I B L Hertog Jan bestaat 25 jaar KETELAARS Ad van den Boer Aphrodite n Oogmerk Opticien. Naamgeving sociaal- cultureel centrum Drie jubilarissen van het eerste uur Uitgebreid feestprogramma bis Wilt u meedoen? a w en 3- Scharen-Messenslijperij Uitzending donderdag 26 mei 19.00 uur Graafschap Megenstraat 10, Oisterwijk Telefoon 04242-16833 R.K. Basisschool Hertog Jan aan de Duyvekotstraat viert haar 25-jarig bestaan. Zij doet dit met een gevarieerd programma in een feestweek die een aanvang neemt op vrijdag 10 juni met een ’officiële’ dag met eucha ristieviering en receptie en eindigt op donderdag 16 juni met een ’avon- turendag’. Daartussen is er op de zaterdag een musical in Den Boogaard, is de maandag een optocht-, de dinsdag een reis- en de woensdag en crea tieve dag. Nieuwbouwschool Zondag 29 mei 11.04-13.00 u. MTV Radio 87.6 Mhz. ;n 5! B innenbort in uw brievenbus wt-W® w.. minrnt ■>nm vam Jiiwm hl Huidverzorgingsinstituut /üzWAl! Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) Naam Hal p Huidverzorgingsinstituut Bevrijdingsoptocht 1994 Dat kan natuurlijk!!! Schoolstraat 5 1 MOERGESTEL Tel 04243 -1474 T Onderwijs Jubilarissen Etalage-wedstrijd TIVOLISTRAAT 75 TELEFOON 013 - 434907 TILBURG NA 12 ik* De zilveren jubilarissen. V.l.n.r. Frans van Hest, Mathé Rijnen en Désirée Hoonden. Naam: AvdW. Adres: Woonplaats: T elefoonnummer Nieuwe naam sociaal-cultureel centrum: Toelichting: fi I® I Deze TV-uitzending wordt herhaald op zondag 29 mei om 13.00 uur ÉN op donderdag 2 juni om 19.00 uur!!! De school kent drie leerkrachten van het eerste uur: Désirée Hoondert, Frans van Hest en Ma thé Rijnen, die dus ook een zilveren jubileum hebben. ’Moergestel-Nieuws’ had een gesprek met hen om de school een beetje te karakte riseren. Reeds in 1964 was de school ingetekend in het bestemmingsplan ’Klein-Bungalowpark’. Het Het voormalige schoolgebouw aan de Prinses Margrietstraat is verbouwd tot een sociaal-cultu reel centrum. Het gebouw is eind maart opgele verd. Er wordt nu nog een en ander afgewerkt. Koninginnedag Jaarmarkt 1994 Sport Lokono ’Wè zut zèn?’ (zie artikel elders in deze krant) Burgemeester ter Veer onderscheiden Live vanuit de studio: Bevrijdingsfeest Durpsfist 1994 Projekt Colonia Pirai Expositie Kees Ketelaars Natuur met Gerard Knijpers f OOGMERK OPTICIEN Waarborg voor Oogzorg r ij ibi. p U kunt bovenstaande antwoordstrook voor 1 juni ingevuld opsturen naar: het gemeente bestuur van Moergestel, t.a.v. John Elzinga, sector Bewonerszaken, Raadhuisstraat 21, Moergestel Het gemeentebestuur van Moergestel. dat door iedere inwoner van Moergestel kan wor den gebruikt. Het centrum wordt in ieder geval gebruikt voor peuterspeelzaal, kinderopvang, ontmoeting voor ouderen en jongeren. Verder krijgt het maatschappelijk werk hier een kantoor, en komt er een dependance van de Mu ziekschool. Het is de bedoeling dat na de vakantie het cen trum officieel wordt geopend. Dit zal dan gebeu ren met een feestelijk tintje. Er is nog geen da tum voor de opening bekend. We denken zelf aan een zondag in september. Het centrum heeft nu nog geen naam. Het ge meentebestuur verzoekt daarom aan de bevol king van Moergestel om ideeën over een naam voor dit centrum kenbaar te maken. Alle se rieuze suggesties zijn welkom. U wordt verzocht om uw suggesties voor een naam voor dit centrum via onderstaande ant woordstrook aan ons kenbaar te maken. Liefst met een toelichting op de door u gekozen naam. was te voorzien dat door de expansie van Moer gestel er behoefte zou komen aan een derde school. Zo werd Hertog Jan in 1969 gerealiseerd. In één adem noemen de jubilarissen de hal van de school als het meest karakteristieke van Her tog Jan. Dit werd duidelijk ondervonden toen wegens lokaaltekort de hal twee jaar onttrokken is geweest aan gemeenschappenjke doeleinden. De hal bevordert gemeenschapszin en stimuleert de creativiteit. Kinderen leren zich vrij te bewe gen en op te treden in grote groepen. De hal leent zich uitstekend voor gemeenschappelijke vierin gen. Frans is er in getrouwd door pastoor Müs- kens en kinderen van Mathé zijn er gedoopt. De jubilarissen herinneren zich nog goed dat bij de officiële opening van de school door de kinderen een musical ’Bah September’ werd opgevoerd met medewerking van de bekende Tilburgse te nor Kees Staps en de helaas veel te vroeg gestor ven Wim van Elderen aan de drums. I Vorige week hebt u al kunnen lezen over de plan nen van het comité ’50 Jaar bevrijding Moer gestel’. Een van die plannen is het organiseren van een Bevrijdingsoptocht op zondag 30 okto ber a.s. De afgelopen week is een groot aantal uitnodigin gen de deur uitgegaan naar verenigingen, groe peringen en individuelen met de vraag of zij in teresse hebben om aan deze optocht deel te nemen. Uiteraard is de lijst met namen van personen die de organisatiecommissie had, niet com pleet, en zullen er onder u best mensen zijn die ook deel willen nemen. Wanneer u even kontakt opneemt met Eddie Hurkmans, Hogenackerstraat 1, Telefoon 2135, dan kunt u alsnog meer informatie krijgen. Ideeën zijn welkom.deelnemers zijn welkom. Kortom, we willen er, bij voldoende deelname, graag een mooie optocht van maken. Voor diegenen die zich reeds hebben aange meld of zich nog gaan aanmelden: op dinsdag 31 mei is er om 20.30 uur een bijeenkomst in ’Den Boogaard’. Op deze avond is iedereen die aan deze optocht wil meedoen, of er meer van wil weten, van harte welkom!!! De leerlingen van de Hertog Jan zijn een gemid delde doorsnee van de Moergestelse bevolking zonder problematische groepen. Alleen op indi vidueel niveau doet zich, net als overal elders, wel eens wat voor. Voor de dagelijkse gang van zaken in de klas bevindt de school zich steeds in rustig vaarwater. De leerkrachten merken dat de kin deren steeds graag naar school gaan. Belastend worden wel ervaren de steeds wisselende omstan digheden (financieel en organisatorisch), die door overheden worden opgelegd (Ministerie van On derwijs: ’circulairefabriek’). Zo is er geen ruimte meer voor vakleerkrachten en onlangs is ook de conciërge verdwenen. De leerkrachten vormen een ’team’, dat iedere dinsdag vergadert en zich met deze problemen en de gang van zaken op de school bezig houdt. Het hoofd van de school, Paul van Oosterhout, participeert gelijkwaardig mee in het team. Alleen wanneer er uiteindelij ke besfissingen moeten worden genomen doet hij dat. Als een goede verandering in het onderwijs wordt de integratie van het kleuteronderwijs ervaren. FRANS VAN HEST had er vijf jaren Moer gestel opzitten op de toenmalige St. Jozefschool toen hij de baan op de Hertog Jan aanvaardde. Frans is gehuwd en woont in Berkel-Enschot. Hij zou ook best wel in Moergestel willen wonen, doch heeft er geen enkel bezwaar tegen om de af stand (ook per fiets) dagelijks te overbruggen. Hij heeft nu 35 leerlingen, een combinatie van groep 6 en 7. De lokalen worden wat eng tegenwoordig met het moderne meubilair en hulpmiddelen (on der andere computers), vindt hij. Hij gaat overi gens iedere dag met plezier naar zijn werk en ziet zijn pensioen wel halen op deze school. Frans is de ’tekenaar’ van de school. DÉSIRÉE HOONDERT kwam na tweeënhalf jaar (2e) Jan Ligthartschool Tilburg naar Moer gestel, is ongehuwd en woont nog steeds in Til- burg. Zij heeft groep 3 en na een ziekteperiode het is de bedoeling dat dit een centrum wordt, is zij nu weer op halve kracht werkzaam en hoopt J— J--J-- na verloop van tijd zich weer volledig te kunnen inzetten. Désirée is het ’muzikale brein’ van de school. MATHÉ RIJNEN zag na drie jaar Kaatsheuvel de kans schoon om in zijn geboortedorp Moer gestel een stek te vinden. Mathé is gehuwd, heeft drie kinderen en woont uiteraard in Moergestel. Hij heeft groep acht onder zijn hoede en is spe ciaal belast om kontakten te onderhouden met het onderwijs na de basisschool, ten einde ouders goed te adviseren over de voortzetting van het on derwijs voor hun kinderen. Mathé is ’sportfa- naat’, wat de school ten goede komt en wat hij ook aanwendt in zijn vrije tijd (onder ander hockey-training bij Were-Di). Ter gelegenheid van het jublieum is er voor de jeugd van Moergestel een etalage-wedstrijd. Dit houdt in dat er in 25 etalages een affiche komt te hangen, waarin een letter verborgen zit. Alle 25 letters tesamen vormen een titel van een sprook je. Onder de goede inzenders worden prijzen geloot. V- k Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst j Uitgave en redaktieBuro '76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond oer Brillen Contactlenzen Uitzending gemaakt door Peter van de Wouw, Comé Schoenmaker en John Steijger.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 1