Officiële opening en open dag Prinses Margrietstraat 1 Mr. J.J.M. Dosker geïnstalleerd als waarnemend burgemeester KETELAARS J Aphrodite Open Monumentendag Moergestel en Oisterwijk II In een buitengewone raadsvergadering afgelopen vrijdag 2 september in meente Moergestel omgehangen. Zaterdag 10 september 1994 Radio-uitzending zondag 11 september a.s. 11.04 uur - 87.6 Mhz Een programma met veel muziek en uitgaanstips, samengesteld door Peter van de Wouw, Comé Schoenmaker en John Steiiger. Programma opening sociaal- cultureel centrum 11 september Op zondag 11 september a.s. opent wethouder L. Loosveld officieel het sociaal-cultureel centrum aan de Prinses Margrietstraat 1. Dan ook wordt de nieuwe naam van het gebouw onthuld. Vanaf 14.00 tot 17.00 uur wordt er een open dag gehouden, waarbij de verschillende gebruikers hun ac tiviteiten presenteren aan de Moergestelse bevolking. Nieuwe naam Open dag Renovatie ’Den Boogaard’ kreeg de burgemeester van de gemeente Dongen uit han den van loco-burgemeester Leon Loosveld de ambtsketen van de ge- WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1994 - 19e Jaargang - Nr. 825 I Het college van B en W met in hun midden mevrouw Dosker. I® TIVOLISTRAAT 75 AvdW Daarmede kwam een einde aan het ’bewind’ van de loco van slechts twee weken. Hij liet dit ge paard gaan met woorden van welkom en vertrou- 13.30 uur: Officiële opening. De wethouder opent het gebouw en het naambord wordt onthuld. Ouderenkoor ’De Echo’ zingt toe passelijk lied. 14.00 uur: Open Dag. 14.30- 15.00 uur: balletvoorstelling kinderen Streekmuziekschool 15.00-15.30 uur: orkest ’Herfst’ 15.30- 16.00 uur: pianovoorstelling Streek muziekschool 16.00-16.30 uur: orkest ’Herfst’. DOORLOPENDE ACTIVITEITEN: KBO: Doorlopende video over aantal acti viteiten KBO; presentatie zelfgemaakt handwerk; doorlopend zijn jeu de boulesbaan en 1 bil jart open voor demonstratie. Kinderdagverblijf IJscokart in centrale hal. Kinderen krijgen gratis ijsje; doorlopende video van en dagje kindercen trum; fotocollage van start kindercentrum; kleurwedstrijd en stoepkrijten; informatiestandje van Gastouderburo. VGZ en MADI: Hiervan zijn folders aanwezig. Peuterspeelzaal: Kleurplaten; fotocollage; fietsen buiten. andere route terugfietsen nar Moergestel. De Moergestelse monumenten die daadwerkelijk ge opend zijn, zijn de hierboven genoemde Stan daardmolen en de parochiekerk aan het St. Jansplein. Bij beide monumenten zijn mensen aanwezig die graag nader uitleg geven. De gemeenten Oisterwijk en Moergestel nodi gen u uit hun monumenten nader te bekijken. De route is vanaf vandaag gratis verkrijgbaar bij reisbureau Quality Travel, Schoolstraat 11 in Moergestel en bij het VW-kantoor aan de Lind 57 in Oisterwijk. Alle informatie omtrent de rou te vindt u in de routebeschrijving. Fietsen kunt u huren bij rijwielhandel Frank Vogels, Rootven 66 in Moergestel. Evenals vorig jaar is ook voor 1994 gekozen voor een gecombineerde wandel-fietsroute door Moer gestel en Oisterwijk. De route start bij de volle dig gerestaureerde Standaardmolen aan de Schoolstraat in Moergestel. Via het centrum met zijn Kempische monumentale kerktoren en de oude pastorie voert de route door het buitenge bied langs diverse agrarische monumenten. Na een tochtje door de bossen komt u uit in Oister wijk, waar u kunt deelnemen aan een wandeling langs de historische Lind. Daarna kunt u via een Janneke. Later hebben de andere gebruikers het gebouw betrokken. Dit zijn de Werkgroep Vluchtelingenwerk Moergestel, KBO (ouderen), ’t Kwartierke (jongeren) en de ziektenkostenver- zekeraar VGZ. Begin volgend jaar zal het Maat schappelijk Werk hier ook spreekuur houden. Om 13.30 uur zal de wethouder de nieuwe naam onthullen. Op dit moment kunnen wij u niet melden welke naam dat is. Wel kunnen we zeg gen dat de naam zeer toepasselijk is voor de plek waar het gebouw staat. Eerder dit jaar heeft in ’Moergestel-Nieuws’ een oproep gestaan om mee te denken over een nieuwe naam. De inzendin gen zijn voorgelegd aan de gebruikers van het ge bouw. Deze hebben uiteindelijk één van de in zendingen aangepast. Architekt Stalpers heeft een naambord ontworpen. Dit naambord wordt zondag onthuld. Van 14.00 tot 17.00 uur is iedereen in de gelegen heid om het gebouw van binnen te bekijken. Tij dens de open dag zullen de verschillende gebrui kers laten zien welke activiteiten zij in het ge bouw doen. De tussendeur tussen het ’kinderge- deelte’ en de voorkant is voor één keer open. U kunt het hele gebouw doorwandelen en overal op uw gemak kijken. De activiteiten van de peu terspeelzaal en het kinderdagverblijf zijn van zelfsprekend gericht op de kinderen, maar ook op de ouders. Zo kan er getekend, gekrijt en ge fietst worden. Er is ijs. Ook wordt via foto’s en en video getoond hoe de twee stichtingen wer ken. De KBO gebruikt ook de video om te laten zien welke activiteiten zijn brengen. Verder is er een kleine tentoonstelling ingericht. Bij goed weer wordt buiten Jeu de Boules gespeeld. Ook is een van de twee biljarts in gebruik. Van de VGZ en het Maatschappelijk Werk zijn er folders beschikbaar. De Streekmu ziekschool geeft twee keer een half uur lang voor stellingen. Een keer ballet en de tweede keer mu ziek. Bezoekers krijgen twee bonnen, waarop ze koffie, thee of ranja kunnen krijgen. wen in een goed leiderschap voor de komende twee en een half jaar, weliswaar niet lang, maar ook niet kort en uiterst belangrijk om de boedel van Moergestel zo compleet en gaaf mogelijk in te brengen in de nieuwe te vormen gemeente, dat, zoals het er nu uitziet, op 1 januari 1997 haar beslag zal krijgen. In soortgelijke bewoordingen lieten de onder scheidende fraktieleiders van de politieke partijen zich uit, waarbij de P.G.B. (Noud Smits) en V.V.D. (Paul Gerlach) ook politieke kantteke ningen plaatsten. Toon van Gils (C.D.A.) stelde naast zichzelf ook zijn fraktiegenoten voor even als Noud Smits voor de P.G.B.Jacques Strouc- ken (S.P.M.) en Paul Gerlach (V.V.D.) profileer den hun partijen. Gemeentesecretaris van Zundert zegde de nieu we burgemeester toe een ambtenarencorps aan te treffen, dat zich loyaal zal opstellen. De burgemeester antwoordde voor de vuist weg (hij had bewust geen rede voorbereid) en beloofde zich voor meer dan honderd procent te zullen inzetten. Dat dit veel van zijn vrije tijd zal opslokken heeft hij er (met toestemming van zijn vrouw) graag voor over. dl n ra Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 04243 -1474 S Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) ft Op zaterdag 10 september as. is het weer lan delijke Open Monumentendag. Op deze dag wordt aandacht geschonken aan de monumen ten in heel Nederland. Ook Moergestel en Oisterwijk willen op deze dag enkele van hun monumenten in het voetlicht plaatsen. Het voormalige schoolgebouw van De Bieneke- bolders is het afgelopen jaar ingrijpend gereno veerd. Architekt Mark Stalpers is er in geslaagd om van het schoolgebouw een multi-functioneel gebouw te maken, waarop Moergestel trots kan zijn. Vanaf mei dit jaar is het gebouw in gebruik bij kinderdagverblijf Okido en peuterspeelzaal I J Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktieBuro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond IA 8 oer

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 1