FOTOGRAFIE Scouting rik Feestelijke viering zilveren Hertog Jan CHRIS VAN DEN BIJGAART Wie wil er gastouder zijn? Van al je foto’s een tweede afdruk gratis; ’ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! -BON Rootven 26, Moergestel, Telefoon 04243 -1421 Beverweekend 1994 De Bevers op safari tL, PAGINA 8 lend zonnetje. Zaterdagmiddag vonden de kinderen in ’n volle ’Den Boogaard’ aandachtig gehoor Naam Straat Presto Print. Ongelooflijk goed in kleur. PRESTO—Print Je foto's laat je natuurlijk ontwik kelen en afdrukken bij de Presto Print Fotovakman. Dan ben je zekert van het beste resultaat in kleur en kwaliteit Want Presto Print is de Woonplaats Telefoon Bent u na het lezen van dit artikel geïnteresseerd en/of wilt u nog meer weten, bel dan tijdens de telefonische spreekuren op maandag- of donder dagochtend tussen 9.00 uur en 11.00 uur met Ine Welten, gastouderconsulente. Ons telefoonnum mer is: 04242-86452. En dan is het zover dat er een start gemaakt kan worden met de opvang. Vm 10 regels f 7,50 t/m 6 regels f5,- MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 15 JUN11994 Na de uitvoerige rimboetraining die de Bevers de vorige keer kregen was het tijd om eens echt naar de rimboe te gaan. Vrijdagavond verzamelden de Bevers van moergestel zich in het clubgebouw. De Bevers die bleven slapen mochten hun spul letjes al uitpakken. Nadat ze hun bedden hadden opgemaakt gingen ze onder deskundig toezicht van de leiding de jungle in. Hiervoor was een lo kaal helemaal omgetoverd tot een echte rimboe. In deze donkere rimboe hebben de Bevers een aantal spelletjes gedaan, zoals: ’Nachtwacht’ en ’Pas op voor de leeuw’. Uiteraard kregen de Be vers limonade rond het kampvuur waarna het tijd was om te gaan slapen. Ook de twee Bevers die aanvankelijk niet bleven slapen kregen al spijt, zodat er alsnog twee slaapzakken moesten wor den geregeld. Na een spannend verhaal van Klaas Vaak over een gorilla dommelde iedereen in slaap. Zaterdag moesten de Bevers vroeg op. Kwart voor zes ’s morgens vond de leiding toch iets aan de vroege kant, maar de Bevers vonden het blijk baar niet vroeg genoeg. Met een busje vertrokken de Bevers naar... Burgers Dierenpark in Arn hem. Daar hebben we onze ogen uitgekeken. De Bevers zijn daar in een echte woestijn geweest en we zijn in de jungle geweest. Ook kwamen we echte leeuwen tegen tijdens een safaritocht en hebben we de apen en de gorilla’s gezien. Uiter aard hebben de Bevers uitvoerig kunnen ravot ten in de speeltuin. Om half vijf was iedereen zo moe dat we maar weer terug zijn gegaan naar Moergestel waar we om zes uur aankwamen. In Moergestel stonden Petra, Sandra en Bart klaar met het eten zodat we meteen konden aan vallen. En een honger dat de Bevers hadden! Pe tra, Sandra en Bart hadden ervoor gezorgd dat er genoeg was voor iedereen. Als toetje kregen alle kinderen ijs (hoezo verwennen?). Die avond heb ben de Bevers een grote hut gemaakt van matras sen. Om acht uur was iedereen uitgeput en was het de hoogste tijd om te gaan slapen. Ook deze avond kwam Klaas Vaak langs om een verhaal te vertellen en slaapzand te strooien, maar of het slaapzand nog nodig was? Zondagochtend stonden we om negen uur op. Na het ontbijt werden de matrassen op een gro te stapel gegooid zodat de Bevers er op konden springen. Er was een nieuw spel geboren: ’Bever slingeren’. Hierbij moest de leiding de Bever op pakken en op de stapel matrassen gooien, waar bij ook salto’s werden uitgevoerd. Om twee uur namen de Bevers afscheid van de rimboe (ze lieten een jungle achter). Weer een geslaagd kamp voor de Bevers van Moergestel! Groetjes van de Beverleiding Gastouders die zich aanmelden krijgen ook een bezoekje van de consulente, waarbij ook hun wensen en ideeën in kaart gebracht worden. Als de consulente denkt een passende gastouder te hebben gevonden, maken gast- en vraagouder eerst kennis met elkaar, voor ze besluiten om al dan niet met elkaar in zee te gaan. Is dat zo, dan volgt een gesprek met de consulente waarin aller lei afspraken worden gemaakt omtrent opvang- tijden, betaling (de gastouder ontvangt uiteraard een vergoeding), voeding, slaaptijden etcetera. Uw 'Zoekertjes’ kunt u uitsluitend tegen kontante betaling opgeven bij ons redaktie-adres: Oisterwijkseweg 43, Moergestel. Ook kunt u gebruik maken van onderstaande bon (gewoon stukje papier mag ook). Wilt u de bon duidelijk invullen? Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nr. betaalt u f 2,50 extra. De opgave moet uiterlijk de zondagavond vóór plaatsing in ons bezit zijn. (Bon geld in envelop in de bus stoppen s.v.p.!) Twee halen één betale Ook al denken de meeste mensen momenteel aan weinig andere dingen dan aan de zomervakantie, toch zijn er ook mensen die al denken aan de pe riode daarna. Enkele van deze mensen zijn op zoek naar een lieve gastouder, die na de zomervakantie tijd en zin zou hebben om voor enkele dagen per week op hun kind te passen. Zij hebben zich daarvoor aangemeld bij de gastoudercentrale van Stichting Kinderopvang Humanitas. De consulente neemt de wensen van deze vraagouders op, en probeert daar een pas sende gastouder bij te vinden. Iemand dus die op de gewenste tijden op kan vangen, die ongeveer dezelfde opvoedingsideeën heeft, vaak iemand die in de buurt woont, die niet rookt, en ga zo maar door. -G enige die zoveel zorg besteedt aan jouw mooie herinneringen en leuke momenten. Bovendien kan je er vanaf nu altijd twee halen en maar een betalen: 98ct! Voor dat geld kan je op het formaat 10 x 15 cm nog 'ns een herin nering weggeven. •BIJ ONTWIKKELEN EN AFDRUKKEN VAN UW VOLLE FILMPJE De feestelijkheden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Hertog Jan-school zijn intussen in volle gang en het ziet er naar uit dat het feest kan worden gevierd onder het genot van een stra- bij het opvoeren van de musical en maandagmiddag trok de optocht door ons dorp... V' ■^4 ’M <SZev<« 1 ei e d k b g ti

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 8