Gronden Bertens Raadhuisstraat Moergestel houdt dezelfde coalitie 3 3 tig! aangekocht door Gebr. Janssen Operette vereniging ’Con Amore’ presenteert ’Der Zigeunerbaron’ KETELAARS B R I N [J Aphrodite J- Vestiging Spar Supermarkt, wooneenheden en parkeergelegenheid Dagtocht 55-plussers IVN Natuurwandeling Op zaterdag 16 april a.s. WOENSDAG 6 APRIL 1994 - 19e Jaargang - Nr. 806 TIVOLISTRAAT 75 TELEFOON 013 - 434907 TILBURG Vestiging nieuwe Spar Naar gistermorgen bekend werd gemaakt zijn de gronden aan de Raad huisstraat (de voormalige panden van Bertens) aangekocht door Gebr. Janssen Beheer B.V. Afgelopen week vonden de laatste besprekingen plaats met de grond eigenaren en konden de contracten worden ondertekend. Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 04243 - 1474.2 Bodemsanering •|1 Huidverzorgingsinstituut 1} Ij Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) g Na een jaar intensief repeteren is ’Con Amore’ inmiddels weer bijna klaar om een volledige operette-avond te verzorgen. Deze keer zal ’Der Zigeu- - J I MA 16 nkstel IG9 ISWO- leven n inrit- scher- i en (erk- Het hoeft geen betoog dat de componist garant staat voor talloze populaire klassiekers. ’Ja, das alles auf Ehr’, ’Ja, das Schreiben und das Lesen’, ’Der Einzugsmarsch’ en zo zijn er nog vele op te noemen. Het is dan ook de meest favoriete mu ziek uit het repertoire van het koor. De uitvoering vindt plaats in ’Den Boogaard’ op zaterdag 16 april a.s. om 20.15 uur. Om ieder een goede plaats in de zaal te garande ren wordt een beperkt aantal kaarten verkocht. De voorverkoop is reeds van start gegaan: mevr. Het College van B en W van Moergestel is gedu rende de besprekingen steeds op de hoogte ge houden van de plannen van Gebr. Janssen Be heer en dinsdagmorgen werd het college schrif telijk van het eindresultaat op de hoogte ge bracht. 354435 essen- keus )cm.; n met 3154. Ivers ieal- m bij ren. 1. bin- jen. achi- ;ven ijblij- 36 Nadat de grond al enkele jaren 'n doorn in het oog was van vele Moergestelnaren, lijkt die nu dan eindelijk een definitieve bestemming te krij gen. Eerder waren er al vele speculaties omtrent de bestemming van de gronden. Met Unigro (beheersmaatschappij waaronder ook de Spar-keten valt) werd overeenstemming be- Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktieBuro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond nendaal (alt), Ery Boom (sopraan), Johan van Oorschot (bariton) en Ron Dorren (bariton). Dit alles onder de bezielende leiding van Ad Ver- bakel (dirigent) en Marianne Leijtens (regie). Met de begeleiding van Ad Marchand (piano) en een orkest, dat voor een deel bestaat uit leden van onze harmonie, verdient deze uitvoering een aan beveling voor ieder die een avond wil genieten van de sprankelende muziek van Johann Strauss. reikt om er de nieuwe Spar-supermarkt te vesti gen. Verdere besprekingen om de komen tot ves tiging van de Spar in d’n Bokkenhoek (School straat) zijn hiermee thans van de baan. Naast de vestiging van de supermarkt voorziet het plan aan de Raadhuisstraat in de bouw van ’n aantal wooneenheden en parkeergelegenheid. Wat de hoofdrollen betreft kan men uit eigen ge lederen weer rekenen op de welklinkende so praan Nelly Verhaaf, de tenor Jan Pijnenborg, de bariton Peter Verheijen en de sopraan Emmy Roosjen, die haar debuut maakt. Het is ook dit jaar weer gelukt om enkele gastso- listen te vinden die met enthousiasme aan deze produktie hun medewerking verlenen. We noe men graag Jack Breikers (tenor), Bep van Groe- I Na een eerste verzoek van het CDA om een coalitie te gaan vormen met de PGB bleek al snel dat de achterban en het bestuur van de PGB er toch de voorkeur aan gaven om eerst de mogelijkheden te onderzoeken van een voortzetting van de bestaande coalitie PGB, WD en SPM. Deze drie partijen vertegen woordigen zes van de elf raadszetels. Na deze uitspraak van de achterban van de PGB heeft het initiatief tot de coalitievorming in Moer gestel nadrukkelijk gelegen bij de grootste par tij in de huidige coalitie, de PGB. Deze partij is bij de jongste gemeenteraadsverkiezingen ge groeid van drie naar vier zetels. Om te peilen hoe de ideeën van de VDD en SPM waren ten aanzien van en voortzetten van de coa litie, nodigde de PGB afgevaardigden van het bestuur en de fractie van beide partijen uit voor een eerste oriënterend gesprek. Dit gesprek vond plaats op dinsdag 8 maart jl. Na een globale ver gelijking van eikaars programma’s kwamen de drie partijen tot de conclusie dat voortzetting van de huidige coalitie beslist de moeite van het na der onderzoeken waard was. Vervolgens werden in een drietal besprekingen de programma’s nauwkeuriger met elkaar vergeleken; daar waar verschilpunten bestonden werd overeenstem ming bereikt. Dit alles heeft geleid tot een con venant waarmee de nieuwe coalitie aan de gang wil gaan in de komende jaren. Uitgangspunt voor het toekomstige beleid zal zijn het beleid zoals dat twee jaar geleden werd ingezet. Kandidaat-wethouders zijn de heer Léon Loos- veld (PGB) en de heer Paul Gerlach (WD). Vorig jaar is de dagtocht voor 55-plussers een succes geweest. Reden genoeg om ook dit jaar op reis te gaan. Dat doen we op vrijdag 10 juni a.s. Gekozen is voor een rit naar Koningswinter en Altenahr. Een lange en vermoeiende dag, maar wel een dag met mooie en afwisselende land schappen, interessante steden en, uiteraard, en kele wijnplaatsen. Verdere details worden nog gepubliceerd. De jaarlijkse reis voor Moergestelse 65-plussers vindt plaats op vrijdag 3 juni a.s. Deze dagtocht is een leuke en gezellige reis door Belgisch Limburg en de Kempen. We bezoeken ’s-morgens en ’s-middags een li- keurfabriek. Natuurlijk kan er ’gepruufd’ wor den. Deelname is mogelijk voor Moergestelse inwo ners, die 65 jaar of ouder zijn en nog redelijk ter been: Voor echtparen, als één van beiden 65 jaar is of ouder. Nadere mededelingen volgen. Zondag 10 april om 14.00 uur start IVN afd. Oisterwijk e.o. een voorjaarswandeling door het natuurgebied ’De Brand’ in Udenhout. In het voorjaar, als bosanemoom en speenkruid in bloei staan, is het daar erg mooi. Dit bos- en moerasgebied an de zuidkant van de Drunense duinen is ontstaan doordat de Zand- kantsche Ley eeuwenlang langs de rand van de ze duinen zijn weg naar de Maas zocht. ’De Brand’ heeft een zeer gevarieerde begroeiing met o.a. eik, beuk, els, sporkehout en krent, waardoor ook vele soorten vogels zich in dit ge bied prima thuis voelen. Kortom, er is heel wat te genieten tijdens deze wandeling o.l.v. natuur- gidsen. Er wordt gestart vanaf de kapel aan de Schoor- straat in Udenhout. Iedereen is welkom, water dicht schoeisel aanbevolen en deelname is gratis. De bodemsanering van de gronden aan de Raad huisstraat verkeert op dit moment in een eindfa se. Oranjewoud (al vanaf het begin bij de sane ring betrokken) werkt op dit moment aan haar eindrapport en naar verwachting zal de provin cie op basis daarvan de schone grond-verklaring kunnen afgeven. C. Willems, Kruysackerstraat 18, tel. 1378; Sla gerij van Zon, Rootven 74, tel. 1769 en ’Den Boogaard’, tel. 1665. raag- stel. 50 Of Kom rola, div. zaak iChi- aruik I van kunt ado- rden; lines; cm.). top- erk- Oost i ig. 3 160. da- iptie. gen. achi- even •ijblij- 36 eerst <met vice! i N este

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 1