’De Bienekebolders’ zet de deuren weer open! W' f 891 Harmonie-concert I 1 TAXI VAN DE LOO TEL. 04243-2077 Thema-avond ’Thuis sterven of in het Ziekenhuis’ Aktiviteiten Ouderen Moergestel DOOO'n c BIENEKEBOLDERS MARIJ IJSSELDIJK-WAGEMANS Vouwavond Hallo... H afcnéié. d - <1 Thuiszorg Midden-Brabant afdeling Moergestel organiseert: Parochie-agenda Doopvieringen Kindernevendienst Sportinstuif Wandelen S| o ee ki di be ui Openbare Basisschool K V ni Huidverzorging/Aromathérapie Parochiecentrum Jeu de Boules Protestantse Gemeente Oisterwijk Agenda Vastenaktie 1994 IV Betrokkenheid; het criterium voor goed onderwijs! Basisschool kiezen? Let eens op het Openbaar Onderwijs! Bingomiddag PftROCMf $T. JMfONTWrtW/C Informatie-avond en open dag 'MOERGESTEL-NIEUWS' WOENSDAG 9 MAART 1994 PAGINA 2 M( wor- Lid Anbos - Ziekenfonds erkend Dinsdag 15 maart: Parochievergadering Woensdag 16 maart: Cursus rouwverwerking; Huwelijksvoorbereiding Zondag 13 maart wordt om 14.00 uur gedoopt: Bjorn van de Langenberg. Zondag 20 maart worden gedoopt: Manon Brands en Anouk Mallens. Op zondag 13 maart om 11.30 uur is er kinder nevendienst voor de groepen 5 en 6. Deze neven dienst wordt geleid door Petra van Nuenen. Elke woensdagmorgen in sporthal ’De Vonder’ sportinstuif voor mensen boven de 55 jaar. Er worden onder begeleiding verschillende vormen van sport beoefend. Van 8.45-9.45 uur. Kosten voor deelname 3,25 per keer, contant te voldoen. 24 Maart: Bezinningsmiddag met als inleider pastor H. van den Broek. Over thema, plaats en uur volgende week meer! De fietsclub gaat iedere maandagmiddag wande len. Vertrek om 13.00 uur op het St. Jansplein. Krijtenbogtstraat 2b, 5066 BJ Moergestel Tel. 04243-2688 's-Maandags gesloten B] er vi nc da C' vi< gi vc de hc dl Pi fo BI de m zij 12 Sa ni T gr Ie ut D wi H B d E v b C k c b t< E Met voortvarendheid is de herbouw van het ver nielde gedeelte van het parochiecentrum aange pakt. We hopen al weer heel gauw van het gehele gebouw gebruik te kunnen maken. Het parochiebestuur dankt heel hartelijk de me vrouw, die op die kwade zondag de brandweer heeft gebeld; dankt heel hartelijk de brandweer; dankt heel hartelijk alle mensen die hard hebben gewerkt om het gebouw weer in orde te brengen en dankt heel hartelijk de vele parochianen, die hebben meegeleefd rond dat vervelend gebeuren. Woensdagmiddag bij goed weer van 13.30-17.00 uur op het sportterrein van S.V. Roef! Kosten 2,50 per maand. Info: M. Jonkers, tel. 2430. Op 22 maart wordt er in Boerderij Vissers, Berg land weg 40 te Tilburg een vouwavond gehouden. Het thema is wenskaarten maken voor diverse gelegenheden. De avond is toegankelijk voor iedereen die een beetje kan vouwen. De kosten zijn 7,- inclusief diagrammen, papier en koffie. De avond begint om 20.00 uur en duurt tot 22.00 uur. Opgave voor deelname graag voor 20 maart bij Tiny van der Plas, Alpenlaan 203, 5022 LK Tilburg, tel. 013-420816. Wijkouderling Moergestel: J. Krijger, Wilde- manstraat 48, Oisterwijk, tel. 04242-15331. In ’De Voorhof, naast de kerk, is de crèche. De kinderen van de kindernevendienst maken het begin van de kerkdienst mee en vertrekken daar na naar hun eigen kinderdienst. Kerkdienst: op zondag 13 maart. Om 10.15 uur gaat in de dienst voor ds. L. Botticher uit Til burg. Op 15 maart is de tweede avond van de winter- cursus ’De aarde is van God’ (van 20.00-22.00 uur). De volgende en laatste bijeenkomst is op 29 maart. Wat betreft sterven thuis zijn we letterlijk en fi guurlijk steeds verder van huis geraakt. Meer dan de helft van de Nederlandse bevolking sterft in gezondheidszorginstellingen, in handen dus van professionele werkers. De familie en andere naasten doen alleen datgene wat ze van de ver pleegkundige ’mogen’. En dat terwijl de zieke mens in bed, jarenlang met zijn familie en naasten door fijne en moeilijke tijden gegaan is. Er is weer een tendens ’huiswaarts’ merkbaar. Zowel professionele werkers in de gezondheids zorg als de rest van de bevolking zien de nadelen van de voortschrijdende medische techniek en de invloed ervan op een vredig sterven. Op deze avond gaan we praten over de voor- en nadelen van sterven thuis en in een ziekenhuis of ander gezondheidsinstelling en over waarden en nor men die hierop van invloed zijn. Deze avond wordt verzorgd door Mevr. Mes, theoloog, en vindt plaats op maandagavond 14 maart 1994 in het Wijkgebouw Pr. Beatrixstraat 28. Aanvang 20.00 uur. U bent van hart welkom. Opgave is mogelijk tot 12 maart bij: Mevr. M. van den Meijdenberg, Schoolstraat 2; tel. 3790; PROFER de organisatie voor plattelandsvrou wen in Zaïre, werkt aan de bewustwording van de vrouwen van haar eigen plaats in de samenle ving. PROFER schenkt veel aandacht aan zelfor ganisatie van de vrouwen. Daardoor leren ze meer en meer om zelf hun lot in eigen handen te namen en niet langer passief af te wachten wat hen van boven- of buitenaf wordt aangeboden. M.O.V.-groep Moergestel Ben je tussen de 12 en 30 jaar en zou je ook wel eens willen honk- of softballen, neem dan nu de telefoon en bel naar Annie Hekker: 04243-2932. Wij zijn de soft- en honkbalvereniging Roef! We hebben 10 teams, maar enkele teams kunnen nog wel versterking gebruiken. Nu trainen we nog in de zaal, maar vanaf april gaan we buiten trainen. Vanaf 13 maart spelen we oefenwedstrijden. En eind april begint de competitie. Je mag altijd een paar trainingen gratis meedoen, om te kijken of de sport je bevalt. Oefenwedstrijden zondag 13 maart: Honkbal senioren 1: 13.00: Roef! - Kickers Softbal senioren 1: 13.00: Roef! - Sparta (dubbel). Tot ziens op onze velden! Het leerlingenorkest van Muziekvereniging ’Prinses Juliana’ Moergestel verzorgt samen met leerlingen van harmonie ’Oefening en Uitspan ning’ uit Goirle een koffieconcert. Het programma biedt voor de echte muzieklief hebber interessante werken. Van harte nodigen bestuur en leden van beide verenigingen u uit voor dit koffieconcert. Als je de school binnenloopt zie je allerlei hoeken die uitnodigend zijn ingericht. Kleuters kopen rijst en macaroni in de winkelhoek. Er wordt ge teld en gewogen. In de lees-schrijfhoek zijn kin deren woorden aan het oefenen met flanelbord- letters. In de bovenbouw zijn kinderen in de re kenhoek aan het uitrekenen hoeveel korting er gegeven moet worden om de zelf gekweekte groente goedkoper te verkopen dan de ’con current’. Kinderen worden steeds uitgenodigd plannen te maken en deze uit te voeren. Er wordt geleerd uit boeken, maar de opgedane kennis wordt ook toe gepast. De leerkracht speelt en werkt mee. Hij kijkt, luistert en praat met kinderen. Hij weet wat er in de kinderen omgaat, overlegt met kinderen en collega’s en komt met een aanbod, zodat er elke dag iets uitdagends te beleven valt. Kinderen die niet gemotiveerd zijn tot leren krij gen een duidelijke structuur aangeboden en krij gen speciale aandacht. Kinderen zitten met rode oren te werken, kun nen in de pauzes niet stoppen en zijn vol overgave bezig. Spelen en werken met betrokkenheid zorgt voor optimale ontwikkeling en leren. Kin deren die snel kunnen, gaan snel, kinderen die moeite hebben krijgen extra hulp en kinderen die zich normaal ontwikkelen doen dat vanuit hun belangstellingswereld Met ervaringsgericht onderwijs krijgen kinde ren de kans om initiatieven te nemen, bedanken ze zelf en samen met anderen oplossingen, leert het kind zich te interesseren in andere mensen en de wereld, voelt het kind zich gewaardeerd en doet het de dingen met plezier. Het openbaar onderwijs wordt niet vanuit één bepaalde opvatting gegeven. Dat mag zelfs niet. Er wordt aandacht besteed aan alle waarden, zo als die in de Nederlandse samenleving voorko men, zonder dat er een bepaald onderscheid ge maakt wordt. Openbare scholen bieden de ouders de mogelijk heid om hun kinderen lessen in godsdienst- of humanistisch vormingsonderwijs te laten volgen binnen de normale schooltijd. Verder wordt er les gegeven in kennis van allerlei wereldgods diensten en levensbeschouwelijke overtuigingen, zonder ergens een voorkeur voor uit te spreken. Naast deze algemene kenmerken van openbare scholen, verschilt de uitwerking per openbare school. Veel scholen hebben moderne inzichten in hun onderwijssysteem opgenomen. Zo heeft ’De Bienekebolders’ gekozen voor een specifie ke manier van opvoeding en onderwijs door het toepassen van principes van ’het ervaringsgericht onderwijs’ (EGO). Vierde zondag van de Veertigdagentijd Preek: Pastor H. van den Broek 12 - 19 maart 1994 ZATERDAG 19.00 uur: H. Mis met samen zang en orgelspel. Mgd Irma van de Wal-van Herck; Cornelis van Lieshout e.v. Adriana de Loos; Lucia van Haaren-Spaninks; Piet Base mans e.v. Ardina van Kollenburg. ZONDAG 10.00 uur: Hoogmis. Mgd Anna van den Broek-van lersel; Mgd Annie Versteegen; Mgd Rien Op ’t Hoog e.v. Riet Heyms; Mgd Wilhelmus Wijten; Mgd Ans Hermus-van Door maal; Jgt Cornelis van Dijk e.v. Jacoba van de Wouw; Jgt Adrianus en Cornelis van Akeren. 11.30 uur: Kindernevendienst groep 5 en 6. Mgd Catharina Sebregts-van de Wouw; Wilhel mus en Wilhelmina Rijnen-Kuypers; Overl. ouders Denissen-Damen; Jgt Harrie van Aarle; Leo van de Plas e.v. Marian Beerens; Johan van de Wouw e.v. Annie van Rooij. DINSDAG: Overl. fam. Horrevorts-de Kort; Cor van de Wouw; Jan Jonkers-Willems; Wilhel mus Wijten; Ad de Vries. DONDERDAG: Jgt Adrianus Kemps en Johan na van Rooij; Riet Sterke-van Esch; Jan Kinscho ten e.v. Jo Jansen. Weekenddienst artsen: Alléén voor spoedgevallen: Weekend 12 en 13 maart: E. van Delft, telefoon 04243-1424 Weekenddiensten in Oisterwijk gelden van zaterdag 7.30 tot zondag 7.30 uur en van zondag 7.30 tot maandag 7.30 uur. zaterdag 12 maart: E. Soffers, Beerze 1telefoon 04242 - 86230 zondag 13 maart: C. van Exsel, Lind 73, telefoon 04242 - 82010 Pastorie Moergestel, tel. 04243-1340 Weekenddienst pastorie: Bel 2320: Klooster St. Stanislaus Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Kontaktpersoon: Bosstraat 30, tel. 1167 Politie alarm: 06-11 Politie Oisterwijk 04242 -19111 Bezoekadres: Burg. Verwielstraat 59, 5061 GC Oisterwijk. Dagelijks geopend van 8.00 tot 18.00 uur; vrijdag tot 21.00 u.; zondag van 13.00-18.00 u. Bureau Slachtofferhulp, Spreekuur elke maandag-, woensdag- en vrijdagochtend van 9-12 uur. Burg. Verwielstraat 67, Oisterwijk, telefonisch 24 uur bereikbaar: 04242 -19035 Huisartsenlaboratorium Midden-Brabant voor bloedafname e.d. t.b.v. huisarts, verlos kundige of specialist: elke dinsdag en donderdag van 9-10 u. in het gebouw van de Thuiszorg Midden-Brabant, Pr. Beatrixstr. 27. Ponsplaatje ziekenhuis meebrengen. In Oisterwijk (gebouw Kruisver. Lindenpark- laan 16: elke werkdag van 9-11 uur). Thuiszorg Midden-Brabant: Pr. Beatrixstraat 27, tel. 1594. Spreekuur gezinszorg: - dinsdag van 9.00-10.00 uur. Spreekuur patiëntenzorg: - dinsdag en vrijdag van 13.30-14.30 u. Spreekuur zuigelingen- en kleuterzorg: - maandag en donderdag van 12.30-13.00 uur Indien u niet kunt wachten tot het spreekuur, kunt u dagelijks contact opnemen met tele foonnummer 013-636620 (24 uur bereikbaar). Aanmelding voor kraamzorg bij voorkeur vóór de 4e maand van de zwangerschap, kan telefonisch bij de kruisvereniging tel.nr. 013-635708 (dagel. tijdens kantooruren). Na aanmelding ontvangt u een inschrijfformu lier en 'n uitgebreid pakket met info over zwan- gerschap, bevalling en kraamzorg. Patiëntenbelangenburo Midden-Brabant (instelling van het Regionaal Patiënten/Consu- menten Platform Midden-Brabant). Informatie, advies, ondersteuning en bemiddeling m.b.t. vragen of klachten over de gezondheidszorg, de maatschappelijke dienstverlening en de zorgverzekering. Bereikbaar: ma., di., do. van 9.00-17.00; woe. en vrij, van 9.00-12.30. Piushaven 1-02, Tilburg, Tel. 013-421035. Openbare Bibliotheek, tel 04243-2243 Openingstijden: ma. en vr. 15-20 u.; di. 10-12.30 u.; wo. 14.30-17.30 u; do. 15-17.30 u.; leeszaal: di. en do. 10-12.30 u. Spreekuur verloskundige: op maandagmor gen in het gebouw van Thuiszorg Midden- Brabant Pr. Beatrixstraat 27 of op maandag- of dinsdagavond in Oisterwijk, Beukendreef 31 Gitta Jabroer en Anne de Raad, tel. afspraak dagelijks 13.30-14.00: tel. 04242-84037 Spreekuur Alg. Maatsch. Werk: St. Jansplein 9, tel. 1169. Riet Schouten en Eric Bertels. Spreekuur op ma., di., wo. en do. van 9-10 u., andere dagen telefonisch op tel. 1169. Bij spoed buiten kantooruren: THD-Tilburg: 013-433584. Zonnebloem afd. Moergestel. Secr.: Stokske 4, tel. 2376. Spreekuren Dierenartsen Moergestel, Heu velstraat 2, tel. 04243-1465. Kleine huisdieren: ma t/m vr 18.30-19.00 en na tel. afspraak. Tel. spreekuur dag. 8.00-9.00. Spoedgevallen: dag en nacht tel, bereikbaar. Oud papier 16 maart: route west: v. Rijckevor- sellaan, Hoefkens, Prinsessenbuurt en de straten aan die kant van Moergestel. Donderdag 10 maart a.s. om 13.30 uur in ’Den Boogaard’: bingo voor alle leden van de Bond van Ouderen. 8 Ronden bingo voor 8,-. Voor elke ronde zijn er 4 mooie prijzen met een hoofd prijs van 25,-. Wij verwachten dat veel van onze leden aanwezig zullen zijn! Gratis koffie. Woensdag 16 maart: Bingo in ’De Reuselhof aanvang 19.30 uur. Deze bingo is toegankelijk voor alle ouderen vanaf 50 jaar. Naast een aan tal mooie en nuttige prijzen staat het gratis kop je koffie klaar! Uw kind wordt binnenkort 4 jaar en bereikt daarmee de leeftijd waarop het kan wor den toegelaten tot de basisschool. Door middel van dit schrijven willen wij u informe ren over het openbaar onderwijs in zijn algemeenheid en de openbare basisschool ’De Bienekebolders’ in het bijzonder. Daarnaast willen wij u informeren over een aantal aspecten die te maken hebben met onze informatie-avond en de open dag. Ook als u uw kind inmiddels heeft aangemeld aan een basisschool kan deze informatie voor u nut tig zijn. Kiezen kunt u het beste als u zich laat informe ren door gesprekken aan te gaan met andere ouders en zeker ook door de aanwezige scholen te bezoeken. Daarom organiseren wij voor u een informatie-avond én een open dag. U kunt van beide of van één van de twee mogeljkheden ge bruik maken. Ze hebben echter ieder een ver schillend karakter en sluiten op elkaar aan. De informatie-avond is bedoeld om in alle rust ken nis te maken met het gebouw, de mensen de ma nier van werken. Het team een aantal ouders van de ouderraad en de medezeggenschapsraad zijn aanwezig om u een inleiding te geven op ons onderwijs, om u rond te leiden en met u persoon lijk in gesprek te gaan. U wordt bovendien uit gelegd hoe u naar het spelen en werken van de kinderen zou kunnen kijken tijdens de open dag. De volgende dag staan de deuren van de school voor u open. Ook dan zijn er ouders aanwezig die u rondleiden en is de directeur beschikbaar voor ouders die een persoonlijk gesprek wensen. De leerkrachten zijn dan niet beschikbaar, omdat zij op dat moment het onderwijs verzorgen. U kunt de groepen bezoeken, zien hoe de kinderen spe len en werken en vooral sfeer proeven en in ge sprek gaan met ouders die al kinderen op school hebben. De informatie-avond wordt gehouden op maandag 14 maart a.s. op school aan de Bosstraat van 20.00 tot 22.00 uur. De open dag wordt gehouden op dinsdag 15 maart a.s. Om de school in bedrijf te zien kunt u binnenwandelen tussen 9.00 en 11.30 uur en 12.30 en 14.30 uur. Daarna kunt u terecht tot 19.00 uur voor een rondleiding, aanmelding of persoonlijk gesprek. Overigens kunt u de school ook op andere dagen bezoeken, maar dan graag op afspraak. U bent van harte welkom aan de Bosstraat 1!1! in het Jan van Besouwhuis te Goirle. Mevr. J. Beerens, Stokske 4; tel. 2376.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 2