0 Laat uw vakantie zon naar niet naar de gaan. maan Wandelen in de natuur Zoekertjes... 5» Wie ben ik? 10 Rabobank. Aangenaam. 'i rst Voetballiefhebbers geven oranje-boeket als troost aan huisgenoten I77 0 Voorlezen lil Korhoenders in Drente 92 Hoe Zoekertjes insturen? Uk Rabobank Ei t -'F.:-;'’ f-’f PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 22 JUN11994 "Enkele warm aanbevolen reistitels. jn/\ Naam Adres;. RaboKompas. Woonplaats: met Johan van Oosterhoud IBIEB NIEUWS’ de Paulïhermix C’wa.perwem Vakantie begint met EEN GOEDE VOORBEREIDING. Tijd voor de voetbal-freaks dus om in actie te ko men en de ’gedupeerde’ medebewoners te verras sen met een mooi oranje-boeket. Willy van de Kerkhof bood aan zijn vrouw An toinette (foto) het eerste oranje-troost-boeket aan. ter, dat wel. Heerlijk was dat onder die koude douche (nu pieker ik er niet over). Er werd ge kookt op een primus. Dat ding snorde zo lekker. We observeerden vogels, zoals wielewalen. Op de uitgestrekte paarse hei woonden de korhoenders. Nu zijn ze in ons land uiterst zeldzaam. Langs de eikewallen plukten we cantharellen. Die waren er toen nog volop. Ook dat is verleden tijd. Wan delend langs de borders van de Drentse vennen zagen we veelvuldig de, ronde en kleine zonne dauw. Zelfs de lange zonnedauw was er bepaald geen ongewone verschijning. Soms kwam er ’s nachts een egel in de eethoek van onze tent. De kinderen maakten tuintjes van eikels, stukjes mos, steentjes en wat ze al niet vonden. De melkboer kwam op de camping. Hij verkocht van- alles-en-nog-wat. Ook bier. Iedere vakantie was een avontuur. Ik verlang nog wel eens terug naar die tijd, naar die onvergete- lijke mooie wandelingen in de natuur van Drente. Rabocard. Wereldwijd betaai.gemak. T Tijdens de zomervakantie wordt er niet voorge lezen in de bibliotheek. De laatste keer voor de vakantie is woensdag 29 juni. Er wordt dan voorgelezen van 3 uur tot half vier. Het voorleesuurtje is voor kinderen van 4 tot en met 7 jaar. We hopen jullie allemaal nog een keer te zien bij het voorlezen. Vanaf deze plaats willen we alle kinderen een ge zellige en zonnige vakantie toewensen! Tot ziens, de voorlezers. 3INA4 a iedereen die in er onder andere Haal tijdig buitenlands geld OF REISCHEQUES. Voor de voetballiefhebbers zijn deze weken van het WK-voetbal in Amerika een paradijs op aar de. Ze zitten aan de buis gekluisterd. Met name voor de wedstrijden van Oranje zit Nederland op het puntje van z’n stoel. Maar niet iedereen is blij met deze voetbalgekte. Veel huisgenoten van voetballiefhebbers zien de zomerperiode met angst en beven tegemoet. ’Uren naar de groene mat op TV kijken en geen aandacht meer voor wat er verder in huis ge beurt’, mopperen de huisgenoten die liever naar iets anders willen kijken of een lekkere wandeling willen maken. Fleurop-bloemist Chris van Raak heeft de oplos sing gevonden. ’De Fleurop-bloemisten zijn een actie gestart waarbij voetballiefhebbers hun huis genoten, die niet zo van voetbal houden, ’n prachtig oranje-boeket kunnen aanbieden. Hier door kunnen de voetbalfanaten ’de pijn van het alleen naar voetbal kijken’ tijdens de WK wat verzachten.’ Dertig jaar geleden kampeerden we, met vrouw en drie kinderen, voor het eerst in een, deels zelf gemaakte tent in het Drentse Schoonoord. We hadden dat zo’n tien jaar op een heel simpele camping van Staatsbosbeheer volgehouden. We beschikten nog niet over een auto. De kampeer- attributen werden dan ook in kisten door Van Gend en Loos naar de camping vervoerd. Eens fietsten mijn negenjarige zoon en ik van on ze woonplaats Den Haag naar Zeist, waar mijn ouders woonden. Overnachtten er en reden de andere ochtend verder, zo ongeveer tot de Drent se grens. Aten onderweg kaas, zogen op suiker klontjes met citroensap, dronken karnemelk. We sliepen in een meegenomen tweedehands legers- heltertje. De volgende dag ging het verder. Op naar Schoonoord. Vrouwlief en de beide andere kinderen reisden per trein naar Emmen en fietsten vandaar naar Schoonoord. Wij vonden dat heel gewoon. En genoten. Op de camping had ieder een eigen taak. Je moest af en toe wel op letten, dat de kin deren niet stiekem naar de bossen glipten om naar vindsteltjes te zoeken. De camping was heel simpel. Een washok, bak om je groente te wassen, een douche. Koud wa- Wat moet u vooral niet vergeten bij de voorbereiding? Een geldig paspoort uiteraard en buitenlands geld, ook van de landen waar u door heen reist. En een reisverzekering natuurlijk. Deze kunt u uitbreiden met een Automobilistenhulp- verzekering of een Vakantie-Autoverzekering. U kunt gebruik maken van onze InterHelp 'Protectieplan service. Bij verlies of diefstal van pas sen, cards en waardepapieren bemiddelt InterHelp bij hulpverlening. De meeste valuta hebben wij voldoende in voorraad. Minder gangbaar buitenlands geld en reischeques verzoeken wij u een paar dagen voor vertrek aan te vragen. In de meeste Europese landen kunt u pinnen Gewoon: de tekst op een vel papier (of op de bon in de krant), 5,— erbij en in de bus stoppen bij ons rcdaktieadres, dat is alles! Zoekertjes worden alléén geplaatst indien ze bij opgave zijn voldaan! Vorige week hebben we het blijkbaar nogal moeilijk gemaakt, vandaar is dit onze keuze voor deze week. Niet zo moeilijk toch... Op de foto van verleden week namelijk za gen we Toon van Hest en Kees van Hest- Snoeren. De foto werd gemaakt op het Rootven waar nu Toon Bekkers woont. Bijzonder gemakkelijk in het buitenland is de Rabocard. Met deze creditcard van de Rabobank betaalt u namelijk moeiteloos bij tankstations, op tolwegen, in supermarkten en restaurants. Als u de Rabocard nu aanvraagt, kunt u er de hele zomer lang (tot 1 oktober 1994) gratis gebruik van maken. Voor iedereen die in het buitenland niet voor verrassingen wil komen te staan, hebben we het boekje RaboKompas uitge bracht. Een handige wegwijzer voor het buitenland op vakantie is. U treft ',j,& Voor de meesten van ons is de vakantie het hoogtepunt van het jaar. In januari j bladeren we verlekkerd door de reisbrochures en kijken er dan een half jaar lang naar uit. Tijd genoeg om een behoorlijke voorbe reiding te treffen, zou je zo zeggen. Maar wat blijkt in de praktijk? Ieder jaar weer vergeten we allerlei zaken te regelen. En niet de onbe langrijkste. in aan wat u over betalen in het buitenland wilt weten. Bij hoeveel geldautomaten u I terecht kunt, in welke landen en op hoeveel I plaatsen u kunt betalen met uw Rabocard I en wat te doen bij verlies of diefstal. i Maar ook - en dat had u niet zo gauw verwacht van een bank - een handig ’’niet ver geten” lijstje. Postcode: Telefoonnummer: Ik bankier bij de Rabobank in: I Ik bankier elders. Stuur de bon in een ongefrankeerde envelop naar Rabobank Nederland, i Antwoordnummer 1480, 3500 ZL Utrecht VBBP l bij geldautomaten, zoals u thuis gewend bent. Heeft u nog geen Europas met pin code, vraag ’m dan nu aan. U heeft 'm nog voor vertrek in huis. Bovendien profiteert u van het feit dat de Europas tot 1 januari 1995 niets kost. Wilt u meer informatie, stuur dan d<- bon in Ja, ik wil graag het 'Bestelbiljet voor buitenlands geld/ reisverzekering/reischeques/InterHelp Protectieplan’ ontvangen. Ja, ik wil graag een Rabocard Neem contact met mij op Ja, ik wil graag een Europas. Neem contict met mij op.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 5