Recreatief Badmintonnen Schietwedstrijden om het Zilveren Rad van Sinte Catrien Biljartnieuws PV Over Berg en Dal Uitwissehngsconcert fj Jeugdweekend Harmonie Prinses Juliana S.V. Roef! Honk-, Soft-, Peanutbal :-25 ;-12 115 i en .45 ijd 0-9 0-8 1-3 Ondanks het slechte weer zijn er toch nog ver schillende oefenwedstrijden gespeeld de afgelo pen weken. De komende week begint de kompetitie, de wedstrijden zijn als volgt: wr en '-15 Op 8, 9 en 10 april zijn we met de jeugd van de harmonie op kamp geweest in Helvoirt. Het be gon op vrijdagavond met een fietstocht van an derhalf uur. Blijkbaar kan zo’n fietstocht nooit verlopen zonder lekke banden. Gelukkig was iedereen op tijd aanwezig op Kampeerboerderij De Runsvoort. Nadat iedereen een plekje voor zijn spullen had gevonden, zijn we het bos in ge gaan voor een nachtspel. De bedoeling was om zoveel mogelijk ballonnen door het dicht begroei de bos naar de overkant te brengen, zonder dat Zag het er de eerste zondag wat dreigend uit, toch bleven de weergoden ons goedgezind en konden de schietwedstrijden om het Rad van Sinte Catrien 1994 op de zondagen 10 en 17 april zich in een grote belangstelling verheugen. Grote overwinnaar werd de nog jeugdige gilde- broeder Martijn Vorstenbosch van het St. Jans- gilde uit Oerle, die de trofee het Zilveren Rad met bijbehorend speldje dan ook uit handen van de hoofdman van het Gilde St. Catharina, H. Wolfs, in ontvangst mocht nemen. Verder gingen de voornaamste prijzen naar: 2. Ad Aarts, O.L.Vr. Broederschap Oirschot 3. Wim Hoevenaars, St. Joris Hapert 4. Jan Huybers, St. Joris Stratum 5. Mari van Daelen, St. Ambrosius Baardwijk 6. Leo Schellekens, O.L.Vr. Broederschap Oirschot 7. John Hoevenaars, St. Joris Hapert 8. Kees Segersm H. Sacrament Hulsel 9. Harrie van de Pas, Brigida Netersel 10. M. van de Sande, St. Joris Moergestel De 60-plussers prijzen waren voor: 1. Hein Hendriks, St. Joris Reusel 2. W. Castelijjns, St. Willibrord Casteren 3. Piet Schellekens, O.L.Vr. Broederschap Oirschot 4. Piet Moorman, St. Joris Moergestel Terwijl het schild vanwege het derde lustrum werd gewonnen door: 1. Jos Smetsers, St. Sebastiaan Oirschot 2. Piet Bazelmans, St. Lambertus Veldhoven Rest nog de drie eerste prijzen van de hand boog op doel: 1Erwin van de Sande 2. Jan van Rooij 3. Frans van de Sande allen van het gilde St. Sebastiaan en Barbara uit Moergestel. Al met al een zeer geslaagd festijn. het Samenspel is dit goed voor prijs 18. De laat ste verenigingsprijs gaat naar L. Kennes om 11.16.18 uur. Het concours staat dus bijna 26 mi nuten open. Dit vooral veroorzaakt door de ve le buien en windstoten, die afgelopen zaterdag voorkwamen. Wij vliegen in sektor Oost van Midden-Brabant, hier is de concoursduur 26 mi nuten. In sektor west, die slechts 15 minuten la ter dan onze duiven werden gelost duurt het con cours 45 minuten. V erenigingsuitslag: Th. Colsen 1, 2, 6, 7, 15, 27, 32, 39 (24 mee); L. van de Branden,K 3,4, 5, 8,10,14,23, 29 (16 mee); L. van de Branden,R 11, 16, 25, 37, 38 (15 mee); L. van Boxtel 9, 35 (12 mee); L. Heeffer 12, 19, 26 (7 mee); L. Kennes 13, 21, 30, 36, 41 (25 mee); L. van de Ven 17, 18 (7 mee); J. van Drunen 20, 34 (6 mee); A. Westgeest 22, 24, 28, 31, 40 (32 mee); A. van Hulten 33 (12 mee). Zaterdag 23 april: Hb jun. 11.00: Roef! - Stealers Hb asp. 11.00: Roef! - Ducks HB pup. 10.00: Nuenen - Roef! Sb asp. 11.00: All In - Roef! Peanuts 1 13.00: Roef! - Ducks Peanuts 2 16.00: DVS - Roef! Hb 2 17.00: Roef! - Starlights Zondag 24 april: Sb 1 12.00: Braves - Roef! Sb 2 11.00: Roef! - Knuppelaars Hb 1 is vrij Woensdag 27 april: Recr. 19.00: Red Sox - Roef! We wensen de spelers en coaches veel sukses en plezier in de kompetitie. En als u ook eens wilt zien hoe een spelletje honk- soft- of peanutbal wordt gespeeld, kom dan ge rust eens kijken op onze venden aan het Stok- eind. Vrijdag 15 april vonden de persoonlijke biljart- finales plaats in café ’t Centrum. Bart en Moni que zorgden tijdens deze avond voor de nodige versnaperingen. De strijd op het groene laken ging deze avond om vijf titels in de verschillende klassen. Het talrijk opgekomen publiek werd een goede biljart-avond voorgeschoteld. De eerste finale in de E-poule (gem. tot 1) bracht een gelijkopgaande strijd tussen Theo Scheepens en Jan Rijnen. Jan Rijnen had op het laatst de langste adem en kwam als eerste aan de 30 caramboles. Hiermee werd hij de eerste kampioen van dit jaar. In de D-poule (gem. tussen 1 en 1,5) ging de strijd tussen Jan van Gisbergen en Frans Oer- lemans. Frans had de hele wedstrijd het heft in handen en wist op het laatst met een serie van 7 caram boles definitief zijn titel veilig te stellen. De finale in de C-poule (gem. tussen 1,5 en 2) ging tussen Bart van Gisbergen en Frank Derk- sen. Bart speelde een degelijke partij en bereikte als eerste de benodigde 50 caramboles. Echter Frank liet zien dat hij over de nodige vechtlust beschikt en produceerde in de nabeurt een serie van 13 caramboles. Hiermee was de stand gelijk en kregen we een verlening. Dege nen die in deze verlening als eerste 10 carambo les maakte mocht zich kampioen noemen. Frank begon sterk met 6 caramboles, waarop Bart antwoordde met een serie van 7. Na deze eerste beurt in de verlening was het echter gedaan met Bart en trok Frank de partij defini- fief naar zich toe. De finale in de B-poule (gem. tussen 2 en 3) tus sen Huub Lammers en Ted Verhof gaf van aquit af een regelmatige partij van Huub te zien, ter wijl Ted immer tegen een achterstand moest op boksen. Huub maakte als eerste de 75 carambo les vol en werd daarmee de terechte kampioen. De laatste finale in de A-poule (gem. hoger dan 3) tussen Wim Rijnen en Tini Derksen had ook de climax aan het einde van de partij. Wim be gon sterk maar zag zich tijdens het bandstoten door Tini achterhaald. Tini wist daarna tijdens de laatste 10 driebanders van de partij zijn voor sprong te behouden. Hij werd daarmee wederom weer kampioen. Hierna vond de prijsuitreiking plaats door Bur gemeester Ter Veer, die het een goed en gezel lig evenement vond. De kampioenen op een rijtje: Clubkampioen: café de Klaore, 619.0 punten. A-poule: Tini Derksen: 100 car. in 30 beurten; B-poule: Huub Lammers: 75 car. in 25 beurten; C-poule: Frank Derksen: 60 car. in 23 beurten; D-poule: Frans Oerlemans: 40 car. in 16 brt.; E-poule: Jan Rijnen: 30 car. in 21 beurten. Na de prijsuitreiking werd er nog gezellig nage praat door het talrijk opgekomen publiek, onder het genot van de nodige versnaperingen. Hierbij willen wij een ieder die zich voor dit alles heeft ingezet van harte bedanken. Hopelijk tot een vol gende keer. Zaterdag 2 april waren de weergoden onze dui ven gunstig gezind. Ondanks de slechte weers voorspellingen gedurende de gehele week, waar bij zeer veel regen werd voorspel, werden op za terdag onze duiven bij redelijk weer (een krach tige zuidwesten wind, maar nagenoeg op de ge hele vlieglijn droog) om 11.25 uur in Strombeek in vrijheid gesteld. De eerste duiven vlogen dan ook ruim 100 kilometer per uur. In Moergestel, waar door 11 liefhebbers 141 dui ven werden ingemand, wordt deze keer de eer ste prijs gewonnen door L. Heeffer, die daarmee in het Samenspel Oisterwijk en omstreken op een deelname van 575 duiven prijs 17 wint. In ver gelijking met vorige week, toen er een noord westen wind stond (voordeel Moergestel), wor den nu de vroegste prijzen op de verdere afstan den verdiend. Vooral op de kortere afstanden be paald de wind sterk, waar de eerste prijzen vallen. Bart draait zijn eerste om 12.19.35 uur, goed voor bijna 102 kilometer per uur, terwijl in Moer gestel Arie Westgeest de laatste prijs verdient met een duif gedraaid om 12.26.21 uur, nog ruim 90 kilometer per uur. Verengingsuitslag Strombeek op 2 april 1994: L. Heeffer 1, 3, 5, 8 (10 mee); J. van Hulten 2, 28, 33 (12 mee); L. Kennes 3, 20, 27, 35 (15 mee); L. van de Branden, K 6, 7,16,17,18, 25,29 (16 mee); Th. Colsen 9, 10, 11, 14, 21, 22, 23, 24, 34 (24 mee); L. van de Ven 12 (8 mee); A. Westgeest 13, 30, 36 (15 mee); L. van de Branden,R 15, 19, 26 (15 mee); A. Damen 31, 32 (8 mee). Zaterdag 9 april jongstleden werd de derde vites- se vlucht in Midden- brabant vervlogen. Bij PV Over Berg en Dal zijn er door 11 leden 164 dui ven ingemand. In het samenspel oisterwijk en omstreken werden in totaal door 49 liefhebbers 635 duiven ingemand. Houdeng is voor de duiven uit Moergestel een af stand van circa 137 kilometer. Gelost om 09.30 uur met een krachtige zuidwesten wind wordt in het Samenspel de eerste prijs verdiend in Uden- hout, gezien de wind een normale situatie. De ze duif vliegt ruim 108 kilometer per uur. In Moergestel gaat deze keer de eerste prijs naar Th. Colsen, die zijn eerste duif klokt om 10.50.53 uur, goed voor bijna 102 kilometer per uur. In Op vrijdagmorgen van 9.00 uur tot 10.00 uur spelen wij badminton in de Vonder. Wij zijn met een vast groepje van 6 a 7 personen van gemid deld 35 jaar, die onderling wedstrijdjes spelen voor ons plezier. Heb je ook zin om gezellig sa men een uur te badmintonnen, kom dan eens kij ken en doe vrijbli»vend enkele keren mee. Voor meer informatie kun je bellen naar: Anne- mie, tel. 3400. Na een onrustige nacht, waarin de jongens al les deden behalve slapen, moesten we de vol gende ochtend weer vroeg op. Een stevig ont bijt deed velen ontwaken. Na de maaltijd werd er in het nogal ’vochtige’ bos een spel gedaan waarbij we flink moe werden; kwartetten. We moesten daarbij zoveel mogelijk voorwerpen bij de andere ploegen weghalen om een kwartet te verzamelen. Nadat dit spel door de besten was gewonnen, konden we aan de warme maaltijd beginnen die door onze meesterkoks was klaar gemaakt. geslaagd noemen. Terugggekomen op Runsvoort wachtte ons de tweede en laatste warme maaltijd van het week end. ’s Middags werd er opgeruimd en schoon gemaakt en ging de jeugd op de fiets richting Moergestel. Moe maar vol met verhalen kwamen we bij De Brouwer aan. Na een consumptie ge nuttigd te hebben ging iedereen naar huis. Graag willen wij de leiding, sponsors en andere mede werkers van het weekend hartelijk bedanken voor hun hulp. Mede door hen kunnen we terug kijken op een zeer geslaagd weekend. De Jeugdcommissie Zondag 24 april heeft harmonie ’Prinses Juliana’ uit Moergestel een uitwisseling met muziekvere niging Sint Gregorius uit Haaren. Bestuur en leden nodigen U van harte uit bij dit concert. Plaats: Gemeenschapshuis Den Domp te haaren. Aanvang: 12.00 uur. Datum: 24 april. ;aar. Helaas kwam er aan die gezelligheid een eind, omdat we weer aan tafel moesten voor de broodmaaltijd. Op zaterdagavond hebben we een geweldige mu- ziekkwis gedaan onder leiding van de beste pre sentator die onze harmonie bezit. Na de kwis heeft D.J. Peer de avond verder verzorgd, waar bij we live of play-back mee konden zingen. Om een uur of één ging iedereen het bed in. Deze nacht waren het de dames die de slaap niet kon den vatten. De zondagochtend begon met een fietstochtje MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 20 APRIL 1994 PAGINA 9 \8 aan deze door de luid schreeuwende ’slechterikken’ werden kapot geprikt. Opvallend was dat de jongsten onder ons het minst bang waren in het nachtelijk duister. Terug op de Runsvoort kreeg iedereen chocolademelk en konden we naar bed. een gezond bestaan Zaterdagmiddag regende het pijpestelen, zodat we genoegen moesten nemen met een alternatief binnenprogramma. Dit sloeg echter zo goed aan, dat het een gezellige middag werd. Zelfs de wat ouderen onder ons voelden zich weer ongeveer 12 naar natuurgebied De Brand. Hier kregen we uitleg over planten en dieren van de heer Knij pers en de heer Hoffmans. Hoewel de kinderen liever door de blubber baggerden, en een enke le een modderfiguur sloeg, kunnen we het erg s ©M s i samen werken Ig.'rffi prik van de week DISCRIMINATIE: DE POT VERWIJT DE KETEL DAT HIJ ZWART ZIET ■X

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 9