Hoofdprijs f 250, Poirters Contract Kringloop Bedrijf ondertekend Met Srof 5 NÓG MEER MODE NÓG MEER KEUZE Vrolijke voorjaarsmode te kust en te keur voor dames, heren en kinderen! In het kort... naar de milieustraat Verder nog vele waardevolle prijzen! Amfibievoertuigen nieuwe attractie in Autotron om 20.30 uur in de zaal van ’Breda’s Welvaren’ Kom zelf ’ns kijken, k Tot straks! J Nederlandse Vereniging voor slechthorenden exposeert in april in de bibliotheek z m I V! MODEHUIS .omroep brabant K.V.O. MOERGESTEL Z i m c Z m I Z m c ■«I GGD Midden-Brabant begint medische rubriek bij Omroep Brabant Gratis ophalen van bruikbare spullen 'O PAGINA 7 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 30 MAART 1994 INA6 postbus 108 - 5600 ac eindhoven L rans neer Bureau Vrouw Werk start binnenkort een Training Loopbaanplanning voor werkende vrouwen. Vrouwen die geïnteresseerd zijn kun nen tijdens kantooruren contact opnemen met Bureau Vrouw Werk, Goirkestraat 90, tel. 013-424913 en vragen om meer informatie. I z rü c l«i z ni c z m c Van 8 tot en met 24 april zal in het heemcen- trum Tn de Drye Swaentjes’ aan De Lind 42 te Oisterwijk Willem van Rijen exposeren. De ex positie (landschappen, stillevens en reproducties van oude meesters) is open op vrijdag, zaterdag en zondag van 13.00-17.00 uur. Toegang volwas senen 1,50; kinderen gratis (mits onder geleide). Maandag 4 april vmdt m Demo te Oisterwijk een rock-festival plaats onder de titel ’Bloemet- jesfestijn’. Er treden zes bands op. Kaarten zijn bij ’Demo’ te koop voor 7,50 per stuk, wees er echter snel bij want vol is vol. De aanvang is 15.00 uur maar de zaal is al om 14.00 uur open. Gedurende het Paasweekend exposeert het echtpaar Scheepens uit Uden in het Oude Kerkje te Middelbeers. Op Paaszaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en le en 2e Paasdag van 11.00 tot 17.00 uur. De Stichting vraagt een kleine bijdrage: vol wassenen 1,50; kinderen 0,50. In aansluiting op de vorig jaar geïntroduceer de Viskaart Brabant is nu ook het Brabantse aan bod aan verblijfsaccommodaties letterlijk ’in kaart’ gebracht. De kaarten (hotels bungalows; campings bungalows; groepsaccommodaties trekkershutten) zijn voor 1,50 per stuk ver krijgbaar bij alle VVV A-kantoren in Nederland. Beste leden, Mogen wij van die leden die niet op de voorjaars vergadering aanwezig waren en wel met enige ac tiviteiten willen meedoen, zo spoedig mogelijk de opgaven verwachten. Onder andere van: Donderdag 14 april: Loonse en Drunense duinen. Donderdag 21 april: kennismaken met de mu ziekschool. Dinsdag 10 mei: Kringbedevaart naar Meersel- dreef. Opgeven of U met de bus meegaat of met eigen auto. Dit graag voor 1 april opgeven. Donderdag 19 mei: Voorjaarsreis (zie folder). Maandag 16 mei: Fietstocht H. Eik. Maandag 13 juni: Vliegbasis Airport Eindhoven. Opgaven bij het bestuur alstublieft. Samen met z’n trouwe viervoeter op de fo to... Wie is het? De hoofdpersoon van vorige week in deze rubriek was C. Scheepens, Kruysacker- straat 5. In Nederland leven een groot aantal mensen die hinder ondervinden van een verminderd gehoor. Kinderen, jongeren, volwassenen, maar vooral veel ouderen. Ze raken vaak geïsoleerd van hun omgeving. Hebben er moeite mee om anderen te verstaan, zijn onzeker in het verkeer, missen wat er op radio en tv wordt gezegd en stuiten dan ook nog vaak op onbegrip bij kennissen, collega’s en vrienden. Onbegrip veroorzaakt door onwetend heid en misverstanden. De Nederlandse Vereniging Voor Slechthoren den, die opkomt voor de belangen van alle slecht horenden en doofgewordenen, heeft in de maand april een tentoonstelling ingericht in de biblio theek. U vind er allerlei boortoestellen en hulp middelen die de slechthorenden of doven kunnen helpen. Daarnaast zijn er boeken en brochures met informatie. Zo zijn er bijvoorbeeld folders over: - Hoe U zelf uw gehoor kunt testen; - Reis- en vakantietips voor doven en slechtho renden; - De ziekte van Menière; - Het gebruik van een boortoestel door ouderen; - De telefoon en slechthorenden. Bovendien vinden goedhorenden er tips om zich beter verstaanbaar te maken tegenover slechtho renden Gedurende de tentoonstelling zullen leden van de vereniging voor slechthorenden tijdens de avon- dopeningsuren en op de woensdagmiddag aanwe zig zijn om uw vragen te beantwoorden. Tot ziens in de bibliotheek. Op donderdag 24 maart jl. ondertekende burgemeester J.B.S. ter Veer het contract waarin is bepaald dat het Kringloop Bedrijf Oisterwijk in opdracht van de gemeente Moergestel zal gaan zorgdragen voor het verwijderen en verwerken van het grof huishoudelijk afval uit de gemeente Moergestel. Onder het toeziend oog van de heer W. Verhoeven, voorzitter van het Kringloop Bedrijf Oisterwijk en de heer M. Heeren, algemeen manager van de Regionale Kringloop Bedrijven zette burgemeester Ter Veer zijn handtekening. Voor 1994 heeft Autotron Rosmalen de opening van een nieuwe attractie op het programma staan. Vanaf de start van het seizoen, zaterdag 2 april, kunnen de bezoekers een onvergetelijk tochtje maken op het Autotron-meer in een heus amfi- bievoertuig. Met de komst van de amfibie-attractie gaat een lang gekoesterde wens van het park in vervulling. Autotron beschikte reeds over één zo’n voertuig waarmee medewerkers met enige regelmaat showtochtjes over de grote waterpartij in het park maakten. Met vaste regelmaat stelden bezoekers de vraag of ook zij eens een tochtje in de ’wate- rauto’ mochten maken. Om veiligheidsredenen kon tot nu toe nooit gehoor gegeven worden aan dit verzoek. Daar komt nu dus eindelijk veran dering in. Vanaf begin april ’tuffen’ er in totaal veertien amfibievoertuigen over de plas. De bijzondere vaartuigen bieden plaats aan vier personen en worden aangedreven door milieuvriendelijke elektromotoren. De amfibievoertuigen werden door Autotron- technici geheel in eigen beheer ontwikkeld en vervaardigd. De veertien amfibies werden in schitterende felle kleuren gespoten. Het Autotron-seizoen begint zaterdag 2 april én eindigt zondag 23 oktober. De entreeprijzen be dragen 17,50 voor volwassenen en 14,50 voor kinderen van 3 tot 12 jaar en 60 Kinderen tot 3 jaar mogen gratis naar binnen. De GGD Midden-Brabant begint komende maand met een wekelijkse medische rubriek bij Omroep Brabant. Elke vrijdagmiddag even na half 1 zal dr. Ivo Maas aandacht besteden aan ziekte en gezondheid. De nieuwe rubriek heeft de naam ’Beter in het Midden’ gekregen en wordt gepresenteerd door redacteur Agnes van der Straaten. In de nieuwe rubriek zal de nadruk vooral liggen op het voorkomen van ziekten. Dr. Ivo Maas, medisch adjunct-direkteur van de GGD Midden- Brabant en daarvoor onder meer 10 jaar actief als huisarts in Rotterdam zal zaken behandelen als hoe ziekten te herkennen zijn, wanneer een dok tersbezoek raadzaam is en wanneer niet en wat kan er gedaan worden aan algemeen voorkomen de kwalen. In de rubriek ’Beter in het Midden’ zal ook te horen zijn waar meer informatie te halen is en waar achtergrondinformatie beschikbaar is. In de nieuwe rubriek zal ook ingegaan worden op de actualiteit. Komt er een griep-epidemie, dan zal het gaan over griepprikken. Ook meldingen van ziektes zoals in het recente verleden her senvliesontsteking, TBC en polio zullen in de rubriek behandeld worden. Beginnen de vakan ties, dan zal dr. Maas nuttige tips geven over wat er bijvoorbeeld in de reisapotheek moet zitten. Omroep Brabant denkt met de nieuwe rubriek in een grote behoefte te voorzien. De GGD Midden-Brabant hoopt een groot aantal inwoners van de regio via de regionale omroep te kunnen bereiken. Dagelijks luisteren er alleen al in Midden-Brabant meer dan 100.000 mensen van 13 jaar en ouder naar hun regionale omroep. De eerste uitzending van ’Beter in het Midden’ is vrijdag 1 april (geen april-grap!) even na de klok van half 1 in het Middenbrabantse program ma van Omroep Brabant. Vanaf 1 april 1994 wordt uw grof huisvuil niet meer opgehaald door de gemeente. U kunt het aanbieden op de milieustraat van het Kringloop Bedrijf Oisterwijk aan de Veldweg nr. 8 in Ois terwijk. U was gewend dat u uw grof vuil aan de straat kon zetten en dat het dan opgehaald werd door de gemeente. Dat is veranderd. Grof vuil moet voortaan door u zelf gebracht worden naar de milieustraat in Oisterwijk. Daar staan verschillende containers waar uw vuil in kan. Door zoveel mogelijk aan de bron te schei den, wordt voorkomen dat er iets afgevoerd wordt wat nog hergebruikt kan worden. Vanaf 1 april worden bruikbare goederen gratis opgehaald door het Kringloop Bedrijf Oister wijk. Daartoe dient u het volgende nummer te bellen: 06 - 8.21.22.48 (40 ct. p/m.). U heeft vast wel eens spullen die u weg zou wil len doen, maar waarvan u het zonde vindt als ze bij het vuilnis terecht komen. De gemeente Moergestel heeft met het Kringloop Bedrijf Oisterwijk een contract afgesloten, waarin is be paald dat het Kringloop Bedrijf die goederen gra tis ophaalt. v-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 7