Weer vier generaties... MTV-radio definitief van start via de kabel Kok John Mouthaan wint hoofdprijs met ’vismozaïek ■P KETELAARS B R I N I Aphrodite n Uitzending zondags om de veertien dagen r ker n! Heitje voor een Karweitje Tijdens ’Horesca in Zuidlaren 3INA1; WOENSDAG 16 MAART 1994 - 19e Jaargang - Nr. 803 ?nz. 9 de Br-, IDE iren TIVOLISTRAAT 75 VAN DIJK VERHUUR Vanaf nu kunt u bij ons terecht voor de komplete verzorging en aankleding van uw feest! Ons assortiment is aanzienlijk uitgebreid met o.a. serviesgoed, bestek, glazen en alles wat uw feest tot een succes kan maken!!! Blij M.O. Sinds 1991 verzorgde de radio-tak van MTV al radio-uitzendingen voor afgaand aan de vaste televisie-uitzendingen op donderdagavond. Het ra dioprogramma had echter het grote nadeel dat het alleen te beluisteren was via het tv-kanaal. Vanaf a.s. zondag komt daar definitief verandering in, want vanaf dat moment is MTV-radio voortaan te ontvangen via de kabel op 87.6 Mhz én in stereo. Programmamakers |l Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 04243 - 1474 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) Bij zijn eerste deelname aan een landelijke wedstrijd is het John Mout- haan, Kerckackerstraat 4, gelukt om meteen de hoofdprijs in de wacht te slepen. John, al veertien jaar werkzaam als kok, was zeer verrast door de uitverkiezing. Donderdag 4 maart jl. mocht hij uit handen van Jacques d’Ancona, de kristallen bokaal, behorende bij de prijs, in ontvangst ne men. ’De Vossenberg’ Prijswinnende menu Slapeloze nacht... Inhoud programma Uitzending Initiatief A B i John met de door hem in de wacht gesleepte kristallen bokaal. I® 81 Rootven 60, Tel. 04243-2414 Uiteraard maken we graag ’n plaatsje vrij als zich uit een familie weer eens vier genera ties melden. Twee weken geleden stelden we u vier ge neraties voor en deze week doen we dat met veel plezier opnieuw. Op de voorgrond zien we overgrootmoeder A. Denissen-van Hest (81), die woont aan de Hofakker 2 in Moer gestel. Haar dochter is oma Ans Soetens-Denis- sen (51) die woonach tig is in Biest-Houtak- ker. Ook haar doch ter, moeder Marion Kroot-Soetens (31) is daar woonachtig. De jongste telg, die bij overgrootmoeder op schoot zit is Ma non Kroot. Zij werd geboren op 7 decem ber 1993. Met ’n wijdse blik kijkt ze fris en vrolijk de wereld in... it 32 ?stel 1562 Uiteraard is John terecht zeer blij met zijn prijs. Voor de eerste maal deelnemen met een dergelijk succes, daar had hij alleen maar van durven dromen. Ook de bewoners van ’De Vossenberg’ zijn trots op het bereikte resultaat van ’hun’ kok en lieten hem dat door de vele felicitaties en komplimen- ten dan ook duidelijk blijken. John, van harte proficiat met dit resultaat... i •uwe in Verantwoordelijk voor de radio-uitzendingen zijn ’vaste’ presentator Peter van de Wouw, die daar bij terzijde wordt gestaan door Comé Schoenma ker. Incidenteel zal ook een van de andere MTV presentatoren het radio-programma presenteren. Zoals ieder jaar houden wij omstreeks de Paasva kantie onze actie: ’Heitje voor een Karweitje’. Bij deze actie is het de bedoeling dat onze Esta’s bij familie, buren, vrienden, bekenden langs de deur gaan en daar een karweitje opknappen. Voor zo’n karweitje krijgen ze dan geld. Dit jaar zal de ac tie gehouden worden van 28 maart tot en met 8 aprü. (De week voor en in de Paasvakantie.) Het geld dat wij hiermee ophalen wordt gebruikt om het zomerkamp nog leuker te maken voor de kinderen. Wat voor karweitjes kunt u de kinderen zoal la ten doen? Dit kan van alles zijn, zoals flessen wegbrengen naar de glasbak, boodschappen doen, tuin harken, hond uitlaten (geen pitbulls alstublieft!), stoep vegen, stofzuigen, spelletje doen met de kinderen en nog veel meer. Voor vragen kunt u altijd bellen met Petra de Bie- Tekath, tel. 2963. We hopen dat u veel karweit jes voor de Esta’s heeft. Groetjes, de Esta-leiding. I Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktieBuro '76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond John (28) is sinds 2% jaar werkzaam op bejaar denhuis ’De Vossenberg’ te Kaatsheuvel. Samen met vier collega’s zorgt hij er dagelijks voor 325 maaltijden voor vier verzorgingshuizen in Kaats heuvel en voor de maaltijdendienst. John genoot zijn opleiding aan de SKB in Eind hoven, de Streekschool in Breda en de cursus ’dieetkok’ volgde hij in Den Bosch. De wedstrijd was uitgeschreven door het Voor lichtingsbureau van de Goede Voeding. John won de prijs in de categorie ’Gezonde voeding’. Dat betekende dat het door hem samengestelde menu niet meer dan 4200 kilojoules mocht bevat ten en maximaal 5,25 mocht kosten. Samen met collega Peter van Engelen begon hij al in december met de eerste voorbereidingen. Samen dokterden ze het, naar later bleek prijs winnende, menu uit, waarin bijvoorbeeld, om het niet te vet te maken, alleen halvarine gebruikt werd. Het resultaat werd uiteindelijk: huisgerookte pa relhoenfilet, vismozaïek in een jasje van zalm en oma’s fleurige appeltractatie. Woensdag 3 maart begonnen John en Peter na werktijd aan de bereiding van het menu. 's Avonds om half twaalf was men er mee klaar. ’Geslapen hebben we toen maar niet meer’, zegt John, ’want om vier uur ’s-nachts moesten we naar Zuidlaren’. Daar legde hij de laatste hand aan zijn creatie en moest er gewacht worden op de beoordeling van de jury. Voor de samenstellers volslagen verrast kreeg het menu vier keer het predikaat ’goed’ wat de hoofdprijs opleverde. De techniek is in handen van de nieuwe man bij MTV: John Steijger. Voor wat betreft de inhoud wil MTV-radio na tuurlijk zo aktueel mogelijk zijn. Naast de aktu- aliteit veel bekende (en ook onbekende) muziek is er ’n aantal vaste rubrieken te beluisteren. Zo is elke uitzending Perry Broers, trainer van Au- dacia 1te gast in de studio om te vertellen over de komende wedstrijd van zijn eerste team; is er de Uit-Óp-Zondag agenda, met daarin tips uit eigen dorp en regio en binnenkort komt daar ook het weerpraat je bij. De uitzending van MTV-radio is te beluisteren a.s. zondag 20 maart van 11.00 tot 13.00 uur en te ontvangen via het FM-kanaal 87.6 Mhz. Als MTV-radio niet in de lucht is worden de uitzen dingen van Omroep Brabant doorgegeven. Om roep Brabant blijft echter ook te beluisteren via de normale frequentie, de 88.4 Mhz. In het vervolg zal ’Moergestel-Nieuws’ de ko mende uitzenddagen steeds tijdig aan u doorge ven. Zondag 20 maart 11.00-13.00 uur: MTV- radio via 87.6 Mhz. Het initiatief om bij MTV te komen met radio- uitzendingen komt op naam van twee MTV- medewerkers: Corné Schoenmaker en Peter van de Wouw. Laatstgenoemde had, tot opheffing van Radio Tilburg, daar wekelijks ’n vast pro gramma en kwam op ’n gegeven moment tijdens de wekelijkse MTV-vergadering met de vraag om de mogelijkheden tot het maken van radio-uit zendingen te onderzoeken. Samen met Comé Schoenmaker verdiepte de MTV-ploeg zich in de uitvoering van het idee en bekeek tevens of het een financieel haalbaar plan leek. Door gebruik te maken van enerzijds de be schikbare TV-apparatuur en anderzijds privé- apparatuur werd besloten de definitieve stap te zetten richting uitzendingen via de kabel. Beslo ten werd tevens de in 1993 gewonnen prijs (ap paratuur van Sony, red.) beschikbaar te stellen aan de radio-afdeling. A r

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 1