9.95 98.- 1.20 79. 39.90 7.95 Het is écht waar! 198.- 298.- 349.- Poirters I I I I I I I I I I I i I I I t I i i 1 6.98 1-10 3.00 j Slagerij Ketelaars CV '1 ör-/ - zcouhng I y 3 3 I I I i MODE: bdS°°gMM BRAADWORST samen VOOR DE ZOMER EN DE WINTER LEKKER LICHT EN BEHAAGLIJK... Ml g Malse runderlappen Shoarmavlees Boterhamworst 4 Seizoenen dekbed met garantie van Texel! Onze prijzen klinken wel zo raar!!! I 3 i i I s I DE AMBACHTELIJKE SLAGER! BINGO!!! JAN MICHIELS P» COMPLETE WONINGINRICHTER Thuiszorg Midden- Brabant start nieuwe vorm kleuterzorg Cursus zelfverdediging voor dames ^wnwnnwinmninmmnnnnnnninnnnwfflnnnnnininnninnnwninnnininnnnnnninnni^^ I I 1-Persoons 140 x 200 van 289.- voor 2-Persoons 200 x 200 van 395.- voor Lits-jumeaux 200 x 240 van 498.- voor Ruitblouses vanaf Twill pantalons met knoopjes op pijp Rokken in de modekleuren vanaf Beertjes-sokken voor 500 gram 100 gram 100 gram MODEHUIS Worstebrood 6 stuks Runderrookvlees 100 gram ievemieuws I Kerkstraat 18 - Haaren - Telefoon 04117-1217 1 Rootven 36 - Moergestel - Telefoon 04243-1234 :T i i la/ 'Jf PAGINA 3 I Thuiszorg Midden-Brabant start met een nieu we opzet van de kleuterzorg, het kleutergroeps- bureau. Eind september begint Thuiszorg Midden- Brabant met deze nieuwe vorm in de plaats Moergestel. In vijf gemeenten in Midden-Brabant is twee jaar geleden bij wijze van experiment gestart met het kleutergroepsbureau. De reacties van de ouders op deze nieuwe service zijn enthousiast. Vooral de mogelijkheid om met andere ouders opvoe- dingservaringen uit te wisselen, spreekt hen erg aan. Om aan deze behoefte tegemoet te komen, biedt Thuiszorg Midden-Brabant deze nieuwe service aan. I vereniging van ouders en verwanten van mensen I met een verstandelijke handicap Ook dit najaar organiseert de V.O.G.G. afd. Oisterwijk en omstreken weer een gezellige BINGO-avond. Woensdag 5 oktober om 20.00 uur in ’Den Boogaard’ te Moergestel. De op brengst van deze avond komt geheel ten goede aan activiteiten voor geestelijk gehandicapten uit onze regio. Er zijn weer mooie prijzen te winnen Na de zomervakantie zijn de bevers weer terug gekeerd naar Hotsjitonia. Ze kregen meteen be zoek van Lange Doener die tijdens zijn vakantie een heuse tovenaar was tegengekomen. Deze to venaar droeg echter enkel zijn zwembroek daar, terwijl hij aan het zwemmen was was zijn tove- naarskostuum weggenomen. Tijdens de eerste opkomst werd er door de bevers een schitterend tovenaarskostuum gemaakt. Groot was de verba zing bij de bevers echter toen er de week daarop een geheimzinnig apparaat in Hotsjitonia stond. Al snel werd duidelijk dat daarin zich een tove naar in diepe slaap bevond. Met een tovenaars- lied werd de tovenaar gewekt. Terwijl de tovenaar uit zijn mobiel steeg kropen de bevers weg achter de leiding. Spoedig waren zij echter over hun angst heen en boden zijn het door hen gemaakte kostuum aan dat dankbaar werd aangetrokken. Als dank voor het kostuum deed hij een aantal tovertrucs en leei de ook de bevers hoe ze zelf konden toveren. De week daar op werd het 5-jarig bestaan van de Moergestelse bevers gevierd. De kinderen kregen de gehele dag door de hele Hotsjitoniafamilie op bezoek: Frederik Scheurmaar met wie ze maskers maak ten, Lappezak die allerlei spelletjes had bedacht, Hippe Springveer die een echte speelstad had ge bouwd en Pompedom die een disco-avond had georganiseerd. Verder namen de kinderen die avond afscheid van hun leidster Monique, welke gelukkig nog actief zal blijven in ons bestuur. De week daar op volgend kregen de bevers bezoek van: Peen het konijn. In Hotsjitonia wonen namelijk ook een aantal dieren. Met lede ogen had Peen toe gezien hoe Lappezak, Pompedom etc. het 5-jarig bestaan met de bevers hadden gevierd. Lange Doener had Peen verboden ook te gaan, daar hij dat te bevaarlijk voor het konijn. Het verlangen van Peen om ook met de kinderen te gaan spelen was echter zo gegroeid dat Lange Doener uitein delijk had besloten Peen ook eens die vrijheid te geven. Peen had echter wel moeten beloven niet naar buiten te gaan dit i.v.m. auto’s, jagers en een naderende decembermaand. En zo kwam Peen dan op die zaterdagmorgen bij de bevers. Nadat hij de kinderen een konijnenpolka had ge leerd leerde hij de kinderen typische ’konijnen- streekjes’ zoals: ’Hoe haal ik wortels bij een boer weg’ en ’zorg dat de jager je niet pakt’, etc. De week daarop vlogen onze oudste bevers over naar de Esta’s. Dit gebeurde in Oirschot waar we met alle Scoutingleden een zeer gezellig weekend had den. Over de invulling van dit weekend zal ik met het oog op de lengte van dit stukje nu niet verder ingaan. Afgelopen week zijn er 2 nieuwe bevers in Hots jitonia komen spelen. Ze hebben o.a. gespeeld met de parachute van Frederik Scheurmaar en om een peperkoek gedobbeld. De meeste nieu we kinderen voelden zich vrijwel meteen in Hots jitonia op hun gemak. Volg ook hun verdere be levingen over een aantal weken weer in het Moer gestel Nieuws! Bevers vormen de jongste groep van Scouting. Sinds 1985 biedt Scouting Neder land voor jongens en meisjes van 5,6 en 7 jaar een speltak. Deze kinderen -De Bevers- spelen een spelprogramma dat speciaal voor hun leeftijd is geschreven: ’De wereld van Lange Doener’. Lange Doener is een kindervriend die samen met een heleboel dieren en vrienden in Huize Hots jitonia woont. Sinds 1989 zijn er ook in Moergestel Bevers. Op de zaterdagmorgen tussen 10.30 en 12.00 uur be leven de Moergestelse Bevers allerlei avonturen in D’n Donk. Voor meer informatie kunt u bel len naar 2339 of 4066. Natuurlijk kunt u ook ge rust eens binnenlopen tijdens de Bevergroep. Groetjes en misschien tot ziens. de Beverleiding. Het kleutergroepsbureau geeft vooral aandacht aan de opvoedingsvragen en -problemen van ouders met kleuters. Wanneer hun kinderen an derhalf en tweeënhalf jaar zijn, krijgen ouders en peuters de gelegenheid deel te nemen aan het kleutergroepsbureau. In kleine groepjes komen ze bij elkaar om samen met de wijkverpleegkun dige te praten over de alledaagse praktijk van het opvoeden. Ouders ontvangen ook de peuterbrief, die ingaat op de ontwikkeling en opvoeding van jonge kinderen. Op de leeftijd van twee jaar en ruim drie jaar brengen de ouders met hun kinderen een bezoek aan de consultatiebureau-arts tijdens het al lan ger bestaande kleuterconsultatiebureau. Tijdens dit sociaal-medisch bureau vindt er een lichamelijk onderzoek plaats en krijgen ouders adviezen over voeding, ontwikkeling, etcetera. Onder de drie-jarigen vindt ook een ogentest plaats. Daarnaast blijft het altijd mogelijk om bij opvoedingsproblemen of andere vragen de wijk verpleegkundige jeugdgezondheidszorg te bena deren voor een individueel huisbezoek. De uitnodigingen voor deze nieuwe activiteiten ontvangen de ouders via de consultatiebureaus in het werkgebied van Thuiszorg Midden- Brabant. Daar kunnen zij ook terecht voor meer informa tie. Of zij kunnen ook even bellen naar de staf- verpleegkundige jeugdgezondheidszorg op het hoofdkantoor van Thuiszorg Midden-Brabant, telefoon: 013- 636620. Voor het ontwikkelen van deze geheel nieuwe op zet van de kleuterzorg heeft Thuiszorg Midden Brabant vorig jaar een landelijke prijs gewonnen Aan deze prijs is een geldbedrag van 5.000, verbonden. Dit bedrag is besteed aan nieuw spel materiaal voor de consultatiebureaus in het werk gebied van Thuiszorg Midden-Brabant. Waarom een cursus zelfverdediging? In onze maatschappij wordt je steeds vaker ge confronteerd met tasjesroof, inbrekers, groeps- geweld, sexuele intimidatie, enz. Hierdoor gaat men zich onveilig voelen op straat en thuis. In een cursus zelfverdediging leer je om angst om te zetten in bruikbare energie; in kracht en zelfver trouwen. Weerbaarheid is immers niet alleen li chamelijke kracht, het betekent ook: nee zeggen, jezelf de moeite waard vinden om voor op te ko men. Je kunt kracht uitstralen met je houding en stem. In de cursus komt effektiviteit en bruik baarheid in de praktijk op de eerste plaats. Daar om leren de cursisten trucjes en eenvoudige oe feningen die zij in vervelende situaties kunnen gebruiken, als men zich daadwerkelijk lichame lijk moet verdedigen. Er wordt rekening gehou den met ieders mogelijkheden en beperkingen. Je bent nooit te oud om verweren te leren. De cursussen worden gegeven in verenigingsgebouw D’n Donk, Bosstraat la, op woensdagavond van 21.15 tot 22.45 uur. De cursus start bij voldoen de deelnamen op 26 oktober 1994. De uiterlijke inschrijfdatum is woensdag 19 oktober. De kosten voor de cursus van 12 lessen van 1 */z uur bedragen 80,- per persoon. Voor meer informa tie en inschrijving: Sportzaal de Vonder, tel: 2210 vragen naar Peter Wolfs. Privé tel: 3102. MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 5 OKTOBER 1994 welkom.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 3