Malse makreel Intekenen op boek over ’Oorlog en Bevrijding Bibliotheek Moergestel bestaat in september 20 jaar Reconstructie Kerkstraat/ Aanbiedingen weekmarkt vrijdag: (gedeeltelijk) Een gespreksgroep voor hen die een partner verloren hebben 500 gram voor Intekening op het boek ’Oorlog en Bevrijding van Moergestel’ door: Naam Adres Postcode: Woonplaats Telefoon Handtekening: Datum Stichting Maatsch. Dienstverlening en dekenaat Oisterwijk Het boek, dat handelt over de oorlogsjaren en de bevrijding van Moergestel, is bijna klaar om uitgegeven te worden. Het boek omvat, naast de pagina’s tekst, ongeveer 275 foto’s en verschijnt op A4-formaat. Het is genaaid/gebonden, voor zien van ’n harde kaft met stofwikkel, kortom, een sieraad voor uw boekenkast. Om in het bezit te komen van dit boek dient u een bedrag van f 39,90 over te maken op bankrekeningnummer 13.45.05.042 ten name van A. Smits inz. Boek ’Oorlog-Bevrijding’ De Hoefkens 21 5066 BX Moergestel. Poppen maken Door het bedrag over te maken, tekent u in op het boek. Uw naam zal in een apart register van ’intekenaars’ in het boek opgenomen worden. Het is derhalve ge wenst over uw juiste naam en adres te beschikken. Verzocht wordt daarom on derstaand formulier in te vullen en in de bus te stoppen op het adres: De Hoef kens 21 U krijgt dan zo spoedig mogelijk, na het van de persen rollen, te horen waar en wanneer u in het bezit gesteld wordt van het door u betaalde boek. In de week van 19 tot en met 23 september van dit jaar viert de biblio theek haar twintigjarig bestaan. Dit feit willen we niet zonder meer voorbij laten gaan. Binnenkort vindt U in ’Moergestel-Nieuws’ het feestprogram ma van die week. Als voorproefje volgt hier het derde deel van een kor te beschrijving van de levensloop van deze twintigjarige. 1987 - 1994 De gemeenteraad heeft in de vergadering van 26 mei jl.een krediet van f 594.000,- beschikbaar gesteld voor het uitvoeren van de reconstructie Kerkstraat en een gedeelte van de Schoolstraat. Naar het zich nu laat aanzien worden de werkzaamheden verricht tussen 5 september en 31 de cember 1994. Als u dit leest zijn de voorbereidende werkzaamheden al in volle gang. Vishandel Pieter Smit 290 Indien het boek moet worden opgestuurd, houdt u dan rekening met verzendkosten (f 10,-). Ook in het boek aandacht voor Carol Schade, toegevoegd aan de Staf van Prins Bernhard. te worden en ze werd opgevolgd door Mariet- te Denissen. In die tijd werd een nieuw automatiserings systeem in gebruik genomen ter vervanging van het oude systeem, dat inmiddels door de snelle veranderingen in de computerwereld verouderd was. Voorts kreeg de bibliotheek de beschikking over de Provinciale Centrale Catalogus, waarmee het gemakkelijker werd om te zien welke materialen de bibliotheken van Tilburg, Eindhoven en de Provinciale Bibliotheekcentrale beschikbaar kon den stellen. Sneller dan voorheen konden deze boeken naar onze bibliotheek gehaald worden zodat ook op dit gebied de dienstverlening verbeterd werd. In de loop der jaren is er op deze manier een goed geoutilleerde bibliotheek in Moergestel ontstaan, waar veel mensen met plezier gebruik van maken. Onder leiding van twee ervaren dames start er in oktober een cursus poppen maken. Deze poppen worden onder andere gemaakt van klei. Het is de bedoeling de cursus te geven op dinsdagochtend van 9.30 tot 11.30 uur. De start is op dinsdag 4 oktober. In het seizoen 1994-1995 worden 30 les sen gegeven. Kosten: Kursusgeld 30,-; materiaal 55,-. Voor informatie over de inhoud van de kursus en voor definitieve aanmelding kunt u kontakt op nemen met: Mw. T. Reinders, tel. 3365, Mw. A. Steenbakker, tel. 1818. perken. Wij hopen daar waar nodig in een goe de samenwerking met u tot een oplossing te ko men. Tijdens de uitvoering zal het verkeer worden om geleid. Bedienend verkeer blijft in de periode van uitvoering zo beperkt mogelijk. Het doorgaande verkeer wordt via de Akkerweg richting centrum omgeleid. Het bestemmingsverkeer (lokale ver keer) kan via Korenstraat-Prinses Margrietstraat naar het centrum. Komende vanuit de Raad huisstraat kan het doorgaand verkeer via de Kloosterlaan-Akkerweg in de richting van de A 58. Tijdens de uitvoering van het werk kunnen er van uw zijde vragen komen. In de directiekeet en op het gemeentehuis is een werkplanning aanwezig. Over de voortgang van de werkzaam heden kunnen de aanwezige medewerkers u na der inlichten. Ook voor andere vragen en problemen zal samen met u naar passende oplossingen worden ge zocht. Gezien het grote gemeenschappelijke be lang vertrouwen wij erop dat in goede samenwer king met alle belanghebbenden de herinrichting van de Kerkstraat en de Schoolstraat binnen de geplande tijd gerealiseerd kan worden. Er is dan weer een stukje van onze Dorpsvernieuwing klaar zodat het in ons centrum prettiger en fraaier is om te wonen, te winkelen en te verblijven. Het gemeentebestuur. Al geruime tijd was er sprake van een nieuwe bi bliotheek voor Moergestel. In 1987 was het dan zover: de bibliotheek kon na een zeer ingrijpen de verbouwing haar intrek nemen in de voorma lige kleuterschool ’t Heideveldje’ aan de School straat. In dit nieuwe gebouw kon de dienstverle ning aan de inwoners van Moergestel aanzienlijk uitgebreid worden. Zo kwamen er meer opening suren en groeide de collectie aanzienlijk. Niet al leen de boekencollectie werd groter, ook het aan tal tijdschriften nam toe. Ook kwam er in de bi bliotheek meer ruimte voor het houden van ten toonstellingen en andere activiteiten. Ook werd de uitleen en ledenadministratie ge automatiseerd. Voortaan konden de medewer kers aan de balie precies zien hoeveel boeken iemand geleend had, of er nog boeken thuis wa ren en of iemand een boete had openstaan. De nieuwe huisvesting sloeg aan bij de bevolking van Moergestel: het aantal leden liep in enkele ja ren op tot bijna 2000. Voor de verhuizing waren circa 1150 mensen lid van de bibliotheek. In 1990 werd ook de vertrouwde kaartcatalogus opgeheven en vervangen door een geautomati seerde titelcatalogus, zodat iedereen voortaan zelf in de computer boeken en andere materialen kon opzoeken. Inmiddels was het hoofd van de bibliotheek, mevrouw Ingrid van der Velden, opgevolgd door mevrouw Jolanda Jansen. Ook vonden en kele andere personele wisselingen plaats, zodat er begin 1990 bijna een geheel nieuw team van medewerkers was. Alleen Margreet Smit bleef van het ’oude’ team over. Zij verliet begin 1992 de bieb om hoofd van de bibliotheek Udenhout In het najaar start er in Oisterwijk een groep voor mensen, die hun man, vrouw of partner door de dood verloren hebben. De groep is bedoeld om deze mensen de gelegenheid te geven met elkaar over hun verdriet en verlieservaringen te praten. Zij die alleen komen te staan door een sterfgeval, hebben allen de ervaring dat de omgeving na ver loop van een aantal maanden doof is voor hun verhalen. Verdriet mag in onze samenleving niet te lang duren. Daardoor voelen zijn die alleen ge laten zijn, zich dikwijls niet begrepen. Door nu met anderen, in dezelfde situatie, over dit soort ervaringen te praten, is het mogelijk om het ver driet een plaats te geven in het leven van alle dag. De groep staat open voor hen die een half jaar of langer hun man, vrouw, partner verloren heb ben. De groep wordt niet groter dan 12 men sen en zal begeleid worden door een maatschap pelijk werkster en een pastor. Er worden 8 a 10 bijeenkomsten gehouden, elke week op maan dagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur. De start is op maandag 10 oktober 1994. De kosten voor deelname bedragen 25,-. De bijeenkomsten worden gehouden bij de Stichting Maatschappe lijk Werk Maas Leye, Kerkplein 28, Oister wijk. Voor aanmelding of inlichtingen kunt U bellen naar Mevr; M. van Beek, op maandag, dinsdag en woensdagochtend bereikbaar van 9.00 tot 10.00 uur, tel: 013-332341. Voorafgaand aan deelname krijgt U nog een gesprek met de bei de begeleiders. De reconstructie begint aan de Pastoor de Louw- straat en loopt tot het kruispunt Raadhuisstraat- Rootven. Het wegprofiel, zoals dat is aangelegd op het Rootven, wordt ook aangebracht in de Kerkstraat en de Schoolstraat. Daarnaast worden bomen in de parkeerstroken ingepast. Een fase gewijze uitvoering draagt er toe bij dat de over last voor de omwonenden zo klein mogelijk blijft. Ook zal bijzondere aandacht worden besteed aan de bereikbaarheid van de winkels en de wonin gen. Zodra een gedeelte in zijn geheel is voorzien van nieuwe bestrating wordt dit vrij gegeven voor I het verkeer. Op deze manier zijn de winkels voor u op een korte loopafstand bereikbaar. Er zal te vens de nodige aandacht worden besteed aan openbare verlichting en straatmeubilair. Het to taalbeeld zal na realisering een positieve bijdra ge leveren aan de omgeving. Na 25 september wordt het kruispunt Root- ven/Kerkstraat aangepakt. Op deze plaats dient een rioolgemaal in zijn geheel te worden vervan gen. Ook hier worden de nodige maatregelen ge troffen om het verkeer zo min mogelijk hinder van te laten ondervinden en bereikbaarhied van de winkels te waarborgen. Ongetwijfeld zult u tij dens de werkzaamheden overlast ondervinden. Op enig moment zal het voorkomen dat een win kel wat moeilijker te bereiken is dan anders. Wij zullen echter alles in het werk stellen om deze voor u onprettige zaken tot een minimum te be- PAGINA 7 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1994

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 7