Uit het gemeentehuis AlTlf STKEIND Audacia-nieuws ’t Gessels Weekend Audacia 10 kampioen I Gemeenteraadsvergadering Lidmaatschap agrarische vrouwen Mededeling aan jachtaktenhouders en houders van verloven op basis van de Wet Wapens en Munitie Aandacht voor het project Colonia Pirai in de bibliotheek S.V. Roef! Honk-, Soft-, Peanutbal Viering 75-jarig bestaan Kring Tilburg N.C.B. Opleiding Economische Vorming Agrarische Vrouwen (EVAV) ’94-’95 Veel agrarische vrouwen hebben naast hun taak in het gezin, een belangrijke taak binnen het be drijf. Niet alleen werkt en denkt ze mee, ze is ook vaak degene die de financiële administratie be hartigt, overleg voert en meebeslist over investe ringen en over het bedrijfsbeleid op korte en lan ge termijn. Agrarische vrouwen zijn zich steeds meer bewust van hun verantwoordelijkheid voor het reilen en zeilen van het bedrijf. Daarom wil len steeds meer vrouwen goed op de hoogte zijn van alles wat het agrarisch bedrijf aangaat. In de opleiding EVAV wordt uitgebreid aandacht besteedt aan de onderwerpen waar je als agrari sche vrouw direct of indirect mee te maken hebt. Deze beslaan een breed terrein. Daarbij wordt ook aandacht gegeven aan de eigen vorming en is er gelegenheid om met andere agrarische vrou wen te praten. Aanvraag om vergoeding ’Leerlingenvervoer’ tot uiterlijk 1 juli Voorwaarden Eigen bijdrage Studiefinanciering Vóór 15 juni Vragen? 25 en 26 juni Nu opgeven voor de 12e wandelavondvierdaagse in Moergestel PUPILLEN JUNIOREN Einde seizoen 1993/1994 Buiten leuk, binnen leuk, handbal is altijd leuk! S.V. Roef! Handbal SINA6 PAGINA 7 id, 11.00 groentehal :tie ne- 2-2 4-0 4-0 2-2 Donderdag 26 mei om 19.30 uur in het gemeen tehuis. 0-6 4-2 1-5 6-0 im- an; 18-7 6-5 14-13 11-7 7-3 en 2-1 11-18 0-2 en 12-1 ter jen neb Noordbrabantse Christelijke Boerenbond 1994) kunt U bellen naar Lian Kocx. Agrarische vrouwen kunnen ook lid worden van de N.C.B. Als de man reeds lid is van de N.C.B. bedraagt de totale contributie voor de vrouw 86,- per jaar. Dit bedrag is in combinatie met de contributie van de man voor maximaal 70% aftrekbaar van de heffing van het landbouw schap. De contributie is tevens fiscaal aftrekbaar. Het lidmaatschap van de vrouw kost daardoor slechts enkele tientjes per jaar. De moeite waard dus om lid te worden. De uitvoering van de Jachtwet en de Wet Wa pens en Munitie is onlangs overgedragen aan Regiopolitie Team Oisterwijk. Reden hiervoor is de wijziging van de Politiewet op 1 april 1994. Voor aanvragen en verlengingen van jachtakten en verloven, alsmede voor informatie dient u zich voortaan te wenden tot de Regiopolitie Team Oisterwijk, Burgemeester Verwielstraat 59 in Oisterwijk. Spreekuur: elke maandag van 14.00 uur tot 22.00 uur. Aanvragen en verlenging die reeds bij de ge meente zijn ingediend, zullen eveneens door de politie in Oisterwijk worden afgewikkeld. Vanaf maandag 30 mei t/m vrijdag 10 juni pre senteren de Moergestelse scholen het project Co lonia Pirai in de bibliotheek. In de bieb is dan te zien wat de leerlingen van de Graaf van Ursel en de Bienekebolders in het kader van het project, dat gericht is op straatkinderen in Santa Cruz, ge maakt hebben. Tevens zijn tijdens de expositie een tiental foto’s te zien en is er een leestafel over Bolivia ingericht. Kom eens kijken in de bibliotheek! MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 25 ME11994 Ze zijn er altijd als je bij Audacia binnen komt. Na de training zijn ze bij elkaar en na de zondagse wedstrijd van 10.00 uur schuiven de wederhelften en kinderen Het kampioensteam van Audacia 10. Boven v.l.n.r.: Jack van Riel, Cees van Esch, Peter van Ker- koerle, Jos Mulders, Piet Rommen, Ad Theunes, Hans Verheijen, Jan van Dijk, Piet van de Wouw, Ronald Klijssen, Berrie Smolders en Dion van Gorp. Zittene v.l.n.r.: Jan Janssen, Jan Brekelmans, Ad Denissen, Gerard Kreijveld, Peter Trommelen, Cees Denissen en Frans Swinkels. Uitslagen kompetitie week 20: Dames dinsdag: LTC Goirle 3 - Stokeind 1 Stokeind 2 - New Life 1 Woensdag jongens t/m 12 jaar: TV Loon op Zand 1 - Stokeind 1 Stokeind 2 - Pellikaan 4 Dames donderdag: Stokeind 1 - De Rauwbraken 2 Stokeind 2 - LTV Haaren 3 TC Alphen 2 - Stokeind 3 LTC Goirle 7 - Stokeind 4 Uitslagen: Hb jun.: Hazenkamp - Roef! Hb asp.Roef! - Nuenen 1 Hb pup.: Roef! - MULO Sb asp.: Roef! - Nuenen Sb 1: Roef! - Neptunus Sb 2: Blue Wings 2 - Roef! 2 Hb 2: Roef! 2 - Indians 2 Wedstrijden komende week: Donderdag 26 mei: Hb 2 19.00: Roef! 2 - Nuenen 5 Zaterdag 28 mei: Hb jun. 14.30: Bullfighters - Roef! Hb asp. 14.00: Starlights - Roef! Hb pup. 10.30: Roef! - Nuenen Sb asp. 10.30: Roef! - MULO Peanuts 1 11.00: Roef! 1 - Hazenkamp Peanuts 2 11.00: PSV - Roef! 2 Zondag 29 mei: Sbl 14.00: Knuppelaars - Roef! Sb 2 11.00: Roef. 2 - Starlights 2 Hb 1 11.00: Roef! - Gemert Hb 2 is vrij Maandag 30 mei: Rekr. 19.30: Mustangs - Roef! Op vrijdag 10 juni a.s. viert de N.C.B. Kring Tilburg haar 75- jarig bestaan. Middels een schrijven bent U en Uw partner hiervoor uitge nodigd. Vergeet U niet, bij deelname, uiterlijk 3 juni a.s. de opgavestrook bij de secretaresse in te leveren (Lian Kocx, Ruymheuvel 14, tel. 2954). De opleiding EVAV biedt landelijk een uniform aanbod aan boerinnen en tuindersvrouwen op het gebied van: bedrijfsadministratie, regels en wet ten rond gezin en bedrijf en bedrijfsbeleid. Het aanbod is in de vorm van een dagcursus in verband met het leereffect en de lengte van de opleiding. Opleidingsduur: In totaal 15 dagen (moduul 1 en 2) verspreidt over de maanden september 1994 tot en met maart 1995. Cursusplaats: Berkel-Enschot. Voor meer informatie of aanmelding (voor 14 juli Voor het vervoer van leerlingen naar en van scho len voor basisonderwijs, speciaal onderwijs en voortgezet speciaal onderwijs heeft de gemeente Moergestel een vergoedingsregeling. Op basis van die regeling krijgt een aantal ouders of verzorgers van kinderen een bijdrage. De be trokkenen hebben inmiddels een aanvraagformu lier thuisgestuurd gekregen. Misschien is die re geling echter ook op u van toepassing. Leest u in elk geval dit artikeltje even door. Denkt u ook in aanmerking te komen voor een bijdrage, dan kunt u contact opnemen met de ge meente Oisterwijk, afdeling onderwijs en welzijn, de Lind 44, telefoon 04242-91311 toestel 245 me vrouw M. Post- van de Hoek. Of u voor een vergoeding in aanmerking kunt ko men, hangt af van een aantal zaken. Belangrijk is bijvoorbeeld de afstand die uw kind van huis naar school moet afleggen. Tweede belangrijke onderdeel van de regeling is, of u zelf voor vervoer kunt zorgen, danwel of uw kind gebruik kan maken van het openbaar ver voer, al dan niet onder begeleiding van ouders. Er wordt daarbij vanzelfsprekend onder meer ge keken naar de leeftijd van de kinderen en de si tuatie thuis. In sommige gevallen valt ook aangepast vervoer (bijvoorbeeld vervoer met taxi of busje) binnen de regeling. Daarvoor is onder meer een advies van de toelatingscommissie van de school nood zakelijk. In een aantal gevallen moet u rekening houden met een eigen bijdrage. Dat is wanneer de ouders of verzorgers in 1992 gezamenlijk meer aan be lastbaar inkomen hebben gehad dan het zoge naamde ’norminkomen’ voor dat jaar. Voor 1992 lag dat op 35.000,- per jaar. Die eigen bijdra ge geldt overigens alleen voor het vervoer van leerlingen naar het basisonderwijs en het l.o.m.- en m.l.k.-onderwijs. Voor de ouders van leerlingen die deze scholen bezoeken geldt bovendien, dat -als de afstand van huis naar school (enkel de heenreis) 20 kilome ter of meer bedraagt-, dan wordt rekening gehou den met de draagkracht van de ouders. Overigens is het wel zo, dat als u voor uw kind een beroep kunt doen op de normale studiefinan ciering, de eventueel toe te kennen studiebijdrage (voor wat betreft het onderdeel reiskosten) in -© mindering zal worden gebracht. De formulieren voor de gebruikelijke studiefinciering (tegemoet koming studiekosten voor leerlingen tot 18 jaar en de zogenaamde WSF-18 voor leerlingen van 18 jaar en ouder) kunt u op school krijgen. Degenen die reeds een formulier ontvangen heb ben voor een aanvraag in het kader van de ver goedingsregeling voor leerlingenvervoer, die moeten in elk geval vóór 15 juni het aanvraagfor mulier bij de afdeling onderwijs en welzijn van de gemeente ingeleverd hebben. Ouders die geen formulier gekregen hebben en toch in aanmer king denken te komen, kunne op werkdagen tus sen 9.00 uur en 12.00 uur een formulier aanvra gen bij de afdeling onderwijs en welzijn van de gemeente Oisterwijk, de Lind 44, tel. 04242- 91311 toestel 245 (mevrouw M. Post-van de Hoek). Ook zij moeten dat formulier voor 15 juni a.s. ingeleverd hebben. Levert u te laat in, dan komt u -uitgezonderd in noodgevallen-, niet in aanmerking voor een bij drage in het kader van de gemeentelijke regeling voor het leerlingenvervoer. De besturen van de gemeenten Oisterwijk en Moergestel hebben met ingang van 1 mei 1993 tot een gemeenschappelijke regeling besloten waarin is bepaald dat de afdeling onderwijs en welzijn van de gemeente Oisterwijk voor beide gemeenten de taken op het terrein van het onder wijs zal verzorgen. Voor telefonische of monde linge informatie kunnen de ouders op werkdagen tussen 09.00 uur en 12.00 uur contact opnemen met de afdeling onderwijs en welzijn van de ge meente Oisterwijk, de Lind 44, telefoon 04242- 91311. Het is de bedoeling dat de gemeente u zo spoe dig mogelijk, doch uiterlijk half juli laat weten of en zo ja op welke manier u in aanmerking komt voor een bijdrage op basis van de gemeentelijke regeling. Wederom zal er dit jaar weer ’t Gessels Weekend plaatsvinden. Dit festijn, georganiseerd door de plaatselijke carnavalsverenigingen en de horeca, vindt plaats op 25 en 26 juni a.s.. Op zaterdag avond een optreden van Koos Alberts met me dewerking van de band Enterprise. Op zater dagavond is de entree 10,-, in de voorverkoop 7,50. De kaarten zijn verkrijgbaar bij alle horecagele genheden, kadoboetiek Carola en groentehal Crisje. Op zondagmiddag een optreden van de band Boemerang en een kindermiddag. De entree is gratis. Dit alles vindt plaats op het St. Jansplein. Een eventuele opbrengst van dit jaarlijks terug kerend evenement komt ten bate van de organi satie Openbaar Carnaval. De wandelavondvierdaagse £1 wordt dit jaar gelopen van *4 dinsdag 31 mei tot en met vrijdag 3 juni. Men kan zich nu opgeven tot en met 30 mei elke avond tus- J sen 18.00 uur en 21.00 uur op de volgende adressen: - Krijtestraat 17; - De Stappert 49; - Griete Veldeke 6; - De Hoefkens 39. Op elk adres kunnen ook groepen ingeschreven worden, (een groep bestaat minimaal uit 10 personen). Het inschrijfgeld bedraagt ƒ5,- per persoon en als men zich dinsdag 31 mei aan de start opgeeft zijn de kosten 6,- per persoon. De start is de eerste 3 avonden steeds om 198.00 uur en op vrijdag 3 juni, voor de 15 kilometer wandelaars om 17.30 uur, de 10 kilometer wan delaars om 18.00 uur en de 5 kilometer wande laars om 18.30 uur. De organisatie heeft weer een aantal mooie rou tes uitgezet, en er is ook weer een kans voor iets lekkers tijdens de wandelingen, maar dit lekkers is dan wel alleen voor de betalende wandelaars en de organisatie hoopt dat diegene die niet bereid is om startgeld te betalen ook zo sportief zal zijn geen versnaperingen aan te nemen, dit geldt zo wel voor kinderen als volwassenen. Wij hopen dat het weer een paar mooie wandel- avonden worden en de vrijdagavond weer heel gezellig op het St. Jansplein. Wilt U meer informatie, tel. 04243-2207 (tussen 18.00 uur en 21.00 uur). mee aan in de kantine en worden andere elftal len aangemoedigd. Echte clubmensen en vaste kern van Audacia dit elftal van ’veteranen’. De voetbalkunde hoef je ze niet meer bij te brengen, getuige het weer eens behaalde kampioenschap. Helaas mocht de betreurde André Plourn dit niet meer meemaken. Programma zaterdag 28 mei Aanwezig: Audacia E2 op toernooi bij LSV8.00 Audacia E3 op toernooi bij LSV8.15 Audacia F1 op toernooi bij Hieronymus 10.45 Audacia F2 op toernooi bij LSV11.45 Audacia F3 op toernooi bij LSV12.00 Programma zaterdag 28 mei: Audacia Al op toernooi bij WSJ Bovenstaande toemooine zij de laatste en tevens het einde van het voetbalseizoen. Een ietwat be wogen maar ook een lang seizoen. Ook een sei zoen met toch verschillende kampioenen. Alleen jammer voor de BI die de beslissingswedstrijd te gen SVG met 3-1 verloren. Kampioenen, nogmaals van harte proficiat! Vrijwilligers bedankt voor jullie inzet en aan al lemaal een prettige vakantie en tot ergens in augustus! Uitslag: Recr. Elshout 1 - Roefl9-5 De laatste wedstrijden van de veldkompetitie worden a.s. weekend gespeeld. 26 mei: Welpen: GHV - Roef! Vertrek 17.45 uur. Deze dag géén training voor de Welpen. 28 mei: 10.00 MAA: Roef! - Elshout 10.00 JAA: Roef! - Avanti 10.50 JAQB: Roef. - Were Di 29 mei: 13.00 DJB: Rhelico - Roef! Volgend weekend 4 juni toernooi in Etten-Leur voor alle jeugdteams. Nederlagentoernooi start op 1 juni MMrr

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 7