Prijsuitreiking ballonvaart FOTOGRAFIE Zo is er maar één! Vriendenweekend Audacia Grote opkomst bij algemene ledenvergadering van de K.B.O. Bonte Middag ter afsluiting van ouderen-aktiviteiten Auditie Dansgroep ’Reach Out’ Tijdelijke adreswijziging E.H.B.O.-posten Wilt u ook zo’n goed gevoel? 3e Moergestels Durpsfist 2e Pinksterdag Mi I 6 Verenigingen en E.H.B.O.-ers opgelet!!! 19, 20 en 21 augustus a.s. Tentoonstelling Kegelen Brooddeegcursus Zeevissen KPJ-Sport Micro-T riathlon Volleybal Waterskiën t Hi ÜNA6 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 20 APRIL 1994 PAGINA 7 Bestuur E.H.B.O. Moergestel. De Drie Moergestelse Gilden I P. van Hazendonk Li Rootven 26. Moergestel, Telefoon 04243 1421 Namens het bestuur van E.H.B.O. vereniging St. Christoffel te Moergestel hebben wij de vol gende mededelingen: Voor het posten van E.H.B.O. bij evenemen ten is er een tijdelijke adreswijziging en die is nu: Lianne Hoeven, Hild 16A, tel. 2200 te Moergestel. Een oproep GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235. Openingstijden: 9.00-12.30 uur en na tel. afspraak. SPREEKUREN COLLEGE VAN B W: Burgemeester: na afspraak. Wethouders P. Gerlach en L. Loosveld: maandagavond van 19.00-20.00 uur; hoofdingang aan de Raadhuisstraat. AVONDSPREEKUUR WONINGZOEKENDEN: Elke eerste maandag van de maand van 19.00-20.00 uur; ingang aan de Kloosterlaan. KLEIN CHEMISCH AFVAL: Kunt u wekelijks inleveren aan het adres Klooster- dreef 2 op maandag van 10.30-11.30 uur. WEEKMARKT: Elke vrijdagmiddag van 13.30-17.00 uur. STORINGEN/GEBREKEN: Aan riolering, wegen e.d. kunt u melden: - tijdens kantooruren: 04243-1235 - na kantooruren: 04243-1244 Ook dit jaar weer wordt deze succesvolle tradi tie bij Audacia voortgezet. Dit betekent dat het evenement op vrijdag begint met serieuze oefen partijen, de zaterdag de fameuze ’vriendendag’ en de zondag voor de jeugd. Wie op de vrienden dag als individu nog geen onderdak heeft bij een van de gelegenheidsteams kan zich bij Audacia aanmelden en voor inpassing wordt gezorgd. Uiteraard wordt de feesttent weer opgezet en iedere avond is er muziek, waarbij iedereen wel kom is. Een van de hoogtepunten is natuurlijk het ’frühshoppen’ op de zondagmorgen. De orga nisatie heeft hiervoor beslag weten te leggen op het gerenommeerd orkest ’Klokkendorpel- kapelle’ uit Aarle-Rixtel. En nu maar hopen op goed weer. Onze dorpsgenoot Ad Wolfs verzorgt in een van de zalen van ’Den Boogaard’ een tentoonstelling over de Moergestelse schoenindustrie vanaf 1900. Ad Wolfs, een verwoed verzamelaaar van alle schoenmakersattributen zoals oude machi nes, handwerktuigen, oude foto’s, schoenmodel- len enz. zal deze tentoonstelling inrichten en U gratis laten genieten van het schoemnakersverle- den van Moergestel. Tevens verschijnt er in de week voor Pinksteren een huis aan huis te verspreiden overzichtscata- logus van alle activiteiten op 2e Pinksterdag: 23 mei. De kaartverkoop voor deelname aan de open lucht Brabantse koffietafel zal starten 14 dagen voor Pinksteren en zal bekend worden gemaakt in ’Moergestel-Nieuws’ van 4 mei. Wij danken nu al iedereen die zijn medewerking aan dit Durpsfist verleent dat wordt opgezet voor de Moergestelse bevolking zonder financieel oogmerk. Na 15 jaar weet u het intussen wel. In april zul len ze weer komen, de collectanten met de be kende bus van de Nederlandse Hartstichting. ’Oh ja, voor de Hartstichting. Even geld pak ken’. ’Bedankt maar weer en tot het volgend jaar!’ Zo zal het gaan in de week van 17 tot en met 23 april Bijna 30 collectanten uit ons dorp gaan te voet of met de fiets van deur tot deur om geld in te za melen voor dit goede doel. Vele van hen doen dit voor de vijftiende maal. Een applaus voor deze mensen! Voor een groot deel steunt de Hartstich ting op deze vrijwilligers, want niet alles kan he laas uit de subsidiepotten komen, die zijn tegen woordig voor een groot gedeelte leeg. Dus, lieve mensen geef gul dit jaar en weet u dat het ook nog goed voor uw hart is om vrijgevig te zijn? Het geeft zo’n goed gevoel! Ontvang ze gul en hartelijk onze vrijwilligers in week van 17 tot en met 23 april! Namens de Nederlandse Hartstichting, Marijke Russ-Van Mook en Mieke de Laat-Kennes Elke 4 jaar organiseren de Drie Moergestelse Gil den St. Catharina, St. Joris en St. Sebastiaan en Barbara een voor alle Moergestelnaren toeganke lijk Durpsfist op het St. Jansplein. Het idee ont stond 8 jaar geleden omdat de Gilden bij toer beurt hun 4-jaarlijks Koningschieten houden, dus elke vier jaar komt er ’n jaar dat niemand van de Gilden Koning zal schieten, om een Durpsfist te organiseren met vooral voor de jeugd van Moergestel aantrekkelijke spellen op het St. Jans plein. 15 Spellen staan hier dan opgesteld, on der andere ringsteken, kegelbaan, zwaaikegel, toptafel, schuiftafel, grabbelton om er enkele te noemen. Een onschuldig kindervermaak dat voor de ouders weinig kost en waaraan de kinderen veel plezier beleven. Het dagprogramma begint om 11.00 uur in de Parochiekerk met een gildemis. Om 12.30 uur volgt er een openlucht Brabantse koffietafel op het St. Jansplein, bij ongeschikt weer wordt er uitgeweken naar Den Boogaard. Op donderdagmiddag 28 april organiseert het Welzijnsoverleg de jaarlijkse bonte middag ter af sluiting van het aktiviteitenjaar voor de ouderen van Moergestel. Deze middag is gratis toeganke lijk voor alle 55-plussers en vangt aan om 13.30 uur in ’Den Boogaard’. Het programma ziet er als volgt uit: 13.30: Ontvangst met koffie en cake 13.45: Welkomstwoord door de heer H. Lelie, voorzitter van de Stuurgroep 14.00: Optreden van Lya de Haas. Zij zingt haar Brabantse liedjes 14.15: Optreden van de stijldansgroep 14.30: Optreden van het ouderenkoor ’De Echo’ o.l.v. Agnes van den Broek met aan de piano B. Mensink 14.45: Pauze met consumptie en snack 15.15: Tweede optreden Lya de Haas 15.30: Optreden van de volksdansgroep 15.45: Laatste optreden van Lya de Haas 16.15: Slotwoord door de heer J. Meeuwis, voor zitter van de K.B.O. De organisatie rekent op een bomvolle zaal bij dit echte Brabantse programma. Donderdag 21 april van 19.30 tot 20.30 uur wordt in de balletzaal van de Streekmuziekschool Oisterwijk een auditie gehouden voor de voor- stellingsgroep van de dansafdeling. Deze oproep geldt niet alleen voor cursisten van de Streeku- muziekschool. Ook andere dansliefhebbers die zich voor een dansgroep willen inzetten zijn van harte welkom. We vragen van de dansers enige danservaring en een minimum leeftijd van 16 jaar. Uw kans om als amateurdanser regelmatig aan voorstellingen mee te werken? Houd dit be richt niet voor uzelf, vertel ook anderen van de ze auditie. Doe mee, je hebt niets te verliezen. Zie het gewoon als een extra les. Misschien zitten we net op Jou te wachten. Meldt je aan voor deze autditieles door een briefje te sturen naar de muziekschool t.a.v. dansgroep ’Reach Out’. Vermeldt naam, adres, telefoonnummer, geboorte-datum, school of beroep. Vermeldt ook je reeds opgedane danservaringen en lessen. Informatie: 04242-82753, Streekmuziekschool Oisterwijk. j voor onze E.H.B.O.-ers om voor hulpverlening haar te bellen. Het programma voor onze E.H.B.O.-ers is: 25 april: Zesdorpenoefening in Berkel-Enschot met vertrek om 19.00 uur bij de Spar. 28 april: Herhaling reanimatie. 3 mei: Thema-avond medicijnen innemen en ver volg in Helvoirt met vertrek om 19.30 uur bij de Spar. 5 mei: Informatie- en filmavond bij de G.G. en G.D. te Tilburg met vertrek om 19.30 uur bij de Spar. Op vrijdag 22 april gaan we kegelen in Oirschot bij De Bocht. We vertrekken om 21.30 uur ge zamenlijk vanaf D’n Tob. Tot dan! Wegens omstandigheden is deze op woensdag 13 april niet doorgegaan, maar op donderdag 21 april beginnen we echt. De cursus wordt gehou den in D’n Tob van 20.00 uur tot 22.00 uur. De kosten voor KPJ-leden zijn 5,- per avond. Er zijn nog een paar plaatsen vrij, dus als je nog mee wilt doen, bel dan even naar Judith Ketelaars, tel. 1262. Ook niet-leden zijn van harte welkom. Dit gaat plaatsvinden op zaterdag 11 juni. We gaan dan ver de zee op, want we gaan vissen op kabeljauw/makreel. Wil je mee gaan vissen of wil je er nog iets meer over weten? Bel dan even naar Johan van Daelen, tel. 1951. Dit is een activiteit waar niet-leden ook aan kunnen deelnemen. KPJ Kring Tilburg organiseert een Micro- Triathlon op zondag 29 mei aan de Hoge Wal in Goirle (tegenover het Elisabeth-ziekenhuis). Het begint rond 10.30 uur. Zowel KPJ-leden als in troducés mogen meedoen. Het inschrijfgeld be draagt: 2,50 per persoon. Deelnemende koppels (2 dames of 2 heren) kun nen zich inschrijven in de categorieën: aspiran ten (jongens/meisjes); senioren (heren/dames). De onderdelen zijn: ATB fietsen; lopen; kanoën. Info of opgave (voor 18 mei): John van Esch, tel. 04243-1471. Op tweede Pinksterdag (23 mei) organiseert vol leybalvereniging Bivoc een volleybal-toemooi, op de sportvelden van Biest-Houtakker. Ook KPJ- teams kunnen hieraan meedoen. Wil je dan met ons mee volleyballen, dan kun je je voor 9 mei opgeven bij John van Esch: tel. 1471. Voor shirtjes en inschrijfgeld wordt gezorgd. Waar? Aqua Best. Wanneer? Dinsdags van begin juni tot begin augustus. Hoe laat? van 21.00 uur tot 22.00 uur. Kosten? Worden gezamenlijk gedeeld. Info: Wim op ’t Hoog, Hierbaan 2, tel. 1608. Afgelopen week is de trekking verricht door Pastor H. van den Broek. De gelukkige winnares, Heidi van Nieuwburg uit Tilburg, zal op 30 april een avontuurlijke ballonvaart beleven. Op de foto staan Peter en Maaike van Ligtvoet Nimco, Lea van Stoer en Elegant en Jan van Omnium Sport samen met de gelukkige winnares. De algemene ledenvergadering van de K.B.O. afdeling Moergestel, die gehouden werd op don derdag 14 april in ’Den Boogaard’, werd druk bezocht. Voorzitter Meeuwis opende de vegadering zoals gewoonlijk met de Christelijke groet. Daarna heette hij allen een hartelijk welkom en werden de 14 overleden leden van het afgelopen jaar her dacht. Met onze afdeling gaat het goed, zo zei hij, want het aantal leden was gestegen tot 530. De K.B.O. is daarmee de grootste vereniging van Moergestel. Hij ging verder met het geven van enkele tips. - Voor leden die een AOW-uitkering ontvangen met een klein aanvullend pensioen bestaat de mogelijkheid van verlaging van de riool- en af valstoffenbelasting, evenals een korting op de warme maaltijdvoorziening. Hiervoor dient men contact op te nemen met de gemeente. - Voor alleenstaanden is een korting van onge veer 40,- op de W. A.- premie mogelijk, waar voor contact moet worden opgenomen met de verzekeringsmaatschappij Rond augustus of eerder kunnen we terecht in ons eigen home, een gedeelte van de voorma lige basisschool ’De Bienekebolders’ aan de Pr. Margrietstraat. Tenslotte dankte hij allen die zich inzetten voor de oudere mens. De notulen van de algemene ledenvergadering van 14 oktober 1993 werden voorgelezen door mevr, van Dijk. Bij de ingekomen stukken was een oproep van het gemeentebestuur voor medewerking bij de 50-jarige herdenking van onze bevrijding in 1944. Het jaarverslag, dat in hoofdzaak een opsomming was van werkzaamheden, vergaderingen, bijeen komsten en aktiviteiten werd voorgelezen door mevr, van de Wouw. Het jaarverslag van de penningmeester vertoonde een positief resultaat, terwijl het bezit van de ver eniging gunstig genoemd kan worden. De pen ningmeester, de heer Jonkers, werd voor zijn nauwkeurigheid bedankt voor mevr. Verhoosel, lid van de kascontrole-commissie. Voor de vol gende controle werd in de plaats van mevr, van Hest-Ketelaars, mevr. Smits gekozen. De heer Meeuwis deed verslag van de door mevr, van Os opgestelde lijst van aktiviteiten. Ruim 300 ouderen namen deel of maakten deel uit van het zangkoor, biljarten, gym en volks dansen, handwerken, poppen maken, tekenen en schilderen, de sportinstuif, stijldansen, de toneelclub, fietsen en wandelen, zwemmen, kaarten en jeu de boules. Deze aktiviteiten be vorderen natuurlijk de sociale kontakten. Hierna volgde de bestuursverkiezing. De heer van Oort werd bij acclamatie herkozen. De heer D. Mulders werd door de voorzitter bedankt voor de enorme inzet voor de vereniging. ’Je was een goed bestuurslid en een gezellig mens’, zo zei hij. Hij werd, eveneens bij acclamatie, opgevolgd door de heer C. Jansen. Vervolgens werd het bestuur, in verband met het toegenomen aantal leden, uitgebreid met 2 leden nl. mevr. C. van de Ven-Rijnen en de heer C. van Gisbergen. Na deze bestuursverkiezing kwam men toe aan de pauze, die gevolgd werd door een lezing van de heer Jonkers over het onderwerp ’Minder en toch meer’! Daar dit thema te belangrijk is om met een paar woorden af te doen, kom ik daar in de volgende editie op terug. Tijdens de rondvraag vroeg men nog naar de nieuwe wet Voorzieningen Gehandicapten. Omdat daarover nog niet alles duidelijk is en er nog vele grote verschillen bestaan in de ver schillende gemeenten, werd voorgesteld indien nodig daarover de gemeente te benaderen. Niets meer een aan de orde zijnde, kon de voor zitter de vergadering sluiten, waarna de 3 ronden gratis bingo met prachtige prijzen konden aan vangen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 7