10 Voorjaarsaanbiedingen Veel spektakel op 30 april in Moergestel Perkplanten Frans van Velthoven Wim Willems Krerkooyen Open Kwekerij ’Kom in de kas’ 475 Potgrond Stekgeraniums Van de Rijt Stijlstoffeerderij 1 e kwaliteit! Op alle verlichtingsartikelen kortingen van Zondag 1 mei tijdens de Jaarmarkt... Programma Koninginnedag 30 april Jie AWctUrhoeJ zoals: isolerende beglazing schilder- en behangwerk 04243 - 15 08 Plafondlampen Tafellampen Staande lampen Hompen pen si on BLOEMISTERIJ 3 halen, 2 betalen! voor Voor al uw: Burg. Bardoelstraat 3 5066 VD Moergestel Telefoon 04243 - 3357 allemaal uit eigen kwekerij, dus.. Schoolstraat 7 - Moergestel - Telefoon 04243 -1245 Schildersbedrijf Een groep van 20 steltenlopers uit België; een ’Oranje-optocht met 400 versierde vervoermiddelen; een ’sterkste man van Moergestel’ wedstrijd; en ’Oranjeloop’ rond de toren; een levende poppenkast; een wagenspel; opstijgen van 4 heteluchtballonnen; oud-hollandse kinderspelletjes en de bingo voor ouderen, vormen de belangrijkste ingrediënten op Koningin nedag 1994. ’De Steltenlopers’ tijdens optocht Dankzij sponsoring is het ’Oranje-comité’ er dit jaar in geslaagd, om de befaamde steltenlopers uit het Belgische Merchtem te contracteren. De groep bestaat uit 20 steltlopers op stelten tot 3 meter hoogte. Een ladder en een behoorlijke zij gevel moeten er aan te pas komen om deze stel ten te beklimmen. De groep zal deelnemen aan de ’Oranje-optocht’, die start na de traditionele oud-hollandse kinderspelletjes. Deze beginnen dit jaar al om 9.30 uur op het Audacia terrein. Drumband en majorettenkorps ’Moergestel’, Harmonie ’Prinses Juliana’ en het straatorkest ’Dinges’ zorgen voor de muzikale omlijsting. Ook dit jaar is er weer een prijs te winnen voor het mooist versierde vervoermiddel. Poppenkast en wagenspel Sterkste man van Moergestel Hete-luchtballonnen Oranjedisco Wegens enorm sukses van voorgaande jaren... per stuk 20 liter per stuk 2.75 4 voor 1 0.00 C, BéCKéHS WATCIKHOEFSTftAAT 1 Teu0HXH3' zz$3 5066 CO tnetrtOESTEL ECHT VAKMANSCHAP BESTAAT NOG sinds /957~| PAGINA 7 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 27 APRIL 1994 22?° 30 tot 50% 12.30 uur: 13.05 uur: 19.00 uur: 20.00 uur: 21.30 uur: 13.00 uur: 13.05 uur: 16.30 uur: 17.00 uur: 18.30 uur: 9.30 uur: 9.30 uur: 10.00 uur: 13.30 uur: 14.00 uur: 14.30 uur: 15.00 uur: Herstoffering van antieke en klassieke meubelen Uitgebreide collectie speciale stalen Gratis prijsopgave - Rootven 33 - Moergestel SCHOOLSTRAAT 31a 5066 EC MOERGESTEL TEL: (04243) 1442 De route van de optocht is Molenstraat, In dustrieweg, Oisterwijkseweg, Rootven, Krij- testraat, Prinses Beatrixstraat, Prinses Ire- nestraat, Rootven en St. Jansplein. We rekenen dit jaar natuurlijk weer op de Moergestelse jeugd met schitterende kleurrij ke vervoermiddelen. Aangekomen op het St. Jansplein is er na een muzikale inleiding van de harmonie en een optre den van de majorettes van drumband ’Moer gestel’, de beurt aan de levende poppenkast van poppentejater ’de Ploeg’ uit Oirschot. Om onge veer 14.00 uur is er een wagenspel (een soort co- medie op een platte wagen) uitgevoerd door to neelgroep ’Trappaf uit Oisterwijk. Voor de eerste keer organiseert dit jaar sport school ’Physique’, samen met het Oranje-comité, een ’Oranje-loop’ rond de toren en een ’Sterkste man van Moergestel’ wedstrijd. Tijdens deze wedstrijd die bestaat uit o.a. ge wichtheffen, boomstam-gooien, armdrukken en niet te verge ten trekkertrekken, strijden een aantal Moer gestel zwaargewichten voor de titel ’Sterkste man van Moergestel’. (Misschien zijn volgend jaar de vrouwen wel aan de beurt.) Dit spektakel begint samen met de loop om 14.30 uur. Tijdens de pauze is er een traktatie voor de jeugd. Als de weersomstandigheden mee willen werken zal ongetwijfeld een van de hoogtepunten zijn, het opstijgen van 4 hete-luchtballonnen vanaf het St. Jansplein. Een ballon is beschikbaar gesteld door de CZ- groep, de andere worden betaald door 12 Moer- gestelnaren, die zelf mee varen. Vanaf ongeveer 18.30 uur worden door de Rabobank beschikbaar gestelde, kleine gas gevulde ballonnen, uitge deeld aan de Moergestelse jeugd. Tegelijk met het opstijgen van de eerste hete-luchtballon, mo gen deze worden losgelaten. Ook hier is weer een wedstrijd aan verbonden. Mocht de windrichting richting kerktoren staan, dan wordt er opgestegen op het terrein bij ’t Draaiboompje. Als door weersomstandigheden niet kan wor den opgestegen, dan wordt er uitgeweken naar 5 mei omstreeks dezelfde tijd. Waar jeugd is mag natuurlijk geen disco ontbre ken. ’s Avonds voor de oudere jeugd en na afloop van ’Sterkste man’, een disco voor de jongeren in Den Boogaard. De toegang is weer gratis. H. Mis met het Moergestelse koor ’Cantante Domino’; Spelletjeswedstrijd op het Audacia-terrein voor de jeugd. Optreden ’Dinges’; Gezellig samen koffie drinken voor ouderen in Den Boogaard. Na de koffie zal er weer een bingo worden gehouden met vele leuke prijzen. Na de bingo gelegenheid tot dansen; 12.00 uur: Opstellen voor de optocht en verkiezing mooist versierde vervoermiddel op het ’Audacia’ terrein; Vertrek optocht vanuit het Audacia terrein met medewerking van: Harmonie ’Prin ses Juliana’, ’de Steltenlopers uit België, Drumband en majorettenkorps Moergestel, ’Dinges’ en hopelijk weer 400 versierde fietsen, bolderkarren, stepsn en andere ver voermiddelen; Aankomst optocht op het St. Jansplein; Aanvang ’Pleingebeuren’ op het St. Jansplein (tot ongeveer 15.00 uur korte optredens van de Steltenlopers.); Optreden Harmonie ’Prinses Juliana’, optreden van ’de Steltenlopers’, optreden ma jorettes van drumband en majorettenkorps ’Moergestel’; Levende poppenkast door poppentejater ’de Ploeg’; Wagenspel ’Playerwater’ gespeeld door Toneelgroep ’Trappaf uit Oisterwijk. (Een co- medie voor iedere leeftijd.) Start ’Oranjeloop’ georganiseerd door sportschool ’Physique’. ’Sterkste man van Moergestel’. Trekkertrekken, boomstam- gooien, armdrukken, ge wichtheffen, vatenheffen enzovoorts, georganiseerd in samenwerking met sportschool ’Physique’; Prijsuitreiking: Versierde fietsen, ’Oranjeloop’, ’Sterkste man van Moergestel’; Kinderdisco in ’Den Boogaard’; Voorbereiding opstijgen hete luchtballonnen. Samenkomst ballonvaarders bij ’de Veer- kens’. Uitdelen kleine luchtballonnen aan de jeugd van Moergestel; Opstijgen 4 hete luchtballonnen. (Afhankelijk van windrichting wordt dit mogelijk ver plaatst naar het terrein bij het ’Draaiboompje’ of naar 5 mei); ’Oranjedisco’ in Den Boogaard; Evalueren met ballonvaarders in de Veerkes, of bij ’t Draaiboompje. (Afhankelijk van de opstijgplaats); Bij slecht weer is er een aangepast programma in Den Boogaard.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 7