i *|250 750 MARMERCAKE EDO ’Mokido’ en ’Roozendries’ Tweedehands kleding in Moergestel BROOD- EN BANKETBAKKERIJ QJ. KOUWENBERG Ad van den Boer APPELFLAPPEN 1 1 r Wilt u een bakker aan de deur? Wij hebben verse produkten te kust en te keur!!! VAN 575 NU Kledinginzameling Loopgroep Physique weer aanwezig in Hart van Brabantloop Boek over Oorlog en Bevrijding van Moergestel Zo is er maar éénl I Hoevenseweg 55 - Scharen-Messenslijperij Graafschap Megenstraat 10, Oisterwijk Telefoon 04242-16833 Speciaal voor de vluchtelingen uit Rwanda Lekker snoepen bij de koffie: 6 halen, 5 betalen NU Lekker eten bij ’t ontbijt: WORSTE- BROODJES 10 stuks van 14.- NU -i'i'ici Lekker smullen bij de thee: Touwtrekweekend 1994 Najaarsuitstapje 1994 1 Telefoon 013-424177' PAGINA 9 A8 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1994 BK I Sinds afgelopen week kan men voor tweedehandskleding terecht op het adres Oisterwijkseweg 55 (voorheen Habraken Sport)De collectie bestaat uit perfect uitziende kleding voor zowel dames, heren ZOCK lidti ZWVN U kunt in het bezit komen van het boek van Noud Smits door 39,90 over te maken op ban krekening 13.45.05.042 (Rabobank) ten name van A. Smits, onder vermelding van uw naam en adres. Zoals bij de meesten van u bekend is, kunt u het hele jaar door kleding bezorgen bij twee adres sen: namelijk Mevr, van Esch, Schoolstraat 46 en Mevr, van Oort, Stokske 1. Daarnaast houden wij tweemaal per jaar een extra aktie namelijk in het voorjaar en najaar. Dit najaar is een inzame ling speciaal voor Rwanda. Mensen in Nood gaat een aantal kledingstransporten verzorgen voor de weeskinderen in Goma. Ook vluchtelingen in an dere gebieden in Rwanda en de omliggende lan den zullen van Mensen in Nood vraagt goede en nog draagbare kleding, schoeisel, dekens en huis- houdtextiel. Het liefst ontvangt men de kleding in gesloten plastic zakken. We houden de aktie in de week van 19 tot 24 september. U kunt de kleding bezorgen bij de bovenstaande adressen. Let op: Niet meer bij de Boerenbond!! Voor verdere inlichtingen: H. van Oort, tel: 1389. I als kinderen. Voorlopig is de winkel enkel open op donderdag, vrijdag en zaterdag. De collectie wordt wekelijks uitgebreid en aangevuld met weer goede gedragen tweedehands kleding. U bent er van harte welkom om geheel vrijblijvend een kijkje te komen nemen. verschillen aldaar genoteerd en vindt na enige tijd een herstart plaats. De winnaar van vorig jaar bij voorbeeld deed over het hele traject bijna 4 uur korter dan de laatst eindigende ploeg. De her- starts vinden plaats bij het clubgebouw van Vi- dar op de Beekse Bergen, op het grote plein in Oirschot en later op de middag op het Longater- rein in Tilburg. Moergestel met zijn net 6000 inwoners mag trots zijn op de loopcultuur in dit dorp. Want hoewel bij deelnemers het meedoen in een gezellig so ciaal verband voorop staat, zal men er toch alles aan doen om het wel zeer bijzondere resultaat van vorig jaar te benaderen. En als dat dan niet ge heel lukt, zullen de meesten zich verzoenen met het feit dat ze de dag gezond, sportief en ook nog gezellig hebben doorgebracht. Nog verheugender is dat dit jaar duidelijk wordt dat ook de jeugd de looptraditie in stand wil hou den. Zowel bij de mannelijke als vrouwelijke lo pers doen een aantal jongeren mee. Het loopvuur lijkt in Moergestel dan ook vooralsnog niet ge doofd te worden. Op zaterdag 24 september zullen de eerste lo pers zich om 6.00 uur ’s morgens al verzame len bij sportschool Physique en wellicht zal een enkeling zich tussen de grauwe ochtendnevels Ook dit jaar ontving loopgroep Physique de ver erende uitnodiging deel te nemen aan de Hart van Brabantloop. De loopgroep dwong dit door het leveren van goede prestaties in de laatste twee edities af. Vorig jaar eindigden de Moergestelse loopsters en lopers op de zestiende plaats in een totaal veld van 88 (l)deelnemende ploegen. De organisatie van dit grootse loopevenement, de studentensportorganisatie van de Universiteit in Tilburg, is deze prestatie niet ontgaan zodat de Moergestelse atleten op zaterdag 24 september weer aan de start zullen staan. De Hart van Brabantloop is een estafetteloop over 107,6 kilometer. 10 mannelijke en 5 vrou welijke atleten proberen deze afstand zo snel mo gelijk te overbruggen. Er worden na de start ’s morgens op 7.30 uur bij de KUB in Tilburg dus 15 etappes gelopen. Om het deelnemersveld niet al te ver uit elkaar te drijven, worden op 3 plaat sen de atleten opgehouden, de onderlinge tijds- afvragen of dit alles het vroege opstaan wel rechtvaardigt. Maar als om 7.30 het startschot is gevallen dan zet iedereen zich volop in en men houdt zich alleen nog maar bezig met de ontwikkeling van de strijd. Men zal er alles aan doen om binnen ieders mogelijkheden de meest optimale prestatie te leveren. Zoals vorig jaar bleek zullen de meest vreselijke hagelstormen, lage temperaturen, neerkletterende regens, ve nijnige winden en welhaast onbegaanbare mod derpaden de loopsters en lopers niet kunnen deren. Zij spoeden zich over de Middenbra- bantse wegen, weggetjes en zandpaden zo snel mogelijk naar de finish. Een bijzonder fenomeen in dit geheel is de com plexiteit van de organisatie, zowel de algehele als die per ploeg. Meestal klopt die perfect. En als er wat fout gaat, zoals vorig op de Campina, al waar het grootste gedeelte van het peleton het verkeerde pad insloeg, dan is men alert genoeg om door een paar extra maatregelen de trein toch weer op de rails te krijgen. Maar ook binnen de Moergestelse loopgroep moet georganiseerd, gecoördineerd en geregu leerd worden. Elke loper wordt vergezeld door twee fietsers, de loper wordt na beëindiging van zijn/haar traject opgevangen, verzorgd en naar huis vervoerd, terwijl verse lopers weer op tijd aan de start moeten staan voor het nieuwe tra ject. De algehele leider van de Moergestelse delegatie slaakt na afloop een diepe zucht als alles weer tot een goed einde gekomen is en al les en iedereen weer op tijd ter bestemder plek ke was en iedereen uiteindelijk toch weer thuis kwam. Ook dit jaar is de algehele coördinatie weer in vertrouwde handen. Dat ook het Moergestelse bedrijfsleven het unie ke van dit evenement erkent en de deelname en prestaties van de Moergestelse loopgroep waar deert blijkt uit het feit dat naast onze vaste spon sors Omnium Sport en sportschool Physique ook Jumbo supermarkt, bakkerij Verkooijen, groen- tehal Crisje, de Sparmarkt en slagerij van Zon on middellijk bereid waren de verzorging van de Moergestelse atleten in materiele zin te on dersteunen. Volgende week zullen we U berichten over de deelnemers en de te lopen route, zodat U in staat bent hen te steunen. In het boek van Noud Smits, dat binnenkort van de persen rolt, wordt o.a. ook aandacht besteed aan het Verzet. Gerrit Lentink, Jan Dolman en Piet Wolfs (van Besoyen) worden in het boek onder meer belicht. Doch ook andere Moergestelnaren worden voor hun werk voor de ’ondergrondse’ vermeld. Een aardige bijzonderheid is, dat het verzet zijn creativiteit ook aanwendde om plaagstootjes uit te delen aan het nationaal-socialistisch gedrag van Hitler, zoals bijgaand model van ’huisvlijt’ laat zien. Zoek het 5e zwijn door het (oorspronkelijk vel van A4-formaat), zodanig langs de lijnen te vouwen, dat de vier zwijnen gezelschap kregen van het grootste (5e) zwijn! Zondag vond de officiële opening plaats van het Sociaal Cultureel Centrum aan de Pr. Margrietstraat. Nadat in de voormiddag de nieuwe naam van het kinderdagverblijf werd bekendgemaakt (’Moki do’) was er in de namiddag de onthulling van het naambord van het gebouw, genoemd naar de plek van de vroegere eigenaars van de grond waarop het gebouw staat: ’Roozendries’. Het Open Huis dat daarna plaatsvond trok veel belangstellende kijkers. Op zaterdag 17 en zondag 18 september wordt voor de 11de keer het Touwtrekweekend georga niseerd in de feesttent aan de Heuvelstraat. Za terdag: Koos Alberts en Sugar Lee Hooper, Zon dag: Touwtrektoemooi, aanvang: 12.00 uur met als afsluiting Arie Ribbens. Voordat we met feesten kunnen beginnen, zullen we eerst van al les op moeten bouwen. Vele handen maken licht werk. Dus heb je tijd en zin om mee de tent op te bouwen? Dan kun je vanaf 13 september elke middag en avond terecht op het terrein aan de Heuvelstraat. Voor meer informatie over dit eve nement kun je bellen naar: Jos op 't Hoog, tel. 2817 of Mechelien Ketelaars tel: 2096. Ook dit najaar trekken we er weer op uit. En wel op zaterdag 1 oktober. We vertrekken om 21.00 uur vanaf het St. Jansplein met 2 bussen rich ting??? Zoals vanouds geldt dat niet-leden tegen betaling van 10,- p.p. ook met de bus mee kun nen. Waar we precies naar toe gaan blijft nog even een verrassing, maar houd deze datum al vast vrij!! P.S. Als het goed is heeft ieder lid een activiteitenlijst thuisgestuurd gekregen. Mocht dit niet het geval zijn, bel dan even naar Erica Rijnen tel: 1315. Zij zorgt dan dat je er zo gauw mogelijk een in de bus krijgt. jongerenwerk moergestel Nu de vakantie voorbij is beginnen we weer met diverse activiteiten. Eén van deze activiteiten zal de huiswerkbegeleiding zijn. Deze zal beginnen vanaf vrijdagmiddag a.s. van 15.30 tot 17.30 uur, in het sociaal-cultureel centrum De Roozendries. Dus heb je problemen met je huiswerk, aarzel dan niet en kom gewoon even langs. De kosten hiervoor bedragen 2,50. JC:

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 9