I I I 1 1 Eet- en Ijssalon ’Picobello’ uitgebreid Bibliotheek Moergestel bestaat in september 20 jaar 1 s 1 - iè Audacia-nieuws Efteling zomeravonden tl 53e bloemencorso Zundert Start gymnastiek en volksdansen voor 55-plussers I.V.N. afd. Oisterwijk J eugdvakantieweek weer geslaagd - c t( c In de week van 19 t/m 23 september van dit jaar viert de bibliotheek haar twintigjarig bestaan. Dit feit willen we niet zonder meer voorbij laten gaan. Binnenkort treft u in Moergestel-Nieuws het feestprogramma van die week aan. Als voorproefje vindt u met ingang van deze week een korte beschrijving van de levensloop van deze twintigjarige. Zondag 4 september a.s. De eerste jaren (1974-1979) The Sixties - 20 augustus 1994 The Seventies - 27 augustus 1994 Algemene informatie: X; Vriendenweekend voor de Junioren en Pupillen zondag 21 augustus 'MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1994 'M< J. Mei coördinater cursusteam. 8 C? F t( c n F ti r t F c suren van de bieb verruimd. De openingstijden waren toen: mandag en vrijdag van half 4 tot 8 uur en woensdag van half 3 tot half 6. Tevens werden er in dat jaar voor het eerst tijdschriften in de collectie opgenomen: op sommige daarvan is de bibliotheek nu nog geabonneerd. Hoofd van de bibliotheek in deze periode was mevr. G. Wijnheijmer. Traditiegetrouw is de Efteling drie zaterdagavon den in augustus geopend onder de naam Zomera vonden, op 13, 20 en 27 augustus a.s. Nadat het park om 18.00 uur gesloten is zullen de poorten om 19.30 uur tot 24.00 uur weer open gaan om de gasten te ontvangen. De thema’s voor deze succesvolle avonden zijn achtereenvolgens de Fifties, Sixties en Seventies. Dus terug naar de tijd van de vetkuiven en Rock Roll, Flower Power, Pop-en Soulmuziek. Dus dat wordt swingen op deze heerlijke zwoele Zomeravonden. Het park is feeëriek verlicht en alle attracties zijn geopend. Op diverse lokaties treden bekende Nederlandse ar tiesten op, onder leiding van Marga Bult. Boven dien wordt elke avond afgesloten met een specta culair vuurwerk vanaf de Siervijver bij het Café Restaurant. Daarop vooruitlopend wordt op 24 augustus een informatieavonden gehouden in de Kunstkring, Stationsstraat te Oisterwijk, aanvang 20.00 uur. Enige tijde geleden zijn o.ade zgn. groencur- sisten van het e.e.a. op de hoogte gesteld. Van zelfsprekend zijn ook andere belangstellenden op 24 augustus van harte welkom. Gelet op de va kantieperiode meent het cursusteam er goed aan te doen het e.e.a. nogmaals onder de aandacht te brengen. De vakantie is voor de meesten weer voorbij. Iedereen heeft kunnen genieten van het mooie weer, want ik kan me niet voorstellen dat er va kantiegangers zijn die slecht weer gehad hebben. Het leven gaat weer zijn normale gang, zo ook de verenigingen. De tafeltennisvereniging doet dat ook, door weer op de maandagavonden van 20.00 uur tot 22.00 uur te trainen. We zijn gestart op 15 augustus. Zijn er vrouwen of mannen, jongens of meisjes, die door de vakantie interessen heb ben gekregen in tafeltennis? Kom dan eens een avond in D’n Donk kijken. We kunnen nog le den gebruiken. Wilt u inlichtingen? Bel dan 3365. Op zondag 4 september a.s. vindt het 53e bloe mencorso plaats in Zundert (N.B.) Maar liefst 17 praalwagens van enorme afmetingen, met een grote verscheidenheid aan onderwerpen zullen op de dag door de straten van Zundert trekken. Het geheel zal worden omlijst door een tiental inter nationaal bekende muziek- en show korpsen. Voordat de optocht om 13.30 uur van start gaat zal er een straattheatermanifestatie, waaraan ge zelschappen uit Nederland en België hun mede werking verlenen, en een jaarmarkt zijn. Deze evenementen vangen aan respectievelijk om 11.00 uur en 9.00 uur. Ook zal er dit jaar een grootse internationale dahliatentoonstelling ge houden worden op het tentoonstellingsterrein aan de Molenstraat. Deze tentoonstelling wordt in samenwerking met de Nederlandse Dahlia Vereniging georganiseerd. Ook hier schittert de dahlia als middelpunt. Zoal voorgaande jaren worden de praalwagens ook dit jaar na de optocht op zondag en op maandag tentoongesteld op het veilingterrein aan de Molenstraat te Zundert. Op vastgestelde uren zullen de praalwagens door fi guranten worden bezet. Het tentoonstellingster rein wordt ’s avonds verlicht. Na enkele jaren van voorbereiding werd in sep tember 1974 in Moergestel een openbare biblio theek geopend. De bieb werd gehuisvest in één van de klaslokalen van de Graaf van Urselschool- dependance aan de Kloosterlaan 32a. Begonnen werd met een boekenbestand van 3500. De nieu we bibliotheek bleek welkom te zijn in Moer gestel: op 16 september werd het 1ste lid inge schreven, amper veertien dagen later, op 2 okto ber, het 100ste! Al vlug kwam men tot de conclu sie dat het aantal boeken niet toereikend was en werd de collectie, die gehuurd werd, uitgebreid tot 5000 banden. Drie maal per jaar werd een groot gedeelte van deze collectie omgeruild, zo dat er voor de lezers steeds voldoende variatie aanwezig was. Ook bleek al spoedig dat de ruim te te klein was. Dit probleem werd begin 1977 opgelost doordat de bibliotheek de beschikking kreeg over de rest van de dependance. Het inte rieur van het gebouw kreeg een facelift en het aantal gehuurde boeken werd uitgebreid tot cir ca 6000. Daarnaast werd gestart met de opbouw van een eigen boekenbezit. In 1977 waren 1465 mensen lid van de bibliotheek, 320 volwassenen en 1145 kinderen. Samen leenden zij 54.485 boe ken. In hetzelfde jaar werd in ’de Reuselhof een bibliotheek ingericht voor de bewoners van het verzorgingshuis en van de bijbehorende wonin gen. Twee jaar later in 1979 werden de opening- Na de zomervakantie starten ook weer de gymnastiek-en volksdansactiviteiten voor mensen van 55 jaar en ouder. Deze Meer Bewegen voor Ouderen activiteiten zijn aangepast aan de wen sen en mogelijkheden van ouderen. Belangrijk zijn het plezier en de gezelligheid, de fitheid als ook de mogelijkheid tot ontmoeting en contact. De lessen variëren qua tijdsduur tussen de 45 en 60 minuten Speciale kleding is niet noodzakelijk. Hoewel u bij gymnastiek in een lange broek en met goede gymnastiek-schoenen wel gemakkelijk beweegt. De kosten bedragen 2.50 per maand. Hieronder treft u een overzicht aan wanneer en waar de M.B.v.O.-activiteiten plaats hebben. Op de deelnemers van het vorig seizoen wordt uiter aard weer gerekend. Verder wordt iedereen die belangstelling heeft nadrukkelijk uitgenodigd om een kijkje te komen nemen bij de lessen in uw omgeving. Gymnastiek, dinsdag 23 augustus 14.00 - 15.00 uur, Den Boogaard; Volksdansen, dinsdag 23 augustus 15.15 - 16.15 uur Den Boo gaard; Sportinstuif, woensdag 24 augustus 8.45 - 9.45 uur Sporthal de Vonder. Seniorencommissie Programma vrijdag 19 augustus: 18.30: Audacia 1 - Spoordonkse Boys 1 18.30: Audacia 2 - Spoordonkse Boys 2 19.45: Audacia 3 - SVSSS 4 19.45: Audacia 4 - SVSSS 5 18.30 (Draaiboompje): Audacia 5 - Sp. Boys 6 20.00: Audacia 6 - SVSSS 6 20.00: Audacia 7 - SVSSS 7 18.30 (Draaiboompje): Audacia 8 - Sp. Boys 8 18.30: Oirschot Vooruit 11 - WSJ 5 Zaterdag 20 augustus: 18.30: Audacia 9 - Best Vooruit 18.30: Audacia 10 - Olland Ter aanvulling: training lagere elftallen begint op 25 augustus. Omkleden in kleedkamers 2, 5 of 6, onder leiding van J. van Elderen. Beste Audacia-vrienden Het nieuwe seizoen staat weer voor de deur voor iedereen! Audacia 1 en 2 hebben inmiddels de training al weer hervat en al twee wedstrijden gespeeld. Audacia 3 is inmiddels ook alweer met trainen begonnen. Wij van het bestuur wensen alle leftallen succes toe in het komende seizoen en we hopen op een goede samenwerking onderling! Zoals bekend komt komend weekend het Vrien denweekend er weer aan en moeten alle elftallen spelenm tegen bevriende verenigingen, te weten: SVSSS, Spoordonkse Boys, Oirschot Vooruit en WSJ. We hopen op een sportief en gezellig ge beuren. Veel sportgenot! Grote namen die u op het siervijver podium kunt zien en horen: The Blue Diamonds, afgewisseld met Johnny Lion and the Jumping Jewels en de Tremeloes. Bij de Likkebaerd kunt u meeswingen op de overbekende muziek van Hank the Knife the Jets en Tee Set. Peter Koelewijn en Shocking Blue zijn in het park, op het podium bij het Witte Paard, te vinden. De derde en laatste Zomeravond wordt een avond om nooit te vergeten. In de tijd raakten we bekend met Disco en Soulmuziek vanuit Amerika. Op het programma staan The Clarks en The Sweet bij de Siervijver. Bij de Likkebaerd spelen Jumping the Blues en La Blusa. Bij het Witte Paard kunt u swingen op de muziek van de Red rooster Club en de Swinging Soul Machine. Voor elke zomeravond geldt, dat live entertain ment door het gehele park te vinden zal zijn. Van échte sprookjesprins en-prinses tot clowns. Alle at tracties zijn geopend en bij het Spookslot kunt u zowaar tegen echte spoken oplopen. Geniet van het Sprookjesbos, dat schitterend is uitgelicht en ervaar eens een Gondoletta bij maanlicht. Elke Zomeravond zal om 22.00 uur een speciale voorstelling van ’Showtime met Pardoes’ worden gegeven in het Efteling Zomertheater. (Voor)Verkoop van kaarten. Kaarten voor de Efte ling Zomeravonden zijn op de avond zelf verkrijg baar aan de kassa’s van het park. Entreebewijzen zijn ook al in de voorverkoop te krijgen. U kunt ze kopen bij de Efteling Gastenservice (Ingang West) èn bij de VW- kantoren in Tilburg, Oisterwijk, Waalwijk, Kaatsheuvel, Oosterhout, ’s Hertogen- bosch, Heusden, Oss, Eindhoven en Breda. PAGINA 1Q Ook dit jaar is er weer een Jeugddag voor alle jeugdspelers van Audacia op zondag 21 augustus. Alle pupillen en junioren die zich hebben opge- geven voor het ontbijt worden tegen 9.00 uur op het voetbalveld verwacht voor het gezamenlijk ontbijt dat begint om 9.00 uur. Daarna zijn er onderlinge voetbalwedstrijdjes het eerst voor de pupillen: 10.00: Audacia F2 - Audacia F3 10.00: Audacia F1 - Audacia E5 10.00: Audacia E3 - Audacia E4 10.00: Audacia El - Audacia E2 10.00: Audacia Dl - Audacia D2 Aansluitend zijn er voor de E- en F-pupillen di verse spelletjes. De D-pupillen mogen meedoen aan de Zeskamp als zij dat willen. Voor de junioren zijn de volgende wedstrijden: 11.30: Audacia B/C-comb. - Audacia Cl 11.30: Audacxia Al - Audacia BI Na afloop van deze wedstrijden is er een Zes kamp voor de junioren. Allemaal veel plezier! Programma junioren (vriendschappelijk): Woensdag 17 augustus: 19.00 (aanwezig 17.45): Viola Al - Audacia Al 19.00 (aanwezig 18.15): Audacia B/C - Viola B 19.00 (aanwezig 18.15): Audacia Cl - Viola Cl Programma Vriendenweekend zie boven. Woensdag 24 augustus: 19.00 (aanw. 18.15): Audacia Al - TaxandriaAl 19.00 (aanw. 17.45): Taxandria BI - AudaciaBl 19.00 (aanw. 18.15): Audacia Cl - TaxandriaCl Juist voor de vakantie realiseerde Eet- en Ijssalon ’Picobello’ aan de Oisterwijkseweg een uitbrei ding van haar cafégedeelte. Daartoe werd een stuk achter het cafetaria gebouwd waarin ook een biljart is geplaatst. De bar kreeg daardoor een ruimere behuizing en bezoekers kunnen nu ook een partij tje biljarten. Cafetaria en café zijn nu duidelijk gescheiden. Graag feliciteren we de familie Walhout met deze uitbreiding. Op 21 september 1994 start bij het IVN, afdeling Oisterwijk een nieuwe NATUURGIDSEN- CURSUS, welke ongeveer l'Z> jaar zal duren. Het zit er weer op, jeugdvakantieweek is voorbij. Dankzij vele mensen is het ook dit jaar weer pri ma verlopen. Na een week van hard werken, veel plezier en goed weer willen we graag een aantal mensen bedanken voor hun inzet: Bedankt lei ders, leidsters en hulpen, leveranciers van het knutsel- en bouwmateriaal (Peko Groep Oister wijk, Mali, Van Dal Esbeek, de heer Kouwen- berg, Boerenbond Moergestel en Udenhout, ’t Centrum, Picobello, Theo’s Snackbar, van Velt- hoven en Familie Kemps-Wel vaarts. Peter Swin- kels voor het regelen van hout en het vervoer er van, Cis, May, Sjaan en Leen voor het maken van de indianentooien en PVS Meubelen voor het leveren van de lapjesstof, Scouting St. Jan voor het organiseren van de overnachtingen en de fa milie Moorman voor het ter beschikking stellen van de kampplaats, KPJ Moergestel voor het uit lenen van keukenmateriaal, medewerkers aan de kennismakingstocht op maandagmorgen, bewo ners van de Kloosterlaan, bewoners van het Brieltje voor het passen op de hutten, Wim Wil lems voor de voetballen en bloemen, Bosvreugd in Tilburg als ’piasadres’, De heer en mevrouw Kogels voor het brigadieren, Stichting Teut en Techniek, straatorkest Dinges, Familie van lersel en familie Donders voor de hand- en span diensten en natuurlijk Den Boogaard. Alle ver geten, verloren, gevonden voorwerpen kunnen tussen 18.00 en 19.00 uur opgehaald worden bij Kees van de Loo, Oirschotseweg 21 (tel: 1927). Iedereen nogmaals bedankt en we rekenen vol gend jaar weer op jullie. Organisatie Jeugdvakantieweek Kees, Maureen, Geesje, Ellen, Yvonne, Alex, Jan, Theo, Toon en Sjaak. X

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 10