f 10.000.- voor Theo Raaijmakers 13e Komtoer van Moergestel KETELAARS N B R I Aphrodite Het Foster Parents Plan van ’De Vurhaai Met grof vuil naar de milieustraat... Roef en de Grote Clubactie Loopgroep Physique gesteund door Moergestelse middenstand in Hart van Brabantloop Radio-uitzending zondag 25 sept. 11.04 uur 87.6 Mhz Zondag a.s. op gewijzigd parcours... WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1994 - 19e Jaargang - Nr. 827 TILBURG TELEFOON 013-434907 TIVOLISTRAAT 75 Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 04243 - 1474 De kosten Op de laatste zondag van september wordt dit jaar de plaatselijke wie lerronde ’De Komtoer van Moergestel’ voor de 13e keer verreden. Hoe werkt dat en wat kost dat... Huidverzorgingsinstituut Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) A12 een I® Op dinsdag 27 september a.s. wordt er een ’Open Informatieavond’ gehouden. Alle leden van het F.P.P. worden op deze avond verwacht. Bent U geen deelnemer aan het F.P.P. maar wel geïnteresseerd in het werk van deze organisatie dan bent U op deze avond ook van harte welkom. U kunt namelijk ook zelfstandig aan dit project deelnemen en hoeft daarvoor uiteraard geen lid te zijn van buurtvereniging ’De Vurhaai’. Deelnameformulieren zijn op deze avond ver krijgbaar. Deze informatieavond is gratis toegan kelijk op: dinsdag 27 september tussen 20.00 uur Een programma met veel muziek en uitgaanstips, samengesteld door Peter van de Wouw, Comé Schoenmaker en John Steijger. >to- tig- ?en pen ek- :gd zo- zo- le- bu- wit een de orp ieer len ery en we- rel- lio- 'Of stel Ho use to’s het ne- >lio- het iris tu tsan >ek. laar irdt )ek! hoe opt aan ten- En :t je ligt de den iing ep- zijn len En ters Het storten van afval is erg duur voor het kring- loopbedrijf. Met de gemeente is afgesproken dat u als vervuiler daar een gedeelte van betaalt. I a.s. Zaterdag zal om 7.30 in de morgen de 11de Hart van Brabantloop in Tilburg bij de KUB van start gaan. Reeds geruime tijd voor dat mo ment zijn een aantal Moergestelse lopers in het eerste ochtendlicht bij elkaar gekomen om de voorbereidingen voor de eerste etappes te tref fen. Steeds zullen in de loop van de dag weer nieuwe groepjes atleten zich opmaken om naar de hun aangewezen startplekken te vertrekken. En steeds zullen zij na het ‘estafettestokje’ overge nomen te hebben of na een herstart te zijn weg geschoten zich zo fanatiek mogelijk inzetten om bij te dragen aan een goede Moergestelse presta tie. Bij de dames zullen Mientje Bayens, Corrie Timmer en de nieuwe talenten Janneke Burgers, Eefje van de Meijdenberg en Lilian Strik trach ten op de damestrajecten’ een zo goed mogelijke tijd te maken. 4 Fietsers zullen de lopers bij tour- beurt steeds begeleiden; er zijn twee auto’s op het parcours om renners, materialen, fietsen, voed sel en ander toebehoren te transporteren. Bemoe digende, dan wel soms ophitsende opmerkingen aan het adres van de dapper voortzwoegende sporters zullen ook uit deze voertuigen komen. Óp de mannentrajecten voor de eerste herstart zullen Richard Bruurs, Cees de Kok, Jan de Jong en Bert Kaptijn de eerste tijden laten optekenen. Na de herstart bij de roeivereniging Vidar op de Beekse Bergen is het de beurt aan Wim Stads, Ad Oerlemans en Mientje Bayens om te trach ten de prestatie van hun voorgangers te evena ren of te verbeteren. Aangekomen in Oirschot wordt het hele veld weer geneutraliseerd. Er wordt gerust, de tactiek wordt besproken en opbeurende woorden worden de nieuwe lopers toegevoegd. Om 14.15 gaat op het grote plein onder de kerk toren het hele circus weer draaien. Leo Boogaers tracht zo snel mogelijk de Campinaheide te be reiken. Mathieu Bruurs snelt van daaruit naar Oisterwijk en Corrie Timmer mag de Moer gestelse eer voor een belangrijk deel in het dorp zelf verdedigen. Rond 15.25 spoedt de karavaan zich over de Oisterwijkseweg naar de wisselplaats achter de Graaf van Urselschool. Piet van de Schoot heeft daar de opdracht om op Moergestelse grond de belangen van de loopgroep te behar tigen. Hij loopt via de Hogenackerstraat, Raa- mackerstraat via een deel van het Rootven naar de Tilburgseweg om weer onder aan het via duct over de Rijksweg tussen de bomen van de Kerkeindse Hei te verdwijnen richting Wilhel- minakanaal om te finishen bij het Tilburgse Longaterrein. Kortom volop gelegenheid om direct in de buurt de lopers te steunen. Om 17.30 vertrekt de laat ste groep dames naar de finish bij de KUB, kort daarna (17.45) gevolgd door de laatste heren. Janneke Burgers en Marcel Bruurs zullen over het stedelijke parcours snellen. Pas veel later zullen de computers van de wedstrijdorganisatie in staat blijken te zijn de precieze uitslag door te geven. Wellicht blijkt dan dat Uw dorpsgenoten weer een goede prestatie le verden. Als dat zal gebeuren dan heeft de steun van slagerij Van Zon, groentehal Crisje, Jumbo supermarkt, bakkerij Verkooyen, de Sparmarkt, de vaste sponsors Omnium Sport en sportschool Physique, maar vooral de onvermoeibare activi teiten van de Moergestelse coordinator van deze race daar in niet geringe mate toe bijgedragen. De wedstrijden vinden dit jaar op het bekende en gezellige parcours in het centrum van Moergestel plaats. Als gevolg van de werkzaamheden in de Kerkstraat wordt het parcours dit jaar enigszins aangepast. Namelijk, vanuit de Korenstraat wordt via de Schoolstraat, De Scheerman, Bosstraat, Postelstraat en de Raadhuisstraat weer naar het Rootven gereden, waar de finish op de oude vertrouwde plaats is getrokken. Door een intensieve voorbereiding en de finan ciële medewerking van vele begunstigers is het weer mogelijk gebleken de ingrediënten voor een mooi brokje wielersport te scheppen. De wielerwedstrijden worden verreden in 4 ca tegorieën. Naast de al jaren gebruikelijke categorieën Nieu welingen, Junioren en Amateurs-A, is het ons dit jaar voor het eerst gelukt om startvergunning te verkrijgen voor de categorie Dames. In deze ca tegorie staat naast de voormalige olympische kampioene Monique Knol, de huidige kampi oen van België, Heidi van de Vijver op de deel nemerslijst. Deze rensters van naam zullen in een groot veld van deelneemsters voor een span nend verloop van de koers zorgdragen. De wedstrijd voor de Amateurs-A telt mee voor het ’Brabants Dagblad Wielerklassement’, welk na een heel wegseizoen zijn ontknoping nadert. Daar er dit jaar voor het eerst in de laatste twee criteriums dubbele punten voor dit klassement zijn te verdienen, blijft de spanning in dit klas sement uitermate groot en is dit voor vele top- amateurs een reden om hieraan de start te ver schijnen. Het klassement wordt op dit moment aangevoerd door Erik Keeris uit Veldhoven, wel ke samen met de top tien van het klassement aan start zal verschijnen. Renners als Norman van Hest, Joost van Hest en Paul Coehorst uit Til burg zullen, met behulp van de dubbele punten- Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel, 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12 00 uur: advertenties tot en met zondagavond Bij de start van het kringloopbedrijf zijn er door de gemeente en het kringloopbedrijf afspraken gemaakt over tarieven en andere regels die gehan teerd moeten worden op de milieustraat. De me dewerkers van het kringloopbedrijf ontmoeten op de milieustraat nog steeds mensen die zeggen niet bekend te zijn met deze regels. Enkele regels op een rijtje! - Op de milieustraat mogen alleen particulieren grof afval brengen. Dat is al het afval dat niet in de vuilniszak of de container past en afkom stig is van een huishouden. Afval van bedrijven zal dus geweigerd worden. - De milieustraat is alleen bestemd voor burgers uit Oisterwijk en Moergestel. Om dat te kun nen controleren wordt er gevraagd om een le gitimatie. - Puin mag maar beperkt worden aangevoerd. Niet meer dan 1 keer per opening en maximaal een halve kubieke meter. Hebt u meer puin dan kunt u daarmee naar de firma Wolfs. - Klein gevaarlijk afval kan niet worden afgege ven op de milieustraat. Tijdens kantooruren is het gemeentelijk depot open en kunt u het daar afgeven. Daarnaast kunt u het meegeven met de chemocar. - Asbest mag u alleen aanbieden als het volgens de voorschriften verpakt is in plastic en als het kleine hoeveelheden betreft. telling alles in het werk stellen om een aanval te doen op de leidende positie van Erik Keeris. Naast deze zullen bekende renners uit de regio, zoals Cas Graafmans uit Dongen, Wiljan van Riel (welke onlangs nog de ronde van Korvel op zijn naam wist te schrijven), Erwin Stofmeel uit Til burg, Ton Verhoeven uit Berkel-Enschot, Jean- Pierre Leijten uit Udenhout en Luc Reijrink uit Diessen aan de start verschijnen. Deze zullen in het peloton, wat zal bestaan uit het maximale door de KNWU toegestane aantal renners, de nodige concurrentie krijgen van de Nederland se kampioen bij de militaire Herrold Dat uit Asten en zeker van de voortreffelijke winnaar van het vorige jaar Rinus Ansems uit Chaam. Een dergelijk deelnemersveld is een garantie voor een mooi en spannend wielerevenement. Deze wedstrijden zullen worden voorafgegaan door de categorieën Junioren en Nieuwelingen. Hierbij zullen streekrenners als de gebr. Boutier uit Kaatsheuvel en de gebr. van Oevelen uit Hil- varenbeek hun sportieve strijd aangaan. Bij de categorie Nieuwelingen staat eveneens het maxi male aantal toegestane renners aan de start terwijl het deelnemersveld bij de Junioren als goed ge vuld mag worden genoemd. De starttijden van de wedstrijden zijn als volgt: 11.15 uur: Nieuwelingen, 40 kilometer; 12.30 uur: Junioren, 60 kilometer; 14.15 uur: Dames, 60 kilometer; 16.00 uur: Amateurs-A, 80 kilometer. Het centrum van Moergestel zal op 25 september dus de gehele dag in het teken van de sport en (ont(spanning staan, waardoor een bezoek aan dit evenement zeker de moeite waard zal zijn. P.S. De in de vooraankondiging genoemde markt op het St. Jansplein kan wegens een te geringe bezetting niet doorgaan. Inwoners opgelet! Deze week start de verkoop van de loten van de Grote Clubactie. U zult de le den van sportvereniging Roef! bij U langs zien komen met inschrijflijsten. Een lot kost 5,- en er zijn zoals gebruikelijk grote prijzen mee te winnen. Dus, neem uw kans en koop een lot! - U moet voor afval 11,75 per kubieke meter of deel daarvan betalen. Hoe meer u brengt hoe meer u betaalt, maar altijd 11,75. Dat is het minimumtarief, ook als u maar een klein beetje afval hebt. - U moet u melden en betalen voor u de oprit oprijdt en ontvangt per kubieke meter afval een betalingsbewijs. Waar mensen werken worden fouten gemaakt. Dat geldt ook op het kringloopbedrijf. Als u klachten hebt horen wij dat graag van u. U kunt daarvoor bellen: 06-8212248. De telefoniste no teert uw klachten en uw telefoonnummer. U wordt daarna zo spoedig mogelijk teruggebeld door de manager of de bedrijfsleider van het kringloopbedrijf. I Vorige week maandag mocht Theo Raaijmakers uit handen van de prijswinnaars van de Toer Mee een cheque ter waarde van 10.000,- in ontvangst nemen. Het bedrag was de netto opbrengst van de Toer Mee 1994. Vantevoren kregen de jeugdige prijswinnaars de hen toebehorende prijzen en bekers overhandigd door Zuster Beatrix, de voorzitster van de M.O.V.-groep Moergestel. Algemeen winnaar, en dus het komende jaar trotse bezitter van de wisselbeker, werd Twan Dirkx. Tijdens de overhandiging van het bedrag werd bijgaande foto gemaakt met v.l.n.r. Theo Raaijmakers, Eveline Vugts, Twan Dirkx, Yardena Zuman en Lenneke Ketelaars.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 1