raelf GM 9.95 1.10 1.50 3.00 2.95 Fa. BIJVELT- III VAN DE VEN Koffieconcert ’Crescendo’ met maar liefst drie koren BENZ/NESMT/ON CAGJN NACHT OPEN 6.98 ’Con Amore’ verwent publiek en zichzelf Van de politie WK-AKTIE OPEL tot 21 mei 1994: BOVAG Thea Vermeulen treedt niet op... DE AMBACHTELIJKE SLAGER! Malse runderlappen of braadvlees 500 gram Slavinken per stuk Palingworst l^OP! 6SHAKT pdS°°GRaM BRAADWORST Opel Omega stationwagen Opel Vectra 4-drs Opel Kadett 4-drs Opel Kadett 5-drs Opel Kadett 3-drs. E Opel Kadett 3-drs 1988 1988/1986 (3x) 1990 1991 1992 1987 1991 1987 n n 'e It Industrieweg 5,5066 XJ Moergestel Tel. 04243 - 2134, Fax 04243 - 3716 De Opel Service-dealer voor Moergestel Opel Corsa 3-drs VW Golf Honda Civic, 1,5 VEI 3-drs Volvo 240 Volvo 940 SL Volvo 340 100 gram Worstebrood 6 stuks Runderrookvlees 100 gram Informatieve boeken Win een gratis verzorgde reis naar het WK in Amerika Gratis poster Nederlands elftal (bij volledig invullen wedstrijdformulier) Haal een gratis wedstrijdformulier in onze showroom! Thea Vermeulen Nieuwe boeken voor volwassenene Romans Programma Zaterdagavond trakteerde Operettevereniging ’Con Amore’ de volle zaal van ’Den Boogaard’ op de operette ’Der Zigeunerbaron’ van Johann Strauss. M/l iJi fl 1 fl M Slagerij Ketelaars CV I Kerkstraat 10-Moerqestel-Tel. 04243-1262 woensdaq s°0GRAm samen a.s. Zondagmiddag vanaf 12.15 uur biedt Gemengde Zangvereniging ’Crescendo’ de liefliebbers van koormuziek weer haar traditionele kof fieconcert aan in de grote zaal van ’Den Boogaard’. AUTORADIO’S M pioixjeeti T Philips F WIT Bi it PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 20 APRIL 1994 2 OPEL Tot ziens in de bibliotheek. ISUZU 1990 1991/1990/1989 1987 1989/1988/1987 Natuurlijk is dat ’n verdienste van zowel regis seuse als dirigent. Verantwoordelijk daarvoor wa ren achtereenvolgens Marianne Leytens-van As- souw en Ad Verbakel. ’n Compliment daarvoor komt hen dan ook zeker toe. Het koor kweet zich uitstekend van haar taak, en mocht er hier en daar dan al ’n nootje niet geheel zuiver zijn geweest dan is dat zeker niet als sto rend ervaren. U boft met Autobedrijf Het Alphens Mannenkoor’ en Dameskoor ’Avanti’, eveneens uit Alphen, zijn zondag te gast in Moergestel. splinterbeschaving at te snijden van de rest van het heelal, dreigt er opnieuw een catastrofe. De republiek der liefde - Carol Shields Na verschillende mislukte relaties vraagt een 35-jarige vrouw in Winnipeg zich af of een lang durige wederzijdse liefde wel mogelijk is. Yolanda: mijn verhaal Persoonlijk relaas van een jonge vrouw, die ge durende een lange reeks van jaren slachtoffer was van incest en bruut seksueel geweld en die door haar familie tot prostitutie werd gedwongen. (In fo 308.19) Dat bedoelde ik niet: hoe taal relaties maakt of breekt - Deborah Tannen Inleiding tot de techniek van alledaagse gesprek ken. (Info 499.4) Referentiegids Wordperfect 6 - C. Casander Alle functies van WordPerfect 6.0 zijn in dit boek samengevat. Men kan zoeken op twee ingangen: op onderwerp en op functietoets. (Info 527.2) Natuurdecoraties: voor binnen en buiten - El ly Zegers Handleiding om met natuurlijk materiaal zoals bloemen, kruiden en vruchten versieringen te maken in de vorm van kransen, geurbollen, boompjes en dergelijke. (Info 624.9) Jan Dijker: Vijftig jaar monumentaal Overzicht van met name het monumentale werk van de kunstenaar Jan Dijker (1913-1993). (In fo 736.8) Een 30-jarige inwoner uit Oisterwijk reed bij het zien van een politieauto in de Kreitenmolenstraat in Udenhout, weg. Dat had hij beter niet kunnen doen, want zijn rijstijl gaf aanleiding tot contro le. Nadat aan het politieburo de blaastest was af genomen kon hij nar huis. Te voet weliswaar, want naast een proces-verbaal kreeg hij tevens een rijverbod van 6 uur. Een 31-jarige man uit Moergestel is wel erg hard leers. Ook hij werd betrapt op het rijden onder invloed. Bij aanhoudin^bleek dat hij al eerder eens voor dat vergrijp veroordeeld was. Meneer zat bovendien nog in zijn preftijd. De rechter mag zich over hem buigen. o.a. uit de opera ’Lombardi’ van Verdi en het Cantique de Jean Racin van Foré. In tegenstelling tot eerdere berichten die wij over dit komende concert gaven, zal Thea Vermeulen niet optreden. Door problemen van puur technische aard heeft zij de uitnodiging om haar opwachting te maken niet kunnen aanvaarden. Toch biedt het nu samengestelde programma zo veel muzikale hoogtepunten dat het a.s. zondag zeker de gang naar ’Den Boogaard’ waard zal zijn. Vanwege gebrek aan ruimte (het podium is voor zo’n produktie eigenlijk te klein) en tijd had men diverse tekstpassages laten vervallen. Tekstpassages die gebruikt worden om het pu bliek wat beter te informeren over de inhoud van ’Der Zigeunerbaron’. Als een gemis heb ben we dat zeker niet ervaren. Het verhaal wijst eigenlijk zichzelf en de diverse passages volg den elkaar in een vlot tempo op. -© Eenmaal per maand geeft de bibliotheek een ’nieuwe aanwinstenlijst’ uit. Hierop staan de boeken die de bibliotheek in de afgelopen maand gekocht heeft. Er is een lijst voor volwassenenen en een lijst voor de jeugd. U kunt deze lijst gra tis meenemen. Hieronder vindt U een selectie uit de lijst voor volwassenen van de afgelopen maand. Zondagskinderen - Ingmar Bergman Gedeeltelijk autobiografisch verhaal over een zo- merweekend, waarin de filmer Bermann, op nieuw probeert de gevoelens van toen hij acht jaar oud was, op te roepen en zo als nog probeert zijn vader te begrijpen. Joris Ockeloen en het wachten: een lotgeval - Jeroen Brouwers De gedachten van een mand ie in een kraamkli niek de geboorte van zijn eerste kind afwacht. De schaduwkoninging - Assia Djebar Autobiografische roman waarin een Algerijnse vrouw het ’onvermijdelijke’ lot beschrijft van een huishoudster, die zij voor haar ex-minnaar en - man heeft uitgezocht om voor de kinderen te zorgen. Carens tweestrijd - Anke de Graaf Een vander van twee kinderen heeft pas onlangs zijn biologische vader leren kennen, maar draagt zijn naam niet. Dit betekent allerlei ontwikkelin gen in verband met de erfenis. Schindler’s lijst - Thomas Keneally Documentaire in romanvorm over een fabrikant in Polen, die door tewerkstelling van zoveel mo gelijk Joden, hen van deportatie probeert te red den. De hand die neemt - Larry Niven Dertig jaar nadat het Rijk erin geslaagd is de Het programma van komende zondag is zeker af wisselend te noemen. Zo nemen de Alphense ko ren ieder ’n deel voor hun rekening en ook geza menlijk treden ze in Moergestel op. Ook het gast koor zelf neemt natuurlijk ’n deel van het concert voor haar rekening terwijl aan het slot van het concert de drie genoemde koren ook nog eens ge zamenlijk zullen optreden. Het repertoire dat men daarvoor uitkoos komt Naast de solisten uit eigen gelederen had men voor deze produktie ’n beroep gedaan op ’n aantal gastsolisten. Mensen die natuurlijk niet zomaar gekozen zijn, maar aan de hand van hun kunnen werden geselecteerd. Ook dat klopte, al ging onze voorkeur wat de stemmen betreft duidelijk uit naar Jack Breikers en Bep van Groenendaal (die ook nog eens de heks schitterend gestalte gaf). Uit eigen rijen kreeg Jan Pijnenborg een van de meest opvallende rollen. Zijn (rondborstige) ver schijning bracht meteen al het nodige leven in de brouwerij Ja, en dan is er natuurlijk ook nog Nelly Verhaaf als het zigeunermeisje Saffi. Elke noot die zij zingt staat als ’n huis en in haar zelfvertrouwen neemt zij graag tegenspelers en koor mee. Voor zo’n soliste, zo helder en duidelijk, ga je graag door de knieën... Daar mag ’Con Amore’ best zuinig (en trots) op zijn. Trots mag men zeker zijn op wat men het pu bliek afgelopen zaterdag heeft geboden, ’n Pro ficiat meer dan waard! ’Con Amore’ speelt ’Der Zigeunerbaron’ bin nenkort nog tweemaal: op zaterdag 4 juni (20.00 uur) en zondag 5 juni (14.30 uur) in het Natuurtheater in Oisterwijk. Over kaartverkoop voor deze voorstellingen zal ’Con Amore’ u binnenkort zeker informeren. MO. Het concert staat voor de eerste keer onder de muzikale leiding van dirigent Danny Pais die nu precies ’n jaar aan het werk is bij ’Crescendo’, ’n Jaar geleden immers, bij het vorige concert, nam hij het dirigeerstokje over van Koos ten Ber ge. Danny Pais is ook in Alphen werkzaam bij ’n tweetal koren, te weten het ’Alphens Mannen koor’ en dameskoor ’Avanti’. ’Vele avonden waren er nodig om deze operette in te studeren’, schrijft voorzitter Gerard Berg man in zijn inleidend woordje in het programma boekje. Dat nemen we graag aan want met de keuze van zulk ’n meesterwerk maak je het jezelf bepaald niet gemakkelijk. Toch wekte ’Con Amore’ vanaf het begin de in druk dat men het zeker onder de knie had, dit in tegenstelling tot het orkest dat, vooral in het be gin, wat ’inzetten’ en overgangen niet precies ge lijk kreeg. Zondag 24 april 12.15 uur. Koffieconcert in ’Den Boogaard’ met het ’Alphens Mannen koor’, Dameskoor ’Avanti’ en Gemengde Zangvereniging ’Crescendo’. De toegang is uiteraard gratis! AUIO at is .6 i- ;e is e- 'n ïr JS iS in 1- Id Uk f "r 5

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 3