Uit Moergestel’s verleden L 1'0. Voetbal Regio-competitie Truck Tour Tilburg passeert zondag Moergestel weer Jeugdige top-pianisten in de Kunstkring Oproep aan de jeugd van Moergestel Ie Oranjeloop van Moergestel op Koninginnedag! f Buro ’76 tussen 17.00 en 19.00 uur niet bereikbaar... >- Passage Moergestel Medewerking ’Oranjeoptocht’ dit jaar met de ’Steltenlopers’ Bezoekerscentrum Oisterwijk Oermiddagü! Poppenspel Trimloop en Wedstrijdloop MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 20 APRIL 1994 PAGINA 11 A10 If r- i- i- Tijdens of vlak na de oorlog zou deze foto gemaakt zijn die we in ons bezit kregen via Christien Welvaarts. Zij gaf er ons de volgende lijst met namen bij: Bovenste rij v.l.n.r.: Jo op ’t Hoog, Mies van Oirschot, Sjaan van Dijk Nelly van den Berg, Rika Sterke, Jo Wolfs, Willy op ’t Hoog, Fien van Velthoven, Riet van Hulten, Jo Smolders, Mien van Vugt en Sjaan van Elderen Tweede rij v.l.n.r.: Truus van Boxtel, Sien Helmer, Riet van Overdijk, Jo Ketelaars, Tiny op ’t Hoog, Cor van de Wouw, Anny de Laat, Dien Walschots, Anneke den Otter, Riet van Kerkoerle en Annie Maton. Onderste rij v.l.n.r.: Christien Welvaarts, Mien Rijnen, Nelly van Oirschot, Greet van Velthoven, Rika Jonkers, Siny de Laat, Ria Rijnen, Ciska van Remunt Jozefa de Vries, Diny Kogels. Uitslagen: ’t Centrum - 't Geeneind Biest Boys - Boerenbond II Dalco’s II - Boerenbond I Treffers - D’n Ouwe Jan FC Verkooijen - ’t Trefpunt ’t Stokske - Dalco’s I Programma 24 april: Dalco’s II - D’n Ouwe Jan Treffers - FC Verkooijen ’t Trefpunt - ’t Centrum ’t Stokske - ’t Geeneind Biest Boys - De Veerkes Boerenbond I - Boerenbond II Onder vrolijke muzikale tonen vertrekt zondag 24 april vanaf het terrein van Scansped aan de Katsbogte in Tilburg een colonne van 220 vrachtwagens met gehandicapten uit Tilburg en omgeving en hun begeleiders. Zij zijn door de Stichting Truck Tour Tilburg uitgenodigd om de jaarlijkse recreatieve dagtocht voor gehandicap ten (geheel gratis) mee te maken. Voordat de colonne zich om 10.00 uur in bewe ging zet (het aanrijden en opstellen van de voer tuigen begint reeds rond 8.00 uur) verlaten bij na honderd motorrijders met hun blinkende ma chines om hun posten als signaleurs langs de rou te te bezetten. Rond 16.30 uur worden de eerste wagens dan weer in Tilburg terugverwacht. Ons redaktie-adres Oisterwijkseweg 43 is niet te bereiken tussen 17.00 en 19.00 uur. Dringende boodschappen kunt u inspreken op de telefoonbeantwoorder. n e P 1-6 1-10 0-1 0-2 1-2 0-2 d i- het Steinway-concours spelen. Het Steinway- concours behoort tot een van de zwaarste piano- concoursen voor jeugdigen. De pianisten die in Oisterwijk spelen zijn tussen de 12 en 16 jaar oud. Ook zullen 4 pianisten van de Streekmu- ziekschool meewerken van het programma. De pianisten uit Oisterwijk hebben net een stu diereis naar Hongarije gemaakt. De stukken die zij daar speelden zullen zij ook hier ten gehore brengen. Dit zijn werken van: Schuumann, De bussy en Burgmüller. Het programma wordt ver der aan de zaal bekend gemaakt. Plaats: Kunstkring Oisterwijk. Tijd: 20.15 uur. Datum: 22 april 1994. Rond de klok van 10.45 uur passeert de colonne Moergestel. De route die men daarvoor volgt is: Tilburgseweg, Akkerweg (T31), Schoolstraat, Vinkenberg, Broekzijde, Heizenschedijk, Voerdijk. Over medewerking heeft de organisatie gelukkig niet te klagen. Er komt bij de voorbereiding en op de dag zelf heel wat kijken om alles letterlijk en figuurlijk ’op rolletjes’ te laten verlopen. Denk bijvoorbeeld maar eens aan de 900 lunch pakketten die moeten worden klaargemaakt. Daar ’leveren’ de Streekschool de ’De Westhoe- ve; de broodjes en Pluma uit Goirle het beleg voor. Voorts moeten er voor zowel de chauffeurs als de gehandicapten tassen worden gevuld met attenties, die door enkele bedrijven ter beschik king zijn gesteld. In Oisterwijk en omgeving wonen veel mensen die de piano een warm hart toe dragen. De mu ziekschool bijvoorbeeld kent een levendige piano- afdeling met meer dan 150 leerlingen. Niet al leen voor deze laatste groep, maar ook voor elke ander geïnteresseerde organiseert de Oké- stichting een bijzonder pianorecital. Dit vindt plaats op vrijdagavond 22 april. Aanvang 20.15 uur. Op deze avond zullen 3 voormalige winnaars van Na het grote succes van afgelopen twee jaar doen we weer een beroep op jeugd van Moer gestel. Onderdeel van het feest is weer de Oranje- optocht. Dit jaar is hij weer groter doordat niet alleen de harmonie, de drumband en straatorkest ’Dinges’ present zijn; ook 20 steltlopers uit het Belgische Merchtem maken deel uit van het kleurrijke festijn. Deze waaghalzen lopen met stelten tot 3 meter hoog. De optocht begint ook dit jaar weer direct na afloop van de spelletjes vanaf het Audacia terrein. Wij vragen je dan ook weer: je fiets, kar, step, driewieler of wat voor vervoermiddel ook, te versieren in de kleuren oranje of rood-wit- blauw. Door tijdgebrek beginnen de spelletjes dit jaar al om 9.30 uur. Op de basisscholen zal versie ringsmateriaal worden uitgereikt door het Oranje-comité. Diegenen die buiten Moergestel op een basisschol zitten, kunnen versieringsma terialen gratis afhalen bij Mevr. Trees Verhoe ven, Burg. Maeyerstraat 21 te Moergestel. Mocht je er zelf ook nog kleurrijk uitzien dan is het na tuurlijk helemaal te gek. Samen met de spellet- jeswedstrijd, zijn er vanzelfsprekend ook weer een aantal prijzen ter beschikking gesteld voor het kleurrijkste vervoermiddel. Dit jaar worden alle vervoermiddelen door een jury beoordeeld en ’s middags vind de prijsuitrei king plaats voor het mooiste vervoermiddel. We rekenen weer op jullie hoor...! Samen ma ken we er weer een fantastisch kleurrijke op tocht van. Bij het bezoekerscentrum Oisterwijk van Na tuurmonumenten hebben we op 23 april 1994 om 13.30 uur, net als vorig jaar, weer allerlei activi teiten rond de oertijd. In de oertijd moesten de mensen, die in stammen leefden, het doen met wat ze in de natuur kon den vinden. Er waren toen geen supermarkten waar je alles (wat je denkt nodig te hebben) kon kopen. De stammen die toen leefden gebruikten alle materialen en voedsel uit hun directe omge ving. In de omgeving van het bezoekerscentrum gaan we wat van het leven uit die oertijd na bootsen. We zullen echte stammen gaan vormen, waarmee we rond gaan trekken in de buurt van het cen trum. We gaan zoals een echte stam een aantal werkzaamheden uitvoeren die in die tijd belang rijk waren. Als je met deze activiteiten mee wilt doen, en je bent 6 jaar of ouder, dan zou het heel leuk zijn als je verkleed bent als een echt stamlid. Reser veren is wel gewenst, telefoon: 04242-19209. Op zondag 24 april wordt er in het bezoekerscen trum Oisterwijk weer een poppenspel gespeeld. Marleen van Tilburg van Poppentheater ’t Groe ne Land speelt dan het verhaal: ’Het bosvrouwtje en de manestralen’. Tijd: zondagochtend 24 april, 11.00 uur. Leeftijd: vanaf 4 jaar tot 9 jaar. Duur: spel wandeling 1 '/z uur. Kosten: niet-leden 5,- per persoon, leden 4,- per persoon. Reserveren gewenst: telefoon: 04242-19209. Het volgende poppenspel wordt op woensdag 18 mei om 14.30 uur gespeeld. Loopgroep Physique organiseert op 30 april de eerste Oranjeloop rond de toren van Moergestel. De start en finish is op het St. Jansplein vóór ’Den Boogaard’. Om 14.30 starten we met de jeugdloop die inge deeld worden in leeftijdscategorieën: 4 en 5 jaar: lopen 1 rondje(800 meter) 6 en 7 jaar: lopen 2 rondjes(1600 meter) 8 en 9 jaar: lopen 2 rondjes(1600 meter) 10-11 en 12 jaar: lopen 3 rondjes (2400 meter) 13 t/m 15 jaar: lopen 4 rondjes (3200 meter) Voor elke leeftijdsgroep zijn zowel voor de jon gens als voor de meisjes medailles te verdienen! Na afloop krijgen alle kinderen iets ’oranjes’ te drinken Inschrijven kan op 30 april bij sportschool Phy sique vanaf 13.00 uur. De deelname voor alle kinderen en jeugd t/m 15 jaar is gratis Om 15.00 uur starten we met de trimloop en wedstrijdloop ook weer vanaf het plein. Het parcours loopt dan via de Bosstraat en Scheerman langs onze molen en vervolgens via de Schoolstraat, Scheerman, Bosstraat en Past, de Louwstraat, Schoolstraat, Kerkstraat om de to ren weer terug op het plein. De afstanden waaruit de lopers kunnen kiezen 2,5 km - 5 km - 7,5 km en 10 km (resp. 1, 2, 3, of 4 ronden). De wedstrijdloop gaat natuurlijk over 10 km, er zijn prijzen beschikbaar voor de eerste drie da mes en heren. Inschrijven voor de Trim- en wedstrijdloop vanaf 13.30 uur bij sportschool Physique waar tevens de douche- en kleedgelegenheid is (op de dag zelf!). Kosten voor deze loop ƒ5,- vanaf 16 jaar en ouder. Elke loper ontvangt een herinnering en een tijdkaart Wij hopen vooral op een grote Moergestelse deel name van zowel ouders als kinderen. Om 16.30 uur prijsuitreiking van de jeugd- en wedstrijdloop ►Ml. k f

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 11