1 ft 2 a 1 S O -O Wet W.V.G. Zo is er maar éénl Rhythm Blues sessie /.‘omroep brabant Voetbal Regio-competitie Paasmarkt Hertog Jan De Ned. vereniging voor slechthorenden •S Seizoenkaarten Staalbergven met korting «ra Bezoekerscentrum Oisterwijk Voorjaarswandeling Expositie Poppenspel in bezoekerscentrum Honingbijen, hommels, solitaire bijen KPJ-Sport Komende activiteiten AJ: Informatieve boeken voor jon ge kinderen M ft 150 jaar Fraters van Tilburg bij Omroep Brabant PAGINA 7 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 13 APRIL 1994 postbus 108 - 5600 ac eindhoven Behalve een serie nummers uit het repertoire van Kaz Lux, zullen ook nummers worden gespeeld van onder andere: Livin’Blues, Sweet d’buster, Jimi Hendrix. Door het programma heen zal geïmproviseerd worden op door Sjack van Box tel zelf aangegeven nummers. Dit belooft wat! Als het aan de bandleden zelf ligt wordt het 16 april ’volle bak’, want dit komt de motivatie, prestatie en improvisatie zeker ten goede. 2-0 2-5 0-0 2-2 Op deze avond stellen zich aan U voor: Frans Heuvelmans - synthesizers (ex-Prevision); Jan van de Berg - lead-guitar (ex-prevision); Sjack van Boxtel - vocals (J.P.-band); Thijs de Groof - drums (ex-Difference); Ton Fransen - ’Fender’-bass (ex-Mc Autheny’s bluesgang). Aanvang die avond zal vanaf ongeveer 20.00 uur zijn beloop vinden. Entree: 7,50. Op 10 april om 11.00 uur start vanaf het bezoe kerscentrum Oisterwijk een voor j aars wandeling van ongeveer 116 uur waarbij het thema beheer centraal staat. Bent u geïnteresseerd in de wijze waarop de Vereniging Natuurmonumenten haar natuurgebieden beheert? Dan heeft u op die dag de gelegenheid om daar uitgebreid mee kennis te maken. U kunt dan ook die vragen stellen, die u al lang had willen vragen. Maar daarnaast kunt u ook volop genieten van de prachtige vermen en van de lente die duidelijk zijn of haar aanwezig heid laat zien in de bossen. Mocht u willen deelnemen aan de wandeling, dan graag van tevoren even aanmelden bij het bezoe kerscentrum, telefoon: 04242-19209. Krijgt u het antwoordapparaat, spreek dan uw naam in, met hoeveel personen u komt en uw telefoonnum mer. Voor leden van de Vereniging Natuurmo numenten kost deze excursie 2,- per persoon, niet-leden betalen 3,-. Voor kinderen (wel of geen lid) tot en met 12 jaar geldt een bedrag van In het bezoekerscentrum Oisterwijk van Natuur monumenten exposeert van 17 april tot 28 mei 1994 Els Posma-Berden haar schilderijen. Els woont in Zuid-Limburg en vindt de inspiratie voor haar werk in de natuur. De schilderijen zijn uitgevoerd in olieverf, pastel en alkyd en zijn realistisch van stijl met ruimte voor fantasie. U bent van harte welkom om te ko men genieten van deze zonnige tentoonstelling. NA6 Op zaterdag 16 april a.s. organiseert Open Jon gerenwerk ’t Kwartierke een Rhythm Blues sessie gebracht door een 5-tal regionale muzi kanten. Het optreden zal plaatsvinden in café de Klaore, Rootven 22 te Moergestel. Dit optreden zal voor een groot gedeelte in het te ken staan ter voorbereiding op een optreden, voor 4 van de 5 muzikanten, als begeleidingsband samen met Kaz Lux (bekend van Brainbox met Jan Akkerman). Dat optreden met Kaz Lux zal plaatsvinden op het komend ’Elastiek- muziek’-festival in mei a.s. in Hilvarenbeek. Dit heeft tot stand kunnen komen doordat de bassist van de band Ton Fransen uit Moergestel het initiatief had genomen om vorig jaar septem ber 1993 contacten te leggen met Kaz Lux. Hier uit resulteerde dat bij een optreden van Kaz Lux in de ’Hercules’ te Diessen vorig jaar, wat eigen lijk gepland stond als een solo-optreden, Kaz be reid was om dit optreden gedeeltelijk samen met deze begeleidingsband verder te gaan spelen (uit pure enthousiasme van alle muzikanten zijn toen 9 in plaats van 5 afgesproken nummers gespeeld)! Vandaar dat nu Kaz Lux, op uitnodiging van de organisatie van ’Elastiek-muziek’ wederom be reid is om met dezelfde band te spelen. Echter om dergelijk optreden te doen laten sla gen is een goede voorbereiding absoluut noodza kelijk. Vandaar dat Sjack van Boxtel (één van de betere blueszangers, bekend van de ’J.P.’band uit Tilburg) zich bereid heeft verklaard, bij het optreden in Moergestel 16 april, zolang de zang voor zijn rekening te nemen. Óp geheel eigen wijze slaagt hij hier voortreffelijk in en de ande re bandleden zijn Sjack dan ook zéér erkentelijk voor zijn tijdelijke medewerking. Op woensdag 13 april wordt er in het bezoekers centrum Oisterwijk een poppenspel gespeeld. De aanvang op woensdagmiddag is 14.30 uur. Mar leen van Tilburg van poppentheater 't Groene Land speelt dan het verhaal: ’Het bosvrouwtje en de manestralen’. na afloop is er een boswandeling die betrekking heeft op het spel waarbij de kinderen naar de stil te gaan luisteren. Leeftijd: vanaf 4 tot ongeveer 8 jaar; Duur: spel en wandeling: ongeveer 1 uur; Kosten: niet-leden 5,- per persoon, leden 4, per persoon. Reserveren gewenst: 04242-19209. Adres: Van Tienhovenlaan 5, Oisterwijk. Het volgende poppenspel wordt op zondag 24 april om 11.00 uur gespeeld. Het bezoekerscentrum Oisterwijk van Natuur monumenten organiseert een middag voor vol wassenen over een speciale groep insekten. Op zaterdag 16 april om 14.30 uur kunt u namelijk van alles te weten komen over honingbijen, hom mels en solitaire bijen. Twee medewerkers van de Ambrosiushoeve te Hilvarenbeek komen over het leven van deze die ren vertellen. De Ambrosiushoeve doet praktijk gericht onderzoek naar insektenbestuiving en bij - enhouderij. De twee onderzoekers, Sjef van de Steen en Jan van de Eijnde brengen een hommel- volk, een diaserie en een videofilm mee. Tevens wordt uitgelegd hoe je een tuin met behulp van drachtplanten geschikt kunt maken voor bijen. De vele vragen die u heeft over deze prachtige in sekten kunt u hen natuurlijk zeker stellen op de ze middag. Graag van te voren aanmelden bij het bezoekerscentrum Vanaf 1 april 1994 zijn de gemeenten in Neder land verantwoordelijk voor alle vervoersvoorzie ningen en rolstoelen voor zelfstandig wonende gehandicapten. Tevens zijn ze eveneens verantwoordelijk voor u woningaanpassing tot 45.000,-. Gemeente heb ben een grote vrijheid in het naar eigen inzicht uitvoeren van de aan hen bij wet opgelegde zorg plicht. Dat wil zeggen: gemeente hebben het recht om net pakket voorzieningen af te stemmen op de lokale situatie en op financiële mogelijkhe den van de cliënt, het niveau van de voorzienin gen moet echter wel altijd adequaat zijn. Onder adequaat verstaat de wetgever dat de beperkin gen die een gehandicapte ondervind, ook werke lijk worden verminderd. In feite wordt de onder grens van de zorgplicht betaald door de goed koopste, adequate voorziening, met andere woor den; als een goedkope voorziening toereikend is, kan de aanvrager geen duurdere voorziening clai men. Hoe afzonderlijke gemeenten invulling gaan geven aan hun zorgplicht, moet worden vastgelegd in een gemeentelijke verordening. De ze verordening is openbaar en opvraagbaar. Daarom heeft elke gemeente ook beleidsregels opgesteld. In deze zogenaamde beleidsnotitie kan worden opgeslagen hoe aanspraken concreet kunnen worden ingevuld. Maar u kunt ook bij de plaatselijke F.N. V. de gewenste inlichtingen krij gen. Wij komen dan bij u aan huis. Tel. 04242-17499. Micro-triathlon. KPJ Kring Tilburg organiseert een Micro-Triathlon op zondag 29 mei aan de Hoge Wal in Goirle (tegenover het Elisabethzie- kenhuis). Het begint rond 10.30 uur. Zowel KPJ-leden als introducees mogen meedoen. Het inschrijfgeld bedraagt: 2,50 per persoon. Deelnemende koppels (2 dames of 2 heren) kun nen zich inschrijven in de categorieën: - aspiran ten (jongens/meisjes); -senioren (heren/dames). De onderdelen zijn: ATB fietsen; lopen; kanoën. Info of opgave (voor 18 mei): John van Esch, tel. 04243-1471. Volleybal: Op Tweede Pinksterdag 23 mei) or ganiseert volleybalvereniging Bivoc een volleybal-toemooi, op de sportvelden van Biest- Houtakker. Ook KPJ-teams kunnen hieraan meedoen. Wil je dan met ons mee volleyballen, dan kun je je voor 9 mei opgeven bij John van Esch: tel. 1471. Voor shirtjes en inschrijfgeld wordt ge zorgd. Waterskiën: Waar? Aqua Best. Wanneer? Dins dags, van begin juni tot begin augustus. Hoe laat? Van 21.00 uur tot 22.00 uur. Kosten? Wor den gezamenlijk gedeeld. Info: Wim op ’t Hoog (Heirbaan 2, tel. 1608). Kegelen, zeevissen, midgetgolf, zeskamp. Uitslagen: Boerenbond II - Dalco’s II Boerenbond I - Treffers D’n Ouwe Jan - FC Verkooijen ’t Draaiboompje - ’t Centrum De rest werd afgelast. programma 17 april: ’t Centrum - ’t Geeneind Biest Boys - Boerenbond II Dalco’s II - Boerenbond I Treffers - D’n Ouwe Jan FC Verkooijen - ’t Trefpunt ’t Stokske - Dalco’s I De Veerkes - ’t Draaiboompje Let op: a.s. vrijdag vergadering (minstens twee (2) bestuursleden per club!!! De laatste wedstrijd van de kompetitie leverde voor het eerste team ook weer geen overwinning op, ofschoon de strijd gelijk opging. Van de 10 partijen werden er 6 pas in de derde game beslist. Na 4 partijen was de stand 2-2, na 6 was het 3-3. Maar van de 4 laatste partijen werd er maar 1 door Moergestel gewonnen. De degradatie is een feit. Piet Habraken won 2 maal, Herman Rein- ders 1 maal en invaller Rob Overdiek 0 maal. De volgende kompetitie zal team 1 uitkomen in de eerste klas. Ook het 2e team degradeert. Het gelijke spel van de laatste wedstrijd kon daar niets aan verande ren. met een beetje meer geluk had het een over winning kunnen worden. De sterkste man van het team, Martin Coolen was goed voor 3 punten. Invaller René Oerlemans wist 1 maal te scoren. Wil Steenbakker kon geen partij winnen. Hij is de hele kompetitie niet n vorm geweest. Dit team zal in de volgende kompetitie 5e klas gaan spe len als team 3. Het derde team heeft het uitstekend gedaan de ze kompetitie. De vorige kompetitie kampioen geworden in de 6de klas en nu eindigen als 2de in de 5de klas, dus promoveren naar de 4de klas. Heren proficiat. In de wedstrijd werd de tegenstander van de ta fel geveegd. Na 4 partijen was de stand 3-1 en de volgende 6 partijen leverden nog eens 5 punten op voor Moergestel. Dit maal was Jos Essing de sterke man. Hij won 3 maal. Bart de Cort en Theo Sprengers wonnen beiden maal. Uitslagen: Moergestel 1 - Slagzin 24-6 Moergestel 2 - Tios 85-5 Moergestel 3 - Avanti 98-2 Elke maandagavond van 20.00 uur tot 22.00 uur gelegenheid tot tafeltennis in D’n Donk. Er is nog ruimte voor nieuwe leden, zowel dames als heren. Heeft u interesse kom dan eens een kijk je nemen, of bel 3365. De paasmarkt die werd gehouden op de Hertog Jan d.d. 26 maart jl. mag gerust een succes worden genoemd. Alhoewel het weer niet de hele middag even goed was, mochten we toch spreken van een grote opkomst. Natuurlijk zou de paasmarkt nooit kans van sla gen hebben gehad, zonder medewerking van on derstaande personen. K. van Dijk (marktkramen); Fotografie van de Meijdenberg (Afdeling foto’s); Dhr. P. van de Schoot (fotografie); De schminkmoeders; Alle leerlingen en leerkrachten (voor inzet, crea tiviteit, medewerking); Dhr. van Oosterhout (voor openstelling van de school); Mevr, van Herck, voor het ophalen van overge bleven goederen, welke inmiddels weer een nieu we bestemming hebben gevonden bij Huize Poels en diverse asielzoekerscentra; Alle ouders en andere familieleden, die belange loos 2e hands- en/of nieuwe artikelen afstonden voor verkoop; Fam. van de Wouw (Masperstraat) voor de jaar lijkse donatie van eieren voor groep 1, 2 en 3; De Rabobank voor donatie van enveloppen voor de loterij. Natuurlijk zijn we u nog de uitslag van de eitjes- raden schuldig. De winnaar is Dhr. M. Rijnen (dit is geen doorgestoken kaart). Nogmaals aan allen onze dank. O KG Hertog Jan In de bibliotheek is op de jeugdafdeling een kast ingericht met informatieve prentenboeken. Deze kast, die wij ’AJ-kast’ noemen, is te vinden vlakbij de eerste leesboekjes en de A-leesboeken. De boeken in de AJ-kast zijn met name geschikt voor peuters en kinderen tot ongeveer 8 jaar. Voor kinderen vanaf een jaar of twee zijn er ’aan- wijsprentenboeken’. Dergelijke prentenboeken kunnen de kennis en het begripsvermogen van kleine kinderen helpen ontwikkelen. Bijvoor beeld boeken over huisdieren of over wat er ge beurt als je naar bed gaat of naar de kapper. Al lemaal heel herkenbare dingen voor de kinderen, waar ze ook al snel zelf een verhaal bij kunnen vertellen. Een vierjarige leeft vooral met een heleboel vra gen. Waarom wordt het ’s avonds donder? Waar komt de regen vandaan? Waar komen babietjes vandaan? Er zijn hel wat informatieve boeken te vinden in de AJ-kast die antwoord geven op dit soort vragen. In kleuterboek)es met veel mooie illustraties worden kinderen vertrouwd gemaakt met de gang van zaken in bijvoorbeeld een zie kenhuis, bij de tandarts of op de zwemles. Voor kinderen van 6, 7 en 8 jaar zijn er boeken die als vraagbaak dienst kunnen doen. Informa tieve boeken over bijvoorbeeld auto’s, treinen, dieren, planten wordt op een voor kinderen be grijpelijke wijze uit de doeken gedaan in deze in formatieve prentenboeken. Verder is er ook nog een categorie informatieve prentenboeken. Ver der is er ook nog een categorie informatieve pren tenboeken die uitdagen zelf aan het werk te gaan: koken, tuinieren, knutselen. Kortom, de AJ-kast is een kast waar jonge kin deren veel interessant materiaal kunnen vinden. Wij wensen hen daarbij veel kijk- en leesplezier. De medewerkers van de bibliotheek. Afdeling Tilburg en omstreken Komt bijeen op donderdag 21 april a.s. Aanvang: 20.00 uur. Op deze avondbijeenkomst zal Dr. Vaartjes van het MariaZiekenhuis een lezing houden over Cochleaire Implantatie. Er zal gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. Eenieder is welkom, zowel elden als niet-leden. Er wordt gebruik gemaakt van de overhead projector en de ringleiding. Plaats van bijeenkomst: Rode Kruisgebouw, Leonard van Vechelstraat 2 te Tilburg. Voor meer informatie: Hr. A. van Boxtel, tel. 04117-2304 of Hr. D. Smits, tel. 04242-17447 (na 18.00 uur). Het programma Oorzaken van Omroep Brabant staat zondag in het teken van het 150-jarig be staan van de Fraters van Tilburg. De congegra- tie werd opgericht door pastoor Zwijsen en ging zich bezighouden met de opvoeding van de Til- burgse jeugd. De fraters hebben een belangrijke rol gespeeld bij de ontwikkeling van het onder wijs in Tilburg, maar tegenwoordig houden ze zich bezig met andere zaken, de ontwikkeling van de fraters van Tilburg, de invloed op het on derwijs en het huidige werk van de fraters zijn a.s. zondag 17 april tussen twaalf en één uur on derwerp van het programma Oorzaken bij Om roep Brabant. Ofschoon het weer er nog helemaal niet aan doet denken maar toch begint binnenkort de verkoop van seizoenkaarten voor het Strand- en Rekrea- tiebad ’Staalbergven’ met korting weer. De verkoop van deze voordelige seizoenkaar ten vindt zoals gewoonlijk weer plaats op het zwembad de Leye en gemeentehuis Haaren en Moergestel. De verkoop van seizoenkaarten met korting duurt bijna 3 weken, wacht niet tot het laatst, dat voorkomt wachten aan de kassa. Het Staalbergven gaat 7 mei a.s. weer open. Volgende week uitgebreide informatie over de seizoenkaarten van het Staalbergven. Kadotip: kommunikant..seizoenkaart voor het Staalbergven, een goed idee! Met een seizoenkaart van het Staalbergven mag je ook met korting in zwembad de Leye zwemmen. Let op volgende week meer informatie.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 7