Kapsalon ’Aksent’ aan het Rootven Intekenen op boek over ’Oorlog en Bevrijding Wandelen in de natuur 'De Kleine Winst’ □«ze dag; Dames hakken Heren hakken f 7.50 f 10.00 WOENSDAG 28 SEPTEMBER Ambachtelijke Schoenmakerij Fotogroep Vrouwen weer aan het werk Gezamenlijk concert in Natuurtheater ROOTVEN 35A MOERGESTEL Inschrijving Kerstmarkt Oosterhout geopend Moergestel L offlo MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1994 PAGINA 7 5 Intekening op het boek ’Oorlog en Bevrijding van Moergestel’ door: Naam Adres Woonplaats: Postcode: Telefoon Datum Handtekening: Ook in het boek aandacht voor Carol Schade, toegevoegd aan de Staf van Prins Bernhard. Het boek, dat handelt over de oorlogsjaren en de bevrijding van Moergestel, is bijna klaar om uitgegeven te worden. Het boek omvat, naast de pagina’s tekst, ongeveer 275 foto’s en verschijnt op A4-formaat. Het is genaaid/gebonden, voor zien van 'n harde kaft met stofwikkel, kortom, een sieraad voor uw boekenkast. Om in het bezit te komen van dit boek dient u een bedrag van f 39,90 over te maken op bankrekeningnummer 13.45.05.042 ten name van A. Smits inz. Boek ’Oorlog-Bevrijding’ De Hoefkens 21 5066 BX Moergestel. Voorlezen weer van start in de bi bliotheek Door het bedrag over te maken, tekent u in op het boek. Het is derhalve gewenst over uw juiste naam en adres te beschikken. Verzocht wordt daarom onderstaand formulier in te vullen en in de bus te stoppen op het adres: De Hoefkens 21 U krijgt dan zo spoedig mogelijk, na het van de persen rollen, te horen waar en wanneer u in het bezit gesteld wordt van het door u betaalde boek. Daar bij die molen, die mooie molen 94 - a 46 9 OPENING BIEB NIEUWS’ Al weer enige tijd geleden, om precies te zijn half augustus, openden Ans en Peter Scheffers de nieuwe kapsalon ’Aksent’ aan het Rootven nummer 35. Voorheen was hun kapsalon (’Le Changement’) even eens gevestigd aan het Rootven, doch door de noodgedwongen verhuizing van die zaak te Tilburg (i.v.m. nieuwbouw Interpolis) werd besloten tot vestiging van de nieuwe kapsalon ’Aksent’. Jos Wolfs, voorheen ook werkzaam in Moergestel, vestigde zich inmiddels met ’Le Changement’ op ’n andere plek in Tilburg. De nieuwe kapsalon kent, qua oppervlakte, ’n hele vooruitgang: van 36 naar nu 120 m2. Zowel da mes als heren kunnen er, alleen op afspraak, terecht. We wensen Ans en Peter graag alle sukses toe met hun nieuwe vestiging. Indien het boek moet worden opgestuurd, houdt u dan rekening met verzendkosten (f 10,-). van Riet Vugs en Jolanda Jansen; - In de wachtkamer van dokter Terwindt in Moergestel heeft Jan Geerts foto’s gehangen; - In verschillende ruimtes van dieetvleeswaren- fabriek Nistria te Moergestel vindt u foto’s van Jeanne de Bont. - Op de eerste verdieping van DIV, Leyweg 50, Tilburg is werk van Gijs Vugts tentoongesteld; - Bij de Stichting Lilith, Wilhelminapark 37 te Tilburg kunt u foto’s zien van Toos van de Hurck; - In verschillende ruimten van de Katholieke Universiteit Brabant te Tilburg hangt werk van Ton van Elsdingen; - In de artsenpraktijk van de doktoren van Pop- pel en de Loos, op de Driehoeven te Haaren, bevinden zich foto’s van Gijs Vugts; - Het Yogacentrum Balans in Trappaf op de Terburghtweg in Oisterwijk herbergt foto’s van Leo Roosen; - In Ontmoetingscentrum De Eenhoorn, There- siastraat 23 in Diessen tenslotte hangt werk van Kees Aerts. Vanaf woensdag 21 september wordt er weer el ke week van drie uur tot half vier voorgelezen in de bibliotheek van Moergestel. Tijdens het voor lezen laten we de kinderen kennis maken met veel nieuwe kinderboeken. Er wordt voorgelezen uit prentenboeken en verhalenbundels, die af gestemd zijn op kinderen van 3 t/m 6 jaar. Door te luisteren naar de verhalen wordt de fantasie en de taalontwikkeling van de kinderen gestimu leerd. Met het wekelijkse voorleeshalfuurtje wil len wij de kinderen een leerzaam, maar vooral een gezellig bezoek aan de bibliotheek bieden. Tot ziens! De voorlezers Op zondag 25 september a.s. verzorgen de ’Ko ninklijke Vereniging Sociëteit Harmonie Asteri- us’ en ’Stichting Operette Oisterwijk’ een geza menlijk concert in het Natuurtheater. Het con cert begint om 14.00 uur. De winter nadert met rasse schreden. Dat bete kent dat het organiserend comité van de Ooster- houtse Kerstmarkt weer volop aan het werk is. De Oosterhoutse Kerstmarkt vindt dit jaar plaats op zaterdag 10 en zondag 11 december. Het belooft weer een zeer drukke Kerstmarkt te worden met een sfeervol muzikaal programma op de binnen- en buitenpodia en leuke Kerstactivi- teiten voor jong en oud. Wie graag deel wil nemen aan de Kerstmarkt, kan zich hiervoor vanaf heden aanmelden. Een kraam is te huur voor één dag of voor beide dagen. Er worden twee tarieven gehanteerd: één tarief voor de commerciële deelnemers en één ta rief voor de hobbyisten. Beiden zijn welkom zo lang het produkt dat aangeboden wordt maar in relatie staat met het Kerstfeest. Een inschrijfformulier is verkrijgbaar bij de VW Oosterhout- Dorst, Bouwlingplein 1, 4901 KZ Oosterhout. Tel. 01620-54459. De inschrijving voor de Kerstmarkt sluit op 15 oktober 1994. met Johan van Oosterhoud Er is in Moergestel een heel mooi plekje. Dat is daar, waar die fraaie, geheel gerestaureerde an tieke standerdmolen staat. Twee banken met een tafel nodigen u uit om te genieten van die molen. Er is, ’s zomers, nóg meer te zien: om u heen bloeien klaproos, bolderik, korenbloem, veld kets, het vnj zeldzame papagaaienkruid. En nog véél meer. Ik zag ook het trilgras, waarvan de bloempakjes aan flinterdunne steeltjes bengelen. In de volksmond wordt het bibberhartje ge noemd. Op dit mooie stukje Moergestel is een mengsel van bloemzaden aan de grond toevertrouwd. In 1994 voor ’t eerst (ook overigens op andere plek jes in ons dorp) en het is de bedoeling, dat in 1995 nog meer van deze paradijsjes zullen ont staan. Op genoemd niet bemest stukje grond doet de teunisbloem er alles aan zijn fraaie bloe men te laten zien. Heel vaak gaan de bloemen pas ’s avonds open. Ik heb in Zeeland eens een ak ker met volop bloeiende teunisbloemen gezien. Men heeft een soort gekweekt om de oliehouden de zaden te oogsten. De gewonnen olie is be stemd voor de cosmetica. We hebben soms de neiging te zeggen, dat op voedselarme grond niets groeit. Niets is minder waar. Er zijn wel degelijk plan ten, die het fijn vinden op een niet bemeste bo dem te leven. Ook hier. Laten we ervan genieten (niet plukken, wel fotograferen of er mooie dia’s van maken). Daar bij die Moergestelse molen. Als de wieken draaien en ik ’s zomers op die bank zit, genietend van al dat mooie vlak voor me en ik óók nog insekten af en aan zie vliegen om nektar te verzamelen, om bloemen te bestuiven, dan zeg ik: wat is dat hier schoon! Donderdag 27 oktober start bureau Vrouw Werk de cursus ’Oriëntatie op weg naar werk’. De cursus staat open voor vrouwen uit Oisterwijk en omstreken die (weer) willen gaan werken en/of studeren en wordt voorafgegaan door een infor matiebijeenkomst op maandag 26 september aan staande. Deze bijeenkomst begint om 9.30 uur bij Sonnevanck, Kerkplein 28 in Oisterwijk. Alle vrouwen die geïnformeerd willen worden over de cursus, zijn van harte welkom. Veel vrouwen die (weer) willen gaan werken wor den geconfronteerd met een sterk veranderende arbeidsmarkt. De eisen die gesteld worden zijn niet meer dezelfde als vroeger. Vrouw Werk kan ondersteuning bieden bij het zoeken naar betaald werk en/of scholingsmoge- lijkheden. Vandaar dag Vrouw Werk een in formatiebijeenkomst organiseert. Op deze bijeenkomst wordt er informatie gege ven over de positie van herintredende vrouwen op de arbeidsmarkt en wat er allemaal bij komt kijken als je wilt gaan werken. Tevens zal er voldoende ruimte zijn voor het stel len van vragen over werk en/of scholing. Dus, wil je weer aan de slag, op zoek naar scho ling en/of werk, kom dan naar de informatiebij eenkomst. Voor meer informatie bel Bureau Vrouw Werk: 013-424913 (maandag tot en met donder dag van 9.00 uur tot 12.00 uur.) a Na een lange hete vakantieperiode is ook voor Fotogroep Moergestel (FoMo) het nieuwe werk jaar weer begonnen. Inmiddels is een werkpro gramma voor het komende jaar opgezet en gestart. De jaarlijkse exposities van foto’s en diaseries zal dit jaar plaatsvinden in het weekend van 11, 12, 13 november, weer in Den Boogaard. Inmiddels zijn een aantal (wissel)exposities van leden van Fotogroep Moergestel weer gewijzigd en vernieuwd. Op elf plaatsen in Moergestel en omliggende gemeenten kunt u werk aantreffen van leden van FoMo: - Bij de Rabobank te Moergestel kunt u foto’s aantreffen van Kees Aerts; - In de bibliotheek van Moergestel hangt werk Als tegemoetkoming in de kosten wordt voor vol wassenen een bedrag gevraagd van 2,50 en kin deren beneden 12 jaar mogen gratis binnen. De entreeprijs kan zo laag gehouden worden omdat het Natuurtheater gratis beschikbaar wordt gesteld vanwege dit nieuwe initiatief. In geval van slecht weer wordt uitgeweken naar ’De Weyenbergh’. De operettevereniging, onder leiding van Co de Graaff, zal populaire operetttemuziek ten geho re brengen, waaronder een selectie uit ’Der Vo- gelhandler’ van Carl Zeiler. Ook harmonie Aste- rius, onder leiding van Danny Oosterman, zal een licht programma verzorgen, dat aangepast is aan de sfeer van het natuurtheater. Gezamenlijk zullen koor en orkest uitvoeren het beroemde slavenkoor uit de opera ’Nabucco’ van Verdi. /i

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 7