De bevrijding van Moergestel 8.75 3.00 2 93 f Slagerij Ketelaars CV Kerkstraat 10-Moergestel-Tel. 04243-1262 1.60 1.20 6.98 Uit het gemeentehuis ’Verschoorpak’: nieuw bedrijf aan de Prinses Margrietstraat 'MO BO*®0! le w DE AMBACHTELIJKE SLAGER! ’Moergestel-Nieuws’ en de vakantie... Mals runderribstuk Biefstuk tartaar Leverkaas 100 gram tv Vtlf 'V' 1 Biermatinee Oisterwijk urop! BOOGRAM GEHAKT bdSx°0GRAM BRAADWORST til ■mmm ra Wij maken inzenders van kopij en onze lezers er alvast op attent dat ’Moergestel-Nieuws’ gedurende de bouwvak-vakantie niet zal verschijnen. Dat zijn de woensdagen 20 juli, 27 juli en 3 augustus. Het laatste nummer vóór de vakantie komt dus uit op woensdag 13 juli. Het eerste nummer na de vakantie is er dan weer woensdag 10 augustus. De redaktie Buro ’76 tussen 17.00 en 19.00 uur niet bereikbaar... Verwijdering wespennesten Onroerende-zaakbelasting 1994 I J Worstebrood 6 stuks Runderrookvlees 100 gram 500 gram per stuk Spreekuur Wet Voorzieningen Gehandicapten Kwijtschelding Energietoets Het Matinee Vakantiespelregels 1994 Leestips voor in de vakantie: samen 1A2 PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 29 JUN11994 '.00 ter ■MM Naast de brouwerijen staan er wederom een aan tal nevenactiviteiten op het programma. Het speciaal biermatinee wordt zondag 3 juli van 11.00 uur ’s morgens tot 18.00 uur ’s avonds in de openlucht op de Lind Noord gehouden bij ’Grand Café La Epoque’. Bij slecht weer wordt het gehele parcours overdekt. De Lind is de ge hele dag afgesloten voor al het rijdend verkeer. De toegang is gratis. Ons redaktie-adres Oisterwijkseweg 43 is niet te bereiken tussen 17.00 en 19.00 uur. Dringende boodschappen kunt u inspreken op de telefoonbeantwoorder. Jaarlijks richten veel inwoners zich tot de ge meente om wespennesten, die hinderlijk in of na bij hun woning zijn aangebracht, te bestrijden. Tot nu toe is daarop nooit tot daadwerkelijk opruiming overgegaan, maar is het noodgedwon gen beperkt gebleven tot het geven van advies. Thans bestaat echter de mogelijkheid om op ver zoek van degenen die hinder ondervinden van wespennesten, deze onschadelijk te maken. De kosten voor het verwijderen bedragen 40,- per nest. De gemeente is telefonisch bereikbaar via num mer 1235. U heeft eind maart 1994 van de gemeente een aanslag onroerende-zaakbelasting ontvangen. het 94. 14 bad rst: Er is daarom besloten om per 1 juli 1994 het spreekuur WVG te wijzigen. Voortaan is er al leen spreekuur op donderdag van 9.00 uur tot 11.00 uur. Daarnaast kunt u dagelijks bellen voor een huis bezoek: 04242-91206 - mevrouw M. van de Sande; 04242-91209 - de heer R. Goedan. Binnen een week wordt u dan thuis bezocht. Op deze manier denken wij u nog beter van dienst te kunnen zijn. en gr iel en Tot op heden wordt er 2x per week op het ge meentehuis een spreekuur gehouden voor de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG). Hiervan wordt niet zoveel gebruik gemaakt. Het blijkt dat mensen meer prijs stellen op huisbezoek omdat het vaak moeilijk is om, zonder hulp, het ge meentehuis te bereiken. Het bedrag dat op die aanslag vermeld is, kunt U in 2 termijnen betalen: de eerste termijn voor 30 april 1994 en de tweede termijn voor 30 juni 1994. Is 30 juni 1994 Uw aanslag niet volledig voldaan, dan wordt een aanmaning gestuurd. Kijk in Uw eigen belang even na of Uw aanslag volledig voldaan is en voorkom 10,- aanma- ningskosten. Kwijtschelding aanvragen kan degenen die niet of slechts met zeer grote moeite de aanslag kan betalen. Een aanvraagformulier kunt U bij de sectie financiën en belastingen opvragen. Bij deze sectie kunt U tevens terecht voor een eventuele betalingsregeling. Terugdringing van het energieverbruik is één van de doelstellingen van de overheid. Zestien Ge meenten zijn daarom bezig met gemeentelijke energie beleidsplannen via het samenwerkings verband Midden-Brabant (SMB). Agrarische bedrijven hebben in een aantal ge meenten een groot aandeel (tot soms 40%) in het gemeentelijk energieverbruik. De gemeenten Moergestel, Oisterwijk en Diessen hebben via SMB aan DLV (Stichting de Landbouwvoorlich ting) gevraagd een energietoets te ontwikkelen. Deze energietoets zal op 75 varkens- en pluim- veehouderijbedrijven door DLV gehouden wor den. Het rapport geeft de ondernemer inzicht in het energieverbruik op het bedrijf, maar vooral ook de besparingsmogelijkheden. Voor de ondernemers is de toets gratis, de tota le kosten van dit projekt 40.000,-) worden door de NOVEM (Nederlandse Onderneming voor Energie en Milieu) en stuurgroep Land bouw en Milieu Noord Brabant (LAMI) gedra gen. Eind 1994 zal er een afronding van het pro jekt plaatsvinden waarna de energietoets ook in andere gemeenten gebruikt kan worden. Een foto van de Aartsbisschop van Canterbury, Dr. Robert Runde, die aan Noud Smits met Pa sen 1994 laat weten de ’groeten over te brengen aan de mensen van Moergestel Afgelopen zaterdag hield men er Open Dag: ’Verschoorpak’ aan de Prinses Margrietstraat. Sinds afgelopen week is het bedrijf er gevestigd. ’Verschoorpak’, onder directie van de heer A. Verschoor, vervaardigt en verkoopt alle mogelijke artikelen op hondesportgebied. Zo maakt men er bijvoorbeeld de zgn ’bijtpakken’ die gebruikt worden bij de opleiding van politiehonden, riemen, halsbanden, aporteermiddelen en aanverwante artikelen. Daarnaast kan men bij ’Verschoorpak’ terecht voor sportprijzen: medailles, bekers, enz. voor alle soorten sport. Het bedrijf is op woensdag- en vrijdagmiddag geopend en zaterdag de gehele dag. Ook op andere uren kan men er terecht, maar dan moet men wel even een afspraak maken. ’Verschoor pak’ is gevestigd op het adres Pr. Margrietstraat 10. Uiteindelijk wist men toch de overkant te berei ken. Als aardige bijzonderheid zij vermeld, dat de toenmalige luitenant Robert Runcie zijn wa penrok verruild heeft voor de toog van priester van de Anglicaanse kerk en daar later zelfs de functie bekleedde van Aartsbisschop van Can terbury. Over deze en andere voorvallen verhaalt Noud Smits in zijn boek over ’Oorlog en bevrijding’ dat binnenkort uitkomt. 0p zondag 3 juli a.s. zal de Lind, het fraaie en historische centrum van Oisterwijk, weer in het teken staan van het speciaal bier. Voor het 8e opeenvolgende jaar organiseert dan de speciaal biervereniging ’Société des Bières Spéciales’ het grote speciaal biermatinee. Dit biermatinee is als enig openlucht bierfestival, uniek in Nederland en België. De tanks van het 3e bataljon Scots Guards trok ken onder oorverdovend lawaai over de Oirschot- seweg. De brug bij het St.Antoniusgasthuis was inderdaad verdwenen. Onder leiding van luite nant Robert Runcie werd de eerste tank met de naam ’Montrose’ in het water gedirigeerd om te proberen de overkant de bereiken en misschien zo een bruggehoofd te slaan. Door de extra zware lading dynamiet, die de Duitsers voor het sprin gen van de brug gebruikt hadden, was onder de waterspiegel een diep gat ontstaan, waarin de tank wegzonk en bleef steken gen over de ontdekte schatten van de Alexan- drijnse bibliotheek. Danella, Utta: Liefde in de hoofdrol; Als een bekende Duitse acteur een jonge actrice ontmoet werken zij samen verder aan hun loopbaan. Forsyth, Frederick: Geheim dossier Odessa; Een Westduitse journalist onderneemt naar aan leiding van het dagboek van een voormalige ge detineerde uit het concentratiekamp Riga ver woede pogingen om de commandant van dat kamp, een beruchte oorlogsmisdadiger, op te sporen. Holt, Victoria: Onschuld is als een tere bloem; Na de dood van haar moeder verandert het leven van een zestienjarig meisje ingrijpend, met name als ze beschuldigd wordt van moord op haar vader. James, P.D.: Dodenmis; Een minister trekt zich onverwacht terug uit het openbare leven en dat heeft gevolgen voor ieder een in de omgeving. Konsalik: Vlucht in het duister; Een elektriciën brengt zichzelf en zijn gezin in problemen door zijn drankmisbruik. Ludlum, Robert: Het Matlock document; Een lector aan een Amerikaanse universiteit raakt betrokken bij een Mafia-complot dat tot doel heeft de handel in verdovende middelen op de campus te vergroten. Paretsky, Sara: Giftig bloed; Tijdens haar speurtocht naar de onbekende va der van haar vriendin stuit een vrouwelijke privé- detective op een milieuschandaal. Seymour, Gerald: Moed der wanhoop; Een jonge man gaat naar Zuid-Afrika om zijn we gens terrorisme ter dood veroordeelde vader te helpen. Deze en andere romans vindt U op de tentoon stelling ’als het regent, als de zon schijnt’. Bij de ze tentoonstelling van 18 juli t/m 5 augustus vindt U tips voor slecht weer-aktiviteiten maar ook leuke ideeën die U kunt gebruiken als de zon schijnt! Zestien brouwerijen hebben zich bereid gevon den actief deel te nemen aan het Matinee. Hier onder bevinden zich vier Belgische en maar liefst twaalf Nederlandse brouwerijen. Als primeur zal Brouwerij Dommelsch in het ka der van het 250-jarig bestaan van de brouwerij het bier ’Jubilator’ schenken. Dit bier wordt een malig gebrouwen en is niet in de reguliere ver koop verkrijgbaar. Nog een paar dagen en de basisschoolvakantie begint. Voor velen het startsein van inpakken en wegwezen. Anderen bhjven lekker thuis. In bei de gevallen betekent het extra veel tijd om te le zen en/of naar muziek te luisteren, onderweg of in de eigen tuin: reisgidsen, lekkere leesboeken, doe-boeken, house-muziek, rock and roll, goud van oud uit de jaren zestig of zeventig, enz. Zomervakantie betekent ook de mogelijkheid om extra materialen extra lang te lenen. Alles wat LJ meeneemt in de periode van 20 juni t/m 5 augustus wordt voor vijf weken uitge leend met uitzondering van CD’s. De openingstijden van de bibliotheek zijn aange past aan de vakantie. De bieb is drie dagen per week geopend. En in plaats van de middagen is de bibliotheek ’s ochtends open, dus: ’s morgens naar de bibliotheek en dan... met een boek on der een boom! De avondopeningstijden blijven hetzelfde. De openingstijden in de periode van 4 juli t/m 12 augustus 1994 zijn: Maandag: 9.30 - 12.00 uur; 18.00 - 20.00 uur; Woensdag: 9.30 - 12.00 uur; Vrijdag: 9.30 - 12.00 uur; 18.00 - 20.00 uur. Wij wensen U alvast een fijne vakantie! Barker, Clive: Weefwereld; Wanneer de parallelle wereld, die in een magisch tapijt is geweven wordt bedreigd, proberen enkele aardbewoners het tij te keren. Cussler, Clive: Verdwijning van de Flambo roughs; Een medewerker van het onderwaterresearch- team van de Amerikaanse marine zet zich ervoor in dat de Verenigde Staten de beschikking krij- ga- ijk, erp i in der tan >er tij- 0p 25 oktober 1944 trekken onderdelen van de 15e Schotse Divisie vanuit de richting Spoor- dook op naar Moergestel. De uitgezonden ver kenners wisten te melden, dat de brug over de Reusel door de Duitsers was opgeblazen. Voor eventualiteiten werd een ’bridge-laying’-tank achter de hand gehouden.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 3