maakt ook de extra's mogelijk. Poirters >2 Een lening van de Rabobank rj S 5 g ËJ Wie zijn wij? I 0 i Optreden Jan Naaijkens in Bibliotheek Bridge club ’Limiet’ 119 Mededelingen Zonnebloem en Ziekenpastoraat Jaar van het gezin Gilde St. Joris Programma Liberaal café in Moergestel op 8 september a.s. 0 •H 0 bieb nieuws5 F leen vormen en Direct en anoniem Lening de 1 mogelijk heden. MODEHUIS (voorheen Rian) 1 Ullover sproken periode. Rabobank. Aangenaam. vorm van geld lenen. Of een Waterschap De Dommel pend Krediet, de flexibele formatie over 'WO' Stilstaan bij gezin en ouderschap Persoonlijke Lening waarbij u het leenbedrag in één keer opneemt en het terug betaalt binnen een van te voren afge- d 5 O "Lenen", boordevol in- uw maximum leenbe drag weten? Bel Rabofoon-Leenlijn: 06- 9275 (40 cent per mi nuut). Rabobank 13 Voor meer infor matie bent u natuurlijk altijd welkom bij uw Rabobank. Daar ligt ook de brochure De Rabobank biedt vele leenmogelijkheden. Er is altijd wel een le ning die precies bij uw situatie past. Bijvoorbeeld het Doorlo- PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1994 4 (OOJ stekend resultaat behaald en wel door onze ko- 1 Samen met moeder aan de wandel... wie zijn het? U had nog een oplossing van ons tegoed van twee weken geleden. Toen zagen we de schoolfoto van Peet (van Brunschot) en Lia (op ’t Hoog) Willems, allebei wonend in Moergestel. Vorige week zagen we (voor de grap) ’n re cente foto: Peter Wolfs, Theo Verbakel en Jan van Elderen. We zijn bijna door de foto’s heen, en u weet het: deze rubriek kan alleen blijven bestaan dankzij uw medewerking. Hebt u ’n leuke foto liggen, met een of twee personen er op, geef die dan eens bij ons af. Wanneer u er een aan uzelf ge adresseerde en gefrankeerde envelop bijdoet, hebt u de foto binnen de korste keren weer terug!!! Vanaf dinsdag 6 september kunt U weer iedere dinsdagmiddag van 13.00 uur tot 16.00 uur brid gen in de ’Beurs’ in Oirschot. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Voor infor matie kunt U contact opnemen bij H. Mulders, tel. 04243-3462. neb? Noordbrabantse Christelijke Boerenbond I W L0* Setterlaine is al 190 jaar stijlvol de mooiste. Een jubileum om te vieren. Daarom krijgt u, van uw Setterlaine modezaak, bij aankoop van één van de afgebeelde modellen deze stijlvolle flacon bodylotion gratis. Geachte leden, Graag nodigen wij U allen uit voor het bijwonen van ons jaarlijkse KRINGOOGSTDANK- FEEST op zondag 4 september 1994 om 10.15 uur in het Natuurtheater, Gemullehoekenweg te Oisterwijk. De organisatie is in handen van het rayon N.C.B. Diessen, Haghorst, Oost- West- Middelbeers. Thema van deze viering is ’GE BORGENHEID’. Voorganger in deze viering is onze Geestelijk Adviseur Pastor W. van Sprang. Muzikale ondersteuning wordt verzorgd door een kinderkoor uit het rayon. Een mens, een gezin, een organisatie moeten allen een plaatsje inrui men voor geborgenheid, een warm nestje waar je je thuis kunt voelen, samen met anderen. Moge dit gevoel U allen overkomen bij Uw aanwezig heid op het Oogstdankfeest dit jaar. Wij wensen U dit van harte toe. Tot slot wordt verzocht of de kinderen i.p.v. bloemen, potloden, pennen, kleurboekjes, kleurpotloden mee willen brengen voor een weeshuis in Polen, GEEN SPEEL GOED. Van de gezamenlijke N.C.B. afdelingen in dis- trikt 3, ongebouwd. Verkiezingen voor 1994. In november vinden de waterschapsverkiezingen plaats om leden voor het Algemeen Bestuur van Waterschap de Dom mel te kiezen. Het Algemeen Bestuur van het Waterschap heeft 14 zetels beschikbaar voor de categorie ’ongebouwd’. ’Ongebouwd’ betreft eigenaren van landerijen, agrarische gronden, na tuurgebieden en bossen. Deze zijn verdeeld in 14 kiesdistrikten, per distrikt kan één bestuurslid worden gekozen en een reserve persoon. Wij be horen tot het distrikt 3, samen met Oisterwijk, Haaren en Helvoirt. Wij hebben als N.C.B. besturen, ieder voor zich, de ledenlijst nagelopen en gekeken naar eventuele kandidaten. Vervol gens hebben wij overleg gehad en samen met de andere N.C.B. afdelingen 2 kandidaten gevon den. Deze kandidaten zijn in eerste instantie doorgegeven aan N.C.B. Tilburg die er op toe ziet of er een goede verdeling over het totale ge bied is. Als het nodig is zullen wij U verder in formeren. Dinsdag 20 september a.s, verzorgt de schrijver Jan Naaijkens van 20.00 tot 22.00 uur een optre den in de bibliotheek van Moergestel. Het optre den van Jan Naaijkens bestaat niet uit een saaie lezing. Als vader van een onafzienbare reeks kin deren en kleinkinderen en in zijn funktie van on derwijzer (die hij 36 jaar uitoefende) heeft hij de onvervangbare vreugde van het vertellen aan den lijve ervaren. Het wordt dus een spontane, gezel lige vertelavond over Brabant en de Brabantse mensen van toen, maar ook wel van nu. Het gaat vooral over de volkshumor in Brabant. Die spreekt nog altijd uit vele spreekwoorden, uit drukkingen en sterke verhalen. Allemaal echt ge beurde verhalen, als men de verteller tenminste geloven kan.Is er wel sprake van typische Bra bantse humor? Waarin onderscheidt zich die dan van de humor in andere streken, aangenomen dat daar humor te vinden is? Ook met deze vragen houdt Jan Naaijkens zich bezig en hij constateert dat er een drietal bronnen is, waarin een groot aantal verhalen zijn oorsprong vindt. Dat zijn: de specifieke vorm van geloofsbeleving van vóór het concilie het rijke Roomse leven); de maatschap pelijke en sociale omstandigheden waaronder on ze grootouders leefden (achterlijkheid en èrre- moei); de voorliefde van een aanzienlijk aantal Brabanders voor een goed glas ’cum spiritus’ (ze pruuve gère). Een warmbloedige, ongedwongen en plezierige avond dus over de Brabanders, die door Godfried Bomans een ’raar volkje’ werden genoemd, maar die de kunst van het lachen ge lukkig nog niet verleerd hebben. Hier en daar zijn de verhalen wel wat kruidig en pittig. Gratis entreekaartjes voor deze avond zijn van af donderdag 1 september a.s. verkrijgbaar aan de balie van de bibliotheek. Tot ziens in de bi bliotheek. Wij schrijven weer eind augustus. Iedereen is weer vol goede moed en frisse zin na een - hopelijk- fijne vakantie aan de arbeid begonnen. Ook de aktiviteiten van clubs, verenigingen en werkgroepen zijn weer van start gegaan. Dus ook onze plaatselijke Zonnebloem en de parochiële Ziekenpastoraatsgroep zitten weer volop in de aktiviteiten. Reeds is de Zonnebloem volop be zig met de organisatie van de regionale ontspan- ningsmiddag op donderdag 22 september a.s., terwijl het Ziekenpastoraat is gestart met de voor bereidingen voor de jaarlijkse Ziekenzorg. Ook de bezoekers van onze zieke en bejaarde dorps genoten blijven onze aandacht en attentie vragen. Beide groeperingen hebben deze aktiviteit hoog in ’t vaandel staan; ja we mogen wel zeggen: we geven er de hoogste prioriteit aan. Indien U een bezoek op prijs stelt, laat ’t ons dan rustig weten. Geeft u de voorkeur aan bezoek aan de Zonne bloem bel dan gerust onderstaand adres; hebt U liever bezoek van ’t ziekenpastoraat, dan kunt U eveneens terecht bij onderstaand adres. Wij stel len ons beiden: het Ziekenpastoraat én de Zon nebloem op ’t standpunt: ’Als 't goede maar ge beurt tot welzijn van de zieke medemens.’ Met hartelijke groeten namens de Zonnebloem J. Wolfs, Griete Veldeke 6, tel: 2380. Namens het Ziekenpastoraat J. van den Berg, Bosstraat 30, tel: 1167. Ontmoetingsavonden 5 en 12 september Welke plek is in een mensenleven nou het meest van belang? Mogen wij niet ronduit zeggen dat de plek waar wij vandaan komen, waar wij zijn opgegroeid, het allerbelangrijkst is: het gezin. De wortels en zorgen die aan ons zijn besteeds bepalen toch in eerste instantie wat we ooit zul len worden? Zorgen voor het gezin, verantwoordelijkheid ne men voor het gezin zijn niet alleen persoonlijke zaken, het zijn ook onze gezamenlijke belangen. Daarom is het ook goed er ens samen bij stil te staan. Dan sta je niet alleen. Dan heb je wat aan elkaar. Op woensdag 5 september wordt een ontmoe- tingsavond gehouden voor ouders van kinderen tot 12 jaar. De bijeenkomst is in het Parochiecen trum, begint om 20.00 uur en eindigt om plm. 22.00 uur. Op maandag 12 september is er een soortgelij ke ontmoetingsavond voor ouderen van kinderen vanaf 12 jaar. De situatie en de zorgen met kinderen in het ver volgonderwijs is heel anders. Vandaar dat geko zen is voor twee aparte avonden. Ouders met kin deren in beide leeftijdsgroepen kunnen ook naar beide avonden komen of maken een keuze. Ouders zijn zonder inschrijving of opgave van harte welkom. Tijdens het eerste gedeelte van de avond wordt aandacht besteed aan wat ons gezamenlijk bezig houdt. Wat is het wel en wee van het gezin in de ze tijd? En kunnen we er ook samen iets mee doen? In het tweede deel van de avond houden we ons bezig met de kijk op ouderschap, vader en moe der zijn, dat moet groeien. Hoe laten wij dat groeien te midden van de moderne samenleving? Op de ontmoetingsavonden wordt uitgegaan van onze eigen ervaringen. Samen zorg dragen, dan sta je sterker. Anton Smits, parochiekatecheet 0p zondag 21 augustus 1.1. was er een vrij gilde- feest bij het O.L. Vrouwe Gilde in Zeelst, ter ge legenheid van het 725-jarig bestaan. Gilde St. Joris nam hier deel aan de optocht en de schietwedstrijden. Hier werden weer een uit stekend resultaat behaald en wel door onze ko- ning Hans Kerkhof. Hij wist, zoals vorig jaar in Lage Mierde trouwens, nu vanuit 28 kortingen het koningkruis te veroveren. Ook het viertal, bestaande uit; P. Kouwenberg, P. Moorman, J. Hoeven en H. Kerkhof, behaalde de derde prijs in deze series. Schutters van het viertal en koning Hans, proficiat met het behaalde succes! Uitnodiging voor de bestuursvergadering van de Stichting Openbare Bibliotheek Moergestel op dinsdag 13 september om 20.00 uur in de Bi bliotheek. Agenda: 1. Opening 2. Notulen van de vergadering van 15 juni 1994 3. Ingekomen stukken 4. Mededelingen van de Bibliotheek 5. Toekomstige samenwerking met de Openba re Bibliotheek Oisterwijk 6. Viering twintigjarig jubileum 7. Rondvraag 8. Sluiting c Op 8 september a.s. zal in Moergestel voor de derde maal een Liberaal Café georganiseerd wor den. Wij berichtten u hiervan reeds vorige week. Tijdens dit Liberaal Café zullen enkele sprekers ingaan op de Gemeentebegroting voor het ko mende jaar, dit mede in het licht van de aanstaan de gemeentelijke herindeling. De WD wil graag elke geïnteresseerde, dus ook geïnteresseerden van alle andere politieke partijen en politiek on- gebondenen uit Moergestel, voor dit ’Liberaal Café’ uitnodigen. Het ’Liberale Café’ op donder dag 8 september, vanaf 20.30 uur, wordt gehou den in Herberg ’De Veerkes’. Tot ziens! Bestuur WD, afd. Oisterwijk en Moergestel.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 5