I I S PA RRy Herberg ’De Veerkes’ t s Ribkarbonade Boterhamworst Casselerrib Wijncervelaat M. RAATS - ROOTVEN 41 - MOERGESTEL ZOEKERTJES Boeren tarwebrood Grappoloni druiven Schouder- karbonade i Ook deze winter gaan we weer terug in de tijd en wel elke 3e zondag van de maand! 18 september 16 oktober 20 november 18 december 19 maart 16 april 15 januari 12 februari Enkele van onze weekaanbiedingen: v; Veel neus weinig hoorn g< IV. te a i? L Vis is veilig eten WO m kilo kilo 100 gram 100 gram 100 gram heel kilo St. Jansplein 3 - Moergestel >3 (2e zondag!!!) Aanbiedingen geldig t/m zaterdag 17 september 1994 A - Als je even geen zin hebt in ’HOUSE’ en je hebt wel zin om uit je dak te gaan!!! lijstenmakerij r^l^j Waar is de beer van Boukje? De Brabantse mens en zijn geloof tl HAAL JE HAKT EENS OP AAN VIS 'MOERGESTEL-NIEUWS' WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1994 PAGINA 12 Golden Oldies 6.98 9.98 0.99 1.59 1.69 1.99 Won Uitg< Inlev 1.98 alléén geplaatst bij kontante betaling! In de week van 26 sept. a.s. starten wij weer met div. cursussen! Men kan kiezen uit spoed/privé- lessen of groepscursussen (kleine groepen van ca. 6-8 pers.). Voor o.a. de volgende groepjes hebben wij nog enkele plaatsen vrij: Duits: conversatie voor beginners en gev. o.a. dinsdagav. in Tilburg; En gels: beginners en gev. diverse 'opvulmogelijkhe den’ overdag en 's avonds in Tilburg of Goirle; Frans: zie Engels; Indonesisch-Bahasa Indonesia voor BEGINNERS; dinsdagav. in Tilburg; Italiaans: voor beginners en gev. op ma.- en di.-avond in Til burg en in Goirle voor BEGINNERS op zat. ochtend; Nederlands als 2e taal (voor anderstaligen) op ma.avond in Tilburg; Nederlands opfriscursus grammatica: op ma. avond in Tilburg; Papiamen to voor beginners op di.avond in Tilburg Portugees voor beginners en gev.; wo. av. in Goirle; Spaans zie Engels; Tsjechisch: voor beginnersen gev. op ma.avond in Goirle; Turks voor beginners op di.av. in Tilburg; Zweeds voor beginners en gev. op do.av. in Goirle. De prijs van een groepsles bedraagt 10,50 per 45 min. U krijgt totaal 2 lessen aaneensluitend Z21 ,- per dagdeel. De lessen worden al dan niet onder broken door een koffiepauze. De cursussen duren 25 weken Voor inl Taleninstituut Bogaers 013- 347664 tijdens kantooruren en 's avonds van 18 30 tot 19.30 uur. Ons faxnr. 013-343002. Adres: Acaci- alaan 48 te Goirle. Opheffing!!! In verband met uitbreiding van 't Smikkelhoekje naar snoepwinkel heffen wij Brilliant Mode-accessoires op. daarom: grote kortingen tot 50% Haast u, want op op! St. Jansplein 3a, naast ’Den Boogaard'. Iedere vrijdag verse scharreleieren! G. van de Wouw, Masperstraat 2, Moergestel, Tel. 2066. Voorbereidend grondwerk t.b.v paden, terras sen en tuinen. A. Fransen, De Werft 26, Tel. 04243- 3559. Opheffing! Aanbieding: Claudio Call! horloges nu met f 10,- korting op elk uurwerk met gedurende 1 jaar garantie. Brilliant Mode-accessoires, St. jansplein 3a, Moergestel. Kadoboetiek ’Carola’: het adres voor een pas send kado voor elke gelegenheid. Loopt u vrijblij vend eens bij ons binnen. 's-Maandags gesloten. Rootven 60, tel. 3747. Wij verzorgen al uw inlijslwerk! Heusdensebaan 27, Oisterwijk, 04242-84856 Openingstijden: di. t/m do. 9.00-18.00 uur vr. 10.00-18.00 uur; za. 10.00-16.00 uur Met een hoorn die wel een meter lang kan wor den, doen neushoorns hun naam duidelijk eer aan. Vlak na de geboorte is er echter nog niet veel van die hoorn te zien. De hoorn, die uit samen geklitte haren bestaat, begint pas na enkele we ken te groeien. Voor moeder ’Nel’ is dit al haar 8e nakomeling. In de vrije natuur gaat het door de illegale jacht erg slecht met de neushoorns. a.s Ha var me eer vot fen Ste gro aan stei noi ges bij tie. Tii Eel ten tijd bet pat sel dig aar sp< Op zul en Na Vot een de' bek win Tijc Eve Ook in dierenparken worden er maar weinig ge boren. ’Smoske’ is de 15e breedlipneushoom die sinds 1976 in Safaripark Beekse Bergen werd ge boren. De naam is bedacht door Ans en Ad de Bruijn uit Hilvarenbeek, de peetouders van de 60 kilo wegende baby. Tijdens een veiling, die op zondag 4 september in Safaripark Beekse Bergen werd gehouden, deden zij het hoogste bod. Op deze dag wed door Club de Cygne in Oisterwijk een Culinaire Safari georganiseerd. Cuisinier Cas Spijkers verzorgde voor een groot aantal verte genwoordigers van verschillende Brabantse over heden en het bedrijfsleven, een sfeervolle maal tijd. De opbrengst van de veiling en het diner komt ten goede aan een nieuwe neushoomstal die deze winter zal worden gebouwd. Zoals wellicht bekend is de GGD Midden- Brabant bezig met een campagne om de viscon- sumptie te bevorderen onder het motto: ’Het lek kere van vis is dat het zo gezond is’. Vaak wordt de vraag gesteld, is het eten van vis nog wel vei lig? Regelmatige berichten in de kranten en op t.v. over vervuiling van het water, leiden bij veel mensen tot twijfel. Vis is een na- tuurprodukt. Feit is dat de natuurlijke omgeving van vis watervervuilende stoffen bevat. Maar hoe zit het dan met bijvoorbeeld kwik of PCB’s? In hoeverre komen die in vissen voor? Het Rijks In stituut voor Visserij Onderzoek (RIVO) onder zoekt constant de kwaliteit van vis. Uit die gege vens blijkt dat enkele vervuilende stoffen in ge ringe mate terug te vinden zijn in vis. De hoe veelheid vervuilende stoffen ligt echter ver onder de vastgestelde grenzen. Zelfs uit onderzoek naar de ’grootste eters van Nederland’ (jongens tus sen 16 en 18 jaar) blijkt dat het eten van vis- en visprodukten maar een geringe bijdrage levert aan de hoeveelheid ongewenste stoffen die we da gelijks binnenkrijgen. Geen reden dus om niet wat vaker vis te eten. Bovendien is uit onderzoek gebleken dat er een verband bestaat tussen een bepaald niveau van visconsumptie en een ver minderde kans op hart- en vaatziekten. Vis be vat namelijk bijna alleen onverzadigde vetten. Daarvan is bekend dat zij helpen bij het voorko men van hart- en vaatziekten. Verder bevat vis veel eiwitten en vitamines A en D. Het vis- aanbod is seizoensgebonden. Tijdens de campag ne is er negen keer een ’vis van de maand’. In de maand augustus is dat de sliptong. Bij iedere vis van de maand hoort een receptenfolder, verkrijg baar bij visspecialisten die deelnemen aan de campagne. Dus: haal je hart eens op aan vis!!! Tentoonstelling over het ontstaan van een prentenboek. Van 14 tot en met 27 september is in de biblio theek Moergestel een tentoonstelling over het ontstaan van een bijzonder prentenboek ’Waar is de beer van Boukje’. De Bossche huisarts Igna- ce Schreden en beeldend kunstenares Susan Schildkamp werkten 3 jaar aan dit prentenboek. Het gaat over een kaalgeknuffelde beer met maar drie poten, die ook nog eens achtergelaten wordt in de dierentuin. Drie jaar werken aan een boek! Dat levert een verhaal over een boek op: hoe komt een prentenboek tot stand, hoe verloopt zo’n creatief proces, wie werkt er allemaal aan mee en wat kan er allemaal fout gaan? Bij de ten toonstelling zijn een aantal vragen gemaakt. En als je goed kijkt naar de tekeningen dan weet je vast de antwoorden wel. In de bibliotheek ligt voor iedereen een vragenlijstje klaar. Onder de kinderen die de vragen goed beantwoorden wordt een leuke prijs verloot. Je kunt je oplossing inleveren tot en met 21 september. Op 23 sep tember zal dan de prijsuitreiking zijn. Er zijn prijzen voor kleuters, leerlingen van groep 3,4 en 5 en voor de leerlingen van groep 6,7 en 8. En ne deze tentoonstelling is ook leuk voor je ouders om te bekijken. Fototentoonstelling in bibliotheek Moergestel Van 14 tot en met 27 september zijn in de biblio theek een aantal foto’s te zien van de Brabantse fotograaf Gaston Remery uit Eersel. De foto’s hebben allen de verschillende uitingen van het katholieke geloof als onderwerp. Gaston Reme ry is een naam die vooral in de Kempen en de Peel heel bekend is. Deze foto graaf, oorspronkelijk afkomstig uit Asten, vestig de zich in 1957 in Eersel en had daar een eigen fotozaak. In zijn vrije tijd reisde hij de afgelopen veertig jaar Kempen en Peel af op zoek naar plek jes, gebeurtenissen en personen, die vastgelegd moesten worden op de gevoelige plaat. Want zo als hij zegt: ’aan de mooie dingen moet je niet zo maar voorbijgaan’. De geloofsuitingen in een le ven, van doopsel, communie en vormsel tot hu welijk en begrafenis, zijn in prachtige zwartwit foto’s te bekijken. En de inzegening van een huishoudschool, sportveld of zakenpand of de Neomist die zijn eerste heilige mis in het dorp doet, het zijn gebeurtenissen die nauwelijks meer te zien zijn. Vooral bij oudere Brabanders zullen de beelden veel herinneringen oproepen. Remery heeft met veel liefde, en met gevoel voor sfeer en oog voor detail, een stukje Brabantse historie we ten vast te leggen. Iedere belangstellende is wel kom tijdens de openingstijden van de biblio theek. De toegang is gratis. f I I -■ A samen werken aan een gezond bestaan prik van de week

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 12