I I Meimaand dierentuinmaand 1994 Bridgeclub Moergestel Feestprogramma Harmonie St. Willibrordus Diessen 100 jaar 12, 13, 14 en 15 mei 1994 Micro-triathlon Het is 28 mei, voordat u het weet Jubileumbazar voor Hogar San Pedro 1894 Uitnodiging Zondag 15 mei: Zaterdag 14 mei: Donderdag 12 mei (Hemelvaartsdag): 10.15 uur: Openluchtmis, muzikaal opgeluisterd door de harmonie en aansluitend een optreden van de eigen drumband. d LdJjJ u s Vrijdag 13 mei: A KPJ-Kring-Tilburg .,4 - 28 mei te Oisterwijk 04243-1471. bi- in- ts. se lo- ke >g- □d en rat iet en rer la- culaire gnezelact van de Verschrikkelijke Men- dozies en als klapper de populaire schlagerzanger Dennie Christian. Het bridgeseizoen 1993-’94 is bijna ten einde. De uitslag van de laatste competitieronde is als volgt: A-lijn: 1. Dhr. en Mevr. Lelie; 2. Dhr. en Mevr. Struycken. B-lijn: 1. Mevr. Roosen en Dhr. Drubbel; 2. Dhr. en Mevr. Schellekens. C-lijn: 1Mevr. Fouchier en Mevr, de Zwart; 2. Mevr. Nieuwesteeg en Mevr, van der Vorst. Bestuur en leden nodigen bridge-liefhebbers uit om kennis te komen maken met onze bridge-avonden op donderdag in ’Den Boogaard’ vanaf 19 mei tot en met 30 ju ni. We beginnen om 19.30 uur. Stoelengeld 1,- per persoon. 18.30 uur: Een oorverdovend optreden van slag- werkgroep ’Slagerij van Kampen’ waarna de swingende loopgroep ’Ekiepaniek’ tijdens het happy hour. 20.30 uur: Disco-avond met radio Fantasy en ei gentijdse muziek van the one and only pretband ’Jeuk’. Voor de kinderen: donderdag 12 en zondag 15 mei gratis ponyrijden, ritje met huifkar en groot springkussen. ist :er ti- tal ud op ag H. iet >m en De in- tn- 'er :u- 5T- en 'er te ik. ag is »r De :n. ie. ht er dd :a- 11.15 uur: Frühshoppen met Egerlandermuziek van ’Die Edelweisskapelle’ uit Bergeyk. Vanaf 13.30 uur: Doorlopende show van mu ziekkorpsen uit Vessem, Wintelre, Middelbeers, Hoogeloon (Showkorps St. Joris), Hooge Mier de, Alphen en Hilvarenbeek. 13.00-16.00 uur: Kindermiddag voor alle kinde ren van basisschool Diessen en Haghorst m.m.v. Poppentejater De Ploeg, kreatief knutselen met MikMak, spelcircuit van Jong Nederland en sa men de middag muzikaal afsluiten met het leer lingenorkest. 16.15 uur: De harmonie uit Diessen trekt door Haghorst en Baarschot. 20.30 uur: Muziek- en dansavond in de tent met de alomgeliefde band Tune Special, een specta- Alle evenementen vinden plaats in en rondom de grote feesttent op de Gildeweide te Diessen. Toe gang gratis!!! 11.45-12.45 uur: Officiële opening en koffiecon cert door de harmonie met optreden van de ma- joretten. Vanaf 13.00 uur: Doorlopende show met optre dens van muziekkorpsen uit Oirschot, Eersel, Poppel, Oisterwijk (Showband Taxandria), Han del, Tilburg en Bladel. 18.15-18.45 uur: Optreden van looporkest ’Vin ger in de Pils’ en de landing van parachutisten op de Gildeweide. 20.30 uur: Beierse avond met medewerking van de geweldige groep ’Herzogenwalder Blasmu- sik’. De Nederlandse Vereniging van Dierentuinen (NVD) voert ook dit jaar een voorjaarsactie on der het motto: ’Meimaand Dierentuinmaand’. Dierentuinliefhebbers die in de maand mei één van de negen NVD- dierentuinen bezoeken, ont vangen -zolang de voorraad strekt- een gratis exemplaar van het speciaal voor deze gelegenheid uitgegeven blad ’Zoo naar 2000’. In deze fraai geïllustreerde uitgave wordt uitge breid aandacht besteed aan de meest recente ont wikkelingen binnen de moderne dierentuinwe reld, aan nieuwe ontwerpen en projekten en met name aan het behoud van bedreigde diersoorten. Het is dan ook geen toeval dat het thema van de ze uitgave ’jong leven’ is geworden. De dierentuinen laten zien op welke wijze zij (inter-)nationaal samenwerken in gecoördineer- de fokprogramma’s voor tal van dieren, de pro blemen die zich daarbij voor kunnen doen en de resultaten van alle inspanningen. In beknopte bijdragen geven ’de tuinen’ boven dien een beeld van wat de bezoekers dit jaar in iedere tuin afzonderlijk aan jong leven kunnen tegenkomen. Ieder geeft een eigen invul ling an het thema, zoals ook ieder tuin qua pu- bliekspresentatie kiest voor een eigen stijl. Om die verschillen te kunnen ervaren, maar ook om de samenwerking te onderstrepen, stimuleren de negen vooraanstaande dierentuinen het weder zijds bezoek: in 1994 geven ze een aantrekkelij ke (groeps-)korting aan eikaars abonnementhou ders! Bij de Nederlandse Vereniging van Dierentuinen zijn aangesloten: Apenheul, Apeldoorn; Artis, Amsterdan; Avifauna, Alphen a/d/ Rijn; Bur gers’ Dierenpark, Arnhem; Dierpark Amers foort; Diergaarde Blijdorp, Rotterdam; Noorder Dierenpark, Emmen; Ouwehands Dierenpark, Rhenen en Safaripark Beekse Bergen te Hilva renbeek. er ook een aantal zaken waarvoor wij oor, oog noch aandacht hebben. Bijvoorbeeld voor de arme sloebers in Hogar San Pedro waarvoor de Protestante gemeente van Oisterwijk en omstreken op 28 mei een groot scheepse Bazar organiseert. Want bijna niemand laat iets van zich horen. Vandaar ons beroep op U, om nog eens goed rond te kijken op zolder, in de garage of in de berging, of er iets nog staat te staan, wat u kunt missen voor de jubileum Bazar voor de bewoners van Hogar San Pedro. U kunt dan uw eigen er gernis, dat die troep er nog steeds staat, omzet ten in levensvreugde voor anderen, die bijna nog minder dan niets bezitten. Wat voor u ’troep’ is, is voor hen waarover zij tot nu toe slechts konden dromen. Natuurlijk sturen wij uw troep niet op naar de bewoners van Hogar San Pedro. Wij ver kopen dat weer op de Bazar op 28 mei. Zo doende. Een telefoontje met G. Kuijper, tel. 04243-1440, St. Janshof 6, Moergestel en de spullen voor onze Bazar worden gratis bij u thuis gehaald. Vanaf 13.00 uur: Ontvangst van de senioren in de grote feesttent voor een gezellige middag met optredens van het Regionaal Seniorenorkest, Nol van Roessel, de volksdansgroep MBVO (Meer Bewegen voor Ouderen) en de Wijchense Jantje Koopmans. 19.00 uur: Iedereen is welkom op de receptie met sfeervolle muziek van David Livingstone Jazz messengers. 21.00 uur: Grote feestavond m.m.v. Jackie Rain Mister Showband met zang van Sylvana en. surprise-act! MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 11 MEI 1994 16 PAGINA 7 Het is alweer week 17 als u dit leest, de tijd gaat sneller dan wij denken, vooral voor ons Neder landers. Want wat hebben wij een afwisseling, in wat wij noemen het leven van alle dag. Wij be hoeven ons geen moment te vervelen, want er is altijd wel iemand of iets, dat ons bezighoudt. Allemaal schijnen wij tijd te kort te komen, de KPJ Kring Tilburg organiseert een Micro- Triathlon op zondag 29 mei aan de Hoge Wal in Goirle (tegenover het Elisabeth-ziekenhuis). Het begint rond 10.30 uur. Zowel KPJ-leden als in troducés mogen meedoen. Het inschrijfgeld be draagt: 2,50 per persoon. Deelnemende koppels (2 dames of 2 heren) kun nen zich inschrijven in de categorieën: - aspiranten (jongens/meisjes); - senioren (he- ren/dames). De onderdelen zijn: ATB fietsen; lopen, kanoën. !;-A- Hoewel de beer nog niet geschoten is en de huid dis nog niet verdeeld kan worden, wijzen de voortekenen erop dat deze bazar een groot suc ces gaat worden. Na een trage start komt de goederenstroom nu los. Onze hartelijke dank aan de gulle gevers. We kunnen echter nog wel wat gebruiken om het bedrag van 12.000 gulden, de kosten van een nieuwe electrische installatie voor Hogar San Pe dro en Peru, goed in het vizier te krijgen. Heeft u dus nog ergens bruikbare spullen staan die u kunt missen, bel ons dan en wij halen ze op. Noteer alvast de datum van deze gezellige bazar. Vanaf 10.00 uur bent u op 28 mei welkom in ’De Voorhof, Kerkstraat 64 te Oisterwijk. Contactadres Moergestel: G. Kuijper, 04243-1440

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 7