3.00 ’Postbooi’ Tinus van Berkel in de VUT Slagerij Ketelaars CV1 2.80 2.00 U 1.50 BalcL V 2.95 f Bedankt in Leni Beye - Tel. 04254 - 2561 ZOEKERTJES Yogacentrum ’Balans’ Oisterwijk start m.i.v. 1 september a.s. weer met alle lessen Autorijschool KEN-TE-KEN r.^on •ede re woensdag boogram gbhakt tJ°ocRAM BRAADWORST DE AMBACHTELIJKE SLAGER! I S YOGA Malse biefstuk 100 gram Varkensleverlappen Palingworst ZWANGERSCHAPS YOGA •y B 04117-1217 Rootven36 - Moergestel - 04243-1234 j Bel vrijblijvend voor informatie en/of om je op te geven. Er is nog plaats op verschillende dagen en tijden. Voor meer informatie belt u: JAN MICHIELS V COMPLETE WONINGINRICHTER 3 yogacentrum Voor a.s. ouders begint dinsdagavond 20 september een nieuwe cursus. De lessen zijn wekelijks en worden gegeven door een gediplomeerd yoga- en zwangerschapsyoga-docente in ,’t Open Huis’ in Hilvarenbeek. het yogacentrum 04242-84749 of de docentes Annelies Bekkers, 04242-17531 Bernadette Timmers, 04242-84424 Regenbeemdeke 10, 5066 EN Moergestel, Telefoon 04243 - 2301 500 gram 100 gram Worstebrood 6 stuks Runderrookvlees 100 gram Op donderdag 15 september beginnen de yogalessen weer. De lessen zijn wekelijks (schoolvakanties vrij) en worden gegeven in 'Den Deel’ in Haghorst. U kunt altijd gratis en vrijblijvend een les meedoen. Kerkstraat 18 - Haaren J X I Honden... Vijf keer de wereld rond... •w Kerkstraat 10-Moergestel-Tel. 04243-1262 samen 6.98 Op 1 augustus jl. was het bijna 39 jaar geleden, dat Tinus van Berkel uit de Pastoor Janssenstraat IC, bij de P.T.T. ging werken. Op 63-jarige leef tijd, geboren en getogen op de Oisterwijkseweg (waar hij meer dan 50 jaar in het ouderlijk huis heeft gewoond), ging hij met pensioen. WIJ ZIJN 'THUIS' IN UW GEHELE HUIS PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1994 9 itë. Vrijdag 19 augustus jl., omstreeks 16.00 uur, werd onze lesauto in de Pr. Irenestraat (tegenover de Spar) behoorlijk beschadigd. De veroorzaker van de schade vond het kennelijk niet de moeite waard om even contact met ons op te nemen. Mogelijk zijn er mensen die een en ander hebben zien gebeuren... Misschien dat deze mensen wel contact met ons willen opnemen... Kortom: bij ons vindt u een compleet woonprogramma. JtO er- ut- >n- :en us- gs, en- eld In en, iet r -■ •ond leeft een and- iden veel nid- -uid dria /ijk, op- :den :or- ton- t te arkt die aar- pu- uik- en’. iren :rug den ijd- irts, laar col- llen be- uke en Dus het len. och aof >or- wat ten lo ten iser :un ar, log W-iZ ’Tenslotte’, zegt Tinus, ’moet ik toch nog wat kwijt. Vanzelfsprekend ben ik in die lange perio de ook menigmaal door honden gebeten. Nooit zal ik die tekkel in de Burg. Bardoelstraat verge ten... en een ’lieve’ boerenfox uit de School straat. een langharige bouvier uit de buurt van de Papenacker... om maar niet te spreken van een hond(je) van het duistere ras van Esbeekse herder uit de Voorbrugstraat.en al die andere joekels die het leven van een postbode zuur ma ken en steeds op de loer liggen.’ Er heeft zelfs ooit een kat zijn klauwen in Tinus’ handen gezet... de kater zat precies achter de brievenbus te soezen... ’Ondanks die kleine incidenten heb ik een gewel dige tijd gehad. Met veel plezier denk ik aan al die bekenden terug’. ’Ik wil al die Moergestelse mensen hartelijk be danken, inclusief de eigenaren van de gevaar lijke blaffers en bijters. Ik hoop dat iedereen het net zo goed zal krijgen als ik nu met mijn vrouw Toos hier in de Pastoor Janssenstraat’. G.K. Tn 1962 werd ik naar Moergestel overgeplaatst en omdat ik van een stad naar een dorp ging, ging ik 10,- per week minder verdienen. Moergestel was namelijk lager geclassificeerd’. ’De postkantoorhouder was toentertijd Simon Mulders. Het postkantoor stond waar nu tegen woordig het St. Jansplein is, ongeveer tegenover de huidige pastorie. Iedere morgen werd er om kwart over zes begonnen. De post werd over de diverse wijken gesorteerd en per wijk ’gestraat’ en op nummer gezet. Ik ben ik die 32 jaar bij ieder huis in Moergestel geweest. Je kunt gerust zeggen, dat ik nagenoeg iedereen van naam ken en de meeste vrouwen natuurlijk ook van voor naam. Maar dat kwam omdat ze allemaal ’Tinus’ riepen en omdat ze dat deden mocht ik ook iets terugzeggen’. Rond 1964 is het postkantoor verplaatst naar de Kloosterlaan, o.l.v. Rien van Eert als postkan toorhouder. Inmiddels is het kantoor op het Rootven gevestigd. Tinus heeft al die jaren in Moergestel als een ge moedelijke en gezellige tijd ervaren. Het lijkt ongelofelijk, maar als Tinus zegt, dat hij in die 39 jaar gemiddeld 25 km. per dag heeft gefietst, dan komt hij op een totaal van meer dan 220.000 km., en die afstand is meer dan 5 keer de wereld rond. Tk weet zeker’, zegt Tinus, ’als ik van voorafaan kon beginnen, dan werd ik wéér postbode. Mijn kinderen zeiden wel eens als ik in de winterdag MA2 Wie heeft een oud ambacht als hobby en wil dat laten zien? Bel dan 2268 of 1442. Te huur gevraagd: bedrijfsruimte 100 m2 met buitenterrein van 100 m2. Antwoord naar Postbus 43, 5066 ZG Moergestel. alléén geplaatst bij kontante betaling! Aanbieding: 1 pond gemengde drop van 6.25 nu voor 5 gulden, 't Smikkelhoekje, St. Jansplein 3a, Moergestel. Voorbereidend grondwerk t.b.v paden, terras sen en tuinen. A. Fransen, De Werft 26, Tel. 04243- 3559. Wilt u een fiets of bromfiets kopen? Dan eerst bij Schepens Tweewielers binnenlopen! De zaak met de vele aanbiedingen en z’n nèt iets betere service! Vrijdag 26 t/m zondag 28 augustus organiseert Café In d’n Zevende Hemel Beachparty. Véél zand... véél cocktails en eigengemaakte Sangria. Beachkleding verplicht! Tot ziens! Degelijk schoorsteen vegen; riool ontstop pen met hogedruk en alle voorkomende werk zaamheden: ’De Klusjesman’, Langvennen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 04242-83937. Wist u het al? 't Smikkelhoekje verkoopt ook de befaamde Belgische Leonidas bonbons. 100 Gram voor f 2,95. Tevens het adres voor suikervri je chocolade. St. Jansplein 3a, Moergestel. Uw tweewielerreparaties gratis opgehaald en thuisgebracht. Bel: Schepens Tweewielers, Kerk straat 21Oisterwijk, tel. 04242-17326. VU-RIO. riolering ontstoppen en vernieuwen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013-333864. Brilliant Mode-accessoires ruimt op! Banda na’s sjaal f 4,95; nu elke 2e voor f 2,50 per stuk. Op op! St. Jansplein 3a, Moergestel. Vrijdag 26 t/m zondag 28 augustus organiseert Café In d’n Zevende Hemel Beachparty. Véél zand... véél cocktails en eigengemaakte Sangria. Beachkleding verplicht! Tot ziens! huteendatheett U pent vanhartev^_ i-ï. Tinus van Berkel met de pet die hij 39 jaar lang droeg. nat en koud thuiskwam, dat zij dat later nooit zouden willen worden, maar ik heb hen meerdere malen gezegd: ’Jullie vergeten verschillende dingen’. ’De mensen kijken bijna altijd uit of er ’den booi’ nog niet aankomt en gelukkig bracht ik in de meeste gevallen blijde berichten. Natuurlijk kwa men er ook ’blauwe’ brieven en treurige mede delingen, maar ook dat hoort bij het leven’. Tinus: ’Als ik op al die jaren terugkijk, kan ik maar amper geloven dat het allemaal voorbij is. Wat is het allemaal snel gegaan...’ ’Direct na de oorlog, in 1945, wilde ik een vak le ren op de ambachtsschool in Tilburg. Voor het onderwijs op deze school was echter zeer veel be langstelling. De capaciteit was echter maar be perkt en ik kreeg geen kans om er een opleiding te gaan volgen’. ’Natuurlijk begreep ik toen al, dat het met al leen een lagere schoolopleiding en misdie naarsopleiding van Pastoor Janssen een moei lijke tijd zou worden. Maar toch, die parochie herder pastoor Janssen was geen gemakkelijk heerschap. Ik heb bij hem altijd heel goed moe ten luisteren... zo goed zelfs, dat mijn vrouw daar nu nog elke dag plezier aan beleeft...!’ ’Dus zonder verdere studie moest ik gaan wer ken. Mijn eerste baas was de leerlooierij in Oisterwijk. Als ’menneke’ van nauwelijks veer tien jaar, moest ik voor een volwassen arbeids kracht doorgaan. Ik voelde mezelf echter maar 'ene goeie driekwart’ Het binnenwerk beviel mij echter niet; ik wilde hoe dan ook naar buiten. ’Op 2 januari 1956 kreeg ik mijn kans: ik kon bij de ’Post’ komen en ik werd opgeleid tot brie venbezorger in Tilburg. Ik heb 6 jaar lang in di verse wijken in Tilburg de post rondgebracht’. ’Als je in 1994 naar die 50er jaren terugkijkt’, glimlacht Tinus, ’dan is er wel heel veel veran derd. Er heerste een regime van discipline en nauwkeurigheid, soms leek het wel militaristisch. Als ik onderweg de onderdirecteur tegenkwam, moest ik groeten of beter gezegd ’salueren’. ’Het is wel eens voorgekomen dat ik hem niet ge zien had, en je begrijpt wel dat ik dan op het mat je moest komen en dan kreeg ik zgn. ’strafuren’, d.w.z. een bepaald aantal uren werken zonder daarvoor betaald te worden’. ’Ik herinner me nog dat hij zei: ’Als ik een jonge meid was geweest, dan had je me wel gezien!’ ’Ik antwoordde daarop dat hij daar volledig ge lijk in had...’ Verloren: gouden slavenarmband. Vrijdag 19 aug. Tegen beloning terug te bezorgen. Tel. 2092 of 1405. Te koop: Daihatsu Cuore, okt. '89.38.000 km., i.z.g.st. Chris van den Bijgaart, 04243-1421. Uw keuze van tapijt en gordijnen kunt u bij ons perfect aanpassen aan de keus van uw zit- of eethoek. Ook uw nachtrust heeft bij ons de volle aandacht.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 3