Heren- en damesslips 9.95 1.75 Slagerij Ketelaars CV I I I I i 3.00 2.95 B dl 6.98 Boek over Moergestel I ’De Vrije Trimmers’ in het zilver... KORTING SLOGGI AKTIE DE AMBACHTELIJKE SLAGER! per 3 stuks I i Turnverening Moergestel ii I Collecte Anjerfonds 12/18 juni rm on WIJ ZIJN ’THUIS’ IN UW GEHELE HUIS I Contrafilet 500 gram Cordon Bleu 100 gram Hausmacher leverworst 1 9E heeaPtenvo°tU' 500 GRAM BRAADWORST 1 fc, 1 j ners die de oorlog nadrukkelijk beleefd hebben. I Deze aktie geldt alleen in de maand juni! Kerkstraat 10-Moergestel-Tel. 04243-1262 Kerkstraat 10-Moergestel-Tel. 04243-1262 JAN MICHIELS COMPLETE WONINGINRICHTER Kerkstraat 18 - Haaren - Telefoon 04117-1217 Rootven 36 - Moergestel - Telefoon 04243-1234 Ook uw nachtrust heeft bij ons de volle aandacht. Uw keuze van tapijt en gordijnen kunt u bij ons perfect aan passen aan de keus van uw zit- of eethoek. Kortom: bij ons vindt u een compleet woonprogramma. Bezoekerscentrum Oisterwijk I =3 Worstebrood 6 stuks Runderrookvlees 100 gram Noud Smits heeft gedurende een tiental jaren kontakten gelegd met ar chieven in binnen- en buitenland, maar heeft er ook het eigen gemeen telijk archief op nageslagen en veel gesprekken gevoerd met eigen inwo- Algemene ledenvergadering over het verenigingsjaar 1993 Agenda: 1 II. Il 100 gramItvV 1 'edere woensdag 500 GRAM gehakt samen g f nde ing. 8 7.50 ram imp Op zondag 12 juni 1994 om 11.00 uur start er een libellenexcursie vanaf bezoekerscentrum Oister- wijk. Deze excursie leidt ons langs een aantal prachtige vennen waar deze interessante dieren goed te bewonderen zijn. Onder de deskundige leiding van Milly Swinkels-Verpraet en Johan Heeffer gaan we op zoek naar deze bijzondere groep van insekten. Darbij zullen ze duidelijk maken dat deze dieren ten onrechte de naam wrattenbijters hadden. En de beide libellengid- sen geven een inzicht in de plaats van de libellen binnen het insektenrijk. De tijdsduur is IVz a 2 uur. Reserveren is gewenst. Voor leden van de Vereniging Natuurmonumen ten kost de wandeling 2,-, voor niet-leden 3,-. Kinderen tot 12 jaar: 1,- De volgende libellenexcursie is op 3 juli ook om 11.00 uur. 2.00 ron- cunt ling Na gin- din- :oed ;en. icen bin- met oer- vas. een ven De damesgymclub De Vnje Trimmers bestond afgelopen week 25 jaar en vierde dat met een week end op 28 en 29 mei. Met de fiets zette men koers naar ’n kampeerboerderij te Drunen waar men een dink, maar vooral gezellig weekend beleefde. Tijdens het feestweekend werden de dames Nel van den Aker, Corrie Spaninks, Nettie Smits en Corrie Ceulemans gehuldigd vanwege hun 25-jarig lidmaatschap. Van harte proficiat ’Vrije Trimmers’... het boek een 150 tot 200 pagina’s aan tekst om vatten en ruim 100 foto’s. In een volgend bericht zal mededeling gedaan worden over omvang van het boek, prijs en hoe te bestellen. inge Ireis rief. ioor ook Dit heeft geresulteerd in een boekwerk, dat zo wel de oorlogsjaren als de bevrijding van Moer gestel beschrijft. Het boek zal eind september uitkomen en is ver luchtigd met een groot aantal foto’s, waarvan een groot gedeelte nog niet eerder is gepubliceerd. Het ligt in de bedoeling, dat men op het boek kan intekenen en de namen van de intekenaars zul len in het boek vermeld worden. Over de omvang van het boek voor wat betreft tekst en aantal foto’s is nu nog geen absolute ze kerheid te geven. Naar alle waarschijnlijkheid zal Te houden op: zaterdag 11 juni 1994, tijd: 17.00 uur. Plaats: Sportschool Physique te Moergestel. 1Opening door de voorzitter; 2. Ingekomen stukken en mededelingen; 3. Verslag van de vorige vergadering; 4. Verslag van de penningmeester; 5. Afbouw turnvereniging; 6. Rondvraag; 7. Sluiting. Toelichting bij agendapunt 4 Tijdens de jaarvergadering zal aan de stemge rechtigde leden voorgesteld worden de Turnve reniging Moergestel op te heffen. Hoewel het aantal leden in de afgelopen jaren op een vrij constant niveau is gebleven en er dus van deze kant geen reden is voor het opheffen van on ze vereniging, kampt de Turnvereniging Moer gestel al enige jaren met het ernstige probleem V. Toen de Duitsers in het najaar van 1944 gedwon gen waren zich terug te trekken, was er van het ’onoverwinnelijke Duitse leger’ weinig meer over. Vermoeid, gedemoraliseerd, zochten zij de beschutting op van een boerenschuur om weer op krachten te komen voor hun terugtocht naar het Oosten. Tussen 12 en 18 juni wordt de landelijke Anjer- collecte gehouden. Ook in Moergestel zullen in deze periode vrijwilligers bij u aan de deur klop pen voor een bijdrage aan dit fonds. Het Anjerfonds is een onderdeel van het Prins Bernard Fonds. Het fonds wil ede Nederlandse cultuur in de breedste zin ondersteunen en zor gen voor natuurbehoud. Zij doet dit door het ge ven van subsidies, het geven van opdrachten, het ondernemen van eigen initiatieven en het instel len van prijzen. Zo is er in het verleden subsidie gegeven voor het oprichten van monumenten, aan muziekverenigingen en heemkundevereni- gingen, voor het uitgeven van boeken en aan ver enigingen voor natuurbescherming. Leden van het Gilde St. Joris zullen in de collec teweek aan u vragen een bijdrage te leveren aan dit fonds. Desgevraagd kunnen zij zich legitime ren. van de opvolging. Noch voor de diverse bestuursfuncties, noch voor sportdocenten heeft het bestuur (geschikte) kandidaten gevonden. Diverse leden van het bestuur zijn statutair aftre dend dit jaar. Zij hebben hun maximale termijn erop zitten. De heer Jaap de Groot, sportdocent, moet, na elf jaar trouwe dienst, toegeven dat de combinatie van eigenaar Sportschool en sportdo- cent van de Turnvereniging Moergestel een te zware belasting is gaan geven. Hij heeft het Bestuur kenbaar gemaakt zijn functie met ingang van het nieuwe schooljaar te willen neerleggen. Het Bestuur respecteert dit standpunt en wil Jaap dan ook zeer hartelijk bedanken voor zijn niet af latende zorg voor de Turnvereniging. Bij het stichten van de Turnvereniging is door het bestuur nadrukkelijk bepaald dat sportdocen ten in het bezit moeten zijn van een Eerstegraads Bevoegdheid Academie Lichamelijke Oefening. Als argumentatie werd destijds gegeven dat sportbeoefening en met name turnen met kleine kinderen, niet zonder risico’s is. Eerstegraads be voegde en ervaren docenten zijn hiervoor wel op geleid en toegerust. Het bovengeschetste probleem van de opvolging noodzaakt het bestuur thans de Turnvereniging per 1 september 1994 op te heffen. Namens het Bestuur. M0DEHusPoirters PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 8 JUN11994 3

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 3