Bankstel r Beach Beauty 8.75 69.- 79.- 3.625 I 3 I I Scouting 'Santana' 1.50 1.50 1 Slagerij Ketelaars CV t Vandelen in de natuur 6.98 Ki I E I I J I I I I oae< Buurtvereniging ’De Heivelden’ 20 jaar! Zoekertjes... I I r l^on I I I I I DE AMBACHTELIJKE SLAGER! Easy Life cq MODEHUIS JAN MICHIELS V» COMPLETE WONINGINRICHTER a Zondag 3 juli: 2e Softball- en volley- balltournooi Mooie vormgeving gecombineerd met goed zitcomfort... Coureurs uit Moergestel doen van zich spreken Mals runderribstuk Blinde vinken Palingworst O’Neill badpakken v.a. Prijs Tweka badpakken v.a. 1 i 1 I t Kerkstraat 18 - Haaren - Telefoon 04117-1217 Rootven 36 - Moergestel - Telefoon 04243-1234 I GEHAKT *500 GRAM BRAADWORST f I E I I at Op zaterdag 18 juni viert buurtvereniging ’De Heivelden’ haar 20-jarig bestaan. De bij deze gelegenheid behorende feestdag zal bestaan uit 3 evenementen. Hoe Zoekertjes insturen? 500 gram perstuk 'f 100 gram Bevernieuws Ik. De maat is vol 90 Bevernieuws v/l Worstebrood 9 /l/l I 6 stuksJtVU I Runderrookvlees 9 QC Hl 100 gram Kerkstraat 10-Moergestel-Tel. 04243-1262 woensdag 500 GUAM samen i: I AVjnnnwwnnnnnnnninnnnninnninnnn^^ 2 I met Johan van Oosterhoud bikini’s v.a. J 1/ Poirters Gewoon: de tekst op een vel papier (of op de bon in de krant), 5,erbij en in de bus stoppen bij ons redaktieadres, dat is alles! Zoekertjes worden alléén geplaatst indien ze bij opgave zijn voldaan! De afgelopen weken hebben de Moergestelse mo torcoureurs Hubert Picokrie en Wil Moorman sterke indrukken achtergelaten op de Nederland se wegracecircuits. Op het stratencircuit in Oss bereikte Super- sport-400 coureur Hubert Picokrie met zijn Ka wasaki een prachtige 5e plaats. Ruim voor de feestdag zult u worden voorzien van alle informatie betreffende de verschillende aanvangstijden van de evenementen. Wij ver wachten u allen op 18 juni. s. te c i •s Op zondag 3 juli organiseren H.S.P. Roef! en ’t Kwartierke voor de tweede maal gezamenlijk een groots sporttournooi op de velden aan de Mo lenstraat. Vorig jaar is dit initiatief uitstekend bevallen in de Moergestelse gemeenschap. Het softballtour- nooi had een internationale allure. Het volleybal- toumooi trok meteen al 24 teams, voornamelijk uit het dorp zelf. Dit jaar belooft het alleen nog maar een groter spektakel te worden. Dus, maak een team met vriendinnen, collega’s of familie enzovoorts en schrijf U in. Het gezelligste team wint de traditionele gezelligheidsemmer. Voor informatie of inschrijvingen: Gerard Pop- pelaars, tel. 2346. Binnenkort hierover meer. De ochtend is voor de allerkleinsten onder ons. Deze zullen een leuk programma krijgen voor geschoteld rond en in de feesttent op de groenstrook aan het Regenbeemdeke. ’s-Middags staat het jaarlijks terugkerende vol leybaltoernooi op het programma. We hopen dat er ook dit jaar weer veel sportie ve buurtbewoners zich zullen opgeven voor dit fantastische gebeuren. Supporters van buiten onze buurtvereniging zijn dan ook van harte welkom. Dit toernooi zal ’s-middags plaatsvinden op het Molenveld je. De feestavond zal worden gehouden in de tent welke zal staan op de groenstrook aan het Re genbeemdeke. We beginnen met een koffietafel. Nadat ieder- een de honger heeft gestild en lekker heeft bij kunnen ’buurten’, zal het feest worden voort gezet. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door de bekende Moergestelse DJ. Sjefke! Langs deze weg willen we de oud-buurtbewo- ners en oud-leden van onze buurtvereniging uitnodigen voor de feestavond op 18 juni. Die genen die hier aan deel willen nemen graag kontakt opnemen voor 11 juni met Cees Hame- link, Regenbeemdeke 12, tel. 3338. In Oss werd Wil Moorman na een formidabele start knap 8e, na in de trainingen een 18e plaats gerealiseerd te hebben. Ia Assen (zondag jl.) werd Superbike-rijder Wil Moorman 18e in een zeer sterk bezette - ook in ternationaal - klasse. ’We hebben vandaag veel geleerd van o.a. Jeffrey de Vries, de voormalige eigenaar van mijn Yamaha. Ook van andere spe cialisten hebben we afstelgegevens gekregen. Zelf kom ik ook beter in mijn ritme en als de progres sie zich voortzet, dan rijd ik ook in de punten. Reken maar!’, meldde de optimistische Moor man. Diens ’Van Linschoten’ teamgenoot Hubert Pi cokrie wist zeer knap rijdend een podiumplaats te verdienen. Picokrie werd in een spannende wedstrijd als 3e te eindigen, nipt achter Gert Ro- zendaal en winnaar Jan Blok. Bart Groeneveld uit Hapert, de andere teamgenoot, werd 23e in de SuperSpo rt-klasse. De rijders van het ’Team van Linschoten’ staan komende zondag aan de start in Zolder (België) waar de 3e O.N.K. wedstrijd zijn beslag zal krij gen. Om maar geüjk met de deur in huis te vallen: ik bedoel met het opschrift van dit artikel, dat De Maat vol is met bloemen. De Maat is een natuur reservaat waarvan een gedeelte kwetsbaar en waardevol is en daarom niet voor het publiek toe gankelijk. Het 60 hectare grote reservaat ligt langs het Maas-Scheldekanaal. Via Postel rich ting Balen en Mol ligt het gebied voorbij de smal le brug over genoemd kanaal. Links bevinden zich enkele huizen waar de ingang is. Rechts, met uitzicht op een grote plas, is voldoende gelegen heid om uw auto te parkeren. Ik volgde een gemarkeerde wandelroute en ge noot van de bloeiende planten, ‘t Was mei en overal bloeiden rode, witte, paarse en roze smeer- wortels. Daartussen volop de roze-rode echte koekoeksbloemen en witte margrieten. Meer an dere stroompjes met helder water doorkruisen het reservaat. Hier is het leefgebied van de ijsvo gel en de blauwborst. In het terrein zijn enkele vijvers. Het zijn eigen lijk putten, die ontstaan zijn na het winnen van turf en bruinkool tijdens de laatste wereldoorlog. Ronde zonnedauw en kamfonteinkruid komen ervoor. In de geïllustreerde Flora van Thieme wordt laatstgenoemde schedelfonteinkruid ge noemd en is bestand tegen vervuiling. Het veel afwisseling biedende gebied is de moeite waard om te bezoeken. Zonder dirigent kwaak ten de kikkers, musiceerden de krekels, zongen de vogels, ’t Was één groot orkest, zonder di rigent. In een aangrenzend bos snoof ik de zoete geur op van de volop bloeiende vlier. Ik zag er grote, oude bruine beuken, reusachtige linden. Of ik overdrijf? Nee, echt niet. De Maat is een van die paradijsjes waarvan er in de Kempen zoveel zijn. Voor moederdag hebben de bevers een sieraad gemaakt, namelijk en halsketting. Eerst hebben de bevers van klei kralen gemaakt in allerlei vormpjes. Nadat de kralen hard waren hebben ze deze geschilderd en geregen. Een aantal weken geleden kregen de bevers be zoek van Lappezak. Zij had last van de warmte en dacht bij de bevers wel verkoeling te kunnen vinden. De bevers namen een groot zeil waarmee ze begonnen te wapperen. Lappezak mocht on der het zeil gaan zitten en kreeg zo koude wind over zich heen, uiteraard wilden de bevers zelf ook even in die wind zitten. Hierna deden we wa terlinie. Lappezak moest proberen bekers met water die op een plateau stonden van de ene kant van hét veld naar de andere kant zien te dragen, terwijl ze onderweg allemaal bevers tegenkwa men die met sponzen probeerden de bekers van het plateau te gooien. Het lukt Lappezak gedeel telijk haar taak te volbrengen. Hierna beproefden sommige bevers hun geluk. De verdere ochtend deden we nog ander waterspelletjes waardoor Lappezak het tocht koeler kreeg. Afgelopen week hebben de bevers allerlei spelen gedaan omtrent de groenteman. Er breekt nu een spannende tijd aan voor de bevers. Het bever weekend is in het vooruitzicht. Zo’n weekend is altijd avontuurlijk en zit boordevol verrassingen. Wanneer u nieuwsgierig bent geworden naar het wel en wee van dit weekend, lees dan de volgende keer wat de bevers in dit weekend allemaal heb ben beleefd. Op de zaterdagmorgen tussen 10.30 uur en 12.00 uur beleven de Moergestelse Bevers allerlei avon turen in D’n Donk. Voor meer informatie kunt u bellen naar 2339 of 2066. Groetjes de Beverleiding. MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 1 JUN11994PAGINA 3

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 3