I ofd dit t ïi KORFBAL^ Met hart en ziel ZOEKERTJES Audacia-nieuws N E PV Over Berg en Dal -Q PRINSES JULIANA c MUZIEKVERENIGING G Buro ’76 tussen 17.00 en 19.00 uur niet bereikbaar... V ir AUDACIA JUNIOREN Bekijk het eens van een andere kant... Algemeen Plaatselijke Verordening Van het College van Burgemeester en Wethouders Verleende bouwvergunningen AUDACIA PUPILLEN Schaatsdiploma ’s voor jeugdleden van ’De Vennen’ Voel je thuis in je sport S.V. Roef! - Handbal Buiten leuk, binnen leuk, handbal is altijd leuk! Solistenconcours Oisterwijk Diversen 'MOERGESTEL-NIEUWS' WOENSDAG 6 APRIL 1994 PAGINA 10 MC 2-3 Coi Aanwezig: Moergestel, (Hedwig Wasser in de Acht Mei Post van oktober 1993) 1 Schaatsclub „De Vennen.” Uitslagen: Alle wedstrijden werden afgelast. Programma zondag 10 april: Oirschot Vooruit 1 - Audacia 1 GSBW 2 - Audacia 2 Audacia 3 - Willem II 2 Were Di 8 - Audacia 4 Audacia 5 - Uno Animo 8 Audacia 6 - HMVV 3 Marvilde 8 - Audacia 7 Audacia 8 - SET 5 Audacia 9 - Hilvaria 6 Hilvaria 7 - Audacia 10 Ons redaktie-adres Oisterwijkseweg 43 is niet te bereiken tussen 17.00 en 19.00 uur. Dringende boodschappen kunt u inspreken op de telefoonbeantwoorder. "We proberen met elkaar een open, uitnodigend, nieuw verband te scheppen, waarin mensen zich thuis kunnen voelen. l«TS Dt ini Pr Uitslagen: Alle wedstrijden werden afgelast. Programma zaterdag 9 april Audacia Al is vrij Velocitas ’31 - Audacia BI13.30 Audacia B/C-comb. - Oirschot Vooruit 2 13.30 Oirschot Vooruit 3- Audacia C/D-comb. 12.00 JUNIOREN LET OP: Programma woensdag 13 april Audacia Al - Nemelaer 1 Aanwezig: 17.30 Ele Bei Zil Zit Zil sys M« M« Stil Stil Stil lu Bla Str Coi Zw DA Steeds vaker lezen we in de krant over inciden ten en onlusten tegenover buitenlanders. Mensen met een andere huidskleur worden lastig geval len, soms zelfs mishandeld en in een aantal geval len zijn zelfs doden gevallen. Eigenlijk wordt iedereen in zijn leven regelmatig geconfronteerd met discriminatie. De een omdat T Ai Wi 0ïl| ma aai zei n. VEI INI - een verzoek tot het houden van een kledingin- zamelingsaktie in het jaar 1995 is geweigerd; - vergunning is verleend voor het plaatsen van een reclame-object op bedrijfsgebouw Donkers Autoschade. In de vergadering van het College van Burge meester en Wethouders van 22 maart zijn onder andere de volgende besluiten genomen: Bent u van mening dat u door het verlenen van een bouwvergunning voor een van de hieronder omschreven onderwerpen rechtstreeks in uw be lang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Wet administratieve rechtspraak overheidsbe schikkingen (Wet AROB) binnen 30 dagen na het verschijnen van dit blad een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wet houders van Moergestel, Postbus 90, 5066 ZH Moergestel. Wanneer u bij ons een bezwaarschrift indient kunt u tevens bij de Voorzitter van de Afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s-Gravenhage, een verzoek om schorsing van onze beschikking dan wel een ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning indienen. Bouwvergunnig is verleend voor: - de bouw van een erker en uitbreiding van de woning aan de Tilburgseweg 13. Op 22 maart is positief gereageerd op de melding tot: - het verplaatsen van een garage aan de Krij- testraat 7. Uitslagen: Uno Animo 1 - Audacia El Audacia F2 was vrij De andere wedstrijden werden afgelast. Programma zaterdag 9 april Aanwezig: Audacia Dl - SV Capelle 19.30 Beerse Boys 2 - Audacia D2 10.15 Audacia El - Hilvaria 19.30 RKDSV 1 - Audacia E210.00 Audacia E3 - GSBW 49.30 GSBW 1 - Audacia F110.15 Audacia F2 - NOAD 110.45 Audacia F3 - Beerse Boys 210.45 Riel 3 - Audacia F411.00 PUPILLEN LET OP: Programma maandag 11 april Audacia El - Uno Animo 1 Oirschot Vooruit 1 - Audacia E2 Audacia E3 - Zouavia 3 14.30 12.00 12.30 10.00 12.30 10.00 10.00 10.00 10.00 10.00 Aanwezig: 18.00 17.45 18.00 hij rood haar heeft, iemand anders is dik en wordt daarmee geplaagd of daarom genegeerd, weer iemand anders gedraagt zich anders dan de rest van de familie of de andere bewoners in de straat. We noemen dit alleen geen discriminatie. Daarvan spreken we pas als iemand een andere huidskleur heeft en om die reden anders bena derd wordt. Al van jongsafaan worden we opgevoed met het idee dat we ons moeten onderscheiden van de an der. Betere cijfers op school, een betere baan, een mooier huis. We willen ons graag onderscheiden van de ander. Soms gebeurt dat jammer genoeg ten koste van de ander. De laatste tientallen jaren is onze samenleving veel meer divers geworden dan vroeger. Mensen uit allerlei verschillende landen, van allerlei ver schillende werelddelen, wonen samen met ons in Nederland. Al deze mensen hebben hun eigen cultuur, hun eigen gewoonten. Niet al deze gebruiken zijn bij ons bekend en niet altijd begrijpen wij de achter grond van deze gebruiken; waarom doet iemand dit wel of dat juist niet. Hierin ligt vaak al een be gin voor een probleem, want onbekend maakt soms onbemind. Daarnaast beschouwen sommi ge mensen de komst en aanwezigheid van buiten landers ook als een bedreiging; raak ik straks mijn baan kwijt ten gunste van iemand anders?; krijg ik straks geen overlast van mijn nieuwe (buitenlandse) buren met hun andere gebruiken en gewoonten? alléén geplaatst bij kontante betaling! Auto zelf poetsen en/of bekleding reinigen. Met gebruik van prof, poetsmiddelen, poetsmachi- ne en bekledingsreinigingsmachine. Daarbij geven wij u graag advies en helpen u zonodig. Inf. vrijblij vend. Autocleaning van Breda, Tel. 04243-2836 Nieuw!!! U kunt uw foto's laten afdrukken al voor 49 cent bij Kadoboetiek Carola, Rootven 60, Tel. 04243-3747. Wilt u een fiets of bromfiets kopen? Dan eerst bij Schepens Tweewielers binnenlopen! De zaak met de vele aanbiedingen en z’n nèt iets betere service! Autowassen? Doe het milieubewust! Gebruik milieuvriendelijke wasprodukten. Autocleaning van Breda, Tel. 04243-2836. Zonnebankkuur (bestaande uit 10zonnehalfu- ren) f 65,-. Schoonheidssalon 'Trés Bien', St. Jans- plein 3a, Tel. 04243-3709. Degelijk schoorsteen vegen; riool ontstop pen met hogedruk en alle voorkomende werk zaamheden: 'De Klusjesman', Langvennen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 04242-83937. Leuk idee voor communicanten als bedankje, wenskaarten met uw eigen kleurenfoto en tekst al voor 89 cent per wenskaart incl. envelop. Bij Kado boetiek Carola, Rootven 60, Tel. 04243-3747. Mestspoelsysteem. Voor de doe-het-zelvers hebben wij PVC-buizen en -hulpstukken tegen de al lerlaagste prijs. Vraag vrijblijvend een offerte aan bij RKD Moergestel, 04243-1971 t.n.v. Smits. Uw tweewielerreparaties gratis opgehaald en thuisgebracht. Bel: Schepens Tweewielers, Kerk straat 21Oisterwijk, tel. 04242-17326. VU-RIO riolering ontstoppen en vernieuwen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013-333864. Zaterdag 12 maart jl. werden de jeugdschaatsles- sen van het seizoen 1993/1994 volgens traditie af gesloten met een schaatsproef. Van september 1993 tot maart 1994 hadden de jeugdschaatser- tjes van Schaatsclub ’De Vennen’ schaatsles ge had. Voor sommigen was het de eerste kennisma king met de schaatssport, anderen namen reeds voor de tweede, derde of zelfs vierde keer deel aan deze schaatslessen en kregen daarom les in een gevorderde groep. De afsluitende schaatsproef bestond uit 3 onder delen: de start- remproef, de slalom-proef en de uithoudingsproef. Naarmate de niveaugroep ho ger werd, werden ook de eisen hoger gesteld. Vooral bij de hoogste 2 diploma’s D en E werden deze eisen erg streng toegepast. Dit had tot ge volg dat een paar deelnemertjes, die reeds in het bezit waren van schaatsdiploma C, dit jaar geen diploma kregen uitgereikt, omdat zij nog niet aan de eisen voor een diploma D voldeden. Wel een schaatsdiploma werd uitgereikt aan: In Eindhoven: Nina Baijens, Remco Bruurs, Monique Donkers, Ruud Donkers, Cindy op ’t Hoog, Angela op ’t Hoog, Jouke Hooghiemstra, Hylke Hooghiemstra, Antoon Kastelijn, Adriaan Kastelijn, Jeroen de Laat, Marieke de Laat, Ma- riëlle Matheeuwsen, Rens Matheeuwsen, Stefan Nieuwenhuis, Wim Nieuwenhuis, Nannie van Rooy, Kevin Smolders, Jan Timmermans, Ju dith Willems, Saskia Willems en Michaela Zuman. In Tilburg: Simona Antonis, Monique Arts, Tess Bierhuizen, Amanda Biesheuvel, Carlijn Bies heuvel, Sjoerd Boogers, Johan Burgers, Janet Burgers, Robbert Burgers, Barbara Kiemeney, Wouter Koopmans, Annet de Laat, Susy La- pien, Nick Lapien, Steven van Rijsingen, Rosi ne Scheirs, Anne van de Schoot, Marcia Smits, Kathelijne Smits, Michaela Smits, Mathijs Ter- windt, Inge Terwindt, Julien van Velthoven, Anouk Vugts, Brenda van de Wiel en Myke van de Wiel. Alle schaatsertjes worden hartelijk gefeliciteerd met hun diploma. Met de schaatsproeven kwam een einde van een weer geslaagd seizoen jeugdschaatsles in Tilburg en Eindhoven. Ook volgend jaar zal er weer schaatsles gegeven worden aan kinderen tot 12 jaar. Kinderen die hieraan willen deelnemen, maar nog geen lid zijn van Schaatsclub ’De Vennen’ worden verzocht zich hiervoor reeds nu aan te melden bij John Schepens (tel. 04243-2027). Deze lessen zijn nl. steeds erg snel volgeboekt! Zaterdag 26 maart jl. zijn de leden van PV ’Over Berg en Dal’ met him gevleugelde vrienden weer an het wedvluchtseizoen 1994 begonnen. Zoals altijd wordt er gestart met het Vitesse-program- ma (vluchten tot 300 km.). Vrijdagavond werden door negen van onze leden in totaal 119 oude duiven ingemand voor Duffel, een afstand van ca. 70 km. Op dat moment nog allemaal kampioenen, maar dat zou zaterdag wel iets aangepast moeten worden. In het Samenspel Oisterwijk e.o. zijn in totaal 512 duiven inge mand. Gelost op zaterdag om 09.00 uur met een noord westenwind bereikt de eerste duif haar thuishok om 9.50.50 uur en wel bij L. van den Branden Krijtestraat die hiermee zowel in de vereniging als in het Samenspel de eerste prijs behaalt. Ook de tweede prijs behaalt Leo in het Samenspel, zo dat voor hem van een zeer geslaagde opening van het seizoen gesproken kan worden. J. van Drunen is na een jaar gestopt te zijn met de duivensport gelukkig weer in onze gelederen .als aktief duivemelker teruggekeerd. In onze ver eniging is nog altijd geen ledenstop, zodat nieu we leden met open armen ontvangen zullen worden. Verenigingsuitslag: L. van den Branden K: 1, 2, 4, 5, 6, 13, 16, 18, 21 (15 mee). L. Heeffer: 3, 8, 10, 12, 14 (12 mee). Th. Colsen: 7, 9, 17, 20, 25 (18 mee). L. van de Ven: 11 (8 mee). L. Kennes: 15, 24 (17 mee). A. van Hulten: 19, 22, 27 (12 mee). L. van den Branden R.: 23,26, 28, 30 (16 mee). J. van Drunen: 29 (6 mee). Uitslagen: Recr.: Roef! - Volharding2-3 De Junioren en Aspiranten hadden het afgelopen weekend een nhaaldag van de afgelaste wedstrij den van 19 maart jl. De uitslagen: Jun.: Boskant - Roef!1-1 De beide andere wedstrijden werden wederom afgelast. Programma 9 april: Mono’s 2: Tuldania - Roef! 2 10.30; vertrek 9.45 Mono’s 1EÏilko - Roef! 1 11.30; vertrek 10.45 Asp. A: Tuldania - Roef!... 9.30; vertrek 8.30 Asp. B: Tuldania 2 - Roef! 2 11.00; vertrek 10.00 Programma 10 april: Sen. 1: Boskant 2 - Roef!$&11.30; vertrek 10.15 Sen. 2: Boskant 3 - Roef! 2 10.00; vertrek 8.45 Programma 11 april: Mono’s 1: Roef! 1 - DDW 318.00; aanwezig 17.30 Recreanten: Roef! - Volharding2-3 De Recreanten speelden hun eerste wedstrijd weer op het veld. Volharding is ’n gelijkwaardi ge tegenstander voor Roef!, bij andere teams zien we heel vaak wel erg jonge dames staan. We be gonnen goed, met de rust was het 1-0. Na de rust was het Jeanne die alweer ’n punt voor ons maak te (haar nieuwe schoenen deden het wel erg goed). We hoopten op ’n overwinning maar Vol harding zag nog kans om drie keer raak te doe len. Jammer voor ons, ’n volgende keer zijn wij weer aan de beurt om van hen te winnen, het gaat meestal om de beurt. Het was ’n sportieve wed strijd en dat is net zo belangrijk! De Paasvakantie is weer voorbij en we beginnen weer met onze veldkompetitie. Jullie hebben al lemaal je rijschema’s ontvangen, zorg dus weer dat je op tijd aanwezig bent en zorg dat je een ex tra shirt bij je hebt. Programma 9 april: Welpen gaan op toernooi in Tilburg. 11.00 MAB: GHV - Roef! in Goirle 10.50 JAB: Taxandria - Roef! in Oisterwijk 11.40 JAA: Taxandria - Roef! in Oisterwijk Programma 10 april: 12.20 HES: Elshout - Roef! in Elshout 11.50 MAA: Were Di - Roef! in Tilburg Onze zustervereniging harmonie Asterius uit Oisterwijk organiseert jaarlijks een solistencol!- cours. Doel van dit concours is zowel beginnen de als meer ervaren muzikanten gelegenheid te bieden als solist op te treden. Grote waardering voor onze jeugdleden die na tuurlijk met de nodige zenuwen hun optredens op het podium verzorgden. Hier volgen de uitslagen (achtereenvolgens naam, instrument, afdeling, punten en behaalde prijs): Frans van de Poel, klarinet, ere, 52, eerste Elvira Koenraadt, klarinet, ere, 46,5, tweede Jorinda de Wilde, dwarsfluit, eerste, 51, eerste Hendrik Laurenssen, trompet, eerste, 49,5, eerste Petran Kuijpers, klarinet, eerste, 48, eerste Joey Ligtvoet, kleine trom, tweede, 54, le met lof Danny van de Loo, klarinet, tweede, 51, eerste Neeltje Rijnen, hoorn, tweede, 49,5, eerste Rob van den Meijdenberg, klarinet, tweede, 49, eerste Jasper van der Aa, trompet, tweede, 48, eerste Maarten Cools, kleine trom, tweede, 46, tweede Rob Klessens, kleine trom, tweede, 45, tweede Stephan van der Aa, kleine trom, tweede, 44,5, tweede. Joey Ligtvoet ontving naast een eerste prijs met lof van de jury ook nog de beker voor het hoog ste aantal punten in de tweede afdeling. Bestuur en leden feliciteren alle solisten met dit prachtige resultaat. Met de prikken die we deze maand plaatsen wil len we begrip vragen voor mensen met andere ge bruiken en gewoonten, voor mensen die anders zijn dan uzelf bent. Dat hoeven uiteraard niet al tijd mensen te zijn met een andere huidskleur. Dat kan ook iemand zijn met een andere leeftijd, iemand die homofiel is, iemand die er heel anders uitziet dan we gewend zijn. In een multi-raciale samenleving als Nederland kunnen we samen leven als we proberen wat mee begrip te tonen voor elkaar, als het we het eens van een andere kant bekijken. - Toegekend zijn de volgende standplaatsen op de weekmarkt: - P. Zwerts te Oisterwijk voor de verkoop van dames- en herenkleding (uitgezonderd spijker- kleding); - J. Herr te Waalwijk voor de verkoop van kinder- en babykleding; - W. de Graaf te Bunschoten voor de verkoop van brood, koek en banket; - besloten is de heer M. de waard toestemming te verlenen om als tweede vrijwillige molenaar met de Moergestelse molen te malen. aan een gezond bestaan prik van de week DISCRIMINATIE: WIE 15 ER EIGENLIJK "ANDERS’? 8 samen werken

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 10