Kermisconcert Mr. J.J.M. Dosker (Dongen) benoemd tot Hoe zou de dorpsraad denken over het ophalen van grof huisvuil? waarnemend burgemeester van Moergestel KETELAARS B R I N PARTY- EN VERGADERCENTRUM Disco Kermisprogramma ’Den Boogaard’ ’4Z/Z Gezellige braderie in Middelbeers P Laatste vergadering o.Lv. burgemeester Ter Veer Zaterdag t/m dinsdag: alle dagen kermisdisco J.W. TIVOLISTRAAT 75 TELEFOON 013 - 434907 TILBURG TV-uitzending donderdag 30 juni 19.00 uur: De laatste uitzending vóór de vakantie! De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen St. Jansplein 5 - Moergestel - Tel. 04243-1665 - Fax 04243-3860 1 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 04243-1474 J Brillen Contact lenzen De Lind 35a, Oisterwijk 04242-84899. Vrijdag koopavond Voorstel tot het vaststellen van het collegeprogramma gemeente Moergestel 1994-1997 c Let op! Zaterdag, maandag en dinsdag toegang gratis! Alle dagen groot terras, dus dubbel genieten doe je in 'Den Boogaard’! WOENSDAG 29 JUN11994 - 19e Jaargang - Nr. 818 Zeventien punten telde de agenda van de gemeenteraadsvergadering van donderdag jl. Insiders verwachtten dat slechts twee van deze punten enige vorm van discussie zouden geven of stof zouden doen opwaaien. Zij kregen gelijk. Voorstel inzake privatisering en verhuur van het voetbalcomplex aan de Molenstraat De Commissaris van de Koningin in de provincie Noord-Brabant, mr. FJ.M. Houben, heeft de heer mr. J.J.M. Dosker, burgemeester van de gemeente Dongen, met ingang van 1 september 1994 benoemd tot waarnemend burgemeester van de gemeente Moergestel. 4 x~.. ..vwW? I® - Hertog Jan-school 25 jaar - Avondvierdaagse 1994 Sport: Paardesport, Zeskamp Bekeken Werk: voetbaltrainer Overzicht aktie Colonia Pirai Historie ’Rondje Moergestel’: Krijtestraat, Heuvelstraat, Zelt ’Wè zut zèn’? - De natuur met Gerard Knijpers: Begroeiing rond De Viskuit Deze TV-uitzending wordt herhaald: Zondag 3 juli 13.00 uur Donderdag 7 juli 20.30 uur. gemene ledenvergadering positief zal reageren. Ook de heer Mutsaers (CDA) is verheugd dat de sportvereniging en de gemeente elkaar nu gevonden hebben. Hij vindt dat de weg naar deze overeenkomst echter minder gelukkig is geweest. De contacten van de PGB met de brouwerij werden volgens het CDA alleen ge voerd om goede sier te maken. De SPM ver woordt bij monde van de heer Stroucken te ho pen dat er nu een doorbraak zal komen. De weg is moeilijk geweest. Daarom zal de SPM pas echt juichen als de ledenvergadering heeft in gestemd. Hij betreurt het dat de PGB tevoren een minder toe te juichen weg heeft gevolgd. De heer Smits benadrukt dat de PGB alleen als ’trait d’union’ tussen gemeente en Audacia heeft wil len fungeren. De PGB was het goed zat dat de ze privatiseringsaffaire alsmaar naar achteren werd geschoven. Contacten leggen met de brou werij mag niet gezien worden als ’voor het blok zetten’, maar had als enige bedoeling de voor gang in de onderhandelingen te stimuleren. Al le partijen stemmen volmondig in met het voor stel, waarbij benadrukt wordt, dat er niet verder onderhandeld wordt. In het collegeprogramma staat aangegeven wel ke de speerpunten van het beleid zijn van het huidige college van B W. Uitgangspunten zijn hierbij zoveeï mogelijk activiteiten te ontplooien binnen de gegeven financiële ruimte van de ge meente. En wat men normaal gesproken niet ver wacht, gebeurde toch... Bij het vaststellen van het collegeprogramma kwam de meeste kritiek op het collegeprogramma niet van het CDA, de partij die in de oppositie zit, maar van de PGB. De discussie in de raad concentreerde zich op vier kritiekpunten: de eventuele dorpsraad (ver gelijkbaar met een wijkraad in grote steden), het ophalen van grof huisvuil, de streekmuziekschool en de gemeentelijke informatiekrant. De gemeentelijke informatiekrant hoeft van het CDA niet. Zij is van mening dat je daarvoor ’Moergestel-Nieuws’ kunt gebruiken, omdat dit blad veel beter gelezen wordt dan de infor matiekranten van de gemeente. Ook de culturele paragraaf in het collegepro gramma vindt de heer Van Gils wat mager. Hij Zondag 3 juli beleeft Middelbeers de jaarlijkse braderie. En hoe! De uiterst actieve Stichting Het Oude Kerkje hebben ook dit maal het eve nement wel zeer aantrekkelijk gemaakt. De braderie vindt plaats op en rond het fraaie, onlangs geheel vernieuwde Doornboomplein en is een mengeling van een markt met oude ambachten, bijzondere attracties en vooral: veel muziek in de feesttent en op het terras. De Fanfare Concordia uit Spoordonk zal om 10.30 uur een optreden ten beste geven, een uur later gevolgd door een concert door de plaatselij ke harmonie De Vriendschap. Vervolgens ver zorgt de Hilvarenbeekse muziekgroep Tamme- zuur, met dynamische en bruisende muziek, een optreden in de feesttent van 13.30 uur tot 18.00 uur. Tussen de kramen zult U het ’Beers Zooi- ke’ aantreffen met vrolijke en gezellige deuntjes. Tussen de neringdoenden valt een grote vari atie aan demonstrerende Oude Ambachtslie den en kunstenaars te bewonderen, waaronder siervlechters, poppenmaakster, kaarsemakers, mandenvlechters, wevers, bijenhouders, enzo voorts. Heel bijzonder is dit jaar de spectaculaire Cra zy Horses Moterbaan show. Aan de kinderen is ook gedacht, onder meer met een luchtkussen en een traditionele draaimolen. Er valt dus heel wat te beleven a.s. zondag in Middelbeers. Voor de entreeprijzen hoeft U het niet te laten: volwassenen een gulden vijftig, kin deren twee kwartjes. De braderie start 's mor gens om 10.00 uur. De opbrengst is bestemd voor de instandhouding van het Oude Kerkje. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro '76, 0isterwijkseweg43, 5066 XC Moergestel, Tel 04243-2268 Inleveren kopij uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond zou een lans willen breken voor de Streekmu ziekschool. De heer Smits vindt het beleidsprogramma van PGB, WD en SPM geen complete afspiegeling van het coalitieprogramma, wat toch eigenlijk wel zou moeten. T.a.v. de dorpsraad mag het niet zo zijn dat we moeten afwachten tot de nieu we gemeente een feit is. Niet de toekomstige ge meenteraad moet de dorpsraad voorbereiden, maar de huidige gemeenteraad van Moergestel. De inzameling van grof huisvuil is de laatste maanden eveneens in de commissies aan de orde geweest en wordt door de burgers als onduidelijk en moeilijk te realiseren ervaren. Na beantwoording door het college van de di verse vragen, het onderbouwen van het in het collegeprogramma voorgestelde beleid, werd het voorstel tot vaststellen van het collegepro gramma aangenomen. Ik begon mijn verslag met een vraag. Helaas moet ik u het antwoord op die vraag schuldig blijven. Daartoe moet in de komende tijd in de commissies en in de raad de dorpsraad en het grof huisvuil verder besproken worden. De raadsvergadering van 23 juni 1994 was ove rigens de laatste raadsvergadering die onder voorzitterschap stond van Burgemeester Ter Veer. Zondag 3 juli verzorgt harmonie ’Prinses Julia na’ uit Moergestel een kermisconcert. Op het sfeervolle St. Jansplein midden tussen alle kermisattracties treden zowel leerlingenorkest als groot orkest op. Aansluitend begint na het concert de kermis. Bestuur en leden nodigen u van harte uit bij dit kermisconcert op het St. Jansplein. De aan vang is om 12.15 uur. Bij slecht weer vindt het concert in ’Den Boo gaard’ plaats. Er lag voor een voorstel van het college om te ko men tot privatise ring van Sportvereniging Audacia. Het ziet er naar uit, dat te langen leste de gemeente en Au dacia uit de impasse gaan komen. Dit zal mede afhangen van de uitkomst van de extra algeme ne ledenvergadering van de voetbalvereniging. Mevr. Burgers (PGB) zegt altijd voorstander ge weest te zijn van privatisering en hoopt dat de al- tl Aan de heer J.B.S. ter Veer is als huidige burge meester van Moergestel met ingang van 1 sep tember 1994 wegens vervroegde uitdiensttreding (VUT) eervol ontslag verleend. De gemeente Moergestel is betrokken bij de ge meentelijke herindeling in het samenwerkingsge bied Midden-Brabant. In verband met het sta dium waarin de herindelingsprocedure verkeert, heeft de minister van Binnenlandse Zaken beslo ten om de burgemeestersvacature niet open te stellen. De benoeming van de heer Dosker is tot stand gekomen na overleg met het college van B W van Moergestel en heeft de instemming van de gemeenteraad. Mr. J.J.M. Dosker is geboren op 23 september 1932 te Roermond, is gehuwd en heeft drie meerderjarige kinderen. Sinds zijn benoeming tot burgemeester van Dongen in 1977 is hij woonachtig aan de Crispijnhof 5 aldaar. Als lid van het CDA heeft hij voorheen nog van 1966 - 1977 in de gemeente Heesch het ambt van burgemeester vervuld. 12 oer

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 1