’Moergestel-Nieuws’ De Rabobanken Oisterwijk en Moergestel fuseren niet! met vakantie De oorlog voorbij - de be vrij ding gevierd! I H l Wild-West-Jeugdvakantieweek 1994 KETELAARS N B R I J Aphrodite l^uality ravel b ’Postbooi’ in de VUT REISBURO QUALITY TRAVEL HEEFT DE WERELD IN HUIS! Geslaagd voor HaFa- Bra directie Uit de parochie vergadering... M Prettige vakantie!!! Wij wensen iedereen een heel fijne vakantie... Cees en Inês Huidverzorgingsinstituut Dit is de laatste ’Moergestel-Nieuws’ vóór de vakantie. De komende drie woensdagen zal dit weekblad daarom niet verschijnen. U mag ons weer terugverwachten op woensdag 10 augustus. Dinsdag GESPECIALISEERD IN ZAKENREIZEN!!! Kamperen M X REISBURO Binnenkort is het zover, van 8 tot en met 12 augustus is het Jeugdvakantie- Wild-West-Week. Het programma is als volgt: Algemeen Maandag p Huidverzorgingsinstituut Woensdag Donderdag Vrijdag WOENSDAG 13 JUL11994 -19e Jaargang - Nr. 820 De Rabobanken Oisterwijk en Moergestel hebben besloten het onderzoek naar een füsie tussen beide banken te beëindigen. li MA8 1 Organisatie Jeugd vakantie week. I® TILBURG TELEFOON 013-434907 TIVOLISTRAAT 75 In de loop van het komende najaar hopen we ons redaktieteam verder uit te breiden om u nóg beter op de hoogte te brengen van alledaagse en niet alledaagse dingen en gebeurtenissen uit onze gemeenschap, want ook voor de komende jaren weet 'Moergestel-Nieuws' waar het voor staat: wekelijkse informatiebron voor de Moergestelse gemeenschap!!! zaag), wel voorzien van naam. Om half 10 gaan de groten de hele dag weg voor GEOPEND: maandag t/m donderdag van 10.00-18.00 uur; vrijdag van 10.00-19.00 uur; óók op zaterdag van 10.00-16.00 uur. Eind juni slaagde Jacco Nefs voor het directiedi- plotna HaFaBra, zeg maar als dirigent voor har monie, fanfare en brassband. Jacco genoot zijn opleiding aan het Conservato rium van Tilburg. In een van de komende nummers van ’Moer gestel-Nieuws’ na de vakantie komen we uitge- breider op beide bovengenoemde zaken terug. enig moment in de toekomst kan de situatie ech ter alsnog actueel worden. Immers de gesprekken vonden plaats in een goe de sfeer en er waren, en zijn ook nu nog, argu menten die voor een fusie pleiten. In de afweging echter leggen die nu onvoldoende gewicht in de schaal. Tijdens de in het najaar te houden Algemene Vergadering, zal het stoppen van de fusiebespre- kingen aan de leden worden toegelicht. Voor Moergestel betekent dit wel dat nu met voortvarendheid het bestaande gebouw zal worden aangepast aan de eisen des tijds. kinderen verwacht bij Den Donk, zodat om 18.30 uur de optocht kan beginnen. De route is: Bosstraat, Scheerman, Pastoor Janssenstraat, Prinses Margriet straat, Rootven, Sint Jansplein. Van 19.00 uur tot 20.00 uur is de afsluitende disco. De kampeerders komen om 18.00 uur bij elkaar bij Den Donk. Ze moeten een luchtbed (liever geen stretcher), slaapzak, bestek, bord en beker meebrengen. Het kan ’s avonds koud zijn, dus een lange broek en trui is gewenst, ’s Morgens rond 8.00 uur zijn ze weer terug bij Den Donk. Iedereen een fijne vakantie toegewenst en tot 8 augustus. Het komt nogal eens voor dat de leden van de pa rochievergadering zich met ’aardse zaken’ moe ten bezighouden. Zo ook de laatste keer toen het noodzakelijk was om de tarieven opnieuw te be kijken. Er is in het verleden al vaker op gewezen dat Moergestel rttet zijn tarieven laag zit vergele ken met andere parochies en vooral ook in ver gelijk met de richtlijnen gegeven door het bis dom. Omdat we niet te veel met andere parochies uit de pas willen lopen, maar vooral ook omdat op de begraafplaats een aanpassing nodig is om kostendekkend te kunnen werken, zijn nu de grafrechten vastgesteld op 250,- per 10 jaar Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 04243- 14741 Breng zelf wat gereedschap mee (b.v. hamer en Moer Schoolstraat 11 5066 EC Moergestel Tel.: 04243 - 2020 Fax: 04243 - 2629 (was 200,-) Ook het tarief voor huwelijk, uit vaart en jubileum zal met 25,- worden ver hoogd. Deze tarieven worden overigens alleen in rekening gebracht indien de jaarlijkse parochie- bijdrage minder is dan 50,- per jaar. Per 1 augustus a.s. gaat Tinus van Berkel, Past. Janssenstraat 1c, gebruik maken van de VUT- regeling. Tinus, bij de meeste Moergestelnaren wel be kend, trad in dienst bij PTT Post op 2 januari 1956. Na eerst een periode in Tilburg gewerkt te hebben kwam Tinus op 1 december 1962 naar Moergestel, waar hij tot op de dag van vandaag de post keurig bij de mensen in de brievnbus af leverde. Iedere morgen verzamelen alle kinderen zich om 9.30 uur bij Den Donk. Om 12.00 uur wordt het ochtendprogramma beëindigd. Het middagpro gramma start om 13.30 uur en duurt tot 16.00 uur. Het zou leuk zijn als alle kinderen verkleed komen. Cowboys, indianen, sheriffs, boeven en bandieten zijn van harte welkom. Alle kinderen verzamelen zich bij Den Donk. De kinderen gaan staan bij de bordjes waarop het nummer staat van de groep waarin ze vorig schooljaar zaten. Daar worden ze opgehaald door de leiding om te beginnen met een kennisma- kingstocht. De kleuters zijn ’s middags vrij, de groten gaan een wild-west-dorp bouwen. Trek niet je beste kleren aan, maar iets dat vuil mag worden (dit geldt eigenlijk voor de hele week). een bos-spel-dag. Ze komen tussen de middag niet thuis, dus eten en drinken meebrengen. Alle kinderen gaan een dagje uit, dus eten en drinken meebrengen. De kleuters zijn ’s morgens vrij. De groten gaan kijken naar een theatervoorstelling, ’s Middags hebben de kleuters een theatervoorstelling. De groten hebben een spelmiddag. Alle kinderen, kleuters en groten, knutselen at tributen in elkaar voor de optocht. Breng zelf ge reedschap mee, voorzien van naam. ’s Middags is er voor de groten de markt. Deze is dit keer in de Kloosterlaan! De kleuters zijn vrij. Natuur lijk zijn ze, samen met ouders, broertjes, zusjes, opa’s, oma’s, ooms en tantes van harte welkom als koper op de markt. Om 18.00 uur worden alle Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond Het komt hard aan in zo’n kleine gemeenschap, die Moergestel was in de jaren ’40. We hadden juist met ons allen de bevrijding gevierd en die vreugde werd plots wreed verstoord op 22 no vember 1944, nog geen maand na het binnen trekken van de Schotten. Christianus Hendricus de Greeff, 29 jaar jong, werd uit dit leven weg gerukt. Hij was in Moergestel commandant van het Ro de Kruis en zorgde daarnaast voor de distributie bescheiden, die hij die dag, samen met Bernard Marsé, naar Oisterwijk zou brengen. Ter hoog te van ’De Jonge Hertog’ kwam de D.K.W.- personenauto in aanraking met een Engelse vrachtwagen. De auto van Christje de Greeff vloog in brand en Christje liet daarbij het leven. Bernard Marsé werd met 3e-graads brandwon den in het noodhospitaal in Loon op Zand opge nomen. De andere burgerslachtoffers, die tijdens de oorlog in ons dorp het leven lieten, worden vermeld in het boek, dat Noud Smits binnenkort uitgeeft over de oorlog en bevrijding van Moer gestel. Christje de Greeff, op 29 juli 1915 in Waalwijk geboren en op 22 november 1944 in Moergestel 'deerlijk van ons weggerukt zoals zijn bidpren tje vermeldt. Gedurende de afgelopen periode heeft zeer inten sief overleg plaatsgevonden tussen de vertegen woordigers van beide banken. Tijdens deze fu- siegesprekken bleek dat er nog onvoldoende aan knopingspunten en zwaarwichtige redenen zijn, om nu al een fusie te realiseren. Gaandeweg de gesprekken bleken tussen de beide banken de cultuurverschillen dermate groot, dat het niet mogelijk was de samenwerking op korte termijn gestalte te geven. Daarop heeft het Bestuur en de Raad van Toezicht van Rabobank Moergestel besloten, de gesprekken te beëindigen. Dit betekent dat beide banken vooralsnog als zelfstandige Rabobanken zullen doorgaan. Op I a h Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z en V.G.ZJJg

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 1