en 1 Gespannen sfeer in raadsvergadering PARTY- EN VERGADERCENTRUM KETELAARS Aphrodite Nog geen coalitie op 24 maart ’n Avondje vol plezier, drankjes en buffet hoeft niet duur te zijn Noud Smits (nog) niet beschikbaar als wethouder Gezocht: sterke Moergestelse mannen voor 30 april! Onderwijzers van vroeger in Moergestel WOENSDAG 30 MAART 1994 - 19e Jaargang - Nr. 805 St. Jansplein 5 - Moergestel - Tel. 04243-1665 - Fax 04243-3860 TELEFOON 013-434907 TILBURG TIVOLISTRAAT 75 Huidverzorgingsinstituut Zondag 3 april 13.00 uur: Herhaling TV-uitzending U kunt met een groep vanaf 20 personen terecht in onze Brasserie ’Cambrinus’. Al vanaf f 34,50 p.p. heeft u buffet, onbeperkt drankgebruik en spelletjes. Informeer naar onze Cambrinus-arrangementen... Radio-uitzending zondag 3 april 11.00-13.00 uur Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 04243 -1474 Wet Voorzieningen Gehandicapten Per 1 april 1994 treedt in werking de Wet Voor zieningen Gehandicapten. Dit houdt in dat wat voorheen op grond van de Algemene Arbeidson geschiktheidswet door de Bedrijfsverenigingen werd verstrekt nu door de gemeenten dient te worden gedaan. Gedacht moet dan worden aan zaken als rolstoelen, vervoersvoorzieningen en woningaanpassingen. In principe kan iedere ge meente voor zich daarvoor regels opstellen. Aktiviteiten ouderen Rioleringsbeheersplan De verkiezingsuitslag van 2 maart had een duidelijke invloed op de ver gadering van de gemeenteraad op donderdag 24 maart jl. Hoewel er be langrijke punten op de agenda stonden (Wet Voorzieningen Gehandicap ten en rioleringsbeheersplan) lieten de frakties niet het achterste van hun tong zien. Huidverzorgingsinstituut Fj Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) TV-uitzending donderdag 31 maart 19.00 uur: Kinderfilm in de Paasvakantie tkl 20 eter lant en. ita- aat AvdW I® MTV-radio, gemaakt door Peter van de Wouw, Corné Schoenmaker en John Steijger. ’n Gevarieerd programma onder de titel Z-M. en oor sen her tjes fel. en jrk- op- ;rk- )ost ruik van keu- I in- aro- rch- van tel. tulp wat ezin men tiek '43- 116 naai istel He nen MARK VAN VELTHOVEN (CDA): vier maal zoveel ien. ichi- ven jblij- !6 erst met ice! nog der- iken Jaar I tot ren tan, ogt- <ers al- ibij De praktijk is echter dat regionale samenwer king wordt gezocht. Moergestel heeft samen met Oisterwijk een verordening opgesteld, waarbij zoveel mogelijk is gekeken naar de an dere gemeenten uit het Samenwerkingsverband Midden-Brabant (SMB). Desondanks zijn er verschillen met bijvoorbeeld de stad Tilburg, die dan vooral gezocht moeten worden in de verschillen in de ’eigen bijdragen’ van de ge handicapten. De kritiek van de raad spitste zich daarop. Zo wel de PGB (Noud Smits) als de SPM (Wil Oer- lemans) spraken van rechtsongelijkheid. Zij pleit ten voor goede voorlichting en het vormen van een fonds om straks eventuele noodzakelijke aan passingen te kunnen bekostigen. Het CDA (Wim Mees) maakte zich vooral zorgen over het kon- trakt dat is gesloten met de BBA over de collec tieve vervoersvoorziening, dat in individuele ge vallen beslist ontoereikend zal zijn. Het college (bij monde van wethouder Loosveld) gaat ak koord met het vormen van het fonds. Verder zal zij maandelijks voortgangsrapportage doen aan de commissie en na acht maanden komt er een evaluatie. Individuele aanpassingen in de ver voersvoorzieningen blijven altijd mogelijk. Als raadsvoorstel was aan de orde de huurprijs van het voormalige gebouw van de openbare school. Met de hoogte van die huur was overeen stemming. Wel werden kanttekeningen gemaakt. Allereerst moet er een nieuwe naam komen voor ’Bienekebolders’ (prijsvraag voor gebruikers; CDA Betsy Denissen) en welke voorzieningen zijn inclusief (Noud Smits: geen voetbalveld ver huren zonder goalpalen). Volgens wethouder Loosveld komen deze zaken aan de orde in een volgend raadsvoorstel. Bovendien zijn er moge lijkheden in de subsidiëring van de landelijke bij drage en in de eigen verordening. Bovendien rekende het CDA (Mark van Velt- hoven) uit dat over tien jaar de burger wel eens viermaal zoveel zou moeten betalen dan het huidige niveau van rioolbelasting. Hij verweet daarbij het college het mislopen van de subsi die (zonder daarover overigens een nieuwe dis cussie uit te lokken) en de raad het niet ingaan op de suggestie van het CDA in de algemene beschouwingen om in de begroting te reserve ren voor deze kosten in voorgaande jaren. Wethouder Paul Gerlach gaf toe dat bij normale doorberekening de lasten voor de burger inder daad die proporties kunnen aarmemen, maar stel de daar tegenover dat in de meerjarenbegroting wel is gereserveerd en dat dan van jaar tot jaar kan worden bezien wat wel en wat niet kan wor den gedaan om de lasten van de burger in de hand te houden. ten met een verhaaltje in Moergestels dialekt eni ge boekbesprekingen en een vraag over oude- jaarsgebruiken. Voor niet-leden is het nummer ad. 7,- verkrijg baar bij ’de Spar’, Rootven te Moergestel. Alles over champignons: van kwe ken tot gebruik Nieuws van MTV-radio Nieuws van ’Con Amore’ Historie Moergestel met dit keer D n Bult’ EHBO-wedstrijden Sinister Footwear Ontstaan en onthulling van ’De Ontginner’ Op de koffie bij... Koos van Velthoven De natuur in met Gerard Kuijpers. Ditmaal de tuin van de oude pasto rie aan de Postelstraat. Er wordt in het dorp druk gespeculeerd. Voor velen staat één zaak onomstotelijk vast: Noud Smits wordt weer wethouder. Aangezien hij nog volop in het maatschappelijk leven staat en recent een uitbreiding heeft gekre gen in zijn directietaak bij Scholengemeenschap ’De Rooi Pannen’ is het moment van aantreden als wethouder té vroeg gekomen. Niettegenstaan de de door velen uitgesproken hoop en verwach ting kan hij zich momenteel nog niet vrijmaken voor deze politieke funktie. Als Moergestel daarentegen samengevoegd wor den tot één gemeente en hij van de v.u.t. gebruik kan maken, is hij uitdrukkelijk beschikbaar. Noud Smits zal uiteraard wel als fractievoorzit ter namens de P.G.B. in de gemeenteraad verte genwoordigd bhj ven en hij zal daarin voor velen de spreekbuis blijven. Al diegenen die in het ver leden hun weg naar hem vonden voor informa tie en als vraagbaak, kunnen op hem blijven re kenen. Namens de P.G.B. zal Léon Loosveld de kandi- daat-wethouder zijn. Het schijnt slecht gesteld te zijn met het Moer- gestelse rioolstelsel. Bij de werkzaamheden on langs in de Schoolstraat werd men hier al pijnlijk mee geconfronteerd. Het wordt een blok aan het been voor het gemeentebestuur, immers er is geen eer aan te behalen. Niemand ziet het, het speelt zich ’onder de grond’ af. De kosten lopen in de miljoenen en daardoor zullen ’zichtbare’ voorzieningen wellicht moeten wijken. Op Koninginnedag organiseert het Oranjekomité van Moergestel verschillende aktiviteiten waar nog ruimschoots aandacht aan wordt besteed. Wat nieuw is die dag zijn twee sportieve evene menten die op het plein plaatsvinden. Rond drie uur ’s-middags organiseert de loopgroep van Physique een ’Torenloop’ voor de jeugd, een jeugdwedstrijd van 1-2 en 3 km en een 10 kilometer wedstrijd voor de volwassenen. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktieBuro 76, Oisterwijkseweg 43.5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond A.P. Wolfs schrijft in het nieuwe nummer van ’de Kleine Meijerij’ uitvoerig over problemen, die men in Moergestel had met de onderwijzers Adriaan van Gooi en J. van Mierlo in de vorige eeuw. Conflicten met de gemeente, bouwvallig heid van de school enzovoorts, komen aan de orde. Andere artikelen handelen over het raadhuis van Oisterwijk (P. Wuisman), Veldovens te Berkel en Udenhout (J. van de Loo), de naam Belveren te Haaren (P. Pijnenburg), de naam Stokske te Moergestel (Thiadens). Terwijl het nummer dat zoals steeds goed geïllustreerd is, wordt afgeslo- Er vinden in dat stadium nog steeds onderhan- delingen plaats om de laatste coalitie (PGB-WD- SPM) op de wethoudersverkiezing op 12 april a.s. in stand te houden. Dit tot groot ongenoegen van het CDA, die als grootste partij uit de verkie zingen is gekomen en daarop het initiatief had ge nomen om de eerste optie (een coalitie met de PGB) tot stand te brengen, zich met een botte weigering aan de zijlijn zag staan. Wat een leu ke reünie moest worden van ex-raadsleden (laat ste vergadering), werd een koele sluiting door de voorzitter met een ’ik wens u allen ’wel thuis’, waarop ieders zijns weegs ging. Alleen de part ners van de scheidende PGB- en SPM-raadsleden konden in de vergadering een bloemetje in ont vangst nemen, aan de CDA-partners waren ze thuisbezorgd. Rond 16.00 uur begint het spektakel: de sterkste man van Moergestel We hebben tot nu toe 4 kandidaten en zoeken er nog 4 bij zodat we een leuke kompetitie af kun nen werken. De onderdelen traktortrekken, boomstamheffen, vaatjesestafette, armworstelen, zware tassenrace en forward hold zijn misschien bekend van de recentelijke tv-uitzendingen. Het gaat dus om een afwisselende krachtmeting tuu- sen 6 of 8 personen. Wij zoeken nog 2 tot 4 enthousiaste kerels die de ze ludieke strijd aandurven! Meld je zo spoedig mogelijk aan want de onder delen worden de komende maand een aantal ke ren getraind bij sportschool Physique! Tel. 3459 of 2672. V jongerenwerk moergestel Donderdag 7 april aanstaande draait er voor al le kinderen een leuke film in Den Boogaard. De film heet: De Kleine Zeemeermin. Deze film zal te zien zijn op het grote scherm in de zaal van Den Boogaard en begint om 14.30 uur. De entree is 2,- per persoon, waar chips en drinken bij in begrepen zit. Dus tot donderdagmiddag 7 april! ’t Kwartierke. oer - I’

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 1