Physique! I I g Trollarië op de Hertog Jan Info: 3459 ';i Aphrodite r g E I E Ouderenreis 1994 In Memoriam Moergestels Gregoriaans Koor in De Biest Wordt het proppen deze zomer of trekt u het moeiteloos aan? Gemeentehuis gesloten! Geslaagd! WOENSDAG 11 ME11994 - 19e Jaargang - Nr. 811 Wij helpen u op weg! Zondag 15 mei 11.04-13.00 u. Huidverzorgingsinstituut ft Marieke van der Zanden Volop mogelijkheden: elke ochtend, elke avond... Hemelvaartsdag Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 04243 - 1474 Kom trainen bij h Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V G.Z.) [jjl 12e Wandel avondvierdaagse van 31 mei t/m 3 juni gehoord. Ze fluisteren ook allerlei vreemde namen en praten over het land Trollarië. Wat is er toch aan de hand? 1 fa Er dwalen de laatste tijd vreemde figuren door de Hertog Janschool. Ze sjouwen rond met lange kokers en grote dozen. Ze maken aparte kleren, dragen zelfgemaakte pruiken en zingen liedjes die nog nooit iemand heeft TELEFOON 013-434907 TILBURG TIVOLISTRAAT 75 Inzendingen ’Wè zut zèn?’ I In de week van Hemelvaart is het ge meentehuis naast donderdag 12 mei 1994, Hemelvaartsdag, ook niet bereik baar op vrijdag 13 mei 1994. Zo’n tussenliggende dag naar het wee keinde toe wordt ook wel brugdag ge noemd. Het gemeentebestuur heeft de ze vrijdag eveneens aangewezen als ver plichte verlofdag. Zondag 15 mei a.s. verzorgt het M.G.K. de ge zongen liturgie tijdens de hoogmis om 10.00 uur in de parochiekerk van Biest- Houtakker. De wisselende gezangen worden vanzelfsprekend gezongen volgens de Gregoriaanse Liturgie. De vaste gezangen zijn van de Missa Duarum Vo- cum van de Italiaanse componist Palestrina. Het M.G.K., dat vorig jaar zijn 120-jarig bestaan vierde, is een exclusief mannenkoor dat momen teel 16 leden telt. Dat exclusief mannelijke heeft niets met discriminatie te maken. Omdat het Gregoriaans van oorsprong een typische monni kenliturgie is komt het ook met mannenstemmen het best tot zijn recht. Het M.G.K. heeft in zijn 10-jarig bestaan, onder leiding van zijn dirigent Cas van Houtert, een goede reputatie opgebouwd en heeft zich laten horen op vele plaatsen in binnen- en buitenland. Maar het M.G.K. is meer dan alleen een koor. Het is ook een vriendenkring die ieder jaar meer dere malen wel iets uitbundigs te vieren heeft. Bij die gelegenheden zijn onze dames ook altijd van de partij, zoals zij ons trouwens ook altijd in gro ten getale volgens als we ergens op moeten tre den. Toch heeft ook het M.G.K. een probleem: het maakt zich wat zorgen voor de toekomst. Zoals bij veel koren doet ook bij het M.G.K. de vergrij zing zich voelen. Daar is eigenlijk maar één oplossing voor: nieuwe, en liefst wat jongere le den. Het moet toch mogelijk zijn, zeker nu het Gregoriaans juist de laatste tijd weer zo in de be langstelling staat, dat ook in Moergestel zich wat jongere mannen tot deze liturgische zang aange trokken voelen? Je hoeft er echt geen geoefende Afgelopen weekend hebben wij met zeer velen afscheid moeten nemen van een van onze voetbalsters, Marieke van der Zanden. Het droeve en onverwachte bericht is in vele harten diep ingeslagen, ook bij on ze voetbalvereniging en in het bijzonder bij haar medespeelsters. Marieke was iemand die goed kon sco ren, en niet alleen tijdens de wedstrijd. Ook na het sportgebeuren was zij de gangmaakster van het plezier. Zij was spontaan en vriendelijk en daar door wist zij er altijd de goede teamgeest in te houden, ook na een verlies. Het verlies van Marieke zal ons altijd bijblijven en het waarom zullen wij ons steeds blijven afvragen. Wij zullen haar blijven herinneren zoals zij was, met altijd een grap en een glim lach. Wij zullen, ook al is het moeilijk, verder gaan zoals Marieke dat gewild zou heb ben. Het verlies is groot voor ons, maar nog groter voor haar ouders, broers en zus je, die wij dan ook vanaf deze plaats veel sterkte en kracht toewensen om dit grote verlies te kunnen verwerken. Namens bestuur en leden van voetbalvereniging S.V.S.O.S. A.A. Wijten, voorzitter Ja, dat kun je wel zeggen. Want door de gewel dige inzet van zoveel mensen en zoveel gulle ge vers heeft de collecte ’Sport Voor Gehandicap ten’ het mooie bedrag van maar liefst 2.977,30 opgebracht. Dit is echt een record, want het is ruim 500,- meer dan in 1993. Iedereen heel har- telijk dank hiervoor. Mag ik volgend jaar weer op u rekenen? Riet van Cuyk jl I tuivi wi cui yn lyon umuui Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur, advertenties tot en met zondagavond Voor de 12e Wandelavondvierdaagse in Moer gestel, die gelopen wordt van dinsdag 31 mei t/m vrijdag 3 juni, kan men weer inschrijven voor de 5,10 en 15 km. De inschrijfperiode is van 24 mei t/m 30 mei elke avond tussen 18.00 en 21.00 uur op de volgende adressen: Krijtestraat 17, Griete Veldeke 6, De Stappert 49 en De Hoefkens 39. Ook voor groepen kan men op elk adres terecht. Een groep bestaat uit minimaal 10 personen. Het inschrijfgeld bedraagt 5,- p.p. Bij de start bedraagt het inschrijfgeld ƒ6,-. Deze verhoging is noodzakelijk i.v.m. hogere afdracht aan de NWB en de toenemende kosten. I.v.m. het afhalen door diverse muziekgezel schappen zijn de starttijden op vrijdag gewij zigd. De 15 km-wandelaars vertrekken om 17.30 uur; de 10 km-wandelaars om 18.00 uur en de 5 km-wandelaars om 18.30 uur. Wilt u meer informatie? Bel dan 2207. Stichting Wandelavondvierdaagse Moergestel Wel, in het begin van het schooljaar hadden ze het in groep acht over de viering van het zilveren feest van de school, op 10 juni. Ze wilden deze keer iets heel aparts doen en praatten daarover met Sandra van Strijdhoven, een van de stagiai res van de lerarenopleiding. Die vond dat heel interessant, want zij is graag bezig met de creatieve vakken - speciaal met mu ziek - en zocht juist naar een mogelijkheid om dat in een eindexamenopdracht te verwerken. En zo ontstond, op voorstel van Sandra, een grandioos idee: We gaan zelf, als groep, een to tale musical maken, met alles erop en eraan en bij het vijfentwintigjarig bestaan wordt hij op gevoerd! Meester Mathé vond het een fantastisch project, maar hij wilde het ook nog wel even hebben over zaken als leerprogramma, schoolkeuzes, citotoet- sen en dergelijke. Daarom werd er in de eerste maanden slechts met tussenpozen gewerkt aan het verzinnen van het verhaal, het bedenken van de toneelrollen en de eerste opzet van de muziek. Toevallig was Hertog Jan in december aan de beurt om de Kerstviering voor de bejaarden in ’Den Boogaard’ te verzorgen en dat was meteen een prima kans om wat extra musicalervaring op te doen. De uitvoering van ’Een onverwachte Kerst-In’ werd een groot succes en bleek een ste vig duwtje in de rug om verder te werken aan de eigen creatie: ’Trollarië’. Dat was overigens geen kleinigheid! Een heel nieuw verhaal verzinnen, met span nende gebeurtenissen en interessante types is niet niks en bovendien moeten de figuren goed in het stuk passen en dient bijna alles zich op dezelfde plek af te spelen. Toen de toneelrollen waren uitgeschreven, wer den door de hele groep de teksten voor de lied jes bedacht. Dat is een werk van veel schrappen, opnieuw doen en verbeteren. Het meest verrassende van het hele project is wel dat ook de muziek door de jongens en meisjes zelf is gecomponeerd. Dat is een uniek en moei lijk karwei. Met behulp van o.a. xylofoons en van de gitaar van Sandra worden thema’s, loopjes en akkoor den uitgeprobeerd en samengesteld tot goed lo pende, muzikale zinnen en melodieën. Slagwerk en andere instrumenten maken er dan een voller en welluidender geheel van. De laatste weken is het project natuurlijk in een stroomversnelling geraaikt: Naast het lokaal van groep acht lijkt de gang wel een toneelatelier, waar driftig wordt geknutseld, gelijmd en ge schilderd aan kasteelmuren, paleispoorten en dat soort van dingen. In de handwerklessen worden de kostuums, de pruiken en verdere attributen ontworpen en uit gevoerd en groep zeven is uitgenodigd om extra versterking te bieden bij het zingen en in de ach- tergrondkoren. Het is een prachtig totaalproject, waarin een hele groep, zich door het jaar heen, creatief mocht uit leven en dat goed geïntegreerd kon worden bin nen het onderwijs en de jubileumviering. Op 10 juni is de eerste uitvoering tijdens de vie ring in de hal van de Hertog Jan en op zaterdag middag 11 juni wordt Trollarië in ’Den Boo gaard’ opgevoerd voor alle ouders. Dan zullen ook de kinderen van alle andere groepen hun toneelstukjes, dansjes en liedjes nog eens voor het voetlicht brengen. Het wordt ongetwijfeld een groot succes! De ouderenreis 1994 op 3 juni a.s. voert ons dit jaar door het noordelijk deel van België, beter be kend als Belgisch Limburg en de Kempen. Via een mooie route rijden we naar Eksel. Cho colaterie ’Anmadis’ ontvangt ons daar met kof fie en gebak. Daarna leidt ’Den Dikke Bakker’ ons op humoristische wijze door zijn ’fabriek’ en laat ons zien hoe pralines, chocolade sierstukken en -geschenken worden gemaakt. De koffietafel om plm. 12.30 uur krijgt u aange boden in Herselt. ’s-Middags bezoekt u in Zonhoven een likeurfa- briek. Een rondleiding en diavoorstelling laten u zien hoe al dat heerlijks gemaakt wordt. Twee consumpties naar keuze kunnen u overtuigen van de kwaliteit. Aan de fabriek is een winkel verbonden: dus liefhebbers...! In Riethoven (’t Zonneke) krijgt u ter afsluiting een heerlijk diner met aperitief. We vertrekken om 9.00 uur vanaf het St. Jansplein en zijn om plm. 21.00 uur weer thuis na een heerlijke en interessante dag. De kosten bedragen 56,- per persoon, die bij aanmelding moeten worden voldaan. Deelname is mogelijk voor alle Moergestelse in woners vanaf 65 jaar, die nog redelijk ter been zijn: voor echtparen als één van beiden 65 jaar is. Zijn de geplande twee bussen volgeboekt, dan zullen we de meerdere aanmeldingen in reserve houden. Opgave tot uiterlijk 27 mei a.s. bij: Piëta Heij kantsRoot ven 16 Cor SpaninksBurg. Bardoelstraat 44 Cees Jansen Past, van den Boogaardstraat 2 Janus JonkersSchoolstraat 29a 12 Uitzending gemaakt door Peter van de Wouw, Comé Schoenmaker en John Steijger. Nog tot en met zondag 15 mei kunt u uw inzen dingen insturen voor ons spelletje ’Wè zut zèn?’. Oplossingen kunt u, op briefkaart, prentbrief kaart of briefje, sturen naar MTV, Postbus 110, 5066 ZJ Moergestel. zijn. Wij hebben in ons koor mannen die nog nooit een noot gezongen hadden die nu in alle op zichten hun mannetje staan. Waarom zouden an deren het ook niet eens proberen? U bent in elk geval van harte welkom! Wilt u eens kennismaken met het M.G.K.? Mis schien is ons optreden in Biest-Houtakker a.s. zondag een mooie gelegenheid. Voor informatie over het M.G.K. kunt u contact opnemen met de secretaris Jacques Stroucken, tel. 1929.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 1