3e Moergestels Durpsfist f 1095,- in Wie zijn wij? NOUWENS VERHUIZINGEN Bedevaart Wittem Actuele credit-rentetarieven zakelijke rekening-courant Burgemeester J.B.S. ter Veer: Ridder in de Orde van Oranje-Nassau 2e Pinksterdag 23 mei: fggi L 45. w iÉM ME11994 - Transactiekas 1 I 2,00 °/o f 25.000 3,45 °/o ƒ25.000,- 0,05 °/o persoonlijk advies. - 3 maandskern 25.000,- (bonus) luisterrijke 8-daagse reis naar de OPERA in VERONA Inlichtingen en reserveringen: bij Rabobank Moergestel Telefoon 04243-3181 Ook uw spaargeld verdient een Dansgroepen Acht jaar geleden, in 1986, opperde Koos van Elderen het idee om in Gildever- band, dus de drie Moergestelse Gilden St. Catharina; St. Joris en St. Sebasti aan en Barbara hiermede bedoelend, een Durpsfist te organiseren. De Gilde- koppen werden bij elkaar gestoken en begonnen werd met het le Durpsfist op 2e Pinksterdag, 25 mei 1986. Wat eigenlijk niemand durfde denken werd een zeer geslaagd Durpsfist, vooral de kinderen kwamen aan hun trekken. f *5 I tl IA 4 - PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 4 ME11994 Rabobank. Aangenaam 2e Pinksterdag: Haal meer uit uw spaargeld. INTERNATIONALE VERHUISONDERNEMING EN OPSLAG VAN INBOEDELS VERPAKKINGEN OVERZEE RIJKSVERHUIZERS Hoofdstraat 47B- 5091 AB 's-Gravenmoer Telefoon 013 - 670526 - 674796 Het is dit jaar voor de 45ste keer dat de bedevaart uit Tilburg en omstreken naar het bedevaart soord van St. Gerardus te Wittem zal trekken. Wij nodigen u dan ook uit om samen met ons de tocht naar deze heilige te ondernemen op zondag 5 juni a.s. Prijs: Volwassenen: 26,-; Kinderen: f 14,-. Opgave: mevr. Roosen, tel. 2527. vervolg van voorpagina Mr. Houben begon zijn toespraak met te zeggen dat het hem goed deed iemand te mogen onder scheiden die uit het echte ’burgemeestershout’ gesneden was. ’Gewoon begonnen op de werk vloer, bent u een van de weinige burgemeesters, die vanuit een gewone ambtelijke carrière tot het burgemeestersambt is gekomen’, aldus de heer Houben. In het kort doorliep hij vervolgens de loopbaan van de heer Ter Veer, waarbij vooral opviel dat daarin vaak de sociale kant van het ambt werd gekozen. Tn Moergestel bent u altijd een gelukkig mens geweest, en nóg’, aldus de commissaris, ’en Moergestel kent in u een echter ’burgervader’ die zich bij alle dorpse aktiviteiten met plezier laat zien’. In zijn woordje (’Ik zal niet al uw verdiensten op noemen, anders blijft er niets meer over voor het afscheid straks in september’, aldus de heer Hou ben) betrok hij ook uitdrukkelijk mevrouw Ter Veer. ’Ik wil jullie graag samen feliciteren voor de wijze waarop u samen het ambt hebt inge vuld’. Na het opspelden van de medaille en het over handigen van een boeket bloemen aan mevrouw Ter Veer, werd, samen met de aanwezigen, een toast uitgebracht. Burgemeester Ter Veer kreeg daarna zelf de gelegenheid om de aanwezigen toe te spreken en deed dat op wel heel bescheiden wijze. ’Mensen die mij goed kennen’, zei hij, ’weten dat dit ’n slecht moment voor mij is. Ik ben niet zozeer met mezelf bezig, ik speld liever onder scheidingen bij andere mensen op’. ’Nu ik deze onderscheiding toch gekregen heb, deel ik hem graag met mijn gezin, mijn vrouw en kinderen, en met alle mensen met wie ik in het verleden heb samengewerkt en nóg werk’. Tot slot dankte hij zijn gezin voor de mogelijk heden die men hem gegeven heeft. Bij terugkeer op het gemeentehuis van Moer gestel kreeg het gemeentepersoneel de gelegen heid om de heer Ter Veer te feliciteren. Léon Loosveld haalde nog wat kernwoorden uit de toespraak van commissaris Houben en vond dat diens woordkeuze juist was geweest. ’We zijn blij dat we een onderscheiden burgemeester in ons midden hebben. We zijn ermee verguld’, zo zei de heer Loosveld. Noud Smits sprak vervolgens nog ’n kort woord je namens de gemeenteraad. Mevrouw Ter Veer kreeg van beide laatste sprekers eveneens een boeket bloemen, waarbij vooral de kleur van de boeketten nog ’n dankbaar onderwerp van ge sprek bleek. Bufgemeester Ter Veer dankte de aanwezigen en, kijkend naar de medaille op zijn colbert, besloot hij met ’Het doet me toch goed’... M.O. dustrie-dorp Moergestel. Zeer inte ressant om dit te bezichtigen, en waar mogelijk zal door Ad tekst en uitleg worden gegeven. Toegang is gratis. Door de Moergestelse K.V.O. Volksdangroep en de Dansgroep van Gilde St. Sebastiaan uit Zand hoven, België, worden er afwisselend op het St. Jansplein optredens verzorgd. Dus iedereen is van harte welkom, ook aan de Brabantse koffietafel. De Drie Moergestelse Gilden. Het verdere programma van 2e Pinksterdag: 11.00 uur: Gildemis waar iedereen bij wordt uit genodigd; 12.30 uur: Openlucht Brabantse koffietafel op het St. Jansplein, kosten 15,- per persoon, kaarten vanaf 6 mei tot 15 mei verkrijgbaar bij Slijterij de Ko renmaaier, Groentehal Crisje en Jumbo supermarkt. Bij minder goe de weersomstandigheden heeft de Brabantse koffietafel onderdak in partycentrum Den Boogaard; 13.30 uur: Opening van de spellenmiddag tot 18.00 uur. 13.30 uur: Tentoonstelling in Den Boogaard. Dorpsgenoot Ad Wolfs exporteert dan zijn gro te verzameling schoenmakersattribu- ten vanaf 1900. Oude machines, handwerktuigen, schoenen, foto’s, boekhoudingen, enzovoorts. Veel is afkomstig uit onze eigen schoenin- Op het St. Jansplein werden onder toezicht van in Gildekledij gestoken Gildebroeders een 15-tal oude vermakelijkheidsspellen opgesteld, vooral op de jeugd gericht met de bedoeling om hen een pleziertje en goedkope middag te be zorgen. Het was allemaal kwartjeswerk. Vele kinderen maar ook de ouders en belangstel lenden genoten van dit kinderplezier dat zonder winstbedoeling was opgezet, menigmaal hoorde je de kinderen en ook de ouders zeggen, ’veel leuker als de kermis en het kost bijna niks’. Dit jaar worden er weer een 15-tal spellen ge plaatst, zoals: ringsteken, gaaiballen gooien, zwaarkegel, toptafel, biljart (iets nieuws), schuiftafel, grabbelton enzovoorts.©e entree is gratis en meedoen aan de spellen kost nog steeds een kwartje. Dit hebben we vooral te danken aan de verschil lende sponsors (waarvoor onze hartelijke dank), die staan in de 1ste week voor het Durpsfist huis aan huis te bezorgen programmaboekje. Speciaal voor u organiseert De Jong Intra Vakanties deze unieke 8-daagse busreis naar Verona inclusief een bezoek aan twee opera-voorstellingen in de Are na van Verona. Sterren van wereldformaat brengen jaarlijks gedurende de zomermaanden de meest be kende opera's in deze Arena. U zult genieten van Ver- di’s Othello en La Bohème van Puccini. Tegelijkertijd zult u ook enkele excursies maken en dus nog wat meer van Italië zien dan alleen Verona. Een korte reisbeschrijving: De reis naar- en van Italië wordt onderbroken door een overnachting in Zuid-Duitsland. Op de tweede dag van de heenreis brengt u een bezoek aan Milaan. U verblijft in het drie sterrenhotel San Vito in San Vito di Negrar, een dorpje in het Valpolicella-gebied op slechts 8 km. afstand van Verona. Na een uitgebreid bezoek aan de mooie stad Ver ona woont u de voorstelling van Othello bij. Ook Mantova staat op het programma met 's-avonds de uitvoering van La Bo hème in Verona. U bezoekt het toeristisch bekende Garda- meer. Een dagtocht brengt u naar Venetië, waar uw reislei der een uitgebreide stadswandeling met u zal maken. Pas na het diner keert u terug naar San Vito. Tijdens deze reis verblijft u in goede middenklasse hotels in kamers met douche en toilet. Reissom: f 1095,- p.p. toeslag 1-persoonskamer f 125,-. Bij de reissom inbegrepen: reis per luxe tourbus tourist class 7 overnachtingen op basis van halfpension Neder landse reisleiding gedurende de gehele reis genoemde ex cursies entreekaarten Opera zitplaatsen 2° Gradinata. Niet inbegrepen: lunches entreegelden verzeke ringen Vertrekdata: 25 juli en 8 augustus Opstapplaatsen: Breda, Tilburg, Den Bosch, Helmond, Eindhoven, Weert, Roermond, Heerlen Minimum deelname: 25 personen Reisnummer: 9011 gelijk misschien? Hoe dan ook, het verstandigst is om eerst even tc praten met een adviseur van dc Rabobank. Die kent alle, ins en outs van sparen. Op die manier weet u zeker dat u dc beste keus maakt. Kom snel ccns langs. Want de grootste spaar bank van Nederland zit ook vlak bij u in de buurt. Rabobank HU Spaart u voor uw vakantie? Spaart u voor uw oude dag? Of spaart u voor uw kinde ren misschien? Er zijn zo veel redenen om te sparen, maar welke spaarvorm past het beste bij u. Wilt u dc hoogste rente? Wilt u altijd direct over uw spaargeld kunnen beschikken? Of is er ook een combinatie mo- Zo te zien vier gezworen kameraden. Wie zijn het? Op de foto van afgelopen week zagen we Mieke Habraken, De Werft 28.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 5