Het venijn zat in de kop en niet in de staart tijdens de afgelopen raadsvergadering onder voorzit terschap van loco-burgemeester Léon Loosveld. Een ingekomen brief van Vriens Consulting, inzake een informatieavond op 17 augustus j.l. I KETELAARS ij Aphrodite PARTY- EN VERGADERCENTRUM ■■.‘omroep brabarrt GEMEENTE MOERGESTEL K.V.O.-nieuws Meedoen aan de Bevrijdingsoptocht? Raadsvergadering 25 augustus Brons Zilver i; In een buitengewone vergadering van de gemeenteraad, te houden op vrijdag 2 september 1994 in ’Den Boogaard’, St. Jansplein 5 te Moergestel, zal de installatie plaatsvinden. Deze vergadering vangt aan om 16.00 uur. Bij besluit van de Commissaris van de Koningin in de provincie Noord-Brabant van 24 juni 1994, is met ingang van 1 september 1994 belast met de waarneming van het ambt van burgemeester van de gemeente Moergestel de heer mr. J.J.M. Dosker, burgemeester van de gemeente Dongen Na afloop van deze vergadering bestaat voor een ieder de gelegenheid persoonlijk kennis te maken met de heer en mevrouw Dosker-Loeff. De receptie vangt aan om 17.00 uur. Op zondagmiddag 18 september starten we weer met danslessen voor beginners (v.a. 14 jaar) en gevorderde jeugd, en 25+ paren. WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1994 - 19e Jaargang - Nr. 824 Beginnerscursus: 15 lessen van 5 kwartier met o.a. foxtrot, Engelse Wals en Cha-Cha-Cha 15 lessen van 1 uur Voor iedereen die de beginnerscursus heeft gevolgd, met o.a. de Jive en Cha-Cha-Cha 15 lessen van 1 uur Uitbreidingen op reeds geleerde dansen plus de Samba Twens en Paren 15 lessen van 5 kwartier met Foxtrot, Cha-Cha-Cha en Engelse Wals. Kosten van alle cursussen zijn f 170,- p.p. Kom langs of bel voor inschrijving. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de burgemeester l.b., drs. L.L.A. Loosveld de secretaris, mr. A.A.M. van Zundert. Viering eerste jubileum zondag 4 september met afsluiting actie voor Gered Gereedschap over de herstructurering Kerkstraat/Schoolstraat, zorgde voor de nodi ge commotie. Niemand van het College was op deze avond aanwezig ge weest. Wel zouden er de nodige aantekeningen zijn gemaakt. Leidraad Veehouderij en Milieu Audacia Den Donk p Huidverzorgingsinstituut M J\ Schoolstraat5 0 3 MOERGESTEL ft Tel. 04243 - 1474,7 tj Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) TELEFOON 013 - 434907 TILBURG TIVOLISTRAAT 75 St. Jansplein 5 - Moergestel - Tel. 04243-1665 - Fax 04243-3860 Uitgaveenredaktie: Burn 76, Oisterwijkseweg 43,5066XC Moergestel, Tel. 04243-2268 824-1 postbus 108 - 5600 ac eindhoven Hb Wordt wekelijks gratis huis-aan-huls bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst I jnmuoon rpriaktip- Rnrn '76 nkfprwiikspwpn43 SOfifiXC Mnprnestpl Tel 04243-2268 Inïeveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.0Ö uur; advertenties tot en met zondagavond Beste leden, Donderdag 15 september om 13.00 uur gaan we op de fiets (bij slecht weer met auto’s) naar Hil- varenbeek om een bezoek te brengen aan de Beekse toren. Wij krijgen daar een rondleiding door de toren en kerk. Wie mee wil en geen trappen kan lopen, bezoekt in die tijd het mooie Vrijthof. De kosten zijn 2,50 p.p. Opgeven bij Riet de Kruijf tel: 2575. Houden jullie 13 oktober vrij, dan is onze na jaarsvergadering. En wie komt ons bestuur ver sterken? Dat is dringend nodig. Het is toch niet alleen onze, maar ons Slier K.V.O. Zondag 4 september zal met een feestelijk open huis en een speciale uitzending het eerste jubi leum van Omroep Brabant in Midden-Brabant (de regio Tilburg-Waalwijk) gevierd worden. Tij dens de uitzending zal het eindresultaat van de enige maanden geleden begonnen actie voor de stichting Gered Gereedschap in Kaatsheuvel be kend worden gemaakt. Met het geld wil de stich ting 150 ossenploegen nar Namibië versturen. Luisteraars van Omroep Brabant zullen in deze feestelijke uitzending nog een flink steentje aan de actie kunnen bijdragen. Ook zullen 5 luiste raars een door Jantje Koopmans speciaal geschre ven feestlied ten gehore brengen. Het grootste nu nog onbekende vocale talent krijgt ’s avonds een ballonvaart aangeboden. Ook twee bezoekers van het open huis kunnen, met diezelfde luchtballon mee. De jubileumuitzending zondag 4 september tussen negen en twee uur (het open huis in al le studio- en redaktieruimte’s is zelfs van negen tot vier uur!!) biedt natuurlijk nog veel meer. Iedereen kan tussen negen en elf uur iets ko men vertellen over een activiteit die dag, waar bij natuurlijk wel een kleine bijdrage voor Ge red Gereedschap wordt verwacht. Tussen elf en twaalf uur geldt datzelfde voor felicitaties in het felicitatieprogramma ’Van Harte’. In en rond de studio’s (afhankelijk van het weer) zijn daarnaast onder meer regionale artiesten en groepen als Trevéris uit Loon op Zand en Yellow Roses uit Tilburg te horen en te zien. Ook Jan tje Koopmans uit Waspik zal bij wijze van hoge uitzondering (hij treedt namelijk in principe niet meer op in het openbaar) 's middags tussen 1 en 2 enkele nummers van zijn nieuwe CD komen zingen. Voor de kinderen is poppentheater de Witte Lelie uit Oisterwijk aanwezig. Poppen speelster Tineke Schrijver brengt het stuk ’Biba’s Gouden Bal’. Deze fantasierijke voorstelling van ongeveer een half uur is om 11 uur voor de eer ste keer te zien, gevolgd door herhalingen om twaalf en 1 uur. Het Nederlands Visbureau zorgt voor de in wendige mens met een viskraam met gratis Hollandse nieuwe, met of zonder uitjes, voor jong en oud. Brouwerij De Drie Home uit Kaatsheuvel, brouwer van het enige echte Om roep Brabant-bier, zal eveneens aanwezig zijn met een echte bierstand. Voor de liefhebbers van speciaal bier maar ook voor iedereen die van een lekker biertje houdt. Verder zijn er stands van onder meer Natuurmo numenten, de GGD Midden Brabant, en scho lengemeenschap de Rooi Pannen, allemaal nauw betrokken bij de programma’s van Omroep Bra bant middels wekelijkse rubrieken als Sprokkel (met natuurkenner Frans Kapteijns uit Oister wijk), ’Beter in het Midden’ en ’Uit het Rooi Panneke’ Bezoekers kunnen in de diverse studi eruimtes zelf een keer een presentatietest doen en het al dan niet geslaagde resultaat daarvan op cas sette mee naar huis nemen. Omroep Brabantme- dewerkers verzorgen rondleidingen en geven toe lichting op het rellen en zeilen bij een modem ra- diobedrijf. Ook bekende Omroep Brabant-per- soonlijkheden als Paul van Zummeren uit Oud- Turnhout en weerman Johan Verschuuren uit Aarle-Rixtel zullen het grootste deel van de dag aanwezig zijn om vragen te beantwoorden. Niet in of bij de studio aan de Enschotsestraat in Til burg zijn de verslaggevers Jan Waaien en Eelco de Groot die zich ergens in de regio Tilburg- Waalwijk verstopt hebben. In de uitzending ge ven zij telefonisch aanwijzingen waar ze gevon den kunnen worden. En dat kan de eerste vinder of vindster een mooi prijzenpakket opleveren. Onder de bezoekers van de studio’s die een spe ciale open huis studio-kwis hebben ingevuld (en ingeleverd vóór de trekking zondagmiddag half 2) worden twee plaatsen in het mandje van een luchtballon verloot. Zondag 4 september, open huis van 9 tot 4 en speciale feestelijke uitzending van 9 tot 2. In een uitgebreid artikel hebt u vorige week kun nen lezen over het programma van de komende Bevrijdingsfeesten op 29 en 30 oktober a.s. Ook hebben we toen nog een oproep gedaan voor deelnemers aan de Bevrijdingsoptocht die plaats vindt op zondag 30 oktober. Wilt u aan deze optocht deelnemen en hebt u zich nog niet ingeschreven, dan kunt u dat als nog doen. Voor nadere informatie kunt u kontakt opnemen met Eddie Hurkmans, Hogenackerstraat 1, Tel. 2135. Ger van Hest (CDA) stelde dat zijn fractie blij was dat dit er eindelijk gekomen is hoewel het voor sommige bedrijven wel eens de nekslag zou kunnen betekenen omdat uitbreidingen nage noeg onmogelijk worden gemaakt. Hij prees te vens de veehouders voor hun medewerking in de ze kwestie. Noud Smits waarschuwde echter dat dit nog maar het begin was en dat er nog veel te doen is. Jacques Stroucken vond niets van het nertsen probleem terug in deze leidraad en dreigde zich van stemming te onthouden als hij niet de toezeg ging kon krijgen dat dit zeker meegenomen werd. De nertsen waren voor zijn fractie altijd een zwaar wegend punt geweest waarvoor lang en hard gestreden was door zijn partij. Wethouder Gerlach kon de heer Stroucken ge ruststellen. De nertsen waren nog niet genoemd in het onderhavige stuk omdat er nog geen cijfers beschikbaar waren van zowel VROM als NCB. Mettertijd zullen de aanvullende gegevens wor den bijgevoegd. Na ruim 2 uur kon de voorzitter deze spetteren de vergadering sluiten. Jacques Stroucken (SPM) noemde het een slor dig begin van deze reconstructie. Noud Smits (PGB) vond dat de mensen niet serieus genomen werden. Waarom was de brief van Mark van Hulten niet bij de ingekomen stukken? Toon van Gils (CDA) vond dat het college een loopje met de raad had genomen. De fouten van het Root- ven waren nog niet eens hersteld. Wethouder Paul Gerlach (WD) trok echter het boetekleed aan en beloofde zo snel mogelijk con tact op te nemen met de bewoners en nering doenden in dit gebied. Ambtelijke voortvarend heid en vakantietijd zouden de oorzaak van het misverstand zijn geweest. Niettemin nam hij de politieke verantwoordelijkheid. Naar oplossingen zal serieus worden gezocht. Overigens zal de brief van Mark van Hulten de volgende raadsver gadering behandeld worden. Op het Rootven was alles plezierig verlopen ondanks de ongemakken en dus zullen ook in dit geval de wensen van om wonenden serieus genomen worden. Gerlach zegde tevens toe dat de ‘beugels’ op het Rootven zeker verdwijnen maar dat binnenkort zal worden bekeken wat er voor in de plaats komt. De privatisering van Audacia komt maandag a.s. aan de beurt. De reacties op de Gemeente- voorstellen worden dan verwacht. Audacia had om uitstel gevraagd in verband met ingeroepen hulp van een externe deskundige. Volgens af spraak moet alles per 1 oktober 1994 een feit zijn. De aflopende contracten worden daarom met een maand verlengd. Julia Burgers (PGB) wilde weten of het usance is dat inventaris wordt vernieuwd. Loco- burge meester Léon van Loosveld stelde dat dit beslist eenmalig is. Betsy Denissen (CDA) vroeg aandacht voor het achterstallig onderhoud. De voorzitter zegde toe dat dit nog wordt bekeken voordat de nieuwe huurcontracten worden getekend. 12

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 1