Beelden uit de Wandelavondvierdaagse Bevrijdingsoptocht 1994 Ook in ons dorp in oktober. Jazzweekend Oirschot F.E.V.LO.R.-nieuws W De weersomstandigheden waren de 631 deelnemers niet elke dag even gunstig gezind, maar toch namen zij met plezier deel aan de Wandelavondvierdaagse. Jïn. r De foto’s geven weer een indruk van deelnemers en sfeer bij o.a. de feestelijke intocht van vrijdagavond, waarbij veel wandelaars, vergezeld door Drumband Moergestel, gezamenlijk op het St. Jansplein arriveerden. Bravo! Op zondag 30 oktober zal, in het kader van de Bevrijdingsfeesten, in ons dorp een Bevrijdingsoptocht worden georganiseerd. Zaterdag en zondag 11 en 12 juni a.s. zal het centrum van Oirschot wederom volledig worden ingeruimd voor het traditionele Jazzweekend Oirschot. Centrum Oirschot autovrij Programma’s Jazzweekend 1994 Mogelijke uitbeeldingen De Dutch Swing College Band na bijna een halve eeuw nog spring levend! <514 1 PAGINA 11 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 8 JUN11994 :ent ard 3ud en. re- >er- ur- en- om De ge- een oor oor tel- ens ank isd, erd den ■an- Zaterdagavond om 19.00 uur gaat het program ma van start met de voor Oirschot inmiddels be kende streetparade, De Diksie Street Jazzband. Nieuw dit jaar is de Jazz-loop, welke wordt ge organiseerd door de atletiekvereniging Oirschot, en om 19.30 uur op de zal starten. De atleten kunnen inschrijven voor: 3, 6, 9, 12, 15 kilometer, de finish is eveneens op de markt. Verspreid over de diverse horeca-gelegenheden in het centrum kunt U genieten van allerlei soor ten jazzmuziek. Zaterdagavond treden voor U op: - De Diksie Street Jazzband; De Onderiingen Dixieland Band; - Shades of Spades; Mendoza Dance Parti met Nippy Noya; - Caledonia Jazz Blues Band; De Domstad Jazzband. Zondagmiddag om 13.00 uur openen The Jug- gets Jazzband uit Tilburg het programma met hun streetparade en podiumoptreden. Voorge gaan door de ’Grand MarchaU’ zal dit orkest tot 18.00 uur in het centrum te beluisteren en te aan schouwen zijn. Concours Schijndel 23 mei: Dressuur: Viertal klasse M3e prijs Viertal klasse L10e prijs Louise v. Velthoven met Alexander M2 le prijs Fries Roefs met Horace Mlle prijs Geertje Roefs met Grets Ml2e prijs José Broers met Evelyne L2le prijs Piet v/d Brand met Hilko LI3e prijs Conny Endeman met Gieletje B2 le prijs Betty v/d Zanden met Hannebel B2... 2e prijs Dennis v. Mensvoort met Non-Stop B2 2e prijs Susan v/d Horst met Madras B22e prijs Springen: José Broers met Evelyne L2e prijs Dennis van Mensvoort met Non-Stop B le prijs Concours Den Hout 29 mei: Louise v. Velthoven met Alexander M2 4e prijs Prijswinnaars proficiat! afgereisd naar Moergestel. Een club die compe titie speelt bij de N.T.T.B. Een team, kampioen in de vierde klas en twee vijfde klasse teams. Zij moesten het opnemen tegen onze 3 teams. Team 1 van Moergestel, Het Habraken, Ron van Hees en Herman Reinders speelden tegen de ex- vierde klassers. De strijd ging aardig gelijk op. Het resultaat was dan ook een gelijkspel, 5-5. Team 2 van Moergestel, Rob Overdiek, Wil Steenbakker en Kees van de Wouw speelden te gen een vijfde klasse. Hier waren de mannen uit Tiel iets te sterk. Zij wonnen met 7-3 de wed strijd. Ook team 3 uit Moergestel, Bart de Cort, Jos Es sing en Theo Sprengers moesten het tegen een vijfde klasse opnemen. De Tielse mannen waren voor dit team veel te sterk. Zij wonnen de wed strijd met 10-0. Het was dus een totale overwin ning voor T.T.C. uit Tiel. Misschien is dit voor herhaling mogelijk. Al met al was het een gezel lige avond tafeltennis. neveld, die wederom in Oirschot zal te beluiste ren zijn vanaf 21.00 uur. Zondag treden voor U op: The Juggets Jazzband, Big Band Beaufort 9, Sail Jazzband, Dutch Swing College Band, Blue Voice, Ixie Dixie Jazzband, The Seat Cats, The Shiny Stocking, New Orleans Se cond Line Jazzband, Back to Basic, David Li vingstond Jazzmessengers, Hans Dulfer met Band Rinus Groeneveld. Om de orkesten en haar publiek volop de ruim te te bieden, zal op zaterdag tijdens de Jazz-loop en op zondag tussen 12.30 uur en 21.30 uur het centrum van Oirschot voor alle verkeer, behalve voetgangers zijn afgesloten. De organisatie van het Jazzweekend Oirschot is in handen van de Stichting Lichte Muziek Oir schot, welke in samenwerking met de horeca, het gratis toegankelijk houden van dit cultureel eve nement, mogelijk maakt. Bij VW Oirschot en de horecabedrijven in het centrum, liggen gratis programma’s voor u klaar. Afgelopen week kwamen daarvoor een groot aan tal geïnteresseerden naar de informatie-avond die daarover was belegd in ’Den Boogaard’. Enthou siast werden hier de plannen en ideeën ontvouwd door de optochtcommissie, waarbij er vooral de nadruk op werd gelegd, dat uitvoeringen in de optocht niet militairistisch van aard mogen zijn. Ook het oorlogsgeweld moet worden vermeden, zodat uitvoeringen niet aanstootgevend kunnen zijn en nare herinneringen kunnen oproepen bij de toeschouwers. Al even enthousiast werd er gereageerd door de aanwezigen. Diverse groeperingen gaven zich die avond al spontaan op om medewerking te verle nen aan de optocht. Uit de grote lijst van mogelijke uitbeeldingen hebben we er willekeurig ’n paar gekozen om u ’n idee te geven van wat er mogelijk is: ’n distri butiekantoor (waar bonkaarten worden uitge deeld); vensterverduistering; soldaten-inkwartie- ring bij burgers; de avondklok; Russische krijgs gevangenen in ons dorp; kolenboer met zakken kolen op transportfiets; gesprokkeld hout op on derstel van kinderwagen; oude auto’s en moto ren uit de jaren ’40-’45; huisgezinnen met huis raad op de vlucht; uitdeling van wit brood en voedselpakketten aan de bevolking; of onderwer- pen van de bevrijding zelf: ’n gaarkeuken bij de jongensschool; jeep met bevrijders, enz. enz. Dit is slechts ’n kleine greeop uit beschikbare onder werpen. Mochten meerdere deelnemers bij vooropgave eenzelfde idee uitvoeren, dan wordt met die deel nemers overlegd over hoe en wat. Er kunnen na melijk best dezelfde onderwerpen in de optocht voorkomen, doch weer totaal anders uitgevoerd. In de optocht krijgt elke uitbeelding een nummer aan de hand waarvan een lijst wordt samen gesteld. Die lijst wordt de toeschouwers verstrekt zodat de uitbeelding aan hen wordt uitgelegd. Natuurlijk was het onmogelijk om iedereen die interesse heeft aan deze optocht deel te nemen, voor deze avond uit te nodigen, om de doodeen voudige reden dat niet alle adressen van even tueel geïnteresseerden bekend zijn. Daarom deze oproep: hebt u (of uw vereniging of groepering) interesse om deel te nemen aan deze optocht, dan kunt u daarvoor ’n lijst met ideeën en ’n aanmeldingsformulier aanvragen bij Eddie Hurkmans, Hogenackerstraat 1, Te lefoon 2135. Bij hem is ook alle verdere infor matie omtrent deze optocht verkrijgbaar. Aanmeldingsformulieren moeten uiterlijk 1 juli a.s. zijn ingeleverd! Mocht men soms denken dat de Tafeltennis Ver eniging Moergestel niet meer bestaat, het tegen deel is waar. De vereniging is nog springlevend. Er zijn nog heel wat aktiviteiten geweest. Een team heeft namelijk deelgenomen aan de beker- competitie van de T.T.L. Het team bestond uit 2 personen. Het is er helaas niet in geslaagd om als winnaar uit de poule te komen. Op maandag 30 mei kreeg Moergestel bezoek uit Tiel. De Tielse Tafeltennis Club was met 3 teams Met medewerking van enkele sponsors is het ge lukt om dit toporkest, wat nog steeds beschikt over een grote internationale reputatie, naar het Jazzweekend Oirschot te halen. Het optreden van deze publiekstrekker zal plaatsvinden op het hoofdpodium op de markt, van 15.30 uur tot 18.00 uur. Evenals alle andere optredens, is het optreden van de Dutch Swing College Band voor het publiek gratis toegankelijk. Zeker niet onvemoemd mag blijven, het optre den van Hans Dulfer met band Rinus Groe- Ji

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 11