50-Jarigen? Hobbybeurs voor het hele gezin GRATIS 3 pronkappels Chris van Raak I Aphrodite KETELAARS Zondag 9 oktober a.s. in Nieuwe service MTV i.s.m. Bibliotheek bij besteding van 10,- bloemen of planten ’t Draaiboompje Kinderboekenweek 1994 Si TILBURG TELEFOON 013-434907 TIVOLISTRAAT 75 Kerkstraat 16, Moergestel 04243-3612 Radio-uitzending zondag 9 oktober 11.04 uur 87.6 Mhz Bloemsierkunst Vorige week plaatsen we een oproep aan het adres van alle 50-jarigen in ons dorp en 50-jarige Moergestelnaren die hier niet meer wonen, ’n Zestal dames heeft zich intussen gemeld, hetgeen eigenlijk te weinig is. Bent u zich vorige week vergeten aan te melden, dan hopen we dat u dat de ze week nog doet. We hebben ’n leuk idee voor jullie in de Bevrijdingsop- tocht van zondag 30 oktober. Wilt u informatie of u opgeven, neem dan contact op met Eddie Hurkmans, Ho- genackerstraat 1, Tel. 2135. Donderdag 6 oktober 20.30 u. Herhaling TV-uitzending van afgelopen week Zondagmorgen 9 oktober om 11.00 uur gaan de deuren van zaal ’t Draai- boompje open en zullen 25 Moergestelnaren maar liefst 24 verschillen de hobby’s demonstreren. Wat er zoal te zien is en door wie kunt u in het nu volgende artikel lezen. Wat is er te zien? Voor wie? Enthousiast Huidverzorgingsinstituut Jj M Schoolstraat 5 jHKSI T W MOERGESTEL |1 Tel. 04243 - 1474 1, Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) WOENSDAG 5 OKTOBER 1994 - 19e Jaargang - Nr. 829 I® Een programma met veel muziek en uitgaanstips, samengesteld door Peter van de Wouw, Comé Schoenmaker en John Steijger. i Alle hobbyisten hebben hun uiterste best gedaan om allerlei mooie dingen te kunnen laten zien. Het resultaat is dat u, vergeleken met vorig jaar, nu weer 25 totaal andere hobby’s kunt bekijken. Van geboortedoosjes maken tot raku stoken; van ultrapunch tot kaarten Van theezakjes; van fili graan tot koperwerk; van miniatuur-keukenkast- jes tot wandkleden; van glasgraveren tot eiber- besteding van start te gaan. Zo tegen de winter maanden zeker niet zo’n gekke gedachte... a.s. Zondag bent u van harte welkom in de zaal van ,’t Draaiboompje’ van 11.00 tot 17.00 uur. De entree bedraagt voor volwassenen 1,50 en voor de kinderen 0,50. Op het entreebewijs wordt een gratis loterij ge houden waarvoor leuke prijzen beschikbaar zijn. Ook MTV-Radio is op de Hobbybeurs present en verzorgt er een rechtstreekse radio-uitzending van 11.00 tot 13.00 uur. Vanaf deze week is in de Bibliotheek de video band te leen met daarop de maandelijkse uitzen ding van MTV. ’n Service speciaal bedoeld voor bewoners die niet zijn aangesloten op het kabel net en zodoende verstoken blijven van de MTV- uitzendingen. Elke maand, direkt na de reguliere uitzending, zal de band worden vernieuwd zodat steeds de laatste uitzending beschikbaar is. De kinderboekenweek is dit jaar van 5 tot en met 15 oktober. Het thema is ’In het holst van de nacht’. Tijdens de kinderboekenweek worden elk jaar jeugdboeken bekroond met griffels en penselen. De gouden griffel gaat dit jaar naar Toon Telle- gen voor zijn boek ’Bijna iedereen kon omval len’. Het boek bevat korte, humoristische dieren verhalen. De gouden penseel is voor Jan Jutte voor zijn il lustraties in het boek ’Lui Lei Enzo’. Deze prijzen zijn gegeven door volwassenen, maar ook kinderen hebben de nieuwe boeken ge jureerd. De boeken die bij de kinderjury in de prijzen zijn gevallen, zijn: ’Erge Elbe en rare Nellie’ van Rindert Kromhout (voor kinderen van 6 tot en met 9 jaar); ’Confetti conflict’ van Cary Slee (voor 10 tot en met 12 jarigen); ’De Voorspelling’ van Evert Harman (voor 13 tot en met 16 jarigen). Alle bekroonde boeken zijn te vinden in de bi bliotheek. Tijdens de kinderboekenweek zijn er verschillen de aktiviteiten in de bibliotheek te Moergestel. Voor kinderen van groep 1 tot en met 3 is er een kleurplaat en wordt er woensdagmiddag voorge lezen om 3 uur. Kinderen van groep 4 tot en met 6 kunnen een masker maken. In de bieb is een kaal masker te krijgen. Deze moet versierd worden met podood, verf, stof, enzovoorts. Zodoende kunnen weer wolven, vampiers, spoken en andere nachtwe- zens ontstaan. De prijsuitreiking van de mooiste kleurplaat en het leukste masker vindt plaats op vrijdag 14 ok tober om 4 uur. Leerlingen van groep 7 en 8 kunnen vrijdaga vond 7 oktober samen met sterrenkundevereni- ging WEGA naar de sterren kijken en een ster renkaart maken. Voor deze avond zijn toegangs kaartjes nodig. Deze zijn verkrijgbaar in de bi bliotheek in Moergestel. Tot ziens in de bibliotheek! dientjes; van origamie tot brooddeeg; van antie- klook tot pergomano; van woondecoraties tot im ker; van clowntjes tot pailetten inprikken; van fi- mo tot wandkleden, en dat alles wordt door Moergestelnaren gedaan. De Hobbybeurs is een bezoek waard van ieder een: van jong tot oud; van klein tot groot. Voor de kinderen is er een speciale knutselhoek waarin ze zich naar hartelust kunnen uitleven terwijl u rustig rondkijkt. Daarnaast is er voor de kinderen de mogelijkheid om (tegen ’n kleine vergoeding) zelf wat te ma ken of uit te proberen, en tenslotte is er voor de kleinsten de gelegenheid om zich gratis te laten schmincken. De hobbyisten zijn graag bereid om u hun hob by te laten zien en ook om u erover te vertellen. Hebt u vragen, of bent u geïnteresseerd in een of andere hobby, dan zal men u graag te woord staan. Wie weet, krijgt u na het bezoeken van deze beurs ook interesse om met een nuttige vrijetijds- De deelnemers aan de a.s. zondag te houden Hobbybeurs, met boven v.l.n.r.Annemie Oerlemans, Johanna van de Wouw, Hanneke Becx, Sjaan van Esch, Ali Steenbakker, Wil Fonken, Riet Op ’t Hoog, Marion Helmer, Ineke van Gisbergen, Marion van de Sande, Corry de Jong, Jos van den Heu vel en Ingrid de Kort. 2e Rij v.l.n.r.: Saskia en Nathalie Willes, Toos Kastelijn, Joke Habraken, Wim Willems, Jan Wolfs, Gera Roozen, Noortje van Roessel. Onder zittend v.l.n.r.: Noortje van Korven, Anke Vugts, Annelies van de Sande, Sanne Nouwen en Marieke van de Sande. A12 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktieBuro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 1