cvz Toon van de Wouw en Marie van lersel 50 jaar getrouwd Moergestel 10% tot 50% KORTING!!! KETELAARS PARTY- EN VERGADERCENTRUM Totale leegverkoop bij IBRILLIANT Mode-Accessoires M Aktie Colonia Pirai Dorpszeskamp 1994 Wist u dat die dansavonden in ’Den Boogaard’ heel gezellig zijn?! of Feest wordt in huiselijke kring gevierd ■SU WOENSDAG 8 JUN11994 - 19e Jaargang - Nr. 815 TELEFOON 013-434907 TILBURG TIVOLISTRAAT 75 Heeft u het alleen maar van horen zeggen? U wilt toch zeker mee kunnen praten?... dus... tot zaterdag 11 juni a.s. om 20.00 uur! Volgende dansavond op 9 juli Radio-uitzending zondag 11 juni 11.04 uur 87.6 Mhz Een programma met veel muziek en uitgaanstips, samengesteld door Peter van de Wouw, Corné Schoenmaker en John Steijger. Op zondag 12 juni a.s. is het precies 50 jaar geleden dat Toon van de Wouw en Marie van lersel, Oisterwijkseweg 12, elkaar het ja-woord ga ven. Ter gelegenheid van dit gouden feest praatte ’Moergestel- Nieuws’ met het jubilerende echtpaar onder het genot van ’n ’lekker bèkske kof fie...’ St. Jansplein 5 - Moergestel - Tel. 04243-1665 - Fax 04243-3860 Schoolstraat 5 Mgfêx MOERGESTEL Tel. 04243 - 1474 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) ST. JANSPLEIN 3A - MOERGESTEL De bruidegom De bruidegom Iets vergeten... Deze week is het dan zover! Zaterdag 11 juni 1994 tussen 10.00 uur en 14.00 uur, aktie voor de Stichting Colonia Pirai, met het speciaal op deze kinderen af gestemde programma Sapucai ’on derdak en het leren van een vak’. we rkqro^ft ontwikkéiings samenwerking h Huidverzorgingsinstituut TS/Ba 12 oer K9 o infanterist gelegerd in Venlo. Toen mocht hij naar huis en kwam als boerenknecht te werken bij Nol Ketelaars in ,’t Heuveltje’, zoals dat destijds genoemd werd. De ruilverkaveling werd een andere belangrij ke werkgever in Toon’s latere leven. Hij heeft daarvoor nogal wat tijd doorgebracht in 't Broek om later de overstap te maken naar Wa terschap ’De Dommel’. Samen met Narris Per- soons en Janus de Laat werkte hij ’meej de schup’ o.a. aan het omleggen van ’De Reusel’. De ambachtelijke carrière van Toon maakt ver volgens een ommezwaai als hij bij ’t boterfabriek St. Ermelindus gaat werken als melkventer. ’Meej ’t stóótkèrke’, zegt Toon voorziet hij de Oisterwijkseweg en de Schoolstraat (Bokken hoek) van melk en melkprodukten van het boter fabriek aan de Postelstraat. Weer enkele jaren la ter wordt hij schoenmaker bij AvanG, het schoenfabriek aan de Schoolstraat. Tot 1965 zorgt hij hier voor het zgn. ’groeven’ van de schoenen. Als noodzakelijke bijverdienste heeft Toon ook nog ’n ruim aantal jaren bij ’kolenboer’ Janus van Hest meegeholpen. Het sjouwen met kolen is hem dan ook bepaald niet vreemd. In 1965 echter wreekt het zware werk zich. Toon wordt ziek en moet een noodzakelijke operatie ondergaan. Na nog ’n half jaar ge werkt te hebben wordt hij in 1967 definitief af gekeurd en moet hij noodgedwongen thuisblij ven. telt Toon dat hij het zoontje van Marie als eerste door de box zag lopen. Hij kwam er dan ook da gelijks over de vloer, en wanneer Toon de bestel ling binnen kwam brengen gebeurde het regel matig dat Anna (van den Broek) iets was ’verge ten’. zodat hij weer terug moest komen en Ma rie weer zag... Later verhuisde Marie naar het Rootven en ging inwonen bij ’n andere zus (fam. Willeke Smetsers). Van hieruit trouwt ze met Toon en het nieuwe echtpaar geeft elkaar het ja-woord op 12 juni 1944 om 10.00 uur in de parochiekerk ten over staan van pastoor Janssen. Het feest werd gevierd bij Toon thuis op de Oisterwijkseweg. ’s-Avonds voor tien uur was het echter afgelopen met de pret, want, vanwe- vervolg op pagina 5 Toon (Töntje) van de Wouw werd geboren op 29 januari 1909 op de Broekzijde te Moergestel. Toon komt uit een gezin van 8 kinderen. Z’n va der was aanvankelijk huurboer en in latere jaren werd hij opperman bij het aannemersbedrijf van Frens van Laarhoven aan de Oirschotseweg. KPJ-Moergestel organiseert op zondag 19 juni een groots opgezette: Dorpszeskamp 1994. Op deze dag zullen de teams in wedstrijdverband deelnemen aan spectaculaire spelen, om eikaars kracht en snelheid te meten. Wilt u hieraan deelnemen, stel dan een team sa men bestaande uit: 1 coach, 4 dames, 4 heren. De minimale leeftijd voor deelnemers is 16 jaar. Het inschrijfgeld bedraagt: 25,- per team. Voor meer informatie of voor opgave kunt u zich telefonisch wenden tot onze sportleider: John van Esch, tel. 1471. De uiterste opgavedatum is 11 juni 1993. Het spektakel wordt gehouden op de voetbalvelden gelegen bij ’t Draaiboompje. Aanvang: 12.00 uur en de entree is gratis! Tot ziens! Marie van lersel zag het levenslicht op 16 mei 1911 op het adres Stokeind 12 (waar nu Wies Dij ker woont). Marie komt uit een gezin met vier kinderen. Haar vader zwaaide er aanvankelijk de scepter over de boerderij, wat later gingen twee kinderen dat doen. Nadat Marie de bewaar- en ook lagere school in Moergestel heeft bezocht gaat ze op 11-jarige leeftijd thuis op de boerderij werken, samen met haar broer Piet die op dat adres nog lang blijft wonen. Op latere leeftijd heeft Marie nog ’gediend’ bij Café ’De Bocht’ in Hilvarenbeek. In de jaren net voor de oorlog leert zij Kees Per- soons kennen. Op 27 mei 1940 treedt Marie met Kees in het huwelijk en ze gaan wonen aan de Driehuizerweg. Hun huwelijk mocht echter niet lang duren... Kees wordt ernstig ziek en amper 10 maanden na hun huwelijksdatum overlijdt hij op 32-jarige leeftijd. Marie was toen al in ver wachting en drie maanden later werd haar zoon Kees geboren die nu nog bij de familie van de Wouw woont. Als weduwe (destijds kende men nog een rouw- periode van 1 jaar en 6 weken!) gaat Marie wer ken bij Jan Ketelaars (horlogemaker) en later bij Simon Mulders (oude postmeester) als poetsvrouw. Doordat Toon van de Wouw als melkventer werkzaam was op o.a. de Oisterwijkseweg, leert hij Marie kennen die met haar zoontje haar intrek had genomen bij haar zus aan de Oisterwijkseweg (fam. Jan van de Broek). Niet zonder trots ver- Alles en iedereen staat klaar om deze op de straat kinderen van Santa Cruz gerichte aktie een suc ces te laten worden. Op 6 plaatsen in Moergestel kunt U terecht. U zult daar stands aan treffen. Boerenbond winkel; van Velthoven electra; Ter ras café H. de Brouwer; Jumbo/Denissen super markt; Ligtvoet Schoenwinkel aan St. Jansplein; Trés Bien aan de overkant. Kinderen van de Moergestelse scholen zullen daar zijn om naar Boliviaans gebruik, uw schoe nen te poetsen. Ze staan er ook met naar Bolivi aans voorbeeld door hen zelf gemaakte voorwer pen. Tevens bieden zij U, aan de hand van Zuid- Amerikaanse recepten, eigengebakken koekjes, broodjes en andere lekkernijen aan. De werkgroep ontwikkelinssamenwerking rekent op Uw komst en op Uw financiële steun! Zaterdag 1 juni 1994 tussen 10.00 uur en 14.00 uur. Toon doorliep in Moergestel de bewaar- en lagere school en werd op 14-jarige leeftijd boerenknecht bij Kees Ketelaars. Hij is 19 jaar als de familie van de Wouw verhuist naar de Oisterwijkseweg (nu nr. 33). Met z’n 20 jaar werd hij opgeroepen om de militaire dienst plicht te gaan vervullen, ’n Half jaar was hij als p .uiu.viz.viyuiyoiiiouiuui s Aphrodite r q] wangesioten oi| ae zieKenronasen (u.z. en v.b.z.) g Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktieBuro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 1