en 0 Touwtrekweekend K.P.J. Bibliotheek bestaat 20 jaar KETELAARS CURSUSSEN FRANS PARTY- EN VERGADERCENTRUM p Aphrodite E.H.B.O.-Nieuws Extra TV-uitzending donderdag 15 sept. 19.00 uur: In deze uitzending alles over de komende Bevrijdingsfeesten Prachtig bedrag voor ’Artsen zonder Grenzen’... Badmintonclub ’Moergestel’ Brons Zilver Kom langs of bel voor inschrijving. TILBURG TIVOLISTRAAT 75 TELEFOON 013 - 434907 - Deze uitzending wordt herhaald: Zondag 18 september 13.00 uur De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen a.s. Zaterdag en zondag Op zaterdag 17 en zondag 18 september a.s. organiseert de K.P.J. Moer gestel alweer voor de 11de maal het touwtrekweekend. t t Op zondagmiddag 18 september starten we weer met danslessen voor beginners (v.a. 14 jaar) en gevorderde jeugd, en 25+ paren. Faux-débutants, gevorderden, conversatielessen. INFO-DAGEN: 19 en 20 SEPTEMBER van 10.00 tot 20.00 uur Van Rijckevorsellaan 30, Moergestel INL.: 04243 - 2942 Brillen Contact lenzen De Lind 35a, Oisterwijk 04242-84899. Vrijdag koopavond 7.' 15 lessen van 1 uur Uitbreidingen op reeds geleerde dansen plus de Samba Twens en Paren 15 lessen van 5 kwartier met Foxtrot, Cha-Cha-Cha en Engelse Wals. Kosten van alle cursussen zijn f 170,- p.p. Beginnerscursus: 15 lessen van 5 kwartier met o.a. foxtrot, Engelse Wals en Cha-Cha-Cha 15 lessen van 1 uur Voor iedereen die de beginnerscursus heeft gevolgd, met o.a. de Jive en Cha-Cha-Cha Deze maand is het twintig jaar geleden dat in Moergestel een openbare bibliotheek werd geopend. De officiële openingsdatum was 15 septem ber 1974. In die twintig jaar is er veel veranderd. St. Jansplein 5 - Moergestel - Tel. 04243-1665 - Fax 04243-3860 WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1994 - 19e Jaargang - Nr. 826 Tel. 04243 -14741 J1 !j Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) h Huidverzorgingsinstituut TSLjWAM lil a zE Schoolstraat 5 MOERGESTEL 112 K9 i l I Uitgave en redaktie: Buro 76, Olsterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond Vanaf deze plaats wil het bestuur iedereen bedan ken voor de geldelijke steun tijdens de collecte week van onze E.H.B.O.-vereniging. Het is een grote stimulans voor ons te wete: dat vele men sen ons een warm hart toedragen. Door Uw bij dragen kan de E.H.B.O. nog optimaler funkti- oneren door het aankopen van diverse oefen- en lesmateriaal. Ook de collectanten bedankt voor hun inzet. Frankie van de Loo, bedankt voor de infokaartjes. Redaktie ’Moergestel-Nieuws’ dank voor de plaatsing van de publiciteit. Inwoners van Moergestel, u allen kimt weer op de steun re kenen van uw plaatselijke E.H.B.O.-vereniging. Bestuur E.H.B.O. St. Christoffel. Bij de start kon men slechts beschikken over 1 klaslokaal in een dependance van een van de (toen nog) lagere scholen. Nu beschikt de biblio theek over een mooie ruime huisvesting in een volledig verbouwde voormalige kleuterschool. De collectie is vergeleken bij de beginjaren aan- 1 zienlijk uitgebreid. Steeds meer materialen kwa men ter beschikking. Naast boeken kan de hui- ditionele touwtrekken. Dit laat echter niemand ervan weerhouden aan dit evenement mee te doen, gezien het aantal van ruim 60 teams die vo rig jaar hebben meegetrokken. Gedurende de ge hele dag wordt het toumooi muzikaal bijgestaan door radio Fantasy’s drive-in show. Het weekend wordt afgesloten door een optreden van niemand minder dan Arie Ribbens. Voor de kinderen is een speciaal kinderprogramma samengesteld met o.a. optredens van een echte clown. Een ploeg bestaat uit 8 trekkers en een coach. Voor diegenen die zich nog willen opgeven kun nen dit doen door te bellen naar M. Ketelaars 04243-2096 of J. op ’t Hoog 04243-2817. Op zaterdagavond start de K.P.J. dit weekend traditioneel in de feesttent aan de Heuvelstraat 16 te Moergestel. Op deze avond zullen de volgen de artiesten optreden: Koos Alberts en Sugar Lee Hooper. Het geheel wordt ondersteund door Ra dio Fantasy drive-in show. Dit programma zorgt gegarandeerd, evenals voorgaande jaren, voor een gezellige sfeer. Zondag begint het Touwtrektoumooi om 12.00 uur. Touwtrekken over water is iets anders als het touwtrekken op de traditionele wijze. Nu wordt vanuit bakken getrokken. Deze vorm van touwtrekken vergt meer tactiek (zie bijgaande fo to), uithoudingsvermogen en inzicht dan het tra- Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Badmintonclub BC Moergestel kan nog enthou siaste mensen gebruiken tussen de 16 en 60 jaar. Onze vaste speelavond is woensdagavond van 8 tot half 12 in Sporthal ’de Vonder’. Kom gerust een keertje kijken en eventueel ook meespelen. Bestuur BC Moergestel. p i luiu.u.z-uiyniyoiuouiuui Bij gelegenheid van het afscheid van burge meester Ter Veer, zoals dat onlangs plaatsvond, was en speciale girorekening opengesteld waar op men een gift kon storten voor het mooie werk van ’Artsen zonder Grenzen’. Burgemeester Ter Veer prevaleerde dit doel bo ven ’n kado voor zichzelf. De afgelopen week berichtte de oud-burgemees- ter ons telefonisch dat voor de aktie het mooie be drag van 9.554,- is overgemaakt! De heer Ter Veer vroeg ons om iedereen nog eens van harte te bedanken voor de gulle gaven voor dit mooie doel. ’Uw oud-burgemeester is er zéér blij mee...’ vertelde hij. - dige bibliotheekgebruiker beschikken over kran ten, tijdschriften, documentatiemappen, puzzels, diaseries, geluidcassettes, cd’s en zeer binnenkort ook over jeugd videobanden. Reden te over dus om een feestje te vieren en dat doen we dan ook! In de week van 19 t/m 23 september vieren wij feest en met ons alle bibliotheekgebruikers. Het programma van die week ziet er als volgt uit: Algemeen: Fototentoonstelling over twintig jaar bibliotheekwerk in Moergestel. Tentoonstelling ’De Brabantse mens en zijn geloof. Tentoonstelling en prijsvraag ’Waar is de beer van Boukje’. Voor alle bezoekers is deze week een kleine attentie beschikbaar. Nieuwe leden betalen deze week ƒ10,- voor hun abonnement, de prijs van 20 jaar geleden. Maandag 19 september: Opening om 15.00 uur van de feestweek door de voorzitter van het bibli- otheekbestuur, Dhr. J.A.C. Vos samen met kinderen van basisscholen en de peuterspeelzaal. De kin deren zullen een achttal vlaggen plaatsen die in de afgelopen weken op school gemaakt zijn. Dinsdag 20 september: Jan Naaijkens vertelt Brabantse anekdotes en verhalen van 20.00 tot 22.00 uur. Entreebewijzen voor deze avond zijn gratis verkrijgbaar in de bibliotheek. Woensdag 21 september: Feestelijk voorleesuurtje met verrassingen voor kinderen van 3 t/m 6 jaar. Kom om drie uur ’s middags allemaal luisteren! Donderdag 22 september: Nog veel boeken of andere materialen thuis met een (hoge) boete? Van daag inleveren kost je niets want we nemen alles boetevrij in. Vrijdag 23 september: Prijsuitreiking prijsvraag Waar is de beer van Boukje (basisschooljeugd). Om vier uur ’s middags. Prijsuitreiking kruiswoordpuzzel gepubliceerd in ’Moergestel-Nieuws’ van woensdag 7 september j.l. om 19.00 uur. De heemkundekring geeft uitleg over de tentoongestelde devotionalia bij de tentoonstelling De Brabantse mens en zijn geloof tijdens de avondopenstelling. Wij hopen U tijdens de feestweek te mogen begroeten.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 1