liever nu een uitstr jkje dan straks ’n koude douche 11 u CDA-achterban SPM-nieuws PGB-nieuws I.V.N. paddestoelenexcursie Inzameling landbouwfolie Moergestel <3 aanzienlijk lagere kosten per transactie. I Discussie-avond Miljoenennota (3e dinsdag van september) Baarmoederhalskankeronderzoek, een kwestie van gezond verstand. Een oproep gekregen? Laat een uitstrijkje maken! Met Rabo Telebankieren heeft u ’n Verliefd stelletje op de foto. Wie zijn het? Vorige week zagen we Theo op ’t Hoog (links) en Jozef van Poppel in deze rubriek. We zijn bijna door de foto’s heen, en u weet het: deze rubriek kan alleen blijven bestaan dankzij uw medewerking. Hebt u ’n leuke foto liggen, met een of twee personen er op, geef die dan eens bij ons af. Wanneer u er een aan uzelf ge adresseerde en gefrankeerde envelop bijdoet, hebt u de foto binnen de kortste keren weer terug!!! Rabobank. De grootste bank in het midden- en kleinbedrijf. Aangenaam. I I Rabobank O MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1994 PAGINA 5 <U 4 Maak een afspraak met uw huisarts. Als Op 27 september 1994 a.s. organiseren de heeft in CDA-raadsfreactie SPM-achterban. Profiteer i Rabo Telebankieren. van lagere banktarieven. Voorafgaand aan de komende raadsvergadering houdt het CDA wederom haar maandelijkse achterbanvergadering en wel op maandag 26 sep tember a.s. Ditmaal vindt deze bijeenkomst plaats in Café- Rest. ’De Brouwer’ en begint die avond om 21.00 uur. 't Is weer herfst. Een heerlijke tijd om er goed ge kleed tegen kou en regen op uit te trekken. Vindt u dat ook? Iedereen is van harte welkom en deelname is gratis. gebundeld te worden (zakken ’stapelen’ en bin den met touw, dus niet in elkaar stoppen i.v.m. uitsorteren); verschillende soorten afzonderlijk gebundeld; op de dag van inzameling voor 7.30 uur langs de doorgaande openbare weg waar ook de brie venbus staat (dus niet op het erf) te Eggen. Be treft het een doodlopende openbare weg dan dient de folie bij de brievenbus te liggen. Alleen bij bedrijven die op tijd de deelnamekaart ingestuurd, gemachtigd hebben en het plastic volgens de voorschriften aan de weg hebben ge zet wordt het plastic meegenomen. Voor nadere inlichtingen kunnen belanghebbende contact op nemen met de dienst Milieu van de NCB te Til burg, tel: 013-378987 of met de afdeling VROM van het gemeentehuis te Moergestel. Geacht P.G.B.-lid, Het bestuur nodigt U uit tot het bijwonen van onze achterbanvergadering ter voorbereiding van de Raadsvergadering van donderdag 29 septem ber a.s. Die plaats vindt op: maandag 26 septem ber a.s., om 20.30 uur in de zaal van ’De Schouw’. Dat komt dan goed uit, want zondag 25 septem ber organiseert I.V.N. afdeling Oisterwijk en omstreken een paddestoelenexcursie onder lei ding van natuurgidsen. Om 11.00 uur wordt er gestart vanaf het Bezoekerscentrum aan de Van Tienhovenlaan in Oisterwijk. De wandeling duurt IV2 uur. Als u een vrouw bent tussen de 35 en 53 jaar krijgt u eens in de drie jaar een brief met oproep kaart om een uitstrijkje te laten maken. Hierdoor kan baarmoederhalskanker in een vroeg stadium worden opgespoord. De kans op genezing is dan praktisch 100 Als u een brief met oproepkaart krijgt, is het dus belangrijk om een afspraak te maken met uw huisarts. Vervolgens dient u de oproepkaart mee te nemen als u naar de huisarts gaat. Het onderzoek wordt vergoed door het zie kenfonds en vrijwel alle ziektekostenverze keraars. Als u vragen heeft over de oproep dan kunt contact opnemen met de GGD, tel. 643274. Als u vragen heeft over het onderzoek kunt u zich wenden tot uw huisarts. De achterbanbijeenkomst van de SPM is niet meer zoals te doen, gebruikelijk de woensdaga vond voorafgaand aan de raadsvergadering, doch vooraan de woensdag de week daarvoor. Nu dus op woensdag 21 september a.s. Hebt u interesse in politieke zaken, kom dan ge rust ook eens langs. Dit najaar organiseert de NCB in samenwerking met de Landbouwmaatschappij ZMO en CBTB het inzamelen van plastic folie uit de landbouw in de gemeente Moergestel. Het doel van deze grootschalige inzamelstructuur is het inzamelen van plastic afval voor hergebruik. Evenals voor gaande inzamelacties, zal de landbouwfolie aan huis worden opgehaald en wel in de week van 28 november 1994 (week 48). De leden van de NCB, CBTB en Landbouwmaatschappij ZMO hebben via hun organisatie een deelnamekaart ontvangen. Deze dient voor 23 september 1994 ingestuurd te worden naar Van Kaathoven B.V. te Sint Oedenrode. Alleen bij bedrijven die op tijd de deelnamekaart ingestuurd en het plastic volgens de voorschriften aan de weg hebben ge zet, wordt het plastic meegenomen. De inzame ling is alleen bedoeld voor kuilfolie en folies af komstig van zakgoed (o.a. kunstmest-en veevoer- zakken). De kosten worden afgerekend op basis van de geleverde gewichtshoeveelheid. Niet ge organiseerde agrariërs kunnen op het gemeente huis eveneens een deelnamekaart afhalen. Het plastic dient: schoon aangeleverd te worden; - zo schoon mogélijk te zijn, in ieder geval vrij van zand-/kleiresten en kuilvoerresten; - vrij te zijn van nietjes, stenen, ijzerdraad, hout krullen en andere verontreinigingen; in handzame pakketten (max. 20 kg) met touw u als ondernemer meer dan 15 overschrijvingen per maand heeft, dan is het al de moeite waard om te gaan telebankieren. Op die manier bespaart u per overschrijving een aanzienlijk bedrag. Maar naast financieel voordeel zijn er nog andere redenen om telebankieren te overwegen. uw betalingen ook beter timen. rente U kunt bijvoorbeeld Zo loopt u nooit onnodig rente of leverancierskorting mis. En omdat u 24 uur per dag rechtstreeks via uw PC inzicht uw saldo, ziet u in één oogopslag wie betaald heeft en wie niet. En dat kan u een hoop onnodige aanmaningen besparen. Reden genoeg lijkt ons om de bon in te vullen voor meer informatie. Ja, ik ontvang graag meer informatie over Naam bedrijf: Contactpersoon: Adres: I Postcode: I Plaats: I Telefoon: Stuur de ingevulde bon en de C.N.V.-afdeling Tilburg een discussie avond omtrent de Miljoenennota 1995. De voorzitter van het C.N.V.de heer Anton Westerlaken, zal op deze avond een reactie geven vanuit de vakbeweging, waarna er gelegenheid is voor discussie. Plaats: Verenigingsgebouw ’De Schuur’, Hoogstraat 33 in Oisterwijk. Aanvang: 20.00 uur, en de koffie staat voor u klaar! U komt toch zeker ook? er jn er

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 5