Amateurs en Dames zorgden voor enerverende Komtoer w O u I FOUNDATION Soos de Vlinders Voor half geld naar Safaripark Beekse Bergen BROTHERHOOD De Uitdaging van de overgang Muziek voor de jongsten - :<w; - -J w ^v_ l Buro ’76 tussen 17.00 en 19.00 uur niet bereikbaar... Ki w A8 "1 =k J 71 tussen de ogen raakt. i F".. Na de Dames was het slotnummer voor de heren Amateurs die, en dat is traditie in Moergestel, er een spannende en levendige wedstrijd van maak ten. Lucien de Louw uit Oss was uiteindelijk de sterkste uit een kopgroep van vier die overbleven in een werkelijk zinderende finale. Toine van Hest uit Tilburg werd tweede en hij komt daar mee heel dicht bij de koploper van het Brabants Dagblad Klassement Eric Keeris. Dat belooft nog wat voor de laatste wedstrijd volgende week. De teksten die zij bij hun muziek ten gehore brengen hebben een duidelijke boodschap over racisme en toenemende agressie in de samenle ving ten gevolge van de vooruitstrevende moder nisering. Iets wat zich in de grote steden zoals Tilburg al voordoet, maar in een kleine gemeen schap als Moergestel misschien nog wel eens van zich laat spreken! Dat ze zeker geen onbekende zijn in de Brabant se popscene hebben ze te danken aan de vele goe de recensies die volgde naar aanleiding van ver schillende eigen optredens en optredens in voor programma’s van populaire ofwel meer bekende re bands. Onlangs waren ze ook nog te zien op ’Popmundial-festival’ juni-’94 (samen met o.a. Urban Dance Squad, Hello Ven ray, Mother’s Finest en 65.000 bezoekers), dat werd bestempeld als dé verrassing van de dag! l Ons redaktie-adres Oisterwijkseweg 43 is niet te bereiken tussen 17.00 en 19.00 uur. Dringende boodschappen kunt u inspreken op de telefoonbeantwoorder. MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1994 Ter gelegenheid van Wereld Dierendag kunt u op 4 oktober voor half geld een bezoek brengen aan Safaripark Beekse Bergen. Voor hen die Ne derlands grootste dierenpark nog niet kermen is dit de gelegenheid om voordelig kennis te maken met de ruim 1000 dieren die hier wonen. Voor volwassenen bedraagt de entreeprijs op de ze dag 8,50. Kinderen van 3 tot en met 11 jaar en 60-plussers betalen slechts 7,-. Een leerza me rondleiding met de Safaribus kost 2,50 ex tra. Deze rondleiding duurt circa twee maal 40 minuten. Uiteraard kunt u op deze bijzondere dag getui ge zijn van een unieke demonstratie met vrij vlie gende roofvogels. Ook vaart de Safariboot de hele dag af en aan voor een gratis rondvaart langs de ’So The Brothers are here to stay’. Get used to it... and be there in café ’de Klaore’, aanvang on geveer 21.00 uur en entree: 7,50. van de creativiteit van de allerjongsten. Half sep tember gaan wij weer van start met onze muziek- cursussen van tien weken voor kinderen van 0 tot 6 jaar. Er wordt gewerkt in kleine groepjes van bepaalde leeftijdscategoriën en het jonge kind leert luisteren naar, bewegen en spelen op mu ziek. Het zingt met zijn begeleider themaliedjes over de dagelijkse dingen zoals eten, slapen, opstaan. Het wat oudere kind, de peuter en de kleuter, gaat zelf expirimenteren met en leren spelen op instrumenten. Ook de ouder of verzorger kan zich opgever, voor een cursus om, aan de hand van het ma teriaal voor de kinderen beter naar muziek te leren luisteren, met het notenbeeld te leren om gaan en zelf de instrumenten te leren bespelen. Voor opgave, inlichtingen en onze folder kunt u contact opnemen met Muziekcentrum ’de Voorste Stroom’: 04242-83335, bgg 83197 of 19201. De Komtoer van Moergestel, afgelopen zondag voor de 13e keer verreden, kende dit jaar een pri meur. Voor het eerst namelijk werd een wedstrijd voor Dames verreden. Winnares werd de Belgi sche Vonckx, die hiermee haar 6e ovenvimimg in Nederland boekte dit seizoen. Zij drukte haar wiel net iets eerder over de eindstreep dan haar landgenote (en Belgisch kampioene) Heidi van de Vijver. dieren aan de oevers van de Watersafari. Ook voor onze trouwe bezoekers hebben wij op deze dag een extraatje in petto. Wie op 4 oktober een abonnement voor het Safaripark aanschaft, kan tot en met 31 maart 1996 het park zo vaak bezoeken als hij wil. Een persoonlijk abonnement voor Safaripark Beekse Bergen kost 32,50. Voor gezinnen met meer dan twee kinderen geldt een speciale korting. Bovendien geeft een abonnement op het Safari park tot eind 1994 recht op een aardige korting bij een bezoek aan acht andere Nederlandse die renparken. Het Safaripark is op 4 oktober geopend van 10.00 uur tot 16.30 uur. De kassa sluit om 16.00 uur. PAGINA 9 Dit is de titel van de film die in december 1993 in première ging bij het landelijk bureau van de VIDO. VIDO staat voor: Vrouwen in de Overgangsja ren. Het betreft zelfhulp vóór en dóór vrouwen tussen 40 en 60 jaar. In diverse plaatsen in het land zijn VIDO werkgroepen aktief, zo ook in Tilburg, reeds 15 jaar. Op elke le en 3e dinsdag van de maand wordt er een inloopmiddag gehouden van 14.30 uur tot 15.30 uur waar men terecht kan met overgangs- klachten bij een begeleidster welke hiermede zelf ook te maken heeft gehad. Dit wordt gehouden in het wijkgebouw Loven-Besterd, ingang Park de Horion. Om nu het feit te gedenken dat de VIDO al 15 jaar bestaat in Tilburg wordt er op 20 oktober een feestelijke middag gehouden, waar men onder het genot van een drankje en een hapje tevens bo vengenoemde films kan bekijken, genoemd: De Uitdaging van de overgang. Ook komt sprookjesvertelster Miriam Mare met enkele leuke programma- onderdelen. De middag begint om 13.30 uur en eindigt om circa 16.30 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom. Alles vindt plaats in het wijkgebouw Loven- Besterd, Koestraat 164 te Tilburg, Park de Horion-ingang. Info: tel. 013-681105. Op vrijdag 30 september a.s. vindt er een optre den plaats van de hardcore-rap band: Brother hood Foundation, in café ’De Klaore’, Rootven 22 te Moergestel. Dit optreden wordt wederom tot stand gebracht door stichting Open Jeugd Jongerenwerk: ’t Kwartierke te Moergestel. ’Parental Advisory, explicit hardcore’ is wat Bro therhood Foundation betreft kortweg de juiste benaming van de muziek die zij ten gehore brengen. De Brothers afkomstig uit Tilburg, die overigens al voor de tweede maal in Moergestel optreden, maken energieke gitaarexplosies, die dankzij felle raps, stuiterde percussie en een overdonderende podiumprestatie de luisteraar/toeschouwer recht Kinderen kunnen niet vroeg genoeg in hun leven bij hun muzikale ontwikkeling begeleid worden. Al heel jong nemen zij toonhoogte verschillen en klankkleur waar, hebben zij belangstelling voor muziek. Vroege goede ervaringen kunnen later veel plezier opleveren. Zo jong mogelijk zou het kind moeten leren in het dagelijkse leven met zin gen, versjes en verhaaltjes om te gaan. Uit onder zoek is gebleken dat veel opvoeders niet goed we ten hoe zij dit moeten aanpakken. Omdat het zin gen in het gezin daardoor zo langzamerhand aan het verdwijnen is zijn wij in 1989 begonnen met ’Muziek voor de jongsten’. Bij Nicole Berend- schot-Haneveld is dit in goede handen. Omdat het luisteren naar en het zingen van ver sjes ook de taalvaardigheid bevordert, heeft haar ervaring met deze vorm van onderwijs er toe geleid dat zij meewerkt aan het landelijk project ’Boekenpret’, een initiatief van het mi nisterie van W.V.C. om het lezen te bevorde ren. Verontrustende berichten wijzen namelijk op een teruggang van de leesgewoonten van Nederland se kinderen. Dit project is in 1993 gestart in vijf grote steden, waaronder Tilburg. Nicole geeft hierin haar inbreng met o.a. bandopnames van zelf gemaakte bedjes en versjes. In dezelfde geest werkt zij in onze eigen regio en draagt zo al voor het 6e jaar haar steentje bij aan de ontwikkeling Elke woensdagavond is er in jongerencentrum Demo een soosavond voor kinderen uit het spe ciaal onderwijs (vanaf MLK niveau). De soos is opgezet voor kinderen in de leeftijd van 10 tot 16 jaar. Tijdens de soos hebben de kinderen de mo gelijkheid om samen met elkaar te swingen, te kletsen of een spelletje te spelen. Er zijn 2 moge lijkheden om bij soos de Vlinders te komen. Je kan vast lid worden en betaalt 30,- per seizoen of je komt alleen als je daar zin in hebt en betaalt per keer 2,-. Voor dit bedrag krijg je aan het be gin een kop thee en op het midden van de avond een glas frisdrank aangeboden. Op dit moment telt de soos 14 vaste leden. De laatste tijd krijg ik nog al wat reacties van mensen die vragen waarom er een aparte soosa vond is. Tijdens de soosavond komen kinderen vanuit de Hondsberg, vanuit ’t Hooghout, of kinderen die gewoon bij hun ouders thuis wonen uit Oisterwijk en omgeving bij elkaar. Kinderen ontmoeten dan weer nieuwe kinderen die ze niet elke dag al zien. En dat is wat wij proberen te be reiken, het opdoen van nieuwe kontakten in een omgeving waar je niet al elke dag bent. Er is nog plaats voor vaste leden, dus als jij zin hebt in een plezierig avondje uit samen met kin deren van je eigen leeftijd in een ware disco, kom dan eens een keertje kijken. Elke woensdagavond van 19.00 uur tot 21.00 uur in Jongerencentrum Demo, Molenstraat 1 te Oisterwijk, tel. 04242-15496. Theo op ’t Hoog, voorzitter van de Stichting Wielerronde Moergestel, had zichzelf de rol van ’ronde- boy’ toebedeeld, in welke hoedanigheid hij de bloemen overhandigde, en uiteraard de bijbehoren de kussen, aan de eerste drie van het damesklassement. Trots poseert hij hier met de Belgische kampioene Heidi van de Vijver. w jongerenwerk moergestel

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 9