KETELAARS B R I N Aphrodite Vriendenweekend Audacia is weer nabij Wie weet leuke naam? Het St. Elisabeth Ziekenhuis geeft kunst en cultuur meer kans Schaatsseizoen 1994/1995 Dames-gymclub van de Loo B.C. de Aanstede Moergestel Bericht van Theo Raaijmakers Mogelijke fusie ’Ten Bijgaerde’ en ’De Runne’ WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1994 - 19e Jaargang - Nr. 821 TELEFOON 013 - 434907 TILBURG TIVOLISTRAAT 75 Trimschaatsen voor gevordere schaats(t)ers op noren (senioren): Wedstrijdtraining voor junioren en senioren: Rekreatief schaatsen op de 400 meter ban te Eindhoven: Vervoer naar de ijsbanen: Overige activiteiten: ■p Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 04243 - 1474 ij Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V G.Z.) [jjl Schaatslessen voor de jeugd tot 13 jaar: Techniektraining voor gevorderde jeugdschaats(t)ertjes op noren: Schaatslessen op noren voor senioren: Op de 400 meter buitenbaan van Eindhoven wordt les gegeven in zes verschillende niveaugroepen. In deze lessen leert u op een plezierige wijze beter schaatsen, waarbij getracht wordt zo veel mogelijk op uw persoonlijke mogelijkheden aan te sluiten. De kosten bedragen 128,50 per seizoen. Lesda gen en tijden: 19,20 en 21 augustus 8 Stichting De Runne te Goirle, zijn de afgelopen I® Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst n.’-7/? a's vn t«i nnetj Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12 OÖ uur; advertenties tot en met zondagavond Natuurlijk kunt u vrijblijvend een kijkje komen nemen op onze speelavonden in Sportzaal de Vonder. Senioren: maandag 21.00 - 23.00 uur Junioren: woensdag 18.30 - 20.00 uur. Schaatsclub „De Vennen.” Aanmeldingen voor de diverse lessen en trainingen dient echter snel te gebeuren, omdat de kans an ders erg groot is dat deze lessen en trainingen al volgeboekt zijn. De vakantie zit erop en 16 augustus verwachten wij onze leden weer voor de eerste sportactiviteit en vervolgens elke dinsdag om 19.00 of 20.00 uur in de Vonder. Wij hebben weer plaats voor enkele dames. Kom gerust eens kijken tussen 19.00 en 20.00 uur. Doe mee en ervaar onze gezellige sport beleving onder deskundige leiding. Het verplicht u tot niets! Graag tot ziens in de sporthal. Beste inwoners, Graag willen wij jullie aandacht vragen voor het volgende. Zoals jullie weten is binnen de gemeente Moer gestel sinds kort een kindercentrum opgestart. Wij willen dit kindercentrum een leuke, originele naam geven. Daar vragen wij jullie medewerking voor. Dus, weet je een originele naam, dan graag opsturen naar: Kindercentrum Moergestel, Prin ses Margrietstraat 1, 5066 BA Moergestel Inzenden kan tot 12 augustus! Voor de winnaar hebben wij uiteraard een leuke attentie. Team Kindercentum Moergestel Op de 400 meter buitenbaan in Eindhoven is er in het seizoen 1994/1995 op zaterdagmiddag weer trimschaatsen van 16.30 tot 17.15 uur. Tijdens dit trimschaatsen wordt d.m.v. allerlei oefenvormen de conditie verbeterd, waarbij het technische ge deelte zeker niet wordt vergeten. De kosten bedra gen 121.50 per seizoen. Leden die in het bezit zijn van een licentie voor deelname aan de Gewestelijke Wedstrijden op de ijsbaan te Eindhoven, kunnen deelnemen aan de wedstrijdtrainingen op dinsdag van 18.00 tot 19.45 uur. De kosten van een wedstrijdlicentie en een trainingsabormement zijn leeftijdsafhankelijk. I I Beste badmintonners! Het nieuwe seizoen gaat weer beginnen en wel: Senioren: maandag 15 augustus 21.00 uur Junioren: woensdag 17 augustus 18.30 uur Ook kunnen wij nog nieuwe leden plaatsen, zowel senioren als junioren. Voor inlichtingen kunt u al tijd bellen naar: Rianne van de Wouw tel: 3394. Alle genoemde bedragen zijn exclusief de basi scontributie ad 10,- voor jeugdleden (geboren na 1 oktober 1976) en 15,- voor seniorleden. Voor nader informatie kunt u contact opnemen met John Schepens, D’n Duyp 9, Moergestel, tel. 04243-2027. De werken op papier zijn te vinden in de centrale gang van het ziekenhuis en grafiek in het perso- neelsrestaurant. Voor algemene informatie kunt u zich wenden tot R. Jansen, secretaris van de Kunstcommissie (tel: 013-393065) Van 30 juli tot en met 8 september 1994 wordt een expositie gehouden van werken van Anna Rein- ders uit Tilburg. Na haar opleiding grafiek en te kenen aan de kunstacademie Sint Joost te Breda is zij werkzaam als beeld kunstenares. Zij heeft groeps- en individuele tentoonstellingen gehad in Nederland, België, Duitsland en op Curasao. Werk van haar is aangekocht door de Gemeente Tilburg, Goirle en is in particulier bezit. In op dracht van Bayer Nederland BV en Microsoft maakte ze etsen in oplage. December 1993 ver scheen het boekje RELAX, dat zij samen met haar broer maakte, bij uitgeverij Aldus. Zelf zegt zij over haar werk: ’In mijn werk staat de mens steeds centraal en al het menselijke is mijn onuitputtelijke bron van inspiratie. Binnen dat thema zijn er ac centen waar te nemen, die in een bepaalde periode op de voorgrond staan, dan verdwijnen, om ver volgens met tussenpozen verdiepter en meer uitge kristalliseerd weer naar voren te komen. Voorbeel den hiervan zijn: Uitgave en redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 li J Tijdens de gewone openingstijden van de ijsbaan in Eindhoven kan er natuurlijk ook weer rekreatief geschaatst worden. Bij de leden (zowel senioren als jeugdleden) van Schaatsclub ’De Vennen’ is vooral de vrijdagavond van 17.15 tot 18.45 uur erg popu lair. Dan is de ijsbaan namelijk alleen geopend voor schaats(t)ers op noren, zodat de drukte veel minder is dan tijdens gewone openingstijden. Bij voldoende belangstelling zal er tijdens deze avond ook instructie worden gegeven aan leden (senioren en oudere jeugdleden) die hun techniek willen ver beteren. Aan de deelnemers(sters) zal hiervoor een kleine vergoeding worden gevraagd. Evenals voorgaande jaren zal het vervoer van jeugdleden nar schaatslessen en trainingen weer door de schaatsclub gecoördineerd worden, zodat de ouders niet elke week met hun zoon/dochter naar de ijsbaan hoeven. Ook voor de leden die re kreatief gaan schaatsen zal het vervoer naar de ijs baan gecoördineerd worden, zodat de reiskosten beperkt kunnen worden. - een spannende speurtocht voor de jeugd aan het begin van het nieuwe seizoen; - bij natuurijs: - landijsbaan voor de jeugd aan de Bosstraat; - spelletjes en wedstrijdjes voor de jeugd op het Brandven; - toertochten op het Kolkven, waaraan door het ge hele gezin kan worden deelgenomen; - voor senioren deelname aan toertochten elders in het land (bijv, de Molentocht); - clubkampioenschappen voor senioren en oudere jeugdleden op de 400 meter baan te Eindhoven; - rekreatief schaatsen op een overdekte 400 meter ijsbaan te Heerenveen of Den Haag; - als er geen natuurijs komt zal er weer een uitstapje naar de ijsbaan in Lomtnel worden georganiseerd, alwaar de jongere jeugdleden hun clubkampioen schappen zullen verrijden; - trimfietsen en droogtraining tijden de zomer maanden. - de mens in kaders en in hokjes, pogend deze afba kening af te breken en uit die beperking te stappen; - de mens in lisse delen uit elkaar vallend, tegelij kertijd voortdurend zoekend naar harmonie en trachtend ’heel’ te worden; - de mens en zij erotiek, aantrekkend en afstotend, teder en agressief, verlangend naar eenheid; - de mens geconfronteerd met de harde realiteit om zich heen en met zijn neiging die te ontvluchten, desnoods als engel. Wat deze realiteit aangaat, zag ik me in maart 1992 geconfronteerd met borstkanker en behandelingen in de vorm van amputatie, bestraling en chemo- kuur. Het merendeel van de hier tentoongestelde werken is een weerslag van deze periode. In een tijd waar 1 op de 10 vrouwen in Nederland te ma ken krijgt met borstkanker en waarin steeds meer mensen met kanker uit het fluistercircuit te halen en bespreekbaar te maken. Vanwege de thematiek van veel werk van deze laatste twee jaren, vond ik het dan ook bijzonder op z’n plaats om in het St. Elisabeth Ziekenhuis te exposeren. Vooral hier hoop ik mensen mogelijk een vorm van herken ning te bieden in beelden, die zowel emoties van angst, wanhoop en kwaadheid maar ook hoop na bijheid en blijdschap oproepen’. De zomervakantie is weer ongeveer voorbij. Het bestuur van Schaatsclub ’De Vennen’ is alweer druk bezig met de voorbereidingen van het nieuwe schaatsseizoen 1994/1995. Hieronder volgen de belangrijkste aktiviteiten uit het nieuwe pro gramma. In zes verschillende niveaugroepen krijgen de kin deren op speelse wijze de grondbeginselen van het schaatsen bijgebracht en wordt de algemene schaatsvaardigheid verbeterd. Het lesseizoen wordt afgesloten met een schaatstest, waarbij de schaats(t)ertjes een heuse schaatsdiploma kunnen verdienen. De lessen worden gegeven in Tilburg (op zaterdag van 13.00 tot 13.45 uur, samen met Ijsclub ’Tilburg’) en in Eindhoven (op zaterdag van 16.45 tot 17.45 uur, alleen voor leden van schaatsclub ’De Vennen’). De kosten bedragen 40,- voor een heel seizoen (eind september 1994 tot medio maart 1995). Deze training is het ideale vervolg op de hiervoor omschreven jeugschaatslessen,en een ideale voor bereiding op een eventuele overstap naar het wedstrijdschaatsen. Deze trainingen worden ook zowel in Tilburg (op zaterdag van 12.00 tot 13.00 uur) als in Eindhoven (op zaterdag van 16.45 tot 17.45 uur) gegeven. De kosten bedragen in Til burg 70,- en in Eindhoven 40,- per seizoen. De training in Tilburg wordt verzorgd oor Ijsclub ’Tilburg’. De training in Eindhoven wordt ver zorgd door Schaatsclub ’De Vennen’. - maandag van 17.45 tot 18.30 uur (zes niveau groepen); - dinsdag van 22.30 tot 23.15 uur (niet voor be ginners); - woensdag van 17.30 tot 18.10 uur (zes niveau groepen); - woensdag van 18.20 tot 19.00 uur (zes niveau groepen); - woensdag van 22.30 tot 23.15 uur (niet voor be ginners). Ondanks het hete weer is er door het organisatie comité naarstig doorgewerkt om het programma ’Vriendenweekend 1994’ van sv Audacia rond te krijgen. Een evenement van een dergelijke om vang vergt een degelijke voorbereiding, waarbij de kleine details niet aan de aandacht mogen ontsnap pen. De klus is echter weer geklaard en het pro gramma staat vast. Op vrijdag de negentiende wordt om 18.30 uur gestart met voetbalwedstrijden voor alle seniore nelftallen tegen bevriende clubs. Vanaf 20.30 uur is er Discomuziek voor de deelnemers en andere belangstellenden (de wat oudere jeugd) in de sfeer volle feestent. Dat geldt voor het hele programma. Deze avond wordt verzorgd door Drive-in disco Andy de Kort uit Oirschot. Op zaterdag de twintigste begint om 10.00 uur het befaamde ’Vriendendagtoemooi’ met deelname van 16 elf tallen, samengesteld door bedrijven, verenigingen, café’s en families. Om 13.30 uur begint John Steij- ger zijn disco en ’s avonds om 20.30 uur is Andy de Kort weer aan de beurt en zijn er diverse optredens van de Moergestelse blaaskapel ’Clappop’. Op zondag de eenentwintigste start de jeugd om 9.00 uur met een gezamelijk ontbijt gevolgd om 10.00 uur met jeugdvoetbalwedstrijden. Om 11.30 uur is de aanvang van het overbekende frühshop- pen, dit jaar verzorgd door de ’Klokkendorper Blaaskapel’ uit Aarle-Rixtel. Wij zullen dit gezel schap in Moergestel Nieuws van volgende week nader aan u voorstellen. Vanaf 14.00 uur neemt Sjef Schilders de disco voor zijn rekening en volgt om 18.00 uur de sluiting van het ’Vriendenwee kend 1994’. Cochabamba, 12-07-1994 Beste mensen van Moergestel, Even nog een kort berichtje vanuit Bolivia. Ik hoop dat het nog zal lukken om dit in ’Moergestel- Nieuws’ te krijgen. Daarginds zullen de vakanties volop aan de gang zijn, en ik weet niet of ’het krantje’ dan uitkomt?? Enfin, ik waag het er maar op. De reden van dit korte schrijven is eigenlijk al leen maar om te melden dat ik volgende maand weer eens in Moergestel zal zijn. Als alles volgens plan gaat, zal ik op 16 augustus in Nederland zijn, op tijd dus voor de komende Toermee. Ik hoop tij dens mijn vakantie velen van jullie te kunnen ont moeten, al zal ik waarschijnlijk wel tijd tekort ko men Ja, ik ben alweer meer dan drie jaar in Zuid- Amerika; wellicht dat het voor velen van jullie nog niet zo lang geleden is dat ik in Moergestel was, maar het is tocht echt alweer zo lang. En daarom wordt het tijd om weer een een kijkje te gaan ne men in Nederland. Ik kan niet zeggen dat ik me druk maak over de politiek in Nederland of over de economie, wel een klein beetje over het voetbal, maar het zal vooral goed zijn om familie en vrien den en bekenden weer eens een keer te zien en een klein beetje bij te praten over de afgelopen drie jaar. Ik hoop ook een aantal dia’s te hebben over de stad en het werk hier, en hoop dat er een gelegen heid zal zijn waarop ik die zal kunnen laten zien. Bij dit korte briefje laat ik het maar voor deze keer. We zitten hier midden in de winter, dus ik kijk uit naar de Nederlandse ’zomer’ Heel veel groeten en de allerbeste wensen en alvast tot ziens! Door het bestuur en de directie van Stichting Zorgcentrum Ten Bijgaerde te Oisterwijk en Stichting De Runne te Goirle, zijn de afgelopen maanden gesprekken gevoerd om te bezien of sa menwerking tussen beide instellingen kan worden geïntensiveerd. Tijdens deze gesprekken is gecon cludeerd dat intensivering optimaal zou kunnen worden bereikt door een fusie van beide instellin gen. De basis voor de intensievere samenwerking is gelegd met de ondertekening van een intentie verklaring tussen genoemde stichtingen, het pro vinciaal bestuur van Noord-Brabant en het ge meentebestuur van Oisterwijk aan de Vloeiweg. De besturen van beide instellingen hebben beslo ten te starten met een onderzoek naar de haalbaar heid van het voornemen om tot een fusie te komen. Met een eventuele fusie wordt beoogd: - realisering van integratie van verzorging en ver pleging en het blijvend kunnen bieden van een in kwalitatief en kwantitatief opzicht goed niveau van verzorging en verpleging; - een kostenbesparing en verhoging van efficiency; - een optimale inzet van beschikbare deskun digheid; - realisering van een geïntegreerde intra-murale zorgvoorziening te Oisterwijk aan de Vloeiweg. Moergestel

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 1