uality ra vel 'en va Nog snel even een ’zonpakkertje’? Dat kan! f 575.- f 595.- f 498.- Teveel eieren gegeten? Kom dansen! KLEURENFOTO'S GOEDKOOP! FotocolorW liever nu een uitstrijkje dan straks ’n koude douche I REISBURO PARTY- EN VERGADERCENTRUM ’CAROLA’ KRETA RHODOS TUNESIE TEVENS GESPECIALISEERD IN ZAKENREIZEN! Voorronde I a.s. Zaterdag 9 april in ’Den Boogaard’ Engelse orgelmuziek in Heikese Kerk ’Wraak van Brabant’ in O.J.C. ’t Tref Hilvarenbeek Kadoboetiek L-~-1 Leerlingen ’De Rooi Pannen’ winnen Nationale Etaleerwedstrijd 8 dagen v.a. 8 dagen v.a. 8 dagen v.a. Kom eens langs voor nog meer aanbiedingen! 1 I I St. Jansplein 5 - Moergestel - Tel. 04243-1665 - Fax 04243-3860 Aanvang 20.30 uur, entree f 5,- p.p. incl. een kopje koffie. De volgende dansavond is op zaterdag 14 mei! GEOPEND: maandag t/m donderdag van 10.00-18.00 uur; vrijdag van 10.00-19.00 uur; óók op zaterdag van 10.00-16.00 uur. Schoolstraat 11 5066 EC Moergestel Tel.: 04243 - 2020 Fax: 04243 - 2629 Onze D. J. weet hier wel raad mee! Hij zal uw cholesterolgehalte doen dalen. Baarmoederhalskankeronderzoek. een kwestie van gezond verstand. Rootven 60 5066 AX Moergestel Tel. 04243 - 3747 April 1994 Het belang van een uitstrijkje 1 Themakast: Wie verre reizen doet... AOx mv°°' "'aa' i Mondriaan Volgend jaar in Tilburg PAGINA 9 ec- tel, ec- nd, het tegen elkaar opnemen: Acrostichon (death- Maak een afspraak met uw huisarts. I ■Ki ter jen Vrijdag 8 april zullen in ’t Tref vier regionale bands het tegen elkaar opnemen om de halve fi nale van ’De wraak van Brabant’, een popcon- cours dat een aantal jaren gelden in het leve»»is geroepen door Brabantpop. Komende vrijdag zullen de volgende vier bands h Topkwaliteit kleurenfoto’s, formaten 9x9, 9x11,5 en 9x13 cm, afhankelijk van uw film, voor maar 49 ct. per afdruk. Dat maakt fotograferen pas goedkoop! Voor het ontwikkelen betaalt u slechts 4,50. Nabestellingen slechts 85 ct. per afdruk. Postbus 2227, 3000 CM Rotterdam. 010 - 460 18 50 f p In Nederland wordt per jaar bij 1200 vrouwen, meestal in de leeftijd van 35 tot 53 jaar, baarmoe derhalskanker vastgesteld. Deze ziekte is op te sporen of te voorkomen door regelmatig een uitstrijkje te laten maken bij de huisarts. De kans op genezing is dan praktisch 100 Alle vrouwen van 35 tot 53 jaar in Midden- Brabant krijgen dan ook één keer per 3 jaar een oproep om zich te laten onderzoeken. Men krijgt een uitnodiging om een afspraak te maken met de huisarts en daar een uitstrijkje te laten maken. Het onderzoek wordt vergoed door het zieken fonds en door vrijwel alle ziektekostenverze keraars. Voor meer informatie over het onderzoek kunt u zich wenden tot uw huisarts. Met vragen over de oproep kunt u contact opnemen met de GGD, tel. 643274. OP zondag 10 april a.s zal om 15.00 uur een or gelconcert gegeven worden door Eric van de Kolk uit Heerenveen op het romantisch getinte orgel van de Heikese kerk in Tilburg. Het programma vermeldt uitsluitend werken van Engelse componisten uit de 19e en 20e eeuw: Hollins, Wesley, Smart, Parry, Elgar en Walton. Met dit Engelse concert wordt het concertseizoen 1994 van de Midden Brabantse Orgelkring ge opend. NAe MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 6 APRIL 1994 <',b' metal uit Tilburg); Haga Signet (gitaarrock uit Hilvarenbeek/Tilburg); Rumble Fish (rock/ grunge uit Hilvarenbeek/Tilburg) en ’Arnold en Franka’ (funrock uit Tilburg). De volgorde waarin de bands zullen optreden wordt vlak voor het optreden door het lot be paald, en de eerste band zal uiterlijk om 21.30 uur het podium betreden. Na het laatste optreden zal de jury bekend ma ken wie er doorgaat naar de semi-finale. Speciaal voor deze gelegenheid zullen de deuren van ’t Tref vrijdag om 20.30 uur geopend wor den voor het publiek. De entree bedraagt f 7,50 en natuurlijk krijgen leden een knaak korting. Wie verre reizen maakt kan veel verhalen: dat is algemeen bekend. Dat veel schrijvers over hun reizen geschreven hebben misschien wat minder. En dan nog: de boeken met feitelijke informatie over reisdoelen zijn in de bibliotheek wel te vin den. De reisgidsen staan immers per land bij el kaar. Met de reisverhalen ligt het wat moeilijker. Een aantal reisverhalen treft u aan bij de infor matieve boeken zoals bijv. Hans Bouman: een dag van 48 uur; Cees Nooteboom: De wereld van een reiziger; Jan Donkers: Reizen maakt rijk en Carolijn Visser: Verre reizen. Over het algemeen kunnen we van deze boeken stellen dat de schrij ver de beschreven reizen werkelijk zo beleefd heeft. Andere reisliteratuur vindt u bij de ro mans; vaak, maar niet altijd, gaat het dan om fic tieve reizen. Te denken valt aan: Paul Bowles: Het dak van de hemel; Bernard Clavel: De bar re tocht; Alstein: Het vertrek naar Amerika of Jules Verne: De reis om de wereld in 80 dagen. De komende drie maanden van 1 april t/m 30 ju ni staan bovengenoemde boeken samen met ve le andere in de Themakast: ’Wie verre reizen doet.In de kast treft u naast reisverhalen ook reisinformatie aan. Mocht u nog bezig zijn om uit te zoeken waar u uw vakantie dit jaar door wilt brengen dan vindt u hier alle informatie en ver halen bij elkaar. Weet u al wel waar u naar toe gaat dan is het misschien een idee om een reisver haal over uw vakantiebestemming mee te nemen. Zo komt u alvast in dé sfeer! Tot ziens in de bibliotheek. 30% S'ote'g,PAo', 10x13 en uW oer I 59 ct Pe Op 24 en 25 maart jl. namen Boy de Rooij (17) uit Tilburg en Rogér van Tilburg (17) uit Rijen namens scholengemeenschap De Rooi Pannen in Tilburg deel aan de Nationale Etaleer wedstrijd in Rotterdam. Tijdens dit jaarlijks te- mgkerend evenement, waaraan maar liefst 21 scholen voor Voorbereidend Beroepsonderwijs Handel deelnamen, kregen zij zowel de eerste prijs van de vakjury als de tweede prijs van de bedrijfsjury. Op de handelsmavo in Tilburg is etaleren/deco- reren een van de beroepsgerichte praktische vak ken op het lesrooster. Wekelijks worden product presentaties en etalages vervaardigd in de park- tijklokalen aan het Lourdesplein. Boy en Rogér hadden al vaak laten zien dat ze ’feeling’ voor het vak hadden en werden dan ook gevraagd de school te vertegenwoordigen in deze wedstrijd. De opdracht die ze kregen was een etalage te ver vaardigen met producten van het merk Braban- tia rond het thema ’Brabantia sterk in vorm en kleur’. Boy en Rogér hebben zich daarbij laten inspireren door Mondriaan en hebben de produc ten tegen een decor in diens stijl gepresenteerd. Zij oogstten daarmee grote waardering zowel bij de bedrijfsjury van Brabantia als bij de vakjury, die bestond uit de docenten van alle 21 scholen. Een van de consequenties van deze overwinning is dat scholengemeenschap De Rooi Pannen vol gend jaar gastheer is en de wedstrijd zal orga niseren.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 9