De bevrijding van Moergestel 3 Wisseling van de wacht in het katholieke schoolbestuur F I i In Memoriam... Jan Bertens Sr. KETELAARS N B R I Aphrodite I 8 I i 1 <6 In het hort... Donderdag 7 juli 20.30 uur: - ‘omroep - brabant WOENSDAG 6 JUL11994 - 19e Jaargang - Nr. 819 rail - <IW; TIVOLISTRAAT 75 TILBURG TELEFOON 013 - 434907 Zondag 10 juli 11.04 uur: Radio-uitzending Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 04243-1474 J Herhaling van de TV-uitzending van 30 juni. De ’Stichting van het Katholieke Schoolbestuur van Moergestel’ krijgt het nieuwe voorzitter en een nieuwe secretaris. Als nieuwe voorzitter is benoemd de heer Jan Gerrits uit de Krijten- bogtstraat. Mevrouw Henriëtte van Gils-Breekelmans uit de Raad huisstraat is de nieuwe secretaris. |1 Huidverzorgingsinstituut jj| lende rol spelen. Niet alleen door zijn enorme lengte (2.03 meter!), wat hem tot de langste generaal maakte in de legers van de Geallieerden, maar vooral door zijn militair en strategisch inzicht. Twee rivieren zouden in de militaire opmars van de 15e Schotse Divisie onder het commando van Generaal Barber een belangrijke rol spelen, te weten de Seine in Frankrijk en de Rijn in Duitsland. De in 1897 in En geland geboren Colin Muir Barber zou later in menig opzicht een opval- Regionale mini-concerten bij Omroep Brabant 8 Moergestel I® Tot 13.00 uur kunt u op 87.6 Mhz luisteren naar een radioprogramma dat gemaakt wordt door Comé Schoenmaker, Peter van de Wouw en John Steijger. «.«-j - de scholen hebben allebei een bekwaam en en thousiast team van leerkrachten; - en tenslotte zijn de medezeggenschapsraden en de ouder-kontaktgroépen positief kritisch en aktief bij het onderwijs betrokken. De nieuwe bestuurssamenstelling ziet er als volgt uit: Dhr. Jan Gerrits: voorzitter; Mevr. Henriëtte van Gils-Breekehnans: secretaris; Dhr. Ad Aarts: penningmeester; Dhr. Theo Ratelband: bouwkundig adviseur; Dhr. Henri van Bergen; Pastor van den Broek; Dhr. Paul Jaszewski; Dhr. Jef van de Meydenberg; Dhr. Piet van de Schoot. I In het Bezoekerscentrum Oisterwijk starten deze week twee tentoonstellingen. Van 7 juli t/m 30 oktober is de tentoonstelling ’De kringloop van gesteenten’ te zien. De openingstijden voor deze tentoonstelling zijn op zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. De toegang is 2,- voor kinderen tot 12 jaar en 4,- voor volwassenen. Van 10 juli t/m 19 augustus exposeert Angeliek de Vries haar olieverfschilderijen. Deze exposi tie is de gehele week te zien en de toegang is gra tis. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktieBuro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond Maandag 4 juli overleed in de vroege ochtenduren, nog vrij onverwacht, Jan Bertens Sr., Raadhuisstraat 1. Bijna 60 jaar zorgde hij voor het vervoer van vele mensen in en rond ons dorp, zowel per taxi als per bus. In het bijzonder valt daarbij ook te denken aan de vele zieken die hij over dag maar ook vaak ’s-nachts naar het ziekenhuis vervoerde. Daarnaast stond Jan altijd voor iedereen klaar als er eens wat anders vervoerd moest worden. Ook in oorlogstijd hielp hij veel dorpsgenoten o.a. door het aanvoeren van aardappelen... Met het overlijden van Jan Bertens Sr. is wederom een markant figuur uit ons Moergestelse straatbeeld verdwenena.s. Vrijdag om 11.00 uur wordt Jan begraven. Van 12 juli t/m 25 november is in het Gemeen tearchief Tilburg, Kazernehof 75, een tentoon stelling te zien onder de titel ’Heiligen op zolder, devotionalia uit een Tilburgse collectie’. Open: dinsdag, woensdag, donderdag van 9.00-17.00 uur; donderdag van 19.00-22.00 uur (niet in ju li en augustus); vrijdag van 9.00-12.30 uur. De toegang is gratis. «■■IB Daarmee zijn zij de opvolgers van de heren Wim Verhoeven en Jan Roosen, die zich respectieve lijk 3 en 5 jaar met hart en ziel hebben ingezet voor de bloei van het katholieke onderwijs in Moergestel. Zij hebben in de afgelopen periode een bestuurlijke krachttoer geleverd door het fu sieproces, om van 3 naar 2 katholieke scholen te komen, tot een goed einde te brengen. Jan Gerrits heeft een ruime onderwijservaring en is ook beroepsmatig bij het onderwijs be trokken. Hij is coördinator beleidsontwikkeling van het Katholiek Pedagogisch Centrum (KPC) te ’s Hertogenbosch. Ook Henriëtte van Gils heeft een ruime onder wijservaring als onderwijzeres aan slechthoren de- en spraak/taalgestoorde kinderen te Eind hoven. Allebei hebben zij ook een ruime bestuurlijke ervaring, die zij nu zeer gemotiveerd willen in zetten voor de groei en bloei van het katholie ke onderwijs in ons dorp. Zij zijn er beiden van overtuigd hun werkzaam heden te kunnen uitoefenen onder zeer gunstige omstandigheden - zij komen in een bestuur dat functioneert met grote betrokkenheid en bekwaamheid; - beide scholen worden geleid door een deskun dige directie; I Zondag 10 juli om 14.30 uur speelt in Natuur - theater Oisterwijk Poppentheater De Trek wagen ’De Koningin van de Nacht’, een speciaal kin derprogramma. In onze bescheidenheid willen wij aan de twee eerder genoemde rivieren één ons bekende rivier toevoegen en wel de Reusel, waar hij op die ge denkwaardige dag, 25 oktober 1944, met zijn 15e Schotse Divisie de brug in de Raadhuisstraat op geblazen vond. Met zijn brigadiers overlegde hij hoe hij zijn infanterie en die grote kolonnes tanks, brencarriers en Humbers over de Reusel en door de nauwe straten van ons dorp kon lood sen, op weg naar Biest-Houtakker, Tilburg en Oisterwijk. Uiteindelijk koos hij voor twee ’bridge-laying’ tanks, tanks waarmee het mogelijk was om kant-en-klare bruggen van een bepaalde om vang over een riviertje te leggen, zodat zijn sol daten en het rollend materieel hun weg konden vervolgen. ’Tiny’ Barber (tiny - heel klein), zoals hij schertsend genoemd werd, overnachtte in Moergestel om de volgende dag zijn inspiratie op zijn troepen weer over te brengen in de op mars tegen Nazi-Duitsland. Generaal Barber mocht veel onderscheidingen ontvangen en werd in 1953 in de adelstand ver heven. In 1955 ging hij met pensioen. Op 5 mei 1964, nadat hij die dag nog een partijtje golf had gespeeld en een vergadering had voorgeze ten, kwam er een abrupt einde aan het leven van een militair, die bij zijn manschappen en collega- offïcieren in hoog aanzien stond. Onze plaatselijke kunstenaar, Hans van Brun- schot, is bezig een standbeeld te maken, dat ge- In de komende vakantieweken zal Omroep Bra bant elke woensdagmiddag even na half 1 een mini-concert van een Middenbrabantse artiest of groep uitzenden. Het gaat om opnamen die afge lopen seizoen tijdens het uitgaansprogramma ’Hartelijk Brabant’ op vrijdagmiddag zijn ge maakt. Komende zomer zullen er 5 groepen uit Kaatsheuvel, Oisterwijk, Tilburg en Hilvaren- beek te horen zijn. Het live-optreden van een Middenbrabantse ar tiest of groep is afgelopen seizoen een vaste en aardige traditie geworden in het uitgaanspro gramma ’Hartelijk Brabant’, dat elke vrijdag middag tussen 4 en 5 te horen is. De live- optredens worden uiteraard rechtstreeks uitge zonden maar ook op band bewaard in het eigen muziekarchief van Omroep Brabant. Onmdat in de zomerperiode een andere programmering van kracht is zonder ’Hartelijk Brabant’, leek het Omroep Brabant een goede zaak om de beste op namen van afgelopen seizoen nog eens opnieuw uit te zenden. Komenden zomer zal dat op een vijftal woensdagmiddagen even na half 1 ge beuren. Woensdag 13 juli is het Duo Simpel uit Oister wijk en Moergestel te horen. Jan Habraken zal de nummers ’Pak je hoed, pak je jas’, ’Zondags bij ons Moeder’ en ’We’ne schoon jas’ zingen. Op woensdagmiddag 20 juli si de Tüburgse countrygroep Desperado aan de beurt, een groep die in het Nederlandse countrywereldje hoog aangeslagen wordt. Te horen zijn dan ’We never seem to have the Time’, ’What’s forever for’ en het bekende ’Rhinestone Cowboy’. Woensdag 17 augustus zal een mini-concertje van de groep Tammezuur uit Hilvarenbeek te horen zijn, waarna Art et Emotion uit tilburg woensdag 24 augustus deze zomerse serie regionale mini- concerten bij Omroep Brabant besluit. i® S s s Generaal-majoor Colin Muir Barber, comman dant van de 15e Schotse Divisie, wordt door veldmaarschalk Montgomery gedecoreerd. neral Sir Colin M. Barber voorstelt teneinde daarmee de dankbaarheid van Moergestel te genover zijn bevrijders tot uitdrukking te bren gen. Noud Smits besteedt in zijn boek over de oor logsjaren in Moergestel ook aandacht aan deze opmerkelijke man.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 1