I Intekenen op beeldje van ’Generaal Barber I I Basis voor monument is gelegd I ’De Roozendries’ en zijn naam... De bevrijding vieren we met ons allen! s Vereniging Vrienden van Ambrosiushoeve •W Arboretumdag Ambrosiushoeve 1. Volkunststof beeldje a f 50,- Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoon: Datum: Handtekening: Heren? 2. Bronzen beeldje a f 500,- (aangeven voor welk beeldje u intekent) door overmaking van het bedrag op bankrekening 13.45.03.279 (Rabobank) (giro van de Rabobank: 107.18.10, onder vermelding van t.g.v. 13.45.03.279). Naamgeving Op 11 september j.l. heeft wethouder Loosveld het multifunctioneel centrum aan de Prinses Margrietstraat officieel geopend. Hij deed dit door het onthullen van de naam van dit gebouw. De voormalige school heet nu ’De Roozendries’. Er was tijdens de opening en de open dag sprake van veel belangstelling vanuit de Moergestelse bevolking voor het gebouw en haar ’bewoners’. 2 Opening en open dag Buro 76 tussen 17.00 en 19.00 uur niet bereikbaar... 1 |n de maanden september en oktober wordt in het zuiden van ons land overal het feit herdacht, dat we vijftig jaar geleden bevrijd werden van de Nazi-onderdrukking. Moergestel blijft daarbij niet achter. Op een grootse wijze wordt in het weekend van 29 en 30 oktober a.s. de bevrijding gevierd. 6 PAGINA 7 e. a- I Op de foto zien we de Gebr. Janssen Jr. (Mark en Gregor) bezig met het uitgraven waarna ’n uurtje later de fundering kon worden gestort. Namens het gemeentebestuur van Moergestel. De betekenis van de naam ’De Roozendries’ heeft vragen opgeroepen. Vandaar hier een uit leg. De plek waarop nu de voormalige school er je it. ei- jl- iit van onze dankbaarheid getuigen tegenover onze bevrijders. Het bedrijfsleven in ons dorp heeft gelden be schikbaar gesteld om de financiering van het monument mede mogelijk te maken. Naast vrij willige giften door de Moergestelse bevolking is het voor iedereen mogelijk een verkleinde uitgave te kopen van het monument, dat door Hans van Brunschot vervaardigd is. Als U zo’n miniatuur koopt, dan levert U daarmee tevens een bijdrage aan het monument. De beeldjes worden vervaardigd in volkunststof, waarvan de kosten 50,- per stuk bedragen en in brons, welke 500,- per stuk moeten opbrengen. Oktober 1994 zal de laatste gelegenheid zijn, dat er zo massaal herdacht wordt. Oktober 1994 kun nen we dan ook met ons allen laten zien, dat het waard is om iets herkenbaars in Moergestel te hebben dat voor de generaties na ons herinnert aan de bevrijding van het Nazi- juk. U kunt intekenen op het beeldje door het geld, afhankelijk van Uw keuze, over te maken op Aannemersbedrijf Gebr. Janssen (neemt de bank en sokkel voor het monument voor zijn re kening), Aannemersbedrijf A. op ’t Hoog, Frans Becx, Mols Dried Flowers, Van Dal Kunststoffen, Autobedrijf Bijvelt-van de Ven, H. Bruurs en Zn., Autobedrijf J. Persoons, Au tobedrijf C. Donkers, Autoschade Chr. Don kers, Rabobank Moergestel, Avang Schoenfa brieken, Gebr. van der Zanden, CSO W. Ligt- voet, Cirred Lederwaren, Berkelmans Schoen fabriek, Wed. J.P. van Bommel Schoenfabriek, Zuidgas (stelt het gas voor het bevrijdingsvuur beschikbaar) en Firma Huijbregts (stelt twee vrachtwagens beschikbaar als tribune voor de ve teranen op het St. Jansplein). I Zijn, ue iiuriuuiuc en uc Koren vaju niuuie en ’Crescendo’ en zullen estafettelopers van ’De Vennen’ het bevrijdingsvuur vanuit Maastricht ons dorp binnenbrengen. Dat monument stelt de Schotse generaal Barber voor en in hem willen wij als Moergestelnaren bankrekening 13.45.03.279 (Rabobank) t.n.v. gemeente Moergestel, t.b.v. Bevrijdingsmonu- ment Moergestel, onder vermelding van ’vol- kunstof replica’ of ’bronzen replica’. Wilt U de intekenbon op het gemeentehuis in de bus stoppen? De vijftigjarige herdenking moet een geweldig succes worden, mede dankzij Uw bijdrage. Ook elke vrijwillige bijdrage, waarvan de hoogte zelf bepaalt, is van harte welkom. Bevrijding vieren doen we met ons allen. Wij re kenen op U! De navolgende bedrijven hebben hun bijdrage reeds geleverd: Op zaterdag 1 oktober organiseren de ’Vrienden van Ambrosiushoeve’ een arboretumdag. Vanaf 11.00 uur tot 16.00 uur worden er ieder uur gra tis rondleidingen gegeven door ervaren gidsen. De tuin van de Ambrosiushoeve is een voor Ne derland uniek arboretum. De bomen in deze tuin zijn allen geselecteerd op hun functie als voedsel- leverancier voor bijen. Op de bloemen kunnen de bijen nectar en stuifmeel halen. De tuin vervult een voorbeeldfunctie, niet alleen voor imkers, maar ook voor de beheerders van openbaar groen en voor particuliere tuinbezitters. Juist nu er een groot tekort is aan drachtplanten kan men ideeën opdoen voor drachtverbetering in eigen om geving. Op 1 oktober is de tuin in herfstsfeer. U kunt rondwandelen in de grote, in herfstkleuren en vruchten getooide bomentuin. Bovendien is er de nog bloeiende vaste plantentuin en kunt U een kleine bijententoonstelling bezichtigen in het Mommerspavil joen U vindt de ingang van de Ambrosiushoeve bij de parkeerplaats van het recreatiepark Beekse Bergen. Zaterdagmorgen ging de eerste spade de grond in voor de fundering van het Bevrijdingsmonument aan de Raadhuisstraat/hoek Herengoedstraat nabij” de Reusel. Op luttele meters van de plek waar op 25 oktober 1944 onze bevrijders de oversteek maakten, komt het monument van de legendarische Schotse generaal Colin Muir Barber. De 2.03 meter lange ge neraal wordt geplaatst op een sokkel van 70 cm hoog, ’n Sokkel die op zijn beurt weer deel uitmaakt van een zitbank. Sokkel en bank worden belangeloos geplaatst door Aannemersbedrijf Gebr. Jans sen B.V. Op zaterdag 29 oktober staat een keur aan oude legervoertuigen te bewonderen op het St. Jansplein, is er in de brasserie van D’n Boogaard een expositie van miniatuur-legervoertuigen en diorama’s en ’s avonds is er voor de jeugd en jon geren van Moergestel een waar muziekfestijn na bij D’n Tob. Op zondag 30 oktober is er in de parochiekerk om 10.00 uur een H. Mis, trekt er in de namid dag een Schots doedelzakkorps door het dorp, gaat een grandioze bevrijdingsoptocht aan onze ogen voorbij, worden de oud- bevrijders ontvan gen en wordt nabij de Reusel een standbeeld ont huld, dat een klinkende afsluiting moet vormen van het officiële gedeelte van de viering van de bevrijding in Moergestel. Nabij het standbeeld zullen de gilden aanwezig zijn, de harmonie en de koren ’Con Amore’ en staat, was vroeger een wei, in het oud-Brabantse een ’dries’ geheten. Deze dries was eigendom van de voormalige molenaar dhr. Roozen. Er is dus gekozen voor een naam met een historische lading. In het voorjaar heeft het gemeentebestuur een oproep gedaan in ’Moergestel-Nieuws’. Ge vraagd is om met ideeën te komen voor een naam. Hierop hebben een twintigtal mensen ge reageerd. Hierbij zat niet de gekozen naam. Er waren wel enkelen die in deze richting hebben gedacht. De uiteindelijke keuze is gemaakt in een gebruikersoverleg. Al filosoferend is - dankbaar gebruik makend van de inzending - deze naam gekozen. Er is een voordracht van drie namen naar het College gestuurd. Het College heeft de voorkeur van de gebruikers voor ’De Roozen dries’ overgenomen. Ondanks het slechte weer waren er tijdens de opening en de open dag nog veel mensen op ko men dagen. Over het algemeen zijn de reacties op het gebouw en de activiteiten positief geweest. Vrijwilligers van diverse verenigingen zijn maan den bezig geweest met de voorbereidingen voor deze open dag. Zij hebben op verschillende ma nieren hun activiteiten laten zien. Het gemeentebestuur wil langs deze weg ieder een bedanken die belangeloos aan het tot stand komen van deze dag heeft meegewerkt. Ons redaktie-adres Oisterwijkseweg 43 is niet te bereiken tussen 17.00 en 19.00 uur. Dringende boodschappen kunt u inspreken op de telefoonbeantwoorder. 'WW//-"- MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1994

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 7