KORFBAL^' PV Over Berg en Dal Reconstructie Schoolstraat c.a. van start Rechtswinkel: garant voor 25 jaar gratis rechtshulp Sport overdag Zo is er maar éénl Verbeterde parkeervoorzieningen bij het St. Elisabeth Ziekenhuis KWF-Collecte voor beter leven kankerpatiënten, jong en oud Audacia-nieuws (- S.V. Roef! Handbal - Opening seizoen ’94-’95 AUDACIA PUPILLEN Veiliger en dichterbij parkeren voor patiënten en bezoekers Belangrijke parkeerverbeteringen Betaald parkeren AUDACIA JUNIOREN Voel je thuis in je sport f I Audacia verzuimt afstand te nemen Rob de Nijs Touwtrekweekend ’94 PAGINA 11 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1994 .10 i, n- 5-6 7-4 19-19 1- r. ar- 20 je- 3-0 5-2 4-18 9-1 3-3 6- 1 3- 2 2-1 2- 4 1-0 7- 1 0-4 4- 2 3- 2 n g. Bl. la- ik- e- 0- LET OP: m.i.v. 13 september binnen- trainingen! Uitslagen: Welpen: Roef! - ODI MAB: White Demons - Roef! HES: Roef! - Elshout Programma 10 september: JAB: GHV - Roef! in Goirle MAB: Taxandria - Roef! in Oisterwijk Welpen: Roef! - GHV in Moergestel MAA: Roef! - DESK 2 in Moergestel Programma 11 september: HES: Wh. Demons 2 - Roef! in B.-Enschot DJB: Roef! - Rhelico in Moergestel Buiten leuk, binnen leuk, handbal is altijd leuk! e- s jt il. h (- St Vijfentwinting jaar geleden waarschijnlijk bij een van de vele diepgaande maatschappelijke ge sprekken in de nachtelijke uren, zoals studenten wel vaker doen, werd geconstateerd dat er voor veel mensen een gat in rechtshulpverlenend Ne derland was. Besluitvaardig en daadkrachtig als studenten zijn sprongen enkele studenten met ware doodsverachting in dit gat. De bedoeling was om juist die mensen te helpen, die nergens hun recht konden halen; gedacht werd hierbij aan met name mensen met de lagere inkomens. Het eerste spreekuur vond plaats op donderdag 13 november 1969 van 17.30 uur tot 18.30 uur, in de Maranathakerk aan de Prof. Cobbenhagen- laan. Een aantal jaren later verhuisde de Rechts winkel naar de Heuvel 1, alwaar iedere Tilbur- Loopt u met de gedachte rond om een uurtje te willen gaan sporten, maar u weet nog niet goed wat. Wat dacht u van dinsdags van 9.30 tot 10.45 uur te komen badmintonnen in sportzaal De Vonder voor 3,- per keer. U betaalt uitsluitend voor die keren dat u meedoet. Ervaring en leef tijd speelt geen enkele rol. Op eigen niveau goed bezig zijn is belangrijker dan presteren. Lijkt het u wel leuk, neem die sportieve stap en probeer het. Rackets zijn aanwezig. Lekker zittende sportkleding en binnensportschoenen daar moet u zelf voor zorgen. Wilt u meer informatie neem dan kontakt op met Peter Wolfs, tel: 2210 (Sportzaal De Vonder). Zaterdag 27 augustus besloot de afdeling Midden-Brabant onze duiven om 14.30 uur in St. Ghislain alsnog te lossen. Onverantwoord, zoals uit het verloop van de wedstrijd is gebleken en de op deze korte afstand onnodige verhezen van zo wel oude als jonge duiven. Zeer veel afdelingen besloten om het lossen uit te stellen tot zondag. Gezien het verloop der vluchten en het veel be tere weer een terechte beslissing. In Moergestel zijn voor deze vlucht van ca. 156 km. 68 oude en 30 jonge duiven ingemand. Samenspel Oisterwijk e.o. 330 resp 423 duiven. Bij de oude duiven gaat de eerste prijs naar een duif van Henk Schepens, die haar draait om 16.16.20 uur goed voor 1465 mtr/min. In Moergestel staat het concours voor de oude duiven 36 minuten open. In Het Sa menspel is dit goed voor prijs 29. bij de jonge duiven gaat de eerste prijs naar Leo van den Branden,R, die zijn eerste van de twee meegege ven duiven draait om 16.20.51 uur (1405 mtr/min). Leo speelt met zijn jonge duiven 100% 2 mee 2 prijs. In Het Samenspel behaalt hij prijs 30. Verenigingsuitslag oude duiven: Henk Schepens 1, 4, 6, 8, 10, 14, 16, 17 (20 mee) Louis Kennes 2, 3, 13, 15 (19 mee) Theo Colsen 5, 7, 9? 11, 12 (15 mee) Verenigingsuitslag jonge duiven: Leo van den Branden, R 1, 2 (2 mee) Louis Kennes 3, 5, 7, 8 (12 mee) Theo Colsen 4, 6 (9 mee) Zoals u wellicht gemerkt zult hebben is de ge meente begonnen met de reconstructiewerk- zaamheden in de Schoolstraat. Naar aanleiding van een brief van Vriens Consul ting heeft onder druk van de gemeenteraad als nog nader overleg met de betrokken winkeliers en andere ondernemers plaatsgevonden. Dit ge sprek is in een constructieve sfeer verlopen ewn de ondernemers zien de reconstructie met ver trouwen tegemoet. Belangrijkste punt was dat men zoveel als moge lijk bereikbaar moet zijn en blijven voor de klan ten en toeleveranciers. Dit is toegezegd in die zin dat het bestemmings verkeer toegang krijgt waar dat mogelijk is en het doorgaand verkeer wordt omgeleid. Ook zal met het Kerkbestuur worden gesproken over ver plaatsing van het kermuurtjre zodat er enkele parkeerplaatsen kunnen worden gerealiseerd. Individuele wensen zullen in overleg tijdens de uitvoering zo mogelijk worden ingepast zoals de plaatsing van bomen, lantaarnpalen, straatmate- riaal e.d. Volgens het plan zal de reconstructie als volgt verlopen: deze week wordt het wegdek vanaf Quality Travel tot bakker van lersel uitgegraven, de kolken gesteld, boomgaten gemaakt en start men met de herstratingswerkzaamheden. Na de Komtoer (zondag 25 september) begint men met de reconstructie van het kruispunt Rootven/ Kerkstraat. De Kerkstraat blijft echter bereik baar via het St. Jansplein. Binnen 1 maand hoopt men de Schoolstraat te verrijken met haar fraaie nieuwe indeling. Dan start fase II, nl. vernieuwing van het wegdek in de Kerkstraat. Als de weergoden goed gezind zijn, is het totale werk eind november gereed. Asp.: Roef! - Tuldania 11.30; aanwezig 10.45 Jun.: Roef! - Meervogels 2 13.00; aanw. 12.15 Programma 11 september: Sen. 1: Roef! - Tuldania 10.00; aanwezig 9.00 Sen. 2: Roef! 2 - Boskant 3 12.00; aanw. 11.15 14.30 14.30 12.30 12.30 12.30 10.00 10.00 10.00 12.30 10.00 Op vrijdag 9 september wordt het seizoen ’94-’95 feestelijk ingewijd. Op deze avond zal er een Karaoke-avond gehouden worden in D’n Tob. Tevens hebben wij voor ieder lid een verrassing in petto. Aanvang: 21.00 uur. Dus tot ziens in D’n Tob! I AUQaCla 1U JV T’ Uitslagen: Beerse Boys 1 - Audacia Dl0-7 Taxandria 3 - Audacia D29-1 Audacia El - Ons Vios 15-0 Jong Brabant 2 - Audacia E23-4 Zouavia 2 - Audacia E34-3 Audacia E4 - Taxandria 411-2 Audacia E5 - RKDSV 22-6 Audacia Fl - SVSSS 12-9 Oirschot Vooruit 1 - Audacia F210-3 Audacia F3 - Nevelo 310-0 Programma zaterdag 10 septemberAanwezig: Audacia Dl - Oirschot V. 19.30 Audacia D2 - Sarto 69.30 Nevelo 1 - Audacia El10.00 Audacia E2 - Nemelaer 29.30 Audacia E3 - SVG 29.30 Nemelaer 4 - Audacia E410.00 ZIGO 6 - Audacia E510.00 Jong Brabant 1 - Audacia F110.00 Audacia F2 - Beerse Boys 110.45 Oisterwijk 1 - Audacia F39.15 Met ingang van 8 september a.s. kunnen zowel patiënten en bezoekers als medewerkers gebruik maken van de verbeterde parkeervoorzieningen bij het St. Elisabeth Ziekenhuis in Tilburg. Voor patiënten en bezoekers zijn 522 plaatsen ge reserveerd op het voorste gedeelte van het hoofd parkeerterrein (inrit via de Prof, van Buchem- laan), dat omheind en met videocamera’s bevei ligd is. Daar kunnen zij -tegen betaling- hum auto veiliger en dichter bij de hoofdingang van het ziekenhuis parkeren. Tijdens de proefperiode is gebleken dat de geplaatste video-camera’s ef fect sorteren op het gebied van beveiliging. Een aantal personen is reeds op heterdaad betrapt bij autoinbraken en overgedragen. In de afgelopen periode zijn belangrijke parkeer verbeteringen op en rond het ziekenhuisterrein aangebracht. Bijvoorbeeld op het hoofdparkeer terrein een verdubbeling van de in- en uitrijcapa- citeit, meer parkeerplaatsen voor mindervaliden en meer betaalautomaten. Tegelijkertijd is van de gelegenheid gebruik gemaakt om de bewegwijze ring naar (de parkeervoorzieningen van) het zie kenhuis te verbeteren. Voorts kunnen dagelijks na 12.00 uur de lege parkeerplaatsen, die vertrek kende medewerkers achterlaten op het achterste gedeelte van het hoofdparkeerterrein, worden ge bruikt door patiënten en bezoekers, waardoor er voor hen nog meer parkeerplaatsen zijn. Van be lang is ook dat er nu meer parkeergelegenheid voor medewerkers beschikbaar is dan voorheen. In totaal zijn er zo’n 115 plaatsen bijgekomen. Het parkeren op het hoofdparkeerterrein is voor patiënten en bezoekers het eerste half uur gratis; daarna kost het parkeren een kwartje per kwar tier met een maximum van vijf gulden per keer. Dit betekent dus dat de parkeerkosten bijvoor beeld bij een afgelegd ziekenbezoek van ander half uur slechts één gulden bedragen. Zoals reeds eerder gemeld staat daar veiliger en dichterbij parkeren tegenover. Het ziekenhuis beoogt daar mee meer service te verlenen an patiënten en be zoekers. De jaarlijkse collecte van de Nederlandse Kan- kerbestrijding/Koningin Wilhelmina Fonds (KWF) wordt dit jaar gehouden van 12 tot en met 17 september. Het KWF bestaat dit jaar 45 jaar. In al die jaren is het gegaan om één doel: ’Een beter leven voor kankerpatiënten, jong en oud’. Dit is dan ook het thema waaronder dit jaar wordt gecollecteerd. In de folder die u een dezer dagen in de bus krijgt, kunt u meer lezen over de voornaamste activitei ten waaraan het KWF uw gift besteedt: weten schappelijk onderzoek, voorlichting en begelei ding van kankerpatiënten. De TROS Televisie zendt op maandagavond 12 september een uitvoerige documentaire uit waar in u kunt zien wat kanker voor jongeren en oude ren betekent. Aansluitend kan via de gratis hulp en informatielijn van de Nederlandse Kanker bestrijding -06-226622- contact worden gezocht met voorlichters van patiëntenverenigingen en van de Kankerbestrijding. Tijdens de collecte week wordt in de Socutera-uitzendingen op zon dag 11 september en woensdag 14 september op Nederland 3 aandacht besteed aan het doel van de collecte 1994. De Nederlandse Kankerbestrijding/Koningin Wilhelmina Fonds (KWF) rekent ook dit jaar weer op uw steun. Uw geld wordt goed besteed. Wellicht ten overvloede nog even dit: iedere col lectant zet zich geheel belangeloos in voor deze goede zaak. met Johan van Oosterhoud De Ambrosiushoeve 93 Einstein heeft gezegd, dat ’twee jaar, nadat de laatste bij het loodje heeft gelegd, de laatste mens de dood zal vinden’. Dat is een boute uitspraak en is nog waar ook. Bijen dragen bij aan het bestuiven van de planten en is van ongelofelijk groot belang voor de produktie van voedsel voor de mens. Onlangs schreef de Tilburgse afdeling van de IVN een excursie uit naar de Ambrosius hoeve waar de deelnemers uitvoerig werden voor gelicht over de leefwijze van bijen en hommels. We hebben het arboretum bezocht waar maar liefst 600 verschillende, van exotische, bomen en struiken groeien. Het zijn drachtplanten en bij zonder geschikt om bijen van voedsel te voorzien. De Ambrosiushoeve is een proefstation. Er wordt onderzoek gedaan naar de bestuiving door bijen en bijenteelt. Voor het onderzoek bezit de Am brosiushoeve ongeveer tweehonderd bijenvolken. Het behoud van bijen is voor de mens van bijzon der groot belang. Daarom is het nuttig, dat o.a. onderzoek wordt gedaan naar ziekten, bv. Var- roa en parasieten, die bij deze gevleugelde vriendjes voorkomen. Bij verschillende gewassen wordt bij de Ambrosiushoeve het gebruik van in- sekten voor de bestuiving onderzocht. Ze gebrui ken telers honingbijen voor de bestuiving van to maat. Een bezoek aan het zo interessante proef bedrijf is zeker de moeite waard. ger de studenten wist te vinden onder de origi nele naam: ’die studenten van de Heuvel’. Sinds 1970 is de Rechtwinkel gehuisvest aan de Stad- straat 2 te Tilburg. De Rechtswinkel was niet alleen de eerste maar is ook uitgegroeid tot de grootste rechts/wets- winkel in Nederland. Op dit moment wordt er professionele rechtshulp verleent, waardoor de gevestigde orde van rechtshulpverleners ons als volwaardige collega ’s/tegenstanders is gaan waarderen. Nog steeds weten de mensen ons te vinden. Door de steeds groter wordende toeloop van rechtzoe- kenden heeft de Rechtswinkel zijn werkterrein afgezet met de gebieden: consumenten-, huur-, arbeids- en bijstandsrecht. Na 25 jaar houden wij gratis rechtshulp nog steeds hoog in het vaandel. Naast drie vast medewerkers werken er ongeveer 50 vrijwilligers/studenten, die het leuk vinden om maatschappelijk nuttig bezig te zijn met het geen zij tijdens hun studie leren, maken zich hard voor rechtzoekenden op genoemde gebieden. Gedurende de openingstijden (maandag tot en met donderdag van 14.00 uur tot 20.00 uur) kan eenieder binnenlopen. De Rechtswinkel werkt namelijk niet op afspraak maar op basis van een open spreekuur. Wij blijven doorgaan zolang er vanuit de bevol king vraag is naar hulp door de Rechtswinkel. In zoverre merkt u niets van ons jubileum. Wat u, als Tilburger, wel kunt verwachten is dat er rond 17 september een ’jubileum-folder’ op uw deur mat komt te liggen. In deze folder worden u een aantal praktische tips gegeven op een aantal ge bieden, waarvan wij weten dat het hier en daar herhaaldelijk misloopt, terwijl problemen mak kelijk voorkomen hadden kunnen worden. Be waart u deze folder dus goed!!! Mensen buiten Tilburg kunnen deze folder verkrijgen op on derstaand adres. Mocht u echter specifieke juridische vragen hebben dan kunt u beter op het spreekuur langskomen, want onze deur staat altijd voor u open. Stichting Juridische E.H.B.O./Rechtswinkel Tilburg, Stadstraat 2, 5038 VJ Tilburg, tel: 013- 353135. Uitslagen: Audacia Al - NOAD1-11 WSJ - Audacia BI0-23 Audacia Cl - Beerse Boys1-9 Programma zaterdag 10 septemberAanwezig: Gloria UC - Audacia Al 13.30 Audacia Bl - SARTO13.30 Audacia B/C - Jong Brabant13.45 Audacia Cl - Broekhoven12.15 Uitslagen: Pup.: DDW 2 - Roef! Jun.: Tuldania - Roef! Sen. 1Never Down 3 - Roef! Sen. 2: Nijnsel 2 - Roef! 2 Programma 8 september: Recr.: Roef! - Sp. Girls 19.30; aanwezig 18.45 Programma 10 september: Pup.: Roef. - Bladella 10.00; aanwezig 9.15 Uitslagen: Korvel 1 - Audacia 1 Audacia 2 - Sarto 2 Viloa 3 - Audacia 3 Audacia 4 - GSBW 5 Audacia 5 - Jong Brabant 9 Vlijmense Boys 9 - Audacia 6 Audacia 7 - De Bocht 2 Bladella 7 - Audacia 8 Audacia 9 - Oisterwijk 5 RKWO 6 - Audacia 10 Onnodig puntverlies Door de afwezigheid van Ruud Haneveer nam Eric Denissen plaats achter de spitsen, waar weer plaats was voor Frans Tekath. Het was een va riant, die Audacia met de aanwezige bredere ba sis kan toepassen. Max van Alphen en keeper Hans Fey (schorsingen) en Dirk van de Wiel (trainingsachterstand) zijn nog niet beschikbaar, doch dat moet normaal gesproken geen probleem zijn. Tegen Korvel was Audacia veruit de betere ploeg, maar had het scoreverloop buitengewoon tegen zich. Zowel in de elfde als in de achtent wintigste minuut van de eerste helft kwamen in zetten van Korvel ongelukkig tegen voeten van Audacia-verdedigers, die daardoor de bal van richting veranderden: 2-0. In de zevenendertigste minuut echter stuurde Eric Denissen Frans Te kath perfekt in de vrije ruimte, wat 2-1 beteken de en in de laatste minuut was Frans attent bij een rebound van diverse Audacia-inzetten: 2-2. En toen Arjan van Kempen een vrije trap door Marcel van den Aker via Eric Denissen met het hoofd binnenwerkte leek er geel vuiltje meer aan de lucht 2-3. Dat was in de tiende minuut van de tweede helft. Wat er sindsdien met Audacia gebeurde zal altijd wel een raadsel blijven. In plaats van afstand te nemen werd de ploeg timi de en dacht de voorsprong wel over de streep te kunnen trekken. Korvel bleef andringen en met behulp van de scheidsrechter, die onverklaarbaar minstens vijf minuten extra tijd bijtrok, viel in de laatste seconden toch nog de gelijkmaker: 3-3. Programma zondag 11 september: Audacia 1 - FC Drunen 1 Longa 2 - Audacia 2 Audacia 3 - GSBW 3 ’t Zand 4 - Audacia 4 ’t Zand 6 - Audacia 5 Audacia 6 - VCB 3 Hulsel 4 - Audacia 7 I Audacia 8 - Tuldania 3 Riel 6 - Audacia 9 Audacia 10 - SVSOS 4 Op woensdag 14 september komt Rob de Nijs in de Schouwburg in Tilburg. De KPJ heeft de zeg ging gekregen over een aantal kaarten. De kaar ten zijn te verkrijgen bij Jos op ’t Hoog (tel. 2817). Voor leden kost een kaart 20,- p.p., voor niet-leden 32 ,- p.p. Wees er snel bij want op=op! Op zaterdag 17 en zondag 18 september wordt voor de 11de keer het Touwtrekweekend georga niseerd in de feesttent aan de Heuvelstraat num mer 16. Zaterdag: Koos Alberts en Sugar Lee Hooper. Zondag: Touwtrektoemooi, aanvang: 12.00 uur en als afsluiting Arie Ribbens. Voordat we met feesten kunnen beginnen, zul len we eerst van alles op moeten bouwen. Vele handen maken licht werk. Dus heb je tijd en zin om mee de tent op te bouwen? Dan kun je van af 13 september elke avond vanaf 19.00 uur te recht op het terrein aan de Heuvelstraat. Voor meer informatie over dit evenement kun je bellen naar: Jos op ’t Hoog, tel. 2817 of Meche- lien Ketelaars, tel. 2096.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 11