O Moergestel tijdens de oorlogs jaren r ’n Schitterende collectie I Aan alle Moergestelse kinderen van de basisscholen Thriathlonvereniging Oisterwijk Voetbal Regio-competitie Gezond leven en fit zijn III 177 ook voor üw drukwerk de beste keus! Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Telefoon 04243 - 2268 Wij voeren de bekende merken Intercard, Mercard, Kennemer, Kunst Adelt, Printhouse en RPI. Van al deze toonaangevende merken hebben wij een uitgebreide collectie die u kunt reserveren, zodat u thuis rustig uw keuze kunt maken... En bestelt u bij ons vervolgens de kaartjes dan hebben wij straks als de baby geboren is een aantrekkelijke verrassing in de vorm van: een felicitatiepakket een levensmiddelenpakket van Spar M. Raats een windscherm voor op de fiets van Frank Vogels Buro ’76 tussen 17.00 en 19.00 uur niet bereikbaar... Zowel in de kleuterschool van Catharinenberg in Oisterwijk als in de broederschool (St. Jozefschool) in de Bosstraat in Moergestel, lagen Russische krijgsgevangenen. i i PAGINA 7 5INA6 2-1 0-1 Geboortekaartjes! Naam: School: 1. 2. 3. MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 15 JUN11994 Groep: Ik wil wel/niet kamperen. Ik wil graag in de groep bij: Ik doe mee met de Jeugdvakantieweek: Inleveren voor 22 juni: Het bestuur wenst iedereen een prettige va kantie. Ons redaktie-adres Oisterwijkseweg 43 is niet te bereiken tussen 17.00 en 19.00 uur. Dringende boodschappen kunt u inspreken op de telefoonbeantwoorder. 'x in Ze waren door de Duitsers veroordeeld om in de bossen van Oisterwijk zware arbeid te verrichten, zoals het graven van ondergrondse munitie- opslagplaatsen, het transporteren van die muni tie, het afgrendelen van het bosgebied als ’Sperr- gebiet’ door middel van prikkeldraad en het ver harden van de boswegen. Elke morgen trokken de Russen onder begeleiding van Duitse soldaten van de jongensschool, door de Raadhuisstraat, over het paadje langs Mast in de richting van het Stokske om zich daar te voegen bij hun lotgeno ten van de kleuterschool uit Oisterwijk. Zowel op de heen- als de terugweg bepaalde hun monoto ne gezang het marstempo. Hoe ze aan die vele sigaretten kwamen, was voor velen van ons een raadsel, maar de Russen ge bruikten ze als ruilmiddel met zaken, waarvan zij in hun toestand verstoken bleven. Na ’diensttijd’ hadden zij enige bewegingsvrijheid en legden soms kontakten met Moergestelnaren, aan wie zij op een kaart aanwezen, dat zij bijvoorbeeld uit Azerbeidsjan kwamen. Hun taal was niet te vol gen, maar de uitspraak ’Doitsers nieks goet’ liet aan duidelijkheid niets te wensen over. Zij maak ten niet bepaald een verzorgde indruk. Een beet je haveloos gekleed in allerlei soorten militaire uniformen en ook hun uiterlijk kon een flinke wasbeurt beslist goed gebruiken. Woensdagavond 25 mei 1994 was het dan weer zover. Triathlon vereniging Oisterwijk werd weer in het nieuw gestoken. Door ondersteuning van maar liefst 12 sponsoren wist de apart voor dit doel geformeerde kledingcommissie de klus weer tot een perfect eind te brengen. Een kledingpak ket dat als basis een trainingspak, sweater en een polo heeft, werd voor vrijwel alle leden uitgebreid met onder andere triathlonpak, complete loop- kleding in diverse uitvoeringen, zwemkleding, fietskleding en ter afsluiting een multifunctioneel windjack voor gebruik in diverse disciplines. Al deze kleding in de clubkleuren blauwgeel-fuchsia (paars) en exclusief voor T.V.O. gemaakt. De kledingcommissie bestaande uit: Herman van Herwaarden (voorzitter), Leo van de Hout, Han- nelie Volleberg, Noud Benens en Jo van Loon, presenteerde aan de leden en sponsoren van de vereniging de door hen aangekochte kleding waarna deze door de diversen sponsoren werd uitgereikt. De kleding werd geleverd door de specialist bij uitstek op dit gebied: Rurmersworld te Tilburg. 4. Belangrijk voor de leiding om te weten: Ik heb suikerziekte epilepsie iets anders, namelijk: Het is weer zover! Je kunt je weer opgeven voor de Jeugdvakantieweek. Ook dit jaar is het weer in de laatste week van de zomervakantie, dus van 8 tot en met 12 augustus. Dit jaar speelt de hele week zich af in het Wilde Westen. Kijk binnen kort naar MTV, want dan lichten we een tipje van de sluier op. Wat gaan we zoal doen? We gaan onder andere een cowboy/indianendorp bouwen, we gaan naar de bossen, we gaan een dagje uit, we doen spelletjes, we gaan knutselen, we kijken naar een theatervoorstelling en natuur lijk is er de markt, de optocht en de afsluitende disco. Voor de kinderen van groep 7 en 8 is het mogelijk om een nachtje te kamperen. De kosten om mee te doen zijn: kinderen groep 1 - 2: 7,50; kinderen groep 3 - 6: 10,-; kinderen groep 7 - 8 zonder kamperen: 10,-; kinderen groep 7-8 met kamperen: 15,-. Lever onderstaand strookje uiterlijk maandag 22 juni in, anders kost het je 5,- extra in verband met al gemaakte kosten! Heb je zin om mee te doen, geef je dan op. Doe het strookje, met gepast geld in een envelop en doe dit in de brievenbus bij: J. van letsel, Oostelvoortjes 17 (net voorbij be jaardenhuis) of bij A. Donders, Eijsenbrand 20. Uiteraard met dank aan de sponsoren, te weten: belasting- en administratiekantoor AMWA- groep, Matheijssen gereedschappen en ijzerwa ren, Vorselaars autoschade, Opstalan isolatie- technieken, Noviplan projectontwikkeling, Me- vio Schoenen, van Linden rijwielhandel, Ron Zwart opticien en Speedliner sneltransport allen uit Oisterwijk en aannemersbedrijf op ’t Hoog en rijwielhandel Vogels te Moergestel en Atag keu- kenapparatuur te Ulft. Ongetwijfeld zal de nu uitgereikte kleding in korte tijd een vertrouwd beeld worden in Oisterwijk en omgeving. Uitslagen: Boerenbond II - ’t Trefpunt (Boerenbond II is kampioen). Boerenbond II - D’n Ouwe Jan (D’n Ouwe Jan wint de beker). Boerenbond II, proficiat met het derde kam pioenschap op rij Fit zijn en ons fit voelen heeft alles te maken met de manier waarop we leven. Een mogelijkheid hierbij is gezond en lekker bewegen. Meer bewegen is goed voor U! Dat betekent niet dat iedereen fanatiek aan (wed strijdsport moet gaan doen. Nee, dat kan ook heel eenvoudig zijn. Te voet of per fiets naar het werk of boodschappen doen, eens vaker de trap nemen in plaats van de lift, lekker tuinieren of een flinke wandeling in het weekend maken. Voldoende beweging helpt mee aan het voorkomen van hart- en vaatziekten. Gezond bewegen is heel gemakkelijk, het kan door te fietsen, wandelen, zwemmen en tuinie ren. Belangrijk is, dat u er zich prettig bij voelt. Ook (veel) kleine beetjes helpen al. Als je toch besluit te gaan sporten, moet je wel een aantal zaken in de gaten houden. Door te sporten help je je lij f en leden gezond te houden, maar wie spotj loopt ook kans op blessures. Daarom geven we u hierbij een aantal gouden re gels om gezond te sporten. - Train regelmatig en bouw uw conditie rustig op. Zo gezond mogelijk sporten betekent aller eerst: geleidelijk aan beginnen met sport. - Zorg voor een goede warming-up. Begin hier dus altijd mee en bedenk daarbij dat goede war me kleding ook helpt om de spieren warm te houden. - Maak goede rekoefeningen. - Eindig altijd met een cooling-down. Je lichaam moet zich weer aanpassen aan de rustsituatie. - Ook goede sportldeding en goede sportschoe nen geven bescherming tegen het ontstaan van blessures. Tot slot nog even dit: meestal betekent sport: plezier hebben, alleen of samen met anderen. Na afloop voel je je voldaan en moe maar toch fit. Maar hou altijd in gedachten dat ieder lichaam zijn eigen grenzen heeft, dus overdrijf niet. Zoals al aangegeven kun je zelf veel blessures voorkomen door de voornoemde adviezen op te volgen. En ook als u niet zo sportief bent aangelegd, kan bewegen toch heel leuk en nuttig zijn. De Duitsers hielden ervan om alles op foto vast te leggen. Vooral als daarmee hun eigen ’super- prioriteit’ beter tot uitdrukking kwam in verge lijking tot voor hen ’inferieure’rassen. Duidelijk is te zien, dat de Russen op deze foto met tot het door de Duitsers geroemde ’Arische ras beho ren. Deze en nog veel meer wetenswaardigheden zijn te vinden in het boek over Moergestel tij dens de oorlog van de hand van Noud Smits. O 8 samen werken aan een gezond bestaan M. J prik van de week DE SPORT 15FIT BLIJVEN

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 7