Het gezin Mandie Rabobank. Voor de voordeligste hypotheek ga je rechtstreeks naar de l 6,2% Wie zijn wij? K.V.O. Moergestel Van de politie Rabobank. Aangenaam. MODEHUIS Nederland De parochie besteedt deze maand extra aandacht aan het gezin. In het kader daarvan een gesprekje met een bijzon der gezin in onze parochie nl. de familie Mandie uit Bos nië. V E We zijn bijna door de foto’s heen, en u weet het: deze rubriek kan alleen blijven bestaan dankzij uw medewerking. Hebt u ’n leuke foto liggen, met een of twee personen er op, geef die dan eens bij ons af. Wanneer u er een aan uzelf ge adresseerde en gefrankeerde envelop bijdoet, hebt u de foto binnen de korste Weigeren bloedproef kost rijbewijs Effectief 6,5% p.j. Eén op de drie hypotheken die in worden afgesloten, is van de Rabobank. En dat is geen toe val. Door rechtstreeks naar de Rabobank te gaan, profiteert u direct van de scherpe tarieven en de grootste keus aan hvpotheekvormen. Bovendien kennen we door onze lokale betrokkenheid de plaatselijke woningmarkt als geen ander. Het resultaat: een beter advies en een complete begeleiding bij de financiering van uw huis. Dus als u op weg bent naar een hvpotheek, zorg dan dat u zeker de Rabobank op uw pad tegenkomt. Rabobflllk C3 1 NA 4 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1994 7 I.S. Setteriaine Is al 190 jaar stijlvol de mooiste. Een jubileum om te vieren. Daarom krijgt u, van uw Setteriaine modezaak, bij aankoop van één van de afgebeelde modellen deze stijlvolle flacon bodylotion gratis. I gericht. In het begin was het nog wel eens moeilijk omdat we elkaar nog niet goed konden verstaan. We moesten vaak het woordenboek erbij halen*. Nu spreken ze allebei heel goed Nederlands. Ook zijn ze zeer te spreken over hun buren en de an dere mensen uit de straat. Dhr. Mandie is inmid dels lid bij Audacia en hij vertelt hoe graag hij daar komt. ’Ook daar zijn de mensen aardig en goed voor ons’, zegt hij. Op de vraag of het leven hier veel verschilt van het leven in Bosnië ant woorden ze dat dat eigenlijk wel meevalt. Ze moesten wel wennen aan het weer. Ze vinden dat het hier zoveel waait en de zomer van vorig jaar zijn ze ook nog niet vergeten. Deze zomer von den ze prima, zo zijn de zomers in Bosnië ook. ’En onze kinderen zijn hier dol op de Hollandse frietjes. Dat kenden we bij ons niet.’ Als ze nu terugkijken dan hebben ze toch wel een hele moeilijke tijd achter de rug en als ze aan hun fa milie denken is het weer moeilijk. Drie maanden geleden hoorden ze voor het laatst iets van haar ouders. Sindsdien niets meer. Maar vooral de tijd toen ze als gezin uit elkaar gehaald waren was slecht. ’Je mist elkaar heel erg en je voelt dan ex tra goed hoeveel je voor elkaar betekent. Nu we weer herenigd zijn voel je ook de steun die je el kaar kunt geven en dat is belangrijk. We probe ren nu samen hier een nieuw bestaan op te bou wen en dan hoort daar ook werk bij’. Ondertus sen komen de kinderen uit school. Die hebben al veel vriendjes en vriendinnetjes. Alle drie zien ze eruit als Hollands Welvaren en aan hun Neder lands is niet te horen dat ze ooit in Bosnië woonden. Twee kameraden poserend voor de foto graaf. Wie zijn het? Vorige week zagen we Erica en Jan Rijnen (van ‘t Draaiboompje) samen op de foto... Beste leden. Op donderdag 15 september gaan we op de fiets (bij slecht weer auto) naar Hilvarenbeek. We ver trekken om 13.00 uur vanaf het St. Jansplein. Om 14.00 uur worden we verwacht voor een rondleiding door de kerk en de toren. Willen de mensen in de kom van het dorp hun kennissen in het buitengebied dit bericht doorgeven omdat het daar te laat komt. Opgeven bij Riet de Kruijf, tel: 2575. Houdt 13 november vrij voor de najaarsverga- deing. En waar blijven de aanmeldingen om het bestuur te versterken?? Groetjes van het bestuur. Nadat vorige week drie automobilisten hun rij bewijs waren kwijtgeraakt wegens alcoholge bruik, werd vrijdagavond opnieuw een rijbewijs ingevorderd van een 42-jarige man uit Tilburg. Hij was die avond omstreeks 23.00 uur met zijn auto op de Oirschotseweg in Moergestel van de weg geraakt en tegen een boom gereden. Gewond werd hij overgebracht naar het ziekenhuis in Til burg. Daar vielen zijn verwondingen mee. Hij bleek echter wel alcohol genuttigd te hebben. Hij weigerde echter een bloedproef af te laten nemen. In dergelijke gevallen wordt dan standaard het rijbewijs door de politie ingenomen. De controle van bromfietsen in Oisterwijk, Udenhout, Berkel-Enschot en Moergestel loopt als een trein. De eerste middag werden 3 jongens bekeurd omdat hun bromfiets opgevoerd was. Tegenwoordig is het heel simpel om te constate ren of een bromfiets wel of niet opgevoerd is. Te veel vermogen is altijd een bon. In Moergestel is donderdagavond ingebroken in een woning in de Huysackerstraat. De dader is binnengekomen door aan de achterzijde het keu kenraam open te breken. Daarna is de gehele wo ning doorzocht. Ontvreemd werden geld en sie- Rente vanaf Het gezin Mandie: vader Smail (38), moeder Amiza (34), Adis (10) en de tweeling van 7 jaar oud: Cejla en Aida. ’Mijn grootse wens is om zo snel mogelijk werk te vinden. De hele dag thuis zitten valt niet mee. Ik sta bij het arbeidsbureau ingeschreven en zelf ben ik ook op zoek, maar het is erg moeilijk’. Aan het woord is Smail Mandie (38). Sinds an derhalf jaar woont hij samen met zijn vrouw Amira (34) en drie kinderen in Moergestel. Voor dat hij naar Nederland kwam werkte hij 15 jaar lang in de electrotechniek en Amira werkte op een bank. Twee en een half jaar geleden zijn ze gevlucht voor het oorlogsgeweld in Bosnië. Eerst Amira met de kinderen en na 10 maanden kon hij het land uit en werd het gezin herenigd in het op vangcentrum in Udenhout. Inmiddels hebben ze een verblijfsvergunning gekregen en gaan ze er vanuit de rest van hun leven in Nederland te blij ven. ’Want voor de kinderen is er geen toekomst meer in het voormalige Joegoslavië. We kunnen niet geloven dat het ooit nog goed komt. Het deel van Bosnië waar wij vandaan komen zou nu Ser visch moet worden. Dan woon ik Bever hier. Ik zou iedere dag opnieuw weer bang zijn dat mijn kinderen niet veilig uit school thuis zouden ko men’. Voor haar is het nog steeds moeilijk te begrij pen waarom deze oorlog begonnen is. ’Wij hadden vroeger nooit problemen met elkaar, of het nu Servië of Bosnië of Kroaten waren, wij leefden in harmonie. De jonge generatie is zon der vooroordelen opgegroeid’. Volgens Amira zijn ’het de oudere Serviërs die niet van ons houden en ik weet eigenlijk niet waarom. Voor mij telt alleen of het goede of slechte mensen zijn en niet wat hun afkomst is. Het was een prachtig land en het doet pijn als je ziet hoe nu alles kapot is’. Ook hun huis is kapot geschoten. Ze laat een tekening zien van een mooi en groot huis. Anderhalf jaar woont de familie nu in Moer gestel en ze zijn al aardig ingeburgerd. ’We zijn ook geweldig opgevangen toen we hier in Moergestel kwamen. Er is hier een werkgroep Vluchtelingenwerk en die hebben veel voor ons gedaan. Je voelde dat ze met hart en ziel voor ons bezig waren. Zo leerden ze ons b.v. bood schappen doen en ze hebben mee ons huis in- PAGINA 5 in de avond. s

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 5