onze hypotheekadviseur. 'iHilOtlHIlk 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 5